Jump to content
Ménemszól.hu

Új izgalmas Universal Audio UAD-2 akció!


A/D

Recommended Posts

A mai naptól indítja az Universal Audio a harmadik negyedéves promót. Tudjátok, mindig szokott lenni valami, hogy ingyen UAD-2 kártya a kompresszorukhoz, meg hasonlók, de ez most a sorban talán a legütősebb. 

 

Az alap plug-ineken kívül igen erős további plug-ineket adnak ingyen a kártyához, illetve akinek ezek megvannak, azt jóváírják, és vehet belőle más hasznosat a gyártó online store-jában. Aki UAD kártyában gondolkodik, annak kitűnő lehetőség ez most beszállni, és azok is vakarhatják a fejüket, akik már rendelkeznek ilyen hardverrel :)

 

2013. szeptember 30-ig kell kell összekaparni rá a mogyorót.

 

A részleteket a Hit Space oldalán olvashatjátok.

post-1-0-23504100-1372704759_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hát használtra nyilván nem hirdetnek akciót...

 

Én azt furcsállom (most itt ettől függetlenül is), hogy két Solo kártya olcsóbb, mint egy Duo (ez nem logikus!). Most ezzel az akcióval pedig még nagyobb a különbség. Jobban megéri a Solo verziókat venni. Rendeltem is egyet mindjárt 1-jén...  (Talán szeptemberig beleférhet még egy.) Nekem a 88RS már rég megvan, igaz, csak egy UAD-1-es kártyával... ugye így is érvényes az akció?

Link to comment
Share on other sites

Én azt furcsállom (most itt ettől függetlenül is), hogy két Solo kártya olcsóbb, mint egy Duo (ez nem logikus!). Most ezzel az akcióval pedig még nagyobb a különbség. Jobban megéri a Solo verziókat venni. Rendeltem is egyet mindjárt 1-jén...  (Talán szeptemberig beleférhet még egy.) Nekem a 88RS már rég megvan, igaz, csak egy UAD-1-es kártyával... ugye így is érvényes az akció?

 

Az árazást az UA találja ki, de szerintem úgy kalkulálnak, hogy a Duo értékesebb, mert kevesebb slotot foglal. (Nem tudom, csak tippelek).

 

A cég amúgy szuperrugalmas, még bennünket is megleptek több ízben. Pl. cseréltek három évnél régebbi meghibásodott UAD kártyát nem egyszer, vagy a PCMCIA-s solo változatot UAD-2 satellitre (nagyobbra!), alig kellett az ügyfélnek valamit ráfizetnie és dupla DSP-t kapott. Na jó, nekünk is benne volt a kezünk a dologban :) Szerintem nem lesz gond az RS88 bekreditálásával sem :)

Link to comment
Share on other sites

Az árazást az UA találja ki, de szerintem úgy kalkulálnak, hogy a Duo értékesebb, mert kevesebb slotot foglal. (Nem tudom, csak tippelek).

 

A cég amúgy szuperrugalmas, még bennünket is megleptek több ízben. Pl. cseréltek három évnél régebbi meghibásodott UAD kártyát nem egyszer, vagy a PCMCIA-s solo változatot UAD-2 satellitre (nagyobbra!), alig kellett az ügyfélnek valamit ráfizetnie és dupla DSP-t kapott. Na jó, nekünk is benne volt a kezünk a dologban :) Szerintem nem lesz gond az RS88 bekreditálásával sem :)

Egy héten belül kiderül. :mp3:

 

Én arra tippeltem, a Solo kártya kisebb (a Duo nyákja azonos a Quaddal), és esetleg nagyobb példányszámban gyártották...

Link to comment
Share on other sites

Az árazást az UA találja ki, de szerintem úgy kalkulálnak, hogy a Duo értékesebb, mert kevesebb slotot foglal. (Nem tudom, csak tippelek).

 

A cég amúgy szuperrugalmas, még bennünket is megleptek több ízben. Pl. cseréltek három évnél régebbi meghibásodott UAD kártyát nem egyszer, vagy a PCMCIA-s solo változatot UAD-2 satellitre (nagyobbra!), alig kellett az ügyfélnek valamit ráfizetnie és dupla DSP-t kapott. Na jó, nekünk is benne volt a kezünk a dologban :) Szerintem nem lesz gond az RS88 bekreditálásával sem :)

Sikerült némi bonyodalmat kavarni, de meglett. :goodjob:

 

