Jump to content
Ménemszól.hu

Mennyit bírsz?


A/D

Mennyit bírsz?  

57 szavazat

  1. 1. Hány évet kell kibírnia egy laptopnak?

    • 3
      6
    • 4
      9
    • 5
      20
    • 6
      7
    • 7
      5
    • 8-tól is többet
      10
  2. 2. Hány évet kell kibírnia egy hangkártyának? (vagy hasonló PC perifériának)

    • 1
      1
    • 2
      1
    • 3
      1
    • 4
      2
    • 5
      7
    • 6
      3
    • 7
      7
    • 8-tól is többet
      35
  3. 3. Hány évet kell kibírnia egy mobiltelefonnak?

    • 1
      2
    • 2
      4
    • 3
      18
    • 4
      13
    • 5
      12
    • 6
      2
    • 7
      1
    • 8-tól is többet
      5
  4. 4. Hány évet kell kibírnia egy aktív hangfalnak?

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      1
    • 8-tól is többet
      51


Recommended Posts

Egy kis közvéleménykutatásra invitálom a kedves olvasókat. Arra vagyunk kíváncsiak, hogy egy-egy fajta eszköztől milyen élettartamot várunk el - ne idealizált esetekről és a kivételekről beszéljünk, hanem reális elvásáról. Ez a kérdés érdekes akkor is, ha új terméket vásárolunk, mert akkor esetleg azzal is kell számolnunk, hogy egy csere mennyibe kerül. Nézzük!

 

 

post-1-0-09265900-1374403214.jpeg

Link to comment
Share on other sites

eddig úg ytűnik, nagyjából egyformán vélekedik mindenki :)

 

részletezem a saját pontozásom:

- laptop, már 7 éve használok egy asus-t, nincs vele semmi gond, megy szépen. zenére már persze nem ezt használom, de utazáshoz, bármi mobil feladatra tökéletes

- hangkártya, ez is megvan már5 éve, szépen megy, nem is kell ennél jobb az otthoni bohóckodásomhoz (m-audio fw1814)

- mobiltelefon, nincs mit tenni, ha rendeltetésszerű használat mellett is tönkemennek 2-3 év alatt...

- aktív hangfal, amíg szét nem mállik a hangszóró benne, addig fogom használni a pm5-öst a sub8 ládával :) pont azért, amiért a hangkártyát is

Link to comment
Share on other sites

Picit értetlenül állok eme kérdőív előtt. Valószínűleg velem van a baj, de nekem túl általános, nem egyértelmű. Mert pl. "Hány évet kell kibírnia egy mobiltelefonnak?" Először is milyen telefon? Milyen minőség és árkategória? Mai "okos"telefon, vagy a jó öreg "buta"mobil, ugyanis mindkettő mobiltelefon. Másodszor mit jelent az, hogy kibírnia? Műszaki üzemképesség, vagy technológiai korszerűség, kompatibilitás? Ha csak akksit kell cserélni a telefonban/laptopban pl. az minek számít? Amúgy szerintem mind a négy esetben teljesen reális ELVÁRÁS a nyolctól is több év. Más kérdés, hogy mindez mennyiben valósul meg a gyakorlatban.

Link to comment
Share on other sites

én nem gondolkodtam el semmiféle technológia blablán, hanem válaszoltam a kérdésekre úgy, ahogy jónak láttam. szerintem a kérdőívekbe nem kell és nem szabad belemagyarázni semmit, csak pont azt, amiről szólnak. különben mindegyik kérdőív értelmét veszti, mert kiderül hogy egyik sem pontos/megfelelő/korrket/akármi.

a kérdések egyértelműek, egyszerűek, válaszolj ha akarsz és kész :)

Link to comment
Share on other sites

Picit értetlenül állok eme kérdőív előtt. Valószínűleg velem van a baj, de nekem túl általános, nem egyértelmű. Mert pl. "Hány évet kell kibírnia egy mobiltelefonnak?" Először is milyen telefon? Milyen minőség és árkategória? Mai "okos"telefon, vagy a jó öreg "buta"mobil, ugyanis mindkettő mobiltelefon. Másodszor mit jelent az, hogy kibírnia? Műszaki üzemképesség, vagy technológiai korszerűség, kompatibilitás? Ha csak akksit kell cserélni a telefonban/laptopban pl. az minek számít? Amúgy szerintem mind a négy esetben teljesen reális ELVÁRÁS a nyolctól is több év. Más kérdés, hogy mindez mennyiben valósul meg a gyakorlatban.

