Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Pulse 2 vs. Novation Bass Station 2


aries.itsme

Kérdés

Sziasztok,

 

szeretnek egy analog szintit venni, a fenti ketto jott szoba. Megneztem szinte minden elerheto youtube videot a szintikrol, de nemtudok donteni. Egy Moog Slim Phatty mellett uzemelne. Van tapasztalotok a kettovel, esetleg van otlet, hogy a Slim Phatty melle mi illene a legjobban ebben az arkategoriaban?

 

Koszi, Udv.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Hi,

 

nem egeszen jo mindenkinek meg, itt beszelnek rola. Van akinel nincs gond, van akinek vannak gondjai (Parat lehet vissza kell lapoznod a forumban):

 

http://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=392144&postdays=0&postorder=asc&start=645

Szerintem kicsit túllihegik a dolgot. Az 1.13-nál egyáltalán nem léteznek olyan problémák, amik korábban. Stabil a cucc, hangsúlyozom. De győződjön meg mindenki maga élőben.

Link to comment
Share on other sites

Én csak a Pulse 2-ről tudok nyilatkozni.

Nem részletezem, a Hitspace kereskedelmi oldalán írtam róla véleményt.

 

Egy fontos dolog van. Amióta megvettem, már több oprendszerfrissítés történt, most az 1.13-nál tartunk, és azóta tök stabil a cucc!!!

Nincs fagyás, mint az 1.01-nél, csak gyönyörű szép hang és orgia.

 

Szerintem megéri az árát, és a doboza sem gagyi. Fémcucc! És ez már fél siker manapság a sok hulladék műanyag mellett!

 

 

Ez kifejezetten jó hír! Tehát az új OS jó már! Kíváncsian várom mások jó tapasztalatát is, csak a megerősítés miatt. 

Link to comment
Share on other sites

stromberg1.jpg

 

Én évekig a Stromberg-ben reménykedtem. Bitang jól nézett ki, és a potijai alapján, és a kezdeti mesék alapján valami korszakalkotó cucc lehetett volna. Semmi hír nincs róla...

 

Igen, ez egy Waldorf cucc, amiről szó van (lenne).

 

"The Stromberg was to be the flagship of Waldorf synthesizers which would include all of their synthesis methods employed from their legacy synthesizers such as the PPG, Waldorf Wave, and several other Waldorf Synthesizers currently unavailable. This would have been a modern day dream for Waldorf fans. Sadly to say, this synthesizer never manifested itself, and plans for its production seem to be aborted."

Link to comment
Share on other sites

Én csak a Pulse 2-ről tudok nyilatkozni.

Nem részletezem, a Hitspace kereskedelmi oldalán írtam róla véleményt.

 

Egy fontos dolog van. Amióta megvettem, már több oprendszerfrissítés történt, most az 1.13-nál tartunk, és azóta tök stabil a cucc!!!

Nincs fagyás, mint az 1.01-nél, csak gyönyörű szép hang és orgia.

 

Szerintem megéri az árát, és a doboza sem gagyi. Fémcucc! És ez már fél siker manapság a sok hulladék műanyag mellett!

Link to comment
Share on other sites

Félreértettetek, eszemben sem volt savazni a Waldorfot… Volt idő, hogy szinte a teljes (nem kicsi) arzenálom W cuccokból volt, ma is itt a Pulse1, és nem is szándékozom megválni tőle. Nekem a Blofeldnél jött egy törés (évekig volt), és a Pulse2 ugyanabban a "gagyiszerű" dobozban elriaszt egy kicsit.

 

Os parák, alapvetően halk, és rossz DAC, füle botját nem mozgató support, ilyesmi gondjaim voltak a Waldorffal a Blofeld szori óta. Mintha olyan félgőzzel, fejlesztő nélkül működne az a cég. Most ugyan kiizzadták magukból ezt a két újdonságot, sok év várakozás után, tehát lehet, hogy történt valami ott, de bennem van egy enyhe bizalomvesztés a cég iránt, főleg az újdonságok tekintetében. A régebbi, Blofeld előtti cuccaik természetesen hibátlanok, hasítanak, még csak "kenyeret se kérnek" (oda tényleg nemigen kell support…:D), és a varrás mentén se nagyon repednek a sok éves használatuk ellenére se.

Link to comment
Share on other sites

:D

Talán szerencsésebb, ha egy kicsit jobban körülhatárolod, hogy mire használnád, mert analóg szintiben szerintem nincs olyan, ami mindenre jó, elég specifikusak, ebben "ez" a szép, a másik meg "azt" hozza jól. Hegedű, gordonka, bőgő, mind vonós, de mégis milyen szépek és mások együtt és külön is... szerintem az analógokkal is majdnem ugyanez van, és még egy-egy széria egyes példányai is képesek máshogy szólni, ahány sh101es volt a kezeim közt mind máshogy szólt, pedig ha felvettem és megmutattam volna mindenki aki vágja, rávágja, hogy az egy 101es... de hogy on topik legyek, feljött itt a minibrute-is no az is fura, rettenetesen megosztott dolgokat hallottam róla, hideget, meleget.

