Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Studio Monitor hengerőszabályzás


fulton

Kérdés

Sziasztok

 

Egy olyan "apróság" lenne amire szeretnék egy jó de megfizethető megoldást találni. Van 2 Mackie MR8 ládám, aminek ugye hátul van elég "manuál" módon az input jel erősség szabályozója.

Viszont számítógép helyett jobb szeretném analog módon állítani kézzel mind2 láda hangerejét. Ezt hogy lehetne kivitelezni?

Milyen megoldásokat ajánlanátok? (nem fogja a jelet rontani?)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Inntentől lesz problémásabb a dolog kicsit. Már nem egyszerű, passzív eszközről beszélünk. 

Ha jót akarsz, akkor nagyon drága lesz. El kell gondolkodni a kompromisszumokon.

Mégis milyen lehetséges megoldások vannak? természetesen nem szeretnék sokat rá költeni erre

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

Egy olyan "apróság" lenne amire szeretnék egy jó de megfizethető megoldást találni. Van 2 Mackie MR8 ládám, aminek ugye hátul van elég "manuál" módon az input jel erősség szabályozója.

Viszont számítógép helyett jobb szeretném analog módon állítani kézzel mind2 láda hangerejét. Ezt hogy lehetne kivitelezni?

Milyen megoldásokat ajánlanátok? (nem fogja a jelet rontani?)

... most kapcsolok, immár nem tudok használni fülest. Szóval lehet olyan hangerőszabályzó kellene ami egyben füllhaglgató kimenettel is meg van áldva.

http://www.hitspace.hu/mackie-402-vlz3.html

Nálam ez látja el az általad említett feladatot egy MR5 mellett. Én egyelőre nem találok benne kivetni valót (mondjuk a füles potijára ráférne már egy kis pucolás, mert az már egy ideje hajlamos recsegni), bár nem is nagyon szőröztem vele, hogy most ez mennyire színez, avagy sem.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hitspace.hu/mackie-402-vlz3.html

Nálam ez látja el az általad említett feladatot egy MR5 mellett. Én egyelőre nem találok benne kivetni valót (mondjuk a füles potijára ráférne már egy kis pucolás, mert az már egy ideje hajlamos recsegni), bár nem is nagyon szőröztem vele, hogy most ez mennyire színez, avagy sem.

Nálam is pont ez látja el néhány napja, de sajna már egy kicsit is nagyobb hangerőn a TAPE INPUT bemenetről érkező jel, nálam elég torzacska valahogy.:(

Link to comment
Share on other sites

Nálam is pont ez látja el néhány napja, de sajna már egy kicsit is nagyobb hangerőn a TAPE INPUT bemenetről érkező jel, nálam elég torzacska valahogy.:(

Érdekes. Én nem tapasztaltam ilyet, pedig én is használom a tape inputot. Nekem csak a rossz forrás miatt volt vele gondom, amikor a laptop saját integrált hulladék hangkeltőjét kötöttem rá. Azóta egy Pio CDJ 400-as van befogva a laptophoz USB-s hangkártyának, szintén a TAPE inputon, és nem tűnt torznak. Persze ettől még lehet az én fülemmel a gond.

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta Loop:

Ha egy 0db-s sávot emelsz akkor az torzulni fog. Nem szabad emelni csak vágni! 

nyilván...
a nagy kérdés az, hogy az oprendszer hangerő potija (windows hangerő szabályzó) szoftveresen veszi vissza, vagy a hardvert szabályozza? Hogy lehet az, hogy a hangkártyán a "master volume"-t letekerve ugyan úgy 0dB fölé dolgozik (torzítás marad), a windows potméter lehúzásával meg ez a torzítás megszűnik? Ezek alapján olyan, mintha a windows potméter szabályozná a hardware-t a hangkártyán levő poti meg a szoftvert? 

Link to comment
Share on other sites

Most vettem Hitspace-ből egy Level Pilot-ot TC Level Pilot . 
Azt hallottam, hogy az OS-X és a Windows hangerő mixere is csökkenti a bitrátát ha csökkentem a hangerőkimenet szintjét.
A kérdésem az lenne, hogy hol milyen hangerőt érdemes beállítani? Értem ez alatt az oprendszer saját keverőjén levő master volumet, az audio interface-en saját hangerőt (Motu Ultralite MK3), és az aktív monitorok erősítőjének hangerejét.
Ha pl. az oprendszer hangerejét kimaxolom, és a Motu saját EQ-ját bekapcsolom (emeléssel), akkor már torzul a hang. Tehát a master volume-t mindenképpen csökkentenem kell hogy ne torzítson még bekapcsolt EQ-val sem.
Szóval mit gondoltok, mit hová célszerű csavarni?

