Jump to content
Ménemszól.hu

David Guetta Masterclass


xbitz

Recommended Posts

De egyébként tök vicces, ahogy írsz ezekről a dolgokról. Úgy lenne szerintem értelmes, hogy olvastam olyan kutatásokat, amik azt mondják, hogy ez a fajta érvelés nem igaz. Nem pedig kijelented, hogy nem igaz. Gondolom nem te végezted el a kísérleteket. 

 

Miért írnám ezt? Egy időben pszichológusnak készültem, eléggé komolyan vettem, (egy külön egyetemi tanár foglalkozott velem, és szinte csak a biológiai részével foglalkoztunk). Ez olyan mintha azt írnám hogy "olvastam valami Newton nevű fickóról aki a gravitációról beszélt..." :D ha innen nézem ez akkor megint argumentum ad hominem. De mi mást vártam volna. Esetleg utánanézni valami tankönyvben hogy mégis akkor mi ez a bal vagy jobb agyfélteke? Vagy hogy hogyan épülnek ki és miért a neuronhálózatok? Hogy hogyan hatnak a szomszédos területek egymásra? Etc? Nem, inkább már MEGINT a másik személyével foglalkozol. Én is írjam hogy "hűdekomolytalanvagy"?

 

Az egyetemi tankönyvekben sem emlékszem ilyesmire hogy valaki "bal agyféltekés vagy jobb agyféltekés" címkével lenne megjelölve. De aki ismeri egy kicsit is az agy működését nagyjából sejtheti hogy ez nettó ... tévút.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 351
  • Created
  • Last Reply

http://www.livescience.com/39373-left-brain-right-brain-myth.html

 

:D :D :D

 

:thumbsd:

 

Ez itten' friss todományos cikk vóna. De lehet választani a népeknek: popular tv or science? Szóval populáris agymosás vagy tudomány? Nos?

 

"Popular culture would have you believe that logical, methodical and analytical people are left-brain dominant, while the creative and artistic types are right-brain dominant. Trouble is, science never really supported this notion.

Now, scientists at the University of Utah have debunked the myth with an analysis of more than 1,000 brains. They found no evidence that people preferentially use their left or right brain. All of the study participants — and no doubt the scientists — were using their entire brain equally, throughout the course of the experiment."

 

"There is a misconception that everything to do with being analytical is confined to one side of the brain, and everything to do with being creative is confined to the opposite side, Anderson said. In fact, it is the connections among all brain regions that enable humans to engage in both creativity and analytical thinking."

 

De hát má' megint hogy mertem hozzászólni ide ... és milyen csúnyán is írok! :stuff:

Link to comment
Share on other sites

http://www.livescience.com/39373-left-brain-right-brain-myth.html na de pont ezt mondja  Dr. Gayatri Devi is a videjóban

 

Mármint az elején? És a végén? Ott nem azt mondja... Ott már aláfekszik a populár hülyeségnek, mer' az jobban kell a népnek. Abban nincs semmi csodálatos ha nem tudunk embereket ilyenekkel címkézni hogy "te jobb agyféltekés vagy te meg balos, és tessék itt a lista hogy  mit tud kizárólagosan a bal meg a jobb..."

Link to comment
Share on other sites

Miért írnám ezt? Egy időben pszichológusnak készültem, eléggé komolyan vettem, (egy külön egyetemi tanár foglalkozott velem, és szinte csak a biológiai részével foglalkoztunk). Ez olyan mintha azt írnám hogy "olvastam valami Newton nevű fickóról aki a gravitációról beszélt..." :D ha innen nézem ez akkor megint argumentum ad hominem. De mi mást vártam volna. Esetleg utánanézni valami tankönyvben hogy mégis akkor mi ez a bal vagy jobb agyfélteke? Vagy hogy hogyan épülnek ki és miért a neuronhálózatok? Hogy hogyan hatnak a szomszédos területek egymásra? Etc? Nem, inkább már MEGINT a másik személyével foglalkozol. Én is írjam hogy "hűdekomolytalanvagy"?

 

Az egyetemi tankönyvekben sem emlékszem ilyesmire hogy valaki "bal agyféltekés vagy jobb agyféltekés" címkével lenne megjelölve. De aki ismeri egy kicsit is az agy működését nagyjából sejtheti hogy ez nettó ... tévút.

 

Szeretem az A6-os zenéidet.

Link to comment
Share on other sites

@Aquarius: hidd el, néha már én is kezdem elveszteni a fonalat... :DD

 

DE

 

Mi van abban az esetben, ha egy év múlva kiderül, hogy tévedés történt és mégsem hoax a jobb-bal agyféltekés sztori ? A kutatók nem tévedhetnek ? Vagy én ilyet ne is feltételezzek ? A szkeptikusság a komolynak mondott tudományos eredményekre is ki kéne, hogy terjedjen, nemde ? Vagy itten véglegesen megvétózhatatlan tényekről beszélünk egy ilyen irányú kutatási eredménnyel kapcsolatban ?

Link to comment
Share on other sites

Mármint az elején? És a végén? Ott nem azt mondja... Ott már aláfekszik a populár hülyeségnek, mer' az jobban kell a népnek. Abban nincs semmi csodálatos ha nem tudunk embereket ilyenekkel címkézni hogy "te jobb agyféltekés vagy te meg balos, és tessék itt a lista hogy  mit tud kizárólagosan a bal meg a jobb..."

 

De te mitől véled úgy, hogy aláfekszik? Más emberek véleményét veszed alapnak. Ők úgy vélik. Ők mitől? Nem te jártál utána. Ők utána jártak?

Link to comment
Share on other sites

@Aquarius: hidd el, néha már én is kezdem elveszteni a fonalat... :DD

 

DE

 

Mi van abban az esetben, ha egy év múlva kiderül, hogy tévedés történt és mégsem hoax a jobb-bal agyféltekés sztori ? A kutatók nem tévedhetnek ? Vagy én ilyet ne is feltételezzek ? A szkeptikusság a komolynak mondott tudományos eredményekre is ki kéne, hogy terjedjen, nemde ? Vagy itten véglegesen megvétózhatatlan tényekről beszélünk egy ilyen irányú kutatási eredménnyel kapcsolatban ?

 

Jogos a kérdés. Sőt, a pszichológiában ez elég sűrűn előfordul. Hogy nagyjából Paul Bloomtól a kedvenc kiszólását ide idézzem emlékezetből: "a pszichológiában  - kivétel a neurobiológia és biológiai irányzat - elért eredmények jó esetben is a közvélekedéssel megegyező szintűek, rosszabb esetekben egyenesen károsak ..."

 

Nos a biológiai eredmények azért nem lesznek ilyenek. Az előbbi pubmedes kutatás sem tudta igazolni. Ez egy tévedés volt, persze valós alapokon nyugvó, de akkor is tévedés. A valós Nobel díjas eredményt kissé túlértelmezték, ami óriási baklövés volt, persze ha jobban elolvassa az ember a kutatást, akkor lehet hogy valójában nem ennyire konzekvens állítás volt a jobb/bal agyfélteke.

 

A lényeg hogy amit írtam pont a korrigált eredmény már.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...