 

 

Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, ne válaszolj.

 

Egyébként nem kell ezt túlgondolni, szabad asszociáció. Nem arra vagyunk kíváncsiak hogy melyik brand mennyire tartós, hanem hogy mi MIT várunk el adott típusú terméktől. Pl. szerintem mikor valaki vesz egy mobiltelefont nagyon is jó ideája van arról, hogy mennyi ideig fogja megtartani, vagy laptopnál mi az a pont, mikor eladja, mert a meghibásodási rizikó olyan szintű lesz, hogy érdemes lecserélnie. Mégegyszer, nem a termékek statisztikáját készítjük el, hanem arra vagyunk kíváncsiak, hogy a felhasználók SZERINT mi az elvárás egyes terméktípusok tartósságát illetően. Szerintem nem túl bonyolult, mint látod, többen válaszoltak.

Link to comment
Share on other sites

- laptop, már 7 éve használok egy asus-t, nincs vele semmi gond, megy szépen. zenére már persze nem ezt használom, de utazáshoz, bármi mobil feladatra tökéletes

 

Ez már napelemes modell, vagy kicserélted benne az akkut? :)

Link to comment
Share on other sites

Az MSI laptopomat 2008 tavaszán vettem, napi szinten használtam idén áprilisig mindenre és

1. Az eredeti aksija ma is bír másfél órát, eredetileg 2ésfelet tudott

2. Gyárilag van rajta az XP és még nem volt újrahúzva!!!

Semmi baja és csak azért vettem egy fél éve másik laptopot, mert kellett már egy gyors gép, meg a win7.

Link to comment
Share on other sites

Ez már napelemes modell, vagy kicserélted benne az akkut? :)

 

'"a vízbű veszi ki azokszigééént" :)

 

akksi még eredeti, megy még vele kb másfél órát. eredetileg bírta úgy 4 órán keresztül, persze ez a használat módjától is nagyban függött. nincs benne erős videókártya mert minek? dualcore amd x64. kiegészítőnek beletoltam egy emu 0202 pcmcia hangkártyát (a 1616m pcmcia részét dock nélkül) és szeva' :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem még nem ment tönkre notebookom, de haladni kell a korral, úgyhogy beszerzek kb. három évente egy újat. A régiek vagy megmaradnak kisebb feladatokra vagy elajándékozódnak :D

A mobilt általában előbb elhagyom, minthogy tönkremenne... nem is tudom, hogy ment-e  tönkre mobilom valaha. Itt is inkább a modernizálás miatt cserélek, ha cserélek.

A hangkari normál használat mellett nem menjen má' tönkre szerintem

Monitor meg...hát jó lenne, ha örökké élnének. Úgy az ember szívéhez tudnak nőni :)

Link to comment
Share on other sites

25 éves Atari Stacy gyári midi ki/bemenetes laptopomat hat év kihagyás után egy régi munka előszedése miatt elő kellett szednem és be kellett kapcsolnom. Csodák csodája,  működik a drága, biztosan és problémák nélkül. Gondolom akkor még nem 4 évre akartak valamit csinálni. Az oprendszere valamikor 1994 környékén került rá, azóta nem kellett piszkálni és az akkori új winchester is scsi 1, ami használtan került bele. Szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

Most konfigurálok GEOS-t egy frissen felbővített C128-ra... :D

 

Belinkelhetem ide az egyik blogbejegyzésemet?

 

http://rosetta.blog.hu/2013/07/02/quartzosok_klubja

 

Mondjuk, csak mindjárt az önkritika kedvéért, azt azért még érdemes lenne megsaccolni mellé, hogy az évek során értékesített kb. 20-30 milliónyi C64-ből vajon mennyi lehet üzemben még manapság? Oké, hogy harminc év, de hány % maradt életben?

