Jump to content
Ménemszól.hu

David Guetta Masterclass


xbitz

Recommended Posts

De figy vedd már észre hogy a sértegetésen és a saját fantazmagóriáidon ill. röhejes önfényezéseden kívül semmit nem tettél hozzá a témához bármennyire is az ellenkezőjét gondolod. Okoskodsz a levegőbe, index tudományrovat színvonalon, most ennek kéne hurrázni ? Ritolin yeah ? omg

Jé, én most megsértettem Cserfalvi Töfi Zoltánt? Tényleg nem vettem észre... és közben még önfényeztem is magam...? Hű de jól csinálom.

Szóval  cutoff, mondtál valamit vagy esetleg csak nyomogattad a billentyűdet? Amit Aquariusnak írok egy része neked is mehet hisz' hasonló színvonal. Nem gondolod hogy valami tartalom is kéne, mert egyre inkább úgy érzem azért ilyen üresek a postok, mert nem tudnak eltérni az írójuktól.

Azért én megnéznék tőled egy "index színvonalú" tudományos cikket, komolyan mondom a vicc rovatba be is tenném. :D

Cutoff,  ha nem vetted észre már legalább kétszer nem is vagy itt : DDDD  Most olvastam a privát levelezésünk is, már akkor is ilyen kis duli-fuli voltál. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 351
  • Created
  • Last Reply

Nos kedves Aquarius, én meglehetősen nyitott vagyok az újféle gondolatokra, mondjuk ez esetben "egy másodpercig" legyek nyitott erre az idelökött izére is.

 

De talán esetleg elmondhattad volna hogy figyu "draco" azé' nem vagyunk robotok mer' nekünk harminckét fogunk van oszt' mégse vagyunk zongora. Vagy valami hasonló. Esetleg nem menne egy ilyen? Vagy ez már sok lenne?

 

De ide még néhány apró valós érvecske:

- az első megszólalás ehhez a vitafolyamhoz rögtön egy ilyen nesze semmi fogd meg jól ad hominem jellegű kritika, zseniális mondhatom
- ebből következően nálad áll be a legsúlyosabb érvelési hiba, az argumentum ad hominem, a bagoly mondja verébnek?
- megvizsgálva hogy általában kik azok akik kritikai észrevétellel élnek, és kik akik meg nemhogy elfogadják az érvelésemet, hanem magukénak is tartják valahogy komikusan súlytalannak érzem, sorry
- mennyire alacsony színvonalú és tartalmú azaz tartalom nélküli kritikai észrevételek érkeztek idáig

 

Szerintem csináljunk úgy mintha hozzá sem szóltál volna a topikhoz, még az a legjobb. Ha meg esetleg negatív pontot adtál, tőled kitüntetés volt kapni tekintettel az előzményekre :D

 

És mondom, tényleg robotok vagyunk, nagyjából semmiben nem térünk el a robot definíciójától...

(azt hiszem ez lehetett a sértés, az eredendő bűn?!)

Link to comment
Share on other sites

Attól még, hogy valaki arrogáns, kioktató és pökhendi, még nem lesz okos.

Sőt, az igazán okos, tehetséges emberek szerények...

Ezzel a robot agyrémmel meg szerintem valami másik oldalon kellene próbálkozni.

Amúgy kérem jelentkezzenek azok, akiket a robotos-Úriember említett, akik a magukévá tették eme "okos eszmét".

Kérünk a listát.A szkeptikusok nevében kérem...

Mi képviseljük az elvileg alacsony színvonalat, mert azt mondjuk, hisszük, tudjuk, hogy minden ember más és más.És minden ember másban tehetséges.

Link to comment
Share on other sites

"Sőt, az igazán okos, tehetséges emberek szerények..." Nincs ilyen tudományos kutatás, amely ezt igazolná. Viszont tudok olyan neveket mondani mint Newton, Edison és tsai most így hirtelen.

 

"A szkeptikusok nevében kérem..." Ez nem szkepticizmus. Érdekes, ez milyen divatos kifejezés lett mostanában.