Link to comment
Share on other sites

43 perccel ezelőtt írta tbrown:

Most vettem Hitspace-ből egy Level Pilot-ot TC Level Pilot . 
Azt hallottam, hogy az OS-X és a Windows hangerő mixere is csökkenti a bitrátát ha csökkentem a hangerőkimenet szintjét.
A kérdésem az lenne, hogy hol milyen hangerőt érdemes beállítani? Értem ez alatt az oprendszer saját keverőjén levő master volumet, az audio interface-en saját hangerőt (Motu Ultralite MK3), és az aktív monitorok erősítőjének hangerejét.
Ha pl. az oprendszer hangerejét kimaxolom, és a Motu saját EQ-ját bekapcsolom (emeléssel), akkor már torzul a hang. Tehát a master volume-t mindenképpen csökkentenem kell hogy ne torzítson még bekapcsolt EQ-val sem.
Szóval mit gondoltok, mit hová célszerű csavarni?

Elvileg az oprendszer saját hangerejét csutkára kell kitolni. Ez nem okozhat torzítást csak akkor, hogyha 0 dB fölé emelkedik a hangerő annál az hanganyagnál, amit éppen lejátszol, mert olyankor a digitális technológia miatt a hullámformák teteje szögletessé válik. Ha van viszonylat jó miksid, akkor a hallgatópozícióban lévő hangnyomást meg tudod mérni. Itt van erről egy jó írás: 
http://microchips-sound-studio.blogspot.hu/2015/10/minden-decibelekrol-1-resz.html
Egy kérdés. Mire szolgál nálad ez az EQ? 

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta zsírfeka:

Elvileg az oprendszer saját hangerejét csutkára kell kitolni. Ez nem okozhat torzítást csak akkor, hogyha 0 dB fölé emelkedik a hangerő annál az hanganyagnál, amit éppen lejátszol, mert olyankor a digitális technológia miatt a hullámformák teteje szögletessé válik. Ha van viszonylat jó miksid, akkor a hallgatópozícióban lévő hangnyomást meg tudod mérni. Itt van erről egy jó írás: 
http://microchips-sound-studio.blogspot.hu/2015/10/minden-decibelekrol-1-resz.html
Egy kérdés. Mire szolgál nálad ez az EQ? 

Viszonylag ritkán használom, van úgy, hogy filmet nézek, leginkább akkor színezem meg vele kicsit a hangot, vagy ha mikrofont használok, azt szoktam EQ-zni.
 

 

Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta tbrown:

Viszonylag ritkán használom, van úgy, hogy filmet nézek, leginkább akkor színezem meg vele kicsit a hangot, vagy ha mikrofont használok, azt szoktam EQ-zni.
 

Az, hogy filmet EQ-zol vele, nem olyan gázos, de rosszak az eq beállításaid, ha clippingel tőle a hangfal. Milyen monitorhangfallal rendelkezel? 

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta zsírfeka:

Az, hogy filmet EQ-zol vele, nem olyan gázos, de rosszak az eq beállításaid, ha clippingel tőle a hangfal. Milyen monitorhangfallal rendelkezel? 

A monitorok Fostex PM-1 esek, de ez irreleváns az eredeti kérdés tekintetében.


 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta tbrown:

 

Szerintem az EQ-t használd úgy, hogy a hangerő semmiképpen ne legyen nagyobb, mint eredetileg, vagyis inkább vágjál vele, mint emeljél, esetleg még a kimenet előtt vedd vissza a hangerőt (azt hiszem pl. a VLC videólejátszóban lehet ilyet).

A Windows master-potiját állítsd fixen maximumra, magadnak pedig a Level Pilottal állíthatod a hangerőt.

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Tetsuo:

Szerintem az EQ-t használd úgy, hogy a hangerő semmiképpen ne legyen nagyobb, mint eredetileg, vagyis inkább vágjál vele, mint emeljél, esetleg még a kimenet előtt vedd vissza a hangerőt (azt hiszem pl. a VLC videólejátszóban lehet ilyet).

A Windows master-potiját állítsd fixen maximumra, magadnak pedig a Level Pilottal állíthatod a hangerőt.

Az a fura, hogy ha a windows hangerejét maximumra állítom, és az EQ-val emelek, akkor jelentkezik a torzítás, ahogy lejebb húzom 75-80%ra a hangerőt, a torzítás megszűnik (egyenes arányban az EQ emelés dB értékétől) de ha a hangkártyán a "master volume"-t csökkentem, a torzítás nem változik, megmarad, tehát annak semmilyen hatása nincs a torzításra. Ezek szerint a windows hangerő potija a hardware-t vezérli?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...