Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

100 eft-ig melyik a legjobb monitor?


Adames

Kérdés

Sziasztok! 

 

Nagy dilemma előtt állok, ugyanis vidéken élek, így nincs lehetőségem meghallgatni egy stúdió monitort sem sajnos. 

Aki tud, kérem segítsen, hogy szerinte milyen monitort vegyek, és persze miért pont az a nyerő szerinte!

 

A kinézett versenyzők a következők lennének: 

 

1. M-Audio BX5 D2  (Amerikában a legfelkapottabb monitor)

2. Alesis M1 Active (A szénszálas hangszóróját nem mondják jónak)

3. Mackie MR5 (Túlzott basszusa van állítólag, azon kívül már van 1-es, 2-es, sőt 3-mas verziója is. Melyik a legjobb?)

4. PRODIPE - PRO 5 V2. (Ezt is jónak mondják, de még annyira nem ismert márka) 

 

 

Köszönöm a véleményeket! 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 246
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Olvasgatom a topic-t:D

Hasonló helyzetben én is voltam, de én használtan lestem a Genelec 8040-t, de hiába..s meguntam vettem egy Mackie Mr5 mk2-t, de persze előtte voltam HS-ben hallgatozni.. Megmaradt pénztből megvettem a Virus Ti Snow-t:)

Figyu, az a legtisztább, ha elmész a HS-be, s megfüleled őket, jobbat nem tudok, s eldöntöd, hogy melyik tetszik:)

Te a Topic címe, arra utal, hogy max 100e Ft, szóval akkor meg csak az Mr5 jöhet szóba, illetve a használt Mr8.

De, én akkor is meghallgatnám, mielőtt megvenném mindegyiket:)

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenkinek!

 

Most a Mackie vs. Prodipe márkát félre téve szeretném megtudni, hogy az Alesis M1 Active Mk2 hangfalat mért ócsárolja ennyire mindenki? 

Azért nem értem ezt, mert pusztán ha csak a keresőbe beírom, ezerszer több külföldi és Magyar stíúdió képe kidob a Net ahol ezt a típust használják. 

Tényleg ennyire szar lenne akkor? pedig szerintem nem néz ki rosszul, 7"-os mélyei vannak kapásból és teljesítménye sem rossz. 

Kérlek benneteket, hogy mondjátok el, hogy akkor mi a baj vele? Mivel nekem még nem volt studio monitorom, meg nem is nagyon hallottam szólni egyiket sem, így viszonyítani sem tudok. Ti viszont már IGEN! 

 
Link to comment
Share on other sites

 

Üdv Mindenkinek!

 

Most a Mackie vs. Prodipe márkát félre téve szeretném megtudni, hogy az Alesis M1 Active Mk2 hangfalat mért ócsárolja ennyire mindenki? 

Azért nem értem ezt, mert pusztán ha csak a keresőbe beírom, ezerszer több külföldi és Magyar stíúdió képe kidob a Net ahol ezt a típust használják. 

Tényleg ennyire szar lenne akkor? pedig szerintem nem néz ki rosszul, 7"-os mélyei vannak kapásból és teljesítménye sem rossz. 

Kérlek benneteket, hogy mondjátok el, hogy akkor mi a baj vele? Mivel nekem még nem volt studio monitorom, meg nem is nagyon hallottam szólni egyiket sem, így viszonyítani sem tudok. Ti viszont már IGEN! 

 

 

 

Attól még, hogy a McDonalds a legnépszerűbb gyorskajálda NEM BIZTOS hogy ott adják a legjobb hamburgert, de legjobb kipróbálni...

Link to comment
Share on other sites

 

Üdv Mindenkinek!

 

Most a Mackie vs. Prodipe márkát félre téve szeretném megtudni, hogy az Alesis M1 Active Mk2 hangfalat mért ócsárolja ennyire mindenki? 

Azért nem értem ezt, mert pusztán ha csak a keresőbe beírom, ezerszer több külföldi és Magyar stíúdió képe kidob a Net ahol ezt a típust használják. 

Tényleg ennyire szar lenne akkor? pedig szerintem nem néz ki rosszul, 7"-os mélyei vannak kapásból és teljesítménye sem rossz. 