 

"Mi képviseljük az elvileg alacsony színvonalat, mert azt mondjuk, hisszük, tudjuk, hogy minden ember más és más." Akkor gondolom én is benne vagyok a "mi"-ben, mert azt hiszem nem írtam mást. Akkor nem értem a külön kiemelést ...

 

"És minden ember másban tehetséges." Tényleg jöhetne már egy korrekt definíció alátámasztott kutatásokkal a "tehetségről". Aki állít annak kellene bizonyítani. Ez pl. szkepticizmus.

 

Én szívesen adok a robothoz irodalmat...

Link to comment
Share on other sites

Ja és még egy dolog:a kért érvek:

 

- a robot egy ember alkotta elektromechanikai eszköz, melyet a veszélyes, vagy nehéz munkáknál az emberek kiváltására találtak ki.(Eredetileg)

- a mai kórban használják még műtétek elvégzésére(sebész professzor EMBER irányításával), illetve házimunkák és szórakoztató dolgokban

- ember által előre beprogramozott feladatokra képes jelenleg

- ha lesz is önfejlesztő roboti intelligencia, vagy már van nagyon kezdeti stádiumban, akkor sem lesz soha emberi agy szerű.

- MAGUK A TUDÓSOK IS BEISMERIK, HOGY VAJMI KEVESET TUDNAK AZ AGYRÓL és egy kiismerhetetlen, leutánozhatatlan isteni csoda!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Attól még, hogy valaki arrogáns, kioktató és pökhendi, még nem lesz okos.

Sőt, az igazán okos, tehetséges emberek szerények...

Ezzel a robot agyrémmel meg szerintem valami másik oldalon kellene próbálkozni.

Amúgy kérem jelentkezzenek azok, akiket a robotos-Úriember említett, akik a magukévá tették eme "okos eszmét".

Kérünk a listát.A szkeptikusok nevében kérem...

Mi képviseljük az elvileg alacsony színvonalat, mert azt mondjuk, hisszük, tudjuk, hogy minden ember más és más.És minden ember másban tehetséges.

Ne parázz be....

A kollégánál néha sajnos előjön ez a dolog, de Őt így szeretjük. 5.-ös típus a kilencből.

Link to comment
Share on other sites

Igen, az emberek agya különböző. Gyerekkorban az anyaméhben is fejlődhet különböző módon. Genetikai és hormonális hatásokra is.

 

De van egy közkeletű nagy tévedés az aggyal kapcsolatosan: hogy előre huzalozott azaz "hardwired". Nem az!

 

A legkomolyabban változni képes szervünk az agyunk.

Igen, ez így van.

Link to comment
Share on other sites

Milyen vicces, hogy kettő név

 

Ja és még egy dolog:a kért érvek:

 

- a robot egy ember alkotta elektromechanikai eszköz, melyet a veszélyes, vagy nehéz munkáknál az emberek kiváltására találtak ki.(Eredetileg)

- a mai kórban használják még műtétek elvégzésére(sebész professzor EMBER irányításával), illetve házimunkák és szórakoztató dolgokban

- ember által előre beprogramozott feladatokra képes jelenleg

- ha lesz is önfejlesztő roboti intelligencia, vagy már van nagyon kezdeti stádiumban, akkor sem lesz soha emberi agy szerű.

- MAGUK A TUDÓSOK IS BEISMERIK, HOGY VAJMI KEVESET TUDNAK AZ AGYRÓL és egy kiismerhetetlen, leutánozhatatlan isteni csoda!!!!!

 

Ez a fajta érvelés már egy fokkal jobb. De a vége katasztrófa, sorry.

 

De milyen vicces hogy kettő név is amit adok, elviekben hangmérnökök által ismert névnek kell hogy legyen:

 

Raymond Kurzweil (de ez már megvolt) Singularity now

Claude Shannon az információ elmélet atyja (Nyquist-Shannon-tétel megvan?)

 

Aztán jöhet Paul Davies (Egyedül vagyunk a világegyetemben - azt hiszem ebben a köynvben ÁLLÍTOTTA) meg esetleg Michio Kaku (A lehetetlen fizikája) no meg Stpehen Hawking is feszegette a témát.