Link to comment
Share on other sites

Tudod, hogy nem volt. :D

Úgy hallottam tök bugos, ezért nem vettem. :D csak nézegetem a youtubeon, milyen szép hangja van, látom ahogy dolgoznak vele a fejek. Talán csak nem szinpadi hangszer.

microwavejeim voltak, egyes, kettes, az van is még, első mátrixszintim, nálam fog darabjaira esni...  keeper...

 

Azért igazságtalannak érzem néha ezt a nagy savazást a waldorf felé, remélem a pulse 2 más elbánásban részesül.

nekem lesz, majd, most gazdasági világ és személyes válságok vannak. :D

Lefagyasztani cuccokat nem akkora kunszt ám, nekem tiz percig sem tart, dsi szintit is ki tudom akasztani,

sőt a nordokat is sikerült már nem egyszer. Midi-overflow, jó kis konstans sysex küldés, és már nem is reagál.

Van ilyen G2 patchem, ezt csinálja, kiakasztja 1 perc alatt a microwave-t, olyan mint a rulett, és a végén nagyon szép

evolválódó drónokat nyerek, amiket csak felvenni lehet... Ha nem nyerek, krzzszzzzpf.. xipfff... :D samplingelni az is cool.

reboot. többet használom igy, mint rendeltésszerűen...

 

Ja, de summa summárum ez a szerintetek milyen szintit vegyek kb. olyan szintű kérdés, hogy szerintetek ki legyen a feleségem.

ő, hallgasd meg, azt amelyik jobban tetszik.

 

Ez igy van, ezert volt a kerdesben, hogy kinek milyen tapasztalata volt ezekkel. Egyebkent jo kis forum alakult ki a vegere prokkal es kontrakkal, mint ahogy ez lenni szokott. Es mint ahogy ez lenni szokott, a vegen ugyanolyan tanacstalan az ember, mint az elejen :) De olvastam jo dolgokat kozben :)

Link to comment
Share on other sites

Gondolom nem volt blofelded :) - engem is csak az akasztott ki. Hatalmas lelkesedéssel írtam a hibajelzéseket nekik, s nem történt semmi. Aztán inkább eladtam, mert bármikor le tudtam fagyasztani 10-15 percen belül

Tudod, hogy nem volt. :D

Úgy hallottam tök bugos, ezért nem vettem. :D csak nézegetem a youtubeon, milyen szép hangja van, látom ahogy dolgoznak vele a fejek. Talán csak nem szinpadi hangszer.

microwavejeim voltak, egyes, kettes, az van is még, első mátrixszintim, nálam fog darabjaira esni...  keeper...

 

Azért igazságtalannak érzem néha ezt a nagy savazást a waldorf felé, remélem a pulse 2 más elbánásban részesül.

nekem lesz, majd, most gazdasági világ és személyes válságok vannak. :D

Lefagyasztani cuccokat nem akkora kunszt ám, nekem tiz percig sem tart, dsi szintit is ki tudom akasztani,

sőt a nordokat is sikerült már nem egyszer. Midi-overflow, jó kis konstans sysex küldés, és már nem is reagál.

Van ilyen G2 patchem, ezt csinálja, kiakasztja 1 perc alatt a microwave-t, olyan mint a rulett, és a végén nagyon szép

evolválódó drónokat nyerek, amiket csak felvenni lehet... Ha nem nyerek, krzzszzzzpf.. xipfff... :D samplingelni az is cool.

reboot. többet használom igy, mint rendeltésszerűen...

 

Ja, de summa summárum ez a szerintetek milyen szintit vegyek kb. olyan szintű kérdés, hogy szerintetek ki legyen a feleségem.

ő, hallgasd meg, azt amelyik jobban tetszik.

Link to comment
Share on other sites

a bugokal én waldorf eszközben leszarom magasról, szerintem feature mind, kreativnak kell lenni.

Gondolom nem volt blofelded :) - engem is csak az akasztott ki. Hatalmas lelkesedéssel írtam a hibajelzéseket nekik, s nem történt semmi. Aztán inkább eladtam, mert bármikor le tudtam fagyasztani 10-15 percen belül.

Egyébként meg a valóság az, hogy egy szintetizátor hangja és használhatósága teljesen szubjektív - illett volna hozzátennem, hogy szeretek nagyon széttolt, rongyosra effektezett zajos dolgokat játszani, s arra valóban a pulse 2 az igazi.

Teljesen egyetértek A/D tanácsával aki szeretne venni egyet, az menjen be és hallgassa meg, mert lehet a végén még minibrute lesz belőle.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, nekem teljesen más a véleményem a BS2 csak cincog az eredeti Novation BS-hez képest - nekem rack van, s szerintem totál egyedi a hangja -új változata pedig viccesen szól a régihez képest.

 

Nem csak neked ez a véleményed, hangban szerintem is nagyon más mint a kettes...

ami még jó is lehet, meg rengeteg úhj feature van, amit ki kéne aknázni, de az egyesnek olyan alja van mint kevés cuccnak.