Kérlek benneteket, hogy mondjátok el, hogy akkor mi a baj vele? Mivel nekem még nem volt studio monitorom, meg nem is nagyon hallottam szólni egyiket sem, így viszonyítani sem tudok. Ti viszont már IGEN! 

 

 

Nem rossz, Ezért a pénzért nem kapsz jobbat, csak mást. Az Mk2-t-ből van nálam 3 pár, mint azt korábban is írtam.

Ebből két párt arra használok, hogy a billentyűt és az éneket arra teszem, ha próbál egy zenekar. A harmadik pár pedig megmaradt összehasonlító láhallgatásra. Évek óta, hibátlanul működik mindegyik, pedig van hajtva rendesen. Lehet rajta zenét csinálni. 

Link to comment
Share on other sites

Köszi! 

 

Nem rossz, Ezért a pénzért nem kapsz jobbat, csak mást. Az Mk2-t-ből van nálam 3 pár, mint azt korábban is írtam.

Ebből két párt arra használok, hogy a billentyűt és az éneket arra teszem, ha próbál egy zenekar. A harmadik pár pedig megmaradt összehasonlító láhallgatásra. Évek óta, hibátlanul működik mindegyik, pedig van hajtva rendesen. Lehet rajta zenét csinálni. 

Köszi! 

Link to comment
Share on other sites

Az a baj, hogy mind a kettő mellett szól pozitív, meg negatív is. :( 

A Mackie-t többen ajánlották, viszont azok az emberek akik egyszerre hallották már szólni a két márkát, azok a Prodipe-ot vitték haza. 

Kérdés, hogy akiknek Mackie van, azok anno meghallgatták akkor mellette a Prodipe-ot is? Mert szerintem nem olyan biztos, vagy tudja a fene....

A Mackie az tény, hogy NAGYOBB, elismertebb márkának számít a piacon, de ez mellékes, ha van tőle jobb. 

Viszont a Mackie az biztosan jól szól, az szerintem 100% !!!

 

Jajj, melyik legyen? Megbolondulok! 

Link to comment
Share on other sites

Én 2 napja is akartam írni, de most már nem bírom :) Túlforgatod már ezt a dolgot sztem. Bármeddig gyüjtesz "adatot" nem fog a végén kijönni, h =Mr5 vagy prodipe. Ezt a döntést neked kell meghozni. Aquariusnál az igazság, dobj fel egy érmét ,rendelj, és utána zenélj :)

Link to comment
Share on other sites

Ezt a döntést neked kell meghozni. Aquariusnál az igazság, dobj fel egy érmét ,rendelj, és utána zenélj :)

 

 

Az tény, hogy mindenki magának választ hangfalat. De én azért mondanék egy végső érvet. A Mackie-re három év garancia van. Szerintem vannak "páran", akik tapasztalatból értékelik ezt a dolgot.  Na erről ennyit.

 

(+1: most jön az mk3, amit nyilván még senki nem hasonlíthatott össze semmivel)

Link to comment
Share on other sites

 

Ezt a véleményt most olvastam egy másik fórumon, ahol egy srác hasonló cipőben volt tavaly, mint én. 

 

Íme: "Prodipe Pro5 nyert ! Valamelyik nap meghallgattam egy Mackie-vel és a Mackie az totál gáz hozzá képest, pedig ez a Prodipe 30al kevesebb, de sokkal szebben szól, van benne mély is és a magasai pedig szebbek, tisztábbak, ennyi ! Mással nem tudtam összehasonlítani, csak Genelec-el, de azt hagyjuk, mert bár drága, de baromi jó :)"

Ez nem mond ellent az eddigieknek? "Prodipe. . .van benne mély" Pont, hogy a Mackie-t "szidta" mindenki a mélyei miatt. Most vagy a srácnak nem jó a füle, vagy a Prodipe olyan mélyeket produkál, hogy az már használhatatlan, de vkinek ez tetszik benne.

Sztem az MR5 olyan tiszta (számomra), hogy fölösleges lenne egyáltalán másikon még csak gondolkodnom is 100e alatt.

