Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

100 eft-ig melyik a legjobb monitor?


Adames

Kérdés

Sziasztok! 

 

Nagy dilemma előtt állok, ugyanis vidéken élek, így nincs lehetőségem meghallgatni egy stúdió monitort sem sajnos. 

Aki tud, kérem segítsen, hogy szerinte milyen monitort vegyek, és persze miért pont az a nyerő szerinte!

 

A kinézett versenyzők a következők lennének: 

 

1. M-Audio BX5 D2  (Amerikában a legfelkapottabb monitor)

2. Alesis M1 Active (A szénszálas hangszóróját nem mondják jónak)

3. Mackie MR5 (Túlzott basszusa van állítólag, azon kívül már van 1-es, 2-es, sőt 3-mas verziója is. Melyik a legjobb?)

4. PRODIPE - PRO 5 V2. (Ezt is jónak mondják, de még annyira nem ismert márka) 

 

 

Köszönöm a véleményeket! 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 246
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Szerintem sem nyúlsz mellé a Mackie Mr5 Mk2-vel:)

Én most picit átrendeztem a szobámat, jobb lett az akusztika, mintha új hangfalat vettem volna:)

Szóval szeirntem is ilyen áron jól jársz a Mackie MR5 Mk2-vel, nekem is ez van:)

Szia! 

 

Köszi szépen Neked is a segítséget hangfal ügyben. Már várom a Mackie-met. :) Szerintem csütörtökön már a szobámban lesz! :) 

Szerettem volna az elején nagyobb, 8"-os hangfalat, de túl sokan lebeszéltek róla. 

A jelenlegi Génius Pc hangfalaimtól már csak jobb leehet! :) 

Link to comment
Share on other sites

Az asztal mögött egyből ott a fal is, így nem csak, hogy bekapcsolni körülményes a hangfalakat, de a hátsó szub nyílások miatt nem egészséges.

Többek között erre szolgálnak a hangfal hátulján a hangkép korrekciós kapcsolók.

Szerk.: Ahogy te magad is írtad:

"Viszont mivel a fal egyből a háta mögött van, ezért a mély közép állásban optimálisabb."

Link to comment
Share on other sites

Csak általánosságban rezonálnék, mert a fenti 3 példányt sosem hallottam.

Nincs nagy tapasztalatom sok monitorral, de sztem a 100e/pár alatti kategóriában nem kell "csodának" tekinteni a monitorokat, hanem csak, mint "hifi helyett azért sokkal szebben szól" szimpla hangfalként kezelendőek.

Biztos lehetne mondani vmelyikre, hogy egy adott zenei stílus jobb rajta, de én kétlem, hogy releváns lenne ez ebben a kategóriában (vagy egyáltalán).

Link to comment
Share on other sites

Mért van az, hogy hogyha RCA-n csatlakozok a hangfalra, és bedugok egy bármilyen dugót a JACK bemenetre közben, akkor hangosabban kezd el szólni? Valamint ha közvetlen JACK bemenetre dugom és nem RCA-ra akkor is hangosabban szól?

Javasolnám átlapozni a kézikönyvet. Sajnos az mk2-nek sehogy sem sikerült elővarázsolni online, állandóan az mk3 család oldalára visznek a linkek. Viszont mind az mk1, mind az mk3 manualjában le van írva, hogy egyszerre csak egy bemenetet használj (úgyhogy gondolom az mk2-nél sem lesz másképp):

http://www.mackie.com/products/mr5/pdf/mr5_om.pdf (6.oldal 1.pont)

http://www.mackie.com/downloads/mrmk3/manuals/MR5mk3_OM.pdf (6. oldal 3. pont)

Link to comment
Share on other sites

Csak általánosságban rezonálnék, mert a fenti 3 példányt sosem hallottam.

Nincs nagy tapasztalatom sok monitorral, de sztem a 100e/pár alatti kategóriában nem kell "csodának" tekinteni a monitorokat, hanem csak, mint "hifi helyett azért sokkal szebben szól" szimpla hangfalként kezelendőek.

Biztos lehetne mondani vmelyikre, hogy egy adott zenei stílus jobb rajta, de én kétlem, hogy releváns lenne ez ebben a kategóriában (vagy egyáltalán).

Kösz a választ.

Igen,azért én se várnék egyiktől sem nagy csodát ilyen téren.

Viszont azért ezt a 3mat szemeltem ki,mert különböző fórumokon ebben az adott stílusban valamelyik KRK Rokitet ajánlották (5,6,8) vagy pont a Yamaha HS50M,illetve a 80M-et.

Meg kell hallgatni őket,azután döntenem,csak kíváncsi voltam hátha itt a fórumosok között valakinek volt már dolga valamelyik monitorral a 3 közül.