 

Ennyi szerintem bőven elég lesz. Könnyű olvasmányok, mert nem tudosóknak hanem az átlagembernek készültek.

 

"- MAGUK A TUDÓSOK IS BEISMERIK, HOGY VAJMI KEVESET TUDNAK AZ AGYRÓL és egy kiismerhetetlen, leutánozhatatlan isteni csoda!!!!!" - érdekes, mondom mostanában neurobiológusokkal is szoktam ütközni, és ilyent soha nem mondtak, sőt az egyikük elküldött a fenébe, amikor egy érvelésemben az agy bonyolultságára hivatkozva próbáltam az antidepresszánsok káros hatásaira felhívni a figyelmet. Egyáltalán nem mondanak ilyeneket a tudósok. Ilyent a XIX. században mondtak talán, de még akkor sem egyöntetűen.

Link to comment
Share on other sites

És hogy Newtonnal említed Magad egy lapon.AZ több mint:

:D :D :D

 

Ezt most így nem igen értem. Te is egy lapon vagy Newtonnal, Edisonnal, sőt Tesla is (azt hiszem ő sokkal agresszívabb volt). Ha arra gondolsz hogy egyenértékű vagyok -e velük, akkor azt mondom hogy igen. De minden negatív kritikám ellenére még Aquariust és cutoffot is egyenértékűnek gondolom Newtonnal, Einsteinnel és tsaival.

 

Az istenítés nem tesz jót senkinek sem.

Link to comment
Share on other sites

Jaj hagyjuk már...Most már tényleg legyen elég...!

- ezt most mondták, több helyen láttam, hallottam, olvastam.

Költői kérdés:

- HA ennyire fejlett az orvostudomány, ahogy mondod, akkor hogyhogy mégis alapvető betegségeket sem tudnak gyógyítani???

Nem XIX.századi, hanem szinte középkori elmaradottság van most is...

CSAK a harcászatot és a jól eladható tucat elektronikát fejlesztik nagy elánnal a többi nem érdekes a fejeseknek.

És ki az az ismerősöd, ki Ő?Hol kutat?Képezze le akkor az emberi agyat!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Jaj hagyjuk már...Most már tényleg legyen elég...!

- ezt most mondták, több helyen láttam, hallottam, olvastam.

Költői kérdés:

- HA ennyire fejlett az orvostudomány, ahogy mondod, akkor hogyhogy mégis alapvető betegségeket sem tudnak gyógyítani???

Nem XIX.századi, hanem szinte középkori elmaradottság van most is...

CSAK a harcászatot és a jól eladható tucat elektronikát fejlesztik nagy elánnal a többi nem érdekes a fejeseknek.

És ki az az ismerősöd, ki Ő?Hol kutat?Képezze le akkor az emberi agyat!!!! :D

 

Szerintem a magyar viszonylatokból orvostudományt illetően ne induljunk ki, ahol pl. a János kórházban a röntgen gép múzeális értékű csoda már. De a cutoff által fújolt index.hu-n szinte naponta jelennek meg hihetetlen feldezésekről és eljárásokról cikkek.

 

Nem tudom milyen alapvető betegségekre gondolsz de pl. a leukémia már 90% feletti hatékonysággal gyógyítható már itthon is ... Ez több mint csoda. Most épp az Alzheimer kór van terítéken ha jól tudom.

 

Az ismerőseim - mivel ők IDE nem kommentálnak - nem hiszem hogy publikusan citálható nevűek egy ilyen low reputation level veszekedéshez, de van amelyik csúcsvezető, professzor és tsai. Egyébként páran (akik fent vannak) levadászhatóak az FB ismerőseim közül :D :D :D Érdekes, amelyik csúcsvezető ugyanilyen állóharcot vív épp' a népi hülyeséggel mint én. Lehet hogy ezért is szeretjük egymást. :D És van amelyikük csak Szkeptikus Társaság tag mint én ...