Link to comment
Share on other sites

Igen Pityu, a Mackie szerintem 100, hogy jól szól, mert már annyian dicsérik, meg a teszteket olvasva is. Viszont csak az mr 5-re lenne pénzem jelenleg. A Prodipe-ból viszont meg tudnám venni a 8"-at, de abba nem vagyok még 100% meggyőzve, hogy az is annyira jól szólna, mint a Mackie. 

Tudom....menjek fel Pestre és hallgassam meg. Igazatok van, nem is vitatkozok ezen!

Nem tudom miért, de engem a nagyobb, 8" mély hangszóró vonz jobban minden tekintetben. 

Ha a Mackie-nél maradok, és mire összejön a 8"-re a pénzem, addigra már nem lehet majd pont kapni. A legújabb hármas széria pedig jóval drágább, meg rondább már nekem. Ennyi...

Majd lesz ami lesz. 

Link to comment
Share on other sites

Na akkor csavarok neked még egy picit rajta, csak, hogy legyen még min rágódni: Emlékeim szerint az első MR szériából az 5 colos lett a(z állítólagosan jobban sikerült,) sztárolt "cukor" példány, a másodikból pedig a 8 colos. A harmadikról ugye még nem tudjuk a "hivatalos" Hitspace álláspontot (lehet, hogy most épp az új 6-os lesz a sztár, passz). Nekem első szériás MR5 van. Az mk2-vel én nem hallgattam össze, az üzletben a szervizes kollega elmondása szerint az 5 colosak közül ő a saját szubjektív véleménye alapján az mk1-est jobbnak találja. Majd a többiek megerősítik, vagy cáfolják, hogy az MR5-ből az mk1 lenne-e a jobb, az MR8-ból pedig az mk2.

Link to comment
Share on other sites

Na akkor csavarok neked még egy picit rajta, csak, hogy legyen még min rágódni: Emlékeim szerint az első MR szériából az 5 colos lett a(z állítólagosan jobban sikerült,) sztárolt "cukor" példány, a másodikból pedig a 8 colos. A harmadikról ugye még nem tudjuk a "hivatalos" Hitspace álláspontot (lehet, hogy most épp az új 6-os lesz a sztár, passz). Nekem első szériás MR5 van. Az mk2-vel én nem hallgattam össze, az üzletben a szervizes kollega elmondása szerint az 5 colosak közül ő a saját szubjektív véleménye alapján az mk1-est jobbnak találja. Majd a többiek megerősítik, vagy cáfolják, hogy az MR5-ből az mk1 lenne-e a jobb, az MR8-ból pedig az mk2.

Uhh....azt hiszem, ezt már igazán nem kellett volna :D Ez segítő szándék akart lenni, egyébként? :D

Link to comment
Share on other sites

Egy márkán és szérián belül már nem annyira izgat, hogy melyik a "jobb".  De egyébként abban az egyben minden üzletvezető véleménye megegyezik, hogy a 8"-os szebben szól. Legalábbis nekem ezt mondták....

Ezt ajánlanám figyelmedbe ezzel kapcsolatban:

"Számunkra különösen tanulságos volt ez a kis okfejtés, hiszen rendre azt kell észrevennünk, hogy az 5, illetve 6 hüvelykes mélysugárzóval rendelkező közeltéri monitorok sokkal jobban el vannak találva, mint 8 collos társaik. Ezt először senki nem érti, mindenki arra számít, hogy a 8-as méllyel rendelkező darab pont ugyanúgy fog szólni, mint a kisebb változat, csak több lesz az alja. Ehelyett általában teljesen szétesik a hangkép, amire az előbb leírtak valóban magyarázatul szolgálnak.

Tehát, akinek nem telik háromutas ATC-re (vagy bármire:)), az valószínűleg jobban jár, ha vesz egy kisebb monitorpárat, és kiegészíti egy szubládával. Más kérdés, hogy sajnos az sem olcsó mulatság manapság, de ez már egy másik történet..."

Link to comment
Share on other sites

Mivel nekem kell a mély, mélynyomót külön csak kivételes esetben szeretnék, így egyértelmű, hogy jobban húz a szívem a 8"-os hangfalakhoz.

Igen, összességében olcsóbban jössz ki egy 8 colossal, az jobban megállja a helyét sub nélkül. Cserébe jó eséllyel a közép tartományban több kompromisszumot kell kötni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...