Link to comment
Share on other sites

Értem én, hogy mit mondasz, de én csak azt szeretném tudni, hogy a hármas széria, és abból főleg a 6"-os az milyen lehet. Régebben mintha írták volna, hogy szebben fog szólni a közepe a hármas szériának, és engem pont ez érdekelne, hogy valóban így van-e. 

Link to comment
Share on other sites

Többször elhangzott már: stúdiómonitort nem érdemes mások véleménye alapján venni. 

A hogyan szól nagyon szubjektív dolog. Ami nekem tetszik, az másnál lehet katasztrofálisan rossznak minősítve. Egy ilyen vélemény után pedig estleg pont a neked leginkább megfelelő terméket zárod ki a versenyből.

Jó példa erre a  Yamaha NS10. Soha nem vennék olyat, pedig az elmúlt évtizedekben nem volt komoly hangstúdió nelküle és mindenhol ott van most is. 

Esetleg a megbízhatóságra érdemes rákérdezni.

Menj el olyan helyre, ahol többet is meghallgathatsz és úgy válassz!

 

Kicsit vitatkoznék. :-)

Részben igazad van, részben nem. Az amatőr fül nem tudja, mit kell hallania elsőre, a bolt akusztikája, vásárlók hada (talán a legtöbb esetben), nem alkalmas a meghallgatásra ill. egyre több szituációban (pl. online boltok) nincs lehetőség még csak találkozni sem a hangsugárzóval (szintivel, effekttel, keverővel) vásárlás előtt. Meglepő mód, itt Ángliusban is ez a helyzet (kivéve London, de ott a vásárlók hada...). : -)

 

Szóval sok esetben muszáj mások véleményére hagyatkozni, okosan persze. Több független értékelés, adott stílusban alkotók véleménye, direkt hibák, hátrányok keresése stb. alapján lehet dönteni, néha jól is. :-)

Link to comment
Share on other sites

 

Amit pedig megrendeltem: Mackie MR 5 mk2

 

Mindenkinek Kellemes Pihenést és További zenélést kívánok!!!

 

Huh, ez nehéz szülés volt de megérte ezek szerint :thumbsu:

Szerintem nem is nyúlsz mellé a Mackie választással, használd egészséggel és írj sok zenét a segítségével!!

Link to comment
Share on other sites

Ok. Téma a részemről lezárva. Nem mentem, és nem is fogok felmenni meghallgatni a hangfalak Pestre. Az okát többször leírtam, hogy miért is nem azt hiszem. Azt is írtam, hogy igaza van Mindenkinek aláírom, hogy úgy volna az igazi ha meghallgatnám őket. Viszont én válaszoltam erre, hogy tisztában vagyok ezzel, de bevállaltam a fórumok, illetve szakemberek, üzletvezetők, felhasználók, technikusok, zenészek és még sorolhatnám kiknek a véleményére hagyatkozva döntésemet befolyásolni. Egyáltalán nincs tapasztalatom abban, hogy melyik a "profibb" hangfal.  Hiába hallgattam volna meg őket, mert számomra nem csak a hangzás a befolyásoló, hanem még akár a külleme is bárminek, stb. 

Összegezve az eddigieket döntöttem, és már meg is rendeltem azóta. Ezúton köszönöm MINDENKINEK aki segített nem egyszerű döntésem meghozatalában! Sajnos ebben a mai világban higgyétek el, hogy a számomra maga az útiköltség is sokat számít. Elég nagy baj az, hogy így van. 

Mindegy...Vitatkozni senkivel sem akartam, és elnézést Mindenkitől akinek értetlenségemmel, szakmai nem hozzáértésemmel esetlegesen terhére voltam. :) 

 

Amit pedig megrendeltem: Mackie MR 5 mk2

 

Mindenkinek Kellemes Pihenést és További zenélést kívánok!!!

Link to comment
Share on other sites

én mondtam hogy néhány :D azt kihagytad: nem mindegy, hogy melyiket veszed, meg hogy síííp se ér ha oda mész és meghallgatod (a rendeltetési helyén kéne őket A-B-C-X tesztelni egész napos mixelések után), és hogy neki a Genelec-ek jött be (mint mindenkinek), és akkor teljes a kép 

 

Pont a genelicekben van stk, én kihagyom az stk-t nagyon színez szerintem.

 De ez csak személyes vélemény.