Úgy történt, mint sejtettem: a rendszer "nem akarta" automatikusan a kuponjóváírást megadni - írni kellett levelet a supportnak, hogy intézkedjenek; akik pedig bekérték az eredeti számlát igazolásként. A bonyodalom ott jött, hogy az otthoni gépbe installáltam a kártyát, ahol jelenleg nincs internet, mivel külföldön tartózkodom, így offline kellett beregisztrálnom, amit már innen (Linzből) végeztem. Miután a számlát nagy ügyesen otthon hagytam Budapesten közben, ezért helyette a garanciajegyet (amit ugye letölthető pdf-ben kaptam meg) kinyomtattam, aztán visszaszkenneltem (gondoltam, ez jobb benyomást kelt így, mint a pdf...); szerencsére elfogadták azt is. Szerintem, akinek csak UAD-1 van még, az készüljön fel rá, hogy majd ez lesz (számlát tessék kéznél tartani!). Viszont tökre megérte, hogy közel 80E-et levásárolok az árából... ha így nézzük, a kártyát 15-ért vettem. (Az UAD-1-et használtan majd többért eladom...) Még egy infó: nekem ez a kupon azt írja, hogy szept. 1-én jár le (gondolom, az okt. 31-e akkor jönne ki, ha szeptember végén történne a vásárlás).

Link to comment
Share on other sites

közben kijött a 7.1, 
 

 

Version 7.1.0 - July 9, 2013
 

New UAD-2 Plug-Ins from Universal Audio
Pultec Passive EQ Collection includes three all-new plug-ins: Pultec EQP-1A, Pultec MEQ-5, and Pultec HLF-3C

New UAD-2 Plug-In from Direct Development Partner
Millennia NSEQ-2 by Brainworx

New Apollo and Apollo 16 Features
Flex Routing: Up to eight Console inputs can be routed to hardware outputs with optional direct monitor mirroring
Flex Routing: Apollo headphone mix buses can be optionally mirrored to any hardware output
Flex Routing: Pre/post fader switching on aux mix buses
The Console application window can be vertically resized

Other Changes
(UAD-2 Satellite) Resolved issue where the computer could become unresponsive when used with Apollo
(Apollo) Resolved clocking issue if multi-unit cascading when not connected to host computer
(Apollo - Win7) Resolved issue that could cause loud clicks when switching sample rates
(Ocean Way Studios) Corrected delay compensation latency reporting at sample rates of 88.2 kHz and higher
(Pro Tools, Live) Resolved issue preventing transport control via spacebar after clicking UAD Toolbar
(Moog Filter) LFO reset button functionality is restored
(Pultec, Pultec-Pro) These plug-ins are renamed to “Pultec EQP-1A Legacy” and “Pultec-Pro Legacy”
(1176LN, 1176SE) These plug-ins are renamed to “UA 1176LN Legacy” and “UA 1176SE Legacy”
(LA2A) This plug-in is renamed to “Teletronix LA-2A Legacy”

(Apollo and Apollo 16) Known Issue In This Release
When multi-unit cascading at sample rates of 88.2 kHz and higher, the powering sequence is critical for proper initialization.
Important Apollo and Apollo 16 Firmware Update Information
UAD v7.1.0 includes a firmware update which enables new Flex Routing functionality in Apollo and Apollo 16. Be sure to click "OK" when prompted to update the firmware, then power off and power on Apollo to complete the firmware update process.
 

stb. - http://www.uaudio.com/support/uad/versions.html ill. http://www.uaudio.com/blog/flex-routing/ ill. http://www.uaudio.com/support/uad/71.html




71_LMOD.jpg

Pultec Passive EQ Plug-In Collection
With unparallelled musicality, the Pultec Passive EQ Collection will impart warmth and air to your tracks, just like the hallowed originals. These painstakingly detailed models capture every delicious nuance of the classic Pultec EQs, right down to the transformers and tube output section. From gentle sweetening to retro-flavored tone shaping, the Pultec Passive EQ Collection delivers the majestic tones and textures of the legendary hardware right to your DAW.




http://www.uaudio.com/store/equalizers/pultec-passive-eq-collection.html


millennia-nseq-2-hq.jpg

Millennia NSEQ-2 EQ plug-in
Sculpt and shape your tracks with the same high-end EQ found in many of the world’s top mixing and mastering studios. Developed by Brainworx, the Millennia NSEQ-2 Plug-In faithfully captures the hardware version’s legendary transparency as well as its unique Twin Topology design and pure Class A transformerless circuitry, giving you a powerful, sonically neutral, EQ that brims with unrivaled clarity




http://www.uaudio.com/store/equalizers/millennia-nseq-2.html


szépbnapot :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hát használtra nyilván nem hirdetnek akciót...

 

Én azt furcsállom (most itt ettől függetlenül is), hogy két Solo kártya olcsóbb, mint egy Duo (ez nem logikus!). Most ezzel az akcióval pedig még nagyobb a különbség. Jobban megéri a Solo verziókat venni. Rendeltem is egyet mindjárt 1-jén...  (Talán szeptemberig beleférhet még egy.) Nekem a 88RS már rég megvan, igaz, csak egy UAD-1-es kártyával... ugye így is érvényes az akció?