Nekem keys-em van, jön szét a varrás mentén, modolgattam is, suboscik, osci kimenet, stb,

úgyhogy jól ösmerem belűlröl is, az egy komoly, egyedi szinti egy übergagyi műanyag tokkal.

Voltam bennt a hitspace-boltban a Pulse II miatt, (ha szép új waldorfot kell összeujjlenyomatozni,

akkor sajnos lehet rám is számitani) B. mondta is mindjárt, hogy itt a kettes, lecserélhetem a szarom vadi újra,

az még nem esik szét, de mondtam, hogy eszem ágában sincs. A Pulse tetszett,

a bugokal én waldorf eszközben leszarom magasról, szerintem feature mind, kreativnak kell lenni.

Én a Pulse 2re szavazok. 3 analóg osci, hé! :D

 

A/D-vel is egyet kell értsek ha nem a mix legaljának használod, jellegtelen vinnyogó vacak, inkább vicces mint jó.

Csakúgy mint a minimoog. :D

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, hogy annak idején a Pulse és a Bass Station-nel kapcsolatban ugyanez ment mint most az újakkal :) Vannak akik lassan szokják?

 

A régi Bass Station egy meglehetősen zajos, nehezen kezelhető, gumihangú valami (szerintem). Én soha nem tudtam semmire használni, és nemrég megcsavartam megint, a véleményem változatlan. Az egyes BS azon kevés szintik egyike, amit én nem tudok hova tenni.

 

A BSII viszont nagyon ott van, nemigen tudok belekötni a hangjába. Cincogásnak lehet nevezni azt, hogy a mélye nem ragad, búg (szerintem nem jól), hogy vannak magasai, ízlés dolga. 

 

De mi okozhat még véleménykülönbséget? Például az, hogy idegen helyen, más rendszeren hallgatja meg az ember a két hangszert. Pl. a Minitaur jellegét a Sony MDR7506 semmilyen szinten nem tudja megjeleníteni. Nekem ez kizárólag DT880-on tudtam prezentálni, vagy monitorhangfalon.

 

Szóval ha a két hangszer egymás mellett, egy hangrendszeren van, szerintem elég egyértelmű, melyik a jobb :)Ezért azt mondom, mindenki próbálja ki maga.

 

Aries, a legnagyobb hibát követed el, ha másokra hallgatsz :) Nálunk kipróbálhatod ezeket mind. 

 

A Pulse2-vel nincs sok tapasztalatom (még!), de a Bass Station II szerintem ace.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, 

 

hat koszi mindenkinek, ezek nemtul megindito valaszok egyik vas eseteben sem.. Megnezem ezt az uj-regi Korg -ot is magamnak. A hozzaszolas a hitspacen az ertekelseben.. vicces. :)

 

Kíváncsiságból kukkants meg egy Waldorf Rocketet. Lényegesen olcsóbb mindegyiknél és majdnem teljesen analóg. Ez nem fagy meg :)

Link to comment
Share on other sites

ami ott analóg volt, az most szoftveres vezérlésű és az nemigen megy nekik, lásd Blofeld.

 

Igen, ez az, amit fentebb említettem. Ma is dolgoztam a Blofeld-del és lefagyott egyszer. Még mindig nem javították :-( Szóval a Pulse 2-ben is ez tántorít el egyenlőre. A hangja, szolgáltatásai tetszenek, de a kis ördög ott van.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Pár hete volt egy néhány óra szabadidőm, s beültem (beálltam) meghallgatni a puse 2-őt és a BS2-őt. Érdekes, nekem teljesen más a véleményem a BS2 csak cincog az eredeti Novation BS-hez képest - nekem rack van, s szerintem totál egyedi a hangja -új változata pedig viccesen szól a régihez képest. A Pulse 2 kipróbálása során folyamatosan vigyorogtam. A Pulse 1 nagyon jó hangszer, de úgy hallatszott a step filter tekerés közben, hogy az már fület sért. Ha nem nyúlsz hozzá - nagyon jó - csúcsragadozó. A pulse 2 viszont egy igazi izgalmas szintetizátor, sokkal szélesebb spektrummal. Egyedül a jelenlegi Waldorf ami miatt nem merek vásárolni. Szívtam én annyit a blofelddel, pedig elhittem, hogy microQ alapokon nyugszik, amely az egyik leg jobban használható VA, de soha nem javították ki az OS hibáit. Helyette jött a sampling opció plusz pénzért, de az OS még ma se használható, csak igen szűk határok között. Ciki, hogy az évek során waldorfék ide jutottak. A microwave és a pulse 1, szinte hibamentes.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem:

 

Mindkettő valami legendás cuccnak a következő kiadása. Waldorféknak nemigen sikerült "túlugrani" a Pulse-ot, vagy a Pulse+-t, talán azért mert, ami ott analóg volt, az most szoftveres vezérlésű és az nemigen megy nekik, lásd Blofeld. A Novation meg talán túl is ugrotta a BassStationt ezzel az újal. Ha nekem kellene választanom, akkor elég egyértelmű lenne a dolog, de ez az én véleményem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...