Link to comment
Share on other sites

Az új kis jbl-ről már annyi sok jó vélemény van a neten, hogy nem lehet elmenni mellette szó nélkül. Korábban nem érdekelt ez a hangfal, de a neten azt látom, hogy rengeteg ember megvette, és mindenki el van tőle ájulva. Pláne hogy nagyon olcsó, és elvileg sokkal de sokkal jobb mint a hasonló árú társai, mint mondjuk a rokit. Mivel magyar vagyok, és húztak már csőbe, nem dőlök be az ilyennek elsőre. Most vagy egy pár ember különböző néven szétspammeli a netet, vagy a jbl tényleg le akarja tarolni az olcsó konkurenciát, hogy ugyanazon az áron ő egy fokkal jobbat ad. Meg persze olcsó cuccot többen vesznek, több az amatőr hozzászólás is, amire nagyon nem lehet alapozni.

Azért majd kíváncsi lennék hozzáértőbb, elismertebb emberek véleményére is, akiknek van összehasonlítási alapjuk.

Link to comment
Share on other sites

Érkezőben a Hit Space-be? Ennek örülök, és várom a véleményedet, és másokét is róluk. 

Én olyan vagyok, akinek számít mások, leginkább több személy véleménye egy adott termékről, valamint a tesztek eredményei! 

Mindig is figyelembe veszem minden egyes vásárlásnál, és ha nem így tettem volna, akkor már csúnyán ráfaragtam volna! 

Azon kívül ez egy fórum, ami pont arról szól, hogy véleményt nyilvánít az ember. 

A JBL LSR széria árban nagyon jó, és szeretném tudni, hogy pl. A Mackie MR szériájához képest mennyivel szól MÁSOK szerint jobban, vagy rosszabbul! 

 

Köszönöm! 

Link to comment
Share on other sites

Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy a JBL LSR 305, iletve 308-as hangfalakat hallotta-e már valaki, hogy hogy szól? 

Többször elhangzott már: stúdiómonitort nem érdemes mások véleménye alapján venni. 

A hogyan szól nagyon szubjektív dolog. Ami nekem tetszik, az másnál lehet katasztrofálisan rossznak minősítve. Egy ilyen vélemény után pedig estleg pont a neked leginkább megfelelő terméket zárod ki a versenyből.

Jó példa erre a  Yamaha NS10. Soha nem vennék olyat, pedig az elmúlt évtizedekben nem volt komoly hangstúdió nelküle és mindenhol ott van most is. 

Esetleg a megbízhatóságra érdemes rákérdezni.

Menj el olyan helyre, ahol többet is meghallgathatsz és úgy válassz!

Link to comment
Share on other sites

Úgy érzem magam, mintha arról beszélgetnénk, hogy x cipő kényelmesebb vagy y.

Ebben a kérdésben nem lehet csupán mások véleményére hagyatkozni személyes meghallgatás nélkül.

Tedd zsebre a pénzed és irány a HS, meg aznapra szervezz le még 1-2 talit budapesten itt bárki budapestivel, akinek van valamelyik, ami szóba jöhet. Tuti segíteni fog, ahogy én is azt tenném, bár nekem csak az MR5 mk1 van. (kb5 éve vettem és nem merült fel egyszer sem, hogy le kellene cserélni. Uarra használom, mint te. A basszussal sem volt gondom. Ha bármi okból beszarna hirtelen (kétlem), akkor is MR-t vennék. Bejött. Max a 6-ost, de lehet ua az 5öset.)

Meg kell venni azt, ami:

1. Belefér a plafon büdzsébe. (Plafonbüdzsé fölött nem nézelődni, mert minek.)

2. Amelyik már bizonyítottan jól használható (Ezen a szinten tök mindegy, hogy Mackie, Alesis vagy Prodipe.)
3. Amelyik a fülednek kedves.

(Nálam a külső is számított, ezért a KRK-t már meg sem hallgattam, hiába esetleg ua tökéletes lenne/lett volna, mint az MR :))

4. Sztem számít a szoba mérete is és hogy mennyire ülsz messze majd tőlük. Eredetileg 8-ast akartam, de abban a pillanatban kiejtettem, mikor megláttam az 5-ös mellett. Nem bántam meg. 

Link to comment
Share on other sites

Valami főkapcsolós dolgot kell majd csinálnom, ami egybe kapcsolja a hangfalakat és a hangkártyát is.

Én egy ilyennel oldottam meg a különféle eszközök kényelmes kapcsolgatását:

http://www.partymaterial.de/images/schuko-board-6fach-Schaltpanel.jpg

Az egyik aljzatba megy a 2 hangfal egy hosszabbítós elosztón keresztül. A Hobkins által vázolt fix kábelezés/konnektorozás a "kábel a rengetegben" szindrómára is egy elegánsabb megoldás. Ha több áramkört szeretnél így kapcsolgatni, akkor a kettő kombinációja is megfontolandó lehet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...