Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

100 eft-ig melyik a legjobb monitor?


Adames

Kérdés

Sziasztok! 

 

Nagy dilemma előtt állok, ugyanis vidéken élek, így nincs lehetőségem meghallgatni egy stúdió monitort sem sajnos. 

Aki tud, kérem segítsen, hogy szerinte milyen monitort vegyek, és persze miért pont az a nyerő szerinte!

 

A kinézett versenyzők a következők lennének: 

 

1. M-Audio BX5 D2  (Amerikában a legfelkapottabb monitor)

2. Alesis M1 Active (A szénszálas hangszóróját nem mondják jónak)

3. Mackie MR5 (Túlzott basszusa van állítólag, azon kívül már van 1-es, 2-es, sőt 3-mas verziója is. Melyik a legjobb?)

4. PRODIPE - PRO 5 V2. (Ezt is jónak mondják, de még annyira nem ismert márka) 

 

 

Köszönöm a véleményeket! 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 246
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Wáááá feladom! Most Pestről már fogalmam sincs melyik üzlet eladója, vagy vezetője írta nekem a következőket: 

 

"Ami a kérdést illeti: természetes dolog, hogy az emberek ízlése-képessége nem ugyanolyan, így egyikőjük ezt fogja mondani a másik azt. Mi az MR-eket jobban kedveljük, de az mk3-at nem hallottuk még.
 
Mackie-ből a 8"-es jobb volt mint az 5-ös, Prodipe-ból fordítva."
 
Kééész. feladom! 
Link to comment
Share on other sites

Olvasgatom a topic-t:D

Hasonló helyzetben én is voltam, de én használtan lestem a Genelec 8040-t, de hiába..s meguntam vettem egy Mackie Mr5 mk2-t, de persze előtte voltam HS-ben hallgatozni.. Megmaradt pénztből megvettem a Virus Ti Snow-t:)

Figyu, az a legtisztább, ha elmész a HS-be, s megfüleled őket, jobbat nem tudok, s eldöntöd, hogy melyik tetszik:)

Te a Topic címe, arra utal, hogy max 100e Ft, szóval akkor meg csak az Mr5 jöhet szóba, illetve a használt Mr8.

De, én akkor is meghallgatnám, mielőtt megvenném mindegyiket:)

Link to comment
Share on other sites

Csak általánosságban rezonálnék, mert a fenti 3 példányt sosem hallottam.

Nincs nagy tapasztalatom sok monitorral, de sztem a 100e/pár alatti kategóriában nem kell "csodának" tekinteni a monitorokat, hanem csak, mint "hifi helyett azért sokkal szebben szól" szimpla hangfalként kezelendőek.

Biztos lehetne mondani vmelyikre, hogy egy adott zenei stílus jobb rajta, de én kétlem, hogy releváns lenne ez ebben a kategóriában (vagy egyáltalán).

Kösz a választ.

Igen,azért én se várnék egyiktől sem nagy csodát ilyen téren.

Viszont azért ezt a 3mat szemeltem ki,mert különböző fórumokon ebben az adott stílusban valamelyik KRK Rokitet ajánlották (5,6,8) vagy pont a Yamaha HS50M,illetve a 80M-et.

Meg kell hallgatni őket,azután döntenem,csak kíváncsi voltam hátha itt a fórumosok között valakinek volt már dolga valamelyik monitorral a 3 közül.

Link to comment
Share on other sites

Az asztal mögött egyből ott a fal is, így nem csak, hogy bekapcsolni körülményes a hangfalakat, de a hátsó szub nyílások miatt nem egészséges.

Többek között erre szolgálnak a hangfal hátulján a hangkép korrekciós kapcsolók.

Szerk.: Ahogy te magad is írtad:

"Viszont mivel a fal egyből a háta mögött van, ezért a mély közép állásban optimálisabb."

Link to comment
Share on other sites

Valami főkapcsolós dolgot kell majd csinálnom, ami egybe kapcsolja a hangfalakat és a hangkártyát is.

