Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

100 eft-ig melyik a legjobb monitor?


Adames

Kérdés

Sziasztok! 

 

Nagy dilemma előtt állok, ugyanis vidéken élek, így nincs lehetőségem meghallgatni egy stúdió monitort sem sajnos. 

Aki tud, kérem segítsen, hogy szerinte milyen monitort vegyek, és persze miért pont az a nyerő szerinte!

 

A kinézett versenyzők a következők lennének: 

 

1. M-Audio BX5 D2  (Amerikában a legfelkapottabb monitor)

2. Alesis M1 Active (A szénszálas hangszóróját nem mondják jónak)

3. Mackie MR5 (Túlzott basszusa van állítólag, azon kívül már van 1-es, 2-es, sőt 3-mas verziója is. Melyik a legjobb?)

4. PRODIPE - PRO 5 V2. (Ezt is jónak mondják, de még annyira nem ismert márka) 

 

 

Köszönöm a véleményeket! 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 246
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy az egyes szériák között is lehet jelentős eltérés.

Illetőleg a többiek véleménye is érdekel ezzel kapcsolatban.

Teljesen megértelek, ne értsd félre, nem oltani akartalak, csak az Ő esetében ez nem biztos, hogy segítség volt, mivel nem tudja meghallgatni. Egyébként én is azt hallottam, amit te is az MK1 VS. MK2 szériáról. Nekem MR-5 Mk1 van :) 

Link to comment
Share on other sites

Köszi az infót! Kééész vagyok most már! Szubládával meg azt mondják, hogy csak a sajátjával a jó mindegyik.

Tessék elmenni személyesen is megfülelni, vinni jó minőségű (nem tecsőről konvertált MP3!) referencia zenéket, amiket ismersz. Ha van, akkor sajátot (vagy más nem túl jól kevert/masterelt zenét) is érdemes vinni, illetve jól masterelt mesterműveket is. Előbbi abban segít, hogy melyik hangfal mennyire tárja fel a hibákat, utóbbival pedig képet kaphatsz egyéb képességeiről (pl. részletesség, dinamika, szetereo kép, ...).

Szerk.: Ja bocs, korábban írtad, hogy ez bajos. Esetleg, ha valami ismerős jön fel pestre?

Bár Wheel meg épp azon a véleményen van, hogy nem biztos, hogy érdemes. Az ő tanácsára többet adnék, mint a magaméra :D

Mindenesetre van benne valami :)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként érdekes:D

Nekem pl. azt mondták a Tajtiék, hogy az Mr5 mk2 középmagasban javult az mk1-hez képest, így ők még annak idején az mk2-t ajánlották:)

Figy, de már többször is irtam:) A Topic arról szól, hogy 100e Ft-s hangfalat keresel, ebbe a kategóriába csak a Mackie Mr5 fér bele, az Mr8 nem:) Hiába gondolkodsz az MR8-n, ha az nem fér bele abba, az összegbe, amit rászánsz:) De, most nem?:)

Link to comment
Share on other sites

Óbudán a Fanni büfében a legjobb! :D

 

Jajjjdeigazad van, haver! :)

 

 

A harmadikról ugye még nem tudjuk a "hivatalos" Hitspace álláspontot

 

 

 

Szép gondolat, de a Hit Space-esek sem egyformák :) Hivatalos álláspontról akkor beszélhetünk (előferdül), amikor teljesen és határozottan egyetértünk valamely kérdésben.

 

Közülünk jelenleg ha jól tudom végül mindenki Genelecet vett. Van viszont egy új titkos kedvencünk, amiért oda vagyunk meg vissza, igaz, az nem a Genelec kategória. Behoztunk egy PSI A21-M-et. Erről majd még hallani fogtok...

Link to comment
Share on other sites

Jajjjdeigazad van, haver! :)

 

 

 

 

 

Szép gondolat, de a Hit Space-esek sem egyformák :) Hivatalos álláspontról akkor beszélhetünk (előferdül), amikor teljesen és határozottan egyetértünk valamely kérdésben.