Link to comment
Share on other sites

Azért a mobiloknál tényleg ketté kellett volna szedni a szavazást, ebben igazat adok emzéperiksznek. Nekem van egy régi "buta" Nokiám és egy "okos" Sonym, jelenleg mindkettőt használom és teljesen más elvárásaim vannak velük kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

Bocsi, de én ha beleinvesztálok egy cucc-ba, még ha low-end is az a cucc, azért veszem meg, mert azt szeretném, hogy minél tovább tartson.

A laptop-nál ne azért kelljen újra vásároljak hozzá, mert szarrá ment benne valami, hanem, mert akut kell cserélni, mobiltelefonnál ugyanígy.

És lehet, hogy idealistának tűnik, de hangfal és hangkártya esetében nemhogy 8 évig, hanem még tovább bírja. 

A gitárom sem 8 évre vettem. Autót sem 8 évre vettek annak idején anyámék, hanem egy életre.

Mert ha csak 8 évig, vagy kevesebb működik, akkor az nem vásárlás, hanem X évre szóló használati bérleti szerződés. Én nem bérbe vettem a cuccokat, hanem megvettem.  Persze ebbe a bekezdésbe jogilag bele lehet kötni, de "tessenek úgy érteni", hogy jól...

Lehet, hogy valaki úgy talicskázza a pénzt, ahogy a rokonaim a ganyét falun és neki nem gond 2 évente lecserélni a pro-tools hd rendszerét és a high-end mikrofon-parkját. Ha van ilyen közületek, akkor lécci, én beérem a 3 körrel ezelőtt leváltott Pro Tools-HD rendszerével is, nyugodtan nekem adhatja, a címem is megadom, vagy elmegyek érte. Sőt még egy kis eperhordós, házi, székelyföldi szilvapálinkára is a vendégem.

Tisztelettel.

Link to comment
Share on other sites

Én konkrétan azon rágtam be, de nagyon, hogy a régebbi RME hangkártyákhoz nem voltak hajlandóak 64 bites drivert írni és

ezért az összes gépben le kellett cserélni az átálláskor, miközben még jó darabig működtek volna fizikailag.

Ez szimpla genyóság, semmi más.

 

TC Powercorenál hasonló a helyzet, de azok még szemetebbek.

Ott már nem lehet használni a megvett szoftvereket, mert ahhoz a kártyához vannak kötve, amihez nem hajlandóak

64 bites drivert írni. Meg el is romlott az a kártya amúgy.

Vettünk helyette 64 bit alatt működő, üres, újabb DSP kártyát, de azon nem fut semmi

az eredeti kártya nélkül. Újra meg kéne vennem az összes plugint, ha használni akarnám.

Szóval rohadjanak meg.

 

Bármit megveszek, annak legalább 10-20 évig működnie kellene kisebb karbantartásokkal..

Link to comment
Share on other sites

Most nézegetem az elmúlt pár nap értékeléseit és észrevettem valamit... magamon is.

 

Egyáltalán nem a jogos elvárásoknak megfelelően válaszoltunk. A jogos elvárás mindegyik eszköz esetében a 8-nál is több év lenne, de a válaszokból nagy általánosságban lesüt, hogy megszoktuk, hogy a laptopjaink max. 5-6 év alatt elévülnek, a mobiltelefonjaink a hűségidő végére, max. plusz egy év után lepusztulnak stb.

 

Nagy általánosságban már be is vagyunk hódolva a gyártóknak, máskülönben 8+ az összes válasz kérdés nélkül :D

Link to comment
Share on other sites

Pentium 3-as asztali számítógépem még most is működik, pedig 12 éves mult.

Tényleg a kondenzátorok szoktak csak kiszáradni az elektronikus cuccokba, és az a halála.

Analóg/ Kvázi analóg vasakba meg nem hiába akarok beruházni, azért csak az marad ami.

Telefonom, Nokia 5510es szó szerint, mai napig működik. Motorola L7esem van most, az is tökéletes.

Toshibám 96-os kiadás volt, 2010-ben adta meg magát. Fasza laptop volt, sokáig nem kapcsoltam be, a "battery" meg szétfolyt :(

Hangfalak: vermona rft, ahogy nézem 1956? érdekes... Ja ez nem monitor láda de jó analógia a tartósságra.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...