Én egy ilyennel oldottam meg a különféle eszközök kényelmes kapcsolgatását:

http://www.partymaterial.de/images/schuko-board-6fach-Schaltpanel.jpg

Az egyik aljzatba megy a 2 hangfal egy hosszabbítós elosztón keresztül. A Hobkins által vázolt fix kábelezés/konnektorozás a "kábel a rengetegben" szindrómára is egy elegánsabb megoldás. Ha több áramkört szeretnél így kapcsolgatni, akkor a kettő kombinációja is megfontolandó lehet.

Link to comment
Share on other sites

Mért van az, hogy hogyha RCA-n csatlakozok a hangfalra, és bedugok egy bármilyen dugót a JACK bemenetre közben, akkor hangosabban kezd el szólni? Valamint ha közvetlen JACK bemenetre dugom és nem RCA-ra akkor is hangosabban szól?

Javasolnám átlapozni a kézikönyvet. Sajnos az mk2-nek sehogy sem sikerült elővarázsolni online, állandóan az mk3 család oldalára visznek a linkek. Viszont mind az mk1, mind az mk3 manualjában le van írva, hogy egyszerre csak egy bemenetet használj (úgyhogy gondolom az mk2-nél sem lesz másképp):

http://www.mackie.com/products/mr5/pdf/mr5_om.pdf (6.oldal 1.pont)

http://www.mackie.com/downloads/mrmk3/manuals/MR5mk3_OM.pdf (6. oldal 3. pont)

Link to comment
Share on other sites

Csak általánosságban rezonálnék, mert a fenti 3 példányt sosem hallottam.

Nincs nagy tapasztalatom sok monitorral, de sztem a 100e/pár alatti kategóriában nem kell "csodának" tekinteni a monitorokat, hanem csak, mint "hifi helyett azért sokkal szebben szól" szimpla hangfalként kezelendőek.

Biztos lehetne mondani vmelyikre, hogy egy adott zenei stílus jobb rajta, de én kétlem, hogy releváns lenne ez ebben a kategóriában (vagy egyáltalán).

Link to comment
Share on other sites

Én egy ilyennel oldottam meg a különféle eszközök kényelmes kapcsolgatását:

http://www.partymaterial.de/images/schuko-board-6fach-Schaltpanel.jpg

Az egyik aljzatba megy a 2 hangfal egy hosszabbítós elosztón keresztül. A Hobkins által vázolt fix kábelezés/konnektorozás a "kábel a rengetegben" szindrómára is egy elegánsabb megoldás. Ha több áramkört szeretnél így kapcsolgatni, akkor a kettő kombinációja is megfontolandó lehet.

Azért durva, hogy egy rackes elosztóért mennyi pénzt elkérnek.

Egyébként ideális szerintem stúdióba.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Pár napja ment tönkre a Sennheiser HD 270 típusú fülesem, kellene egy új. Azért ide írok, mert arra gondoltam egy monitorrendszer vásárlásával két legyet üthetnék egy csapásra, ugyanis elkélne már egy jobbfajta hangrendszer is zenehallgatáshoz filmnézéshez.  

Eddig gitárfelvételre, PODxtre kötve, alapszintű kevergetésre használtam a fülest, szóval az elsődleges cél az lenne.

Megfelelne egy alapszintű monitor 100ft-ig ilyen igényeknek?

Vagy jobban járnék egy fülessel zenéléshez, mozihangredszerrel filnézéshez? 

Fülesnek egy AKG K-701-et néztem ki, monitorokról még fogalmam sincs. 

 

Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

 

Amit pedig megrendeltem: Mackie MR 5 mk2

 

Mindenkinek Kellemes Pihenést és További zenélést kívánok!!!

 

Huh, ez nehéz szülés volt de megérte ezek szerint :thumbsu:

Szerintem nem is nyúlsz mellé a Mackie választással, használd egészséggel és írj sok zenét a segítségével!!

Link to comment
Share on other sites

én mondtam hogy néhány :D azt kihagytad: nem mindegy, hogy melyiket veszed, meg hogy síííp se ér ha oda mész és meghallgatod (a rendeltetési helyén kéne őket A-B-C-X tesztelni egész napos mixelések után), és hogy neki a Genelec-ek jött be (mint mindenkinek), és akkor teljes a kép 

 

Pont a genelicekben van stk, én kihagyom az stk-t nagyon színez szerintem.

 De ez csak személyes vélemény.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...