 

Közülünk jelenleg ha jól tudom végül mindenki Genelecet vett. Van viszont egy új titkos kedvencünk, amiért oda vagyunk meg vissza, igaz, az nem a Genelec kategória. Behoztunk egy PSI A21-M-et. Erről majd még hallani fogtok...

Előre láthatólag mennyibe fog ez fájni?

Link to comment
Share on other sites

a Genelec 8020 és a Genelec 8030 közötti különbséget jól tükrözi le az áruk közötti 1.5-szeres szorzó (100versus150), velük használatos
 

 

XLR connectors likely mean you'll need new cables

mekkora problémát jelent (utánajárás, pénzmagban) ?

Link to comment
Share on other sites

/OFF

No lám. Hogyhogy nem Quested lett?

Ez kétutas létére verné a KH 310-et (vagy legalábbis hozza azt a szintet)?

/ON

 

A Quested véleményem szerint az NS10 stílushoz áll közelebb. Az NS10 egy rohadtul pontatlan nagyon szar hangfal, de ha azon átmegy a mix, akkor mindenen működni fog. Viszont se mélye, se magasa, márpedig napjainkban a házimozi rendszerknek meg minden vacaknak szinte csak mélye meg magasa van, ergó önmagában NS10-en már nem lehet keverni, mert a végfelhasználó lejátszója szélesebb sávon működik. A Questednek viszont van mélye. Magasa nagyon szerényen, tehát hosszan lehet dolgozni rajta, nem fáraszt. Fain sound. De vannak dolgok, amiket nem lehet vele megcsinálni, pl. komolyzenére teljesen alkalmatlan, és a magasakat is csak úgy so-so lehet vele megcsinálni: szerintem.

 

A KH 310 nek az egyik legnagyobb baja, hogy részletességben ő a leggyengébb mind közül. A KH 310-ről az egész csapat véleménye egybecseng: ez 4 Hit Space-es és Silk. 

 

Amúgy mindent megpróbáltunk, hogy hátha az elhelyezés, akusztikai izoláció stb. Minden tesztben ugyanazt hozta.

 

Ezt a JBL monitort ismeri, vagy hallotta már valaki? Mert a technikai adataiból nagyon jónak tűnik, és ez is a 100eft-os kategórián belül van még! 

 

http://www.jblpro.com/catalog/general/Product.aspx?PId=280&MId=5

 

Elmondod melyik technikai adatait találtad jónak?

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

A Quested véleményem szerint az NS10 stílushoz áll közelebb. Az NS10 egy rohadtul pontatlan nagyon szar hangfal, de ha azon átmegy a mix, akkor mindenen működni fog. Viszont se mélye, se magasa, márpedig napjainkban a házimozi rendszerknek meg minden vacaknak szinte csak mélye meg magasa van, ergó önmagában NS10-en már nem lehet keverni, mert a végfelhasználó lejátszója szélesebb sávon működik. A Questednek viszont van mélye. Magasa nagyon szerényen, tehát hosszan lehet dolgozni rajta, nem fáraszt. Fain sound. De vannak dolgok, amiket nem lehet vele megcsinálni, pl. komolyzenére teljesen alkalmatlan, és a magasakat is csak úgy so-so lehet vele megcsinálni: szerintem.

 

A KH 310 nek az egyik legnagyobb baja, hogy részletességben ő a leggyengébb mind közül. A KH 310-ről az egész csapat véleménye egybecseng: ez 4 Hit Space-es és Silk. 

 

Amúgy mindent megpróbáltunk, hogy hátha az elhelyezés, akusztikai izoláció stb. Minden tesztben ugyanazt hozta.

Akkor mi a jó?

 

Még az ATC, PCM, Ocean Way alatt persze.

Link to comment
Share on other sites

Na nekiálltam válaszolni, de olyan hosszú lett, és annyi ötletem volt hozá, meg annyira megváltozott az, hogy hogy gondolkodunk most 2013-ban a  kérdésről, hogy inkább írok róla egy cikket, amit tömörítek, átszerkesztek. Olyasmi megközelítésből, hogy mennyire kell jónak lennie a monitorunknak és hogy ez mennyit számít. Megígérem, hogy semmi általánosság nem lesz benne. De ehhez kérek egy pár napot.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...