Na igen, csak van az a havi discount, amivel a vásárolható plug-inek néha egész jó áron vannak. Gondoltam, az UAD végre dob valami nagyobb kedvezményt. :)

Link to comment
Share on other sites

Na igen, csak van az a havi discount, amivel a vásárolható plug-inek néha egész jó áron vannak. Gondoltam, az UAD végre dob valami nagyobb kedvezményt. :)

 

Hát, nekem most dobtak. :) Miután az új kártyámat regisztráltam, nem túl sokkal később (azt hiszem, a múlt héten, vagy azelőtt) jött egy levél, hogy legkésőbb július 30-ig lehet vele upgrade-elni "Custom" (vagy "Custom Plus") bundle-re, ami azt jelenti, hogy még további 3 (vagy 6) tetszőleges plugint adnak mellé $449-ért (vagy $799-ért). Mondjuk ilyen 350 dolcsis plugineket összeválogatni elég csábító... Még töprengek a hó végéig, megéri-e számomra az ajánlat.

 

(Azt nem tudom, ha most vagy később vesz valaki még egy újat, annak szintén felajánlják-e, vagy sem. Vagy egyébként még mitől függ.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Az akció az adott időszakon belül minden egyes vásárlásra külön érvényes? Vagy júzerenként egyszer vehető csak igénybe?

 

Úgy értem, ha valaki az időszakon belül többször vásárol, a jóváírást mindannyiszor megkapja?

 

Éppen azon töprengek, hogy - a múltkori vásárlásom mellé - még két Solo kártyát rendelnék... De nem szeretnék vele hoppon maradni.

 

Amúgy marha jó most vásárolni tőlük, mert mint írtam korábban, a megvett kártya után ráadásként bedobták a kedvezményes Custom upgrade lehetőséget, ezt felhasználtam végül is, így lazán begyűjtöttem melléje a három legdrágábbik plugint jóárasítva.  :D  Most nemrégiben pedig erre hozzámvágtak még egy ötven dolcsis kupont csak úgy, pontosabban azért, hogy ezt "megköszönjék" - meg egy másik 25-öset is pluszban, miután egy kérdőívet kitöltöttem náluk.

Link to comment
Share on other sites

Az akció az adott időszakon belül minden egyes vásárlásra külön érvényes? Vagy júzerenként egyszer vehető csak igénybe?

 

Úgy értem, ha valaki az időszakon belül többször vásárol, a jóváírást mindannyiszor megkapja?

 

Éppen azon töprengek, hogy - a múltkori vásárlásom mellé - még két Solo kártyát rendelnék... De nem szeretnék vele hoppon maradni.

 

Amúgy marha jó most vásárolni tőlük, mert mint írtam korábban, a megvett kártya után ráadásként bedobták a kedvezményes Custom upgrade lehetőséget, ezt felhasználtam végül is, így lazán begyűjtöttem melléje a három legdrágábbik plugint jóárasítva.  :D  Most nemrégiben pedig erre hozzámvágtak még egy ötven dolcsis kupont csak úgy, pontosabban azért, hogy ezt "megköszönjék" - meg egy másik 25-öset is pluszban, miután egy kérdőívet kitöltöttem náluk.

Szerintem mindig megkapod a jováírást ha veszel új kártyát,alá is húztam a kulcsszavat, de javítsatok ki ha tévedek.

 

Now through September 30th, purchase any UAD-2 DSP Accelerator Core, Custom or Ultimate package — including the UAD-2 SOLO, DUO, QUAD, or OCTO PCIe cards or UAD-2 Satellite DUO and QUAD FireWire processors — and you’ll automatically receive the plug-in(s) below at registration.

Link to comment
Share on other sites

4db UAD-1 és 4db UAD-2 lehet egy csoportban, ami be van regsiztrálva náluk online.

Mindegyiken lehet használni a megvett plugineket és lehetnek külön gépben is

az egy csoporthoz tartozó kártyák.

Köszi a infót.

Az "és" azt jelenti, hogy egyszerre, azaz összesen max 8 kártya?

Egy Apollo is egy (UAD-2) kártyának számít?

Csak "informatíve" érdekel, hogy azért valamennyire tisztában legyek vele, még ha egyelőre gyakorlati aktualitása nincs is számomra.

Link to comment
Share on other sites

Igen, ilyen értelemben 8 kártya, de annyit úgysem lehet berakni egy gépbe,

max külső bővítőkkel, de azok meg horror árban vannak.

Meg nem is nagyon van sok értelme vegyíteni a kettőt, mert olyan nagy a teljesítménykülönbség a két

verzió között.

Az Apollót nem vágom, hogy minek számít.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

sziasztok

Most olvastam az akciót. Ami szept.30 ig tart. Ez pontosan mit jelent ha 30-ig, akár 30-án leadom a rendelésem akkor még bent vagyok az akcióban, vagy már kicsuszok belőle, mivel addig kellene hogy aktiváljam...ami ugye nem lehetséges mert 1-2 nap míg megkapom a kártyát.

Köszönöm válaszotok!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...