 

De a neurobiológiai részhez ios tudok linkeket szerezni, mert csak írok nekik hogy ajánljanak már nekem valamit. Csak attól tartok hogy ez itt az érdektelenségbe fullad. Szóval előbb a fenti könyveken tedd magad túl, utána jöhetnek a többiek.

Link to comment
Share on other sites

Ezt most így nem igen értem. Te is egy lapon vagy Newtonnal, Edisonnal, sőt Tesla is (azt hiszem ő sokkal agresszívabb volt). Ha arra gondolsz hogy egyenértékű vagyok -e velük, akkor azt mondom hogy igen. De minden negatív kritikám ellenére még Aquariust és cutoffot is egyenértékűnek gondolom Newtonnal, Einsteinnel és tsaival.

 

Az istenítés nem tesz jót senkinek sem.

Ha mindenki egy lapon van, akkor miért Newtonnal jössz, miért nem a sarki fűszeres véleményével?

Ha mindenki egy lapon van, akkor miért nem egy dán halász találta ki a relativitás elméletet?

STB. :D

Link to comment
Share on other sites

Ha mindenki egy lapon van, akkor miért Newtonnal jössz, miért nem a sarki fűszeres véleményével?

Ha mindenki egy lapon van, akkor miért nem egy dán halász találta ki a relativitás elméletet?

STB. :D

 

Éppenséggel egy svájci szabadalmi hivatali ügyvivő találta ki a relativitás elméletet ... végülis majdnem eltaláltad :goodjob: Ráadásul Einstein azt mondta hogy a világítótorony őri állás a legjobb a tudósnak, mert kell egy másik típusú agytevékenység ahhoz hogy szabadon szárnyaljon a tudományos intuíció (!!!). Öö, azt hiszem ez is az általam indított és általam képviselt állításokat igazolja... És már pont ott vagyunk a dán halász mellett, aki azért szokott a világítótorony őrével találkozni :D

 

De ha szabad akkor én is kérhetnék legalább egy állításhoz linket, csakis az egyenértékűség elve alapján:

 

"MAGUK A TUDÓSOK IS BEISMERIK, HOGY VAJMI KEVESET TUDNAK AZ AGYRÓL és egy kiismerhetetlen, leutánozhatatlan isteni csoda"

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a magyar viszonylatokból orvostudományt illetően ne induljunk ki, ahol pl. a János kórházban a röntgen gép múzeális értékű csoda már. De a cutoff által fújolt index.hu-n szinte naponta jelennek meg hihetetlen feldezésekről és eljárásokról cikkek.

 

Nem tudom milyen alapvető betegségekre gondolsz de pl. a leukémia már 90% feletti hatékonysággal gyógyítható már itthon is ... Ez több mint csoda. Most épp az Alzheimer kór van terítéken ha jól tudom.

 

Az ismerőseim - mivel ők IDE nem kommentálnak - nem hiszem hogy publikusan citálható nevűek egy ilyen low reputation level veszekedéshez, de van amelyik csúcsvezető, professzor és tsai. Egyébként páran (akik fent vannak) levadászhatóak az FB ismerőseim közül :D :D :D Érdekes, amelyik csúcsvezető ugyanilyen állóharcot vív épp' a népi hülyeséggel mint én. Lehet hogy ezért is szeretjük egymást. :D És van amelyikük csak Szkeptikus Társaság tag mint én ...

 

De a neurobiológiai részhez ios tudok linkeket szerezni, mert csak írok nekik hogy ajánljanak már nekem valamit. Csak attól tartok hogy ez itt az érdektelenségbe fullad. Szóval előbb a fenti könyveken tedd magad túl, utána jöhetnek a többiek.

Attól, hogy valaki "csúcsvezető" még lehet egy senki, sőt!!!

Ez a pökhendi szöveg megint a népi hülyeséggel...

Nívótlan...

Link to comment
Share on other sites

Attól, hogy valaki "csúcsvezető" még lehet egy senki, sőt!!!

Ez a pökhendi szöveg megint a népi hülyeséggel...

Nívótlan...

Nos, akkor valami félreértést nem árt tisztázni.

 

Még itthon sem úgy lesz valaki egy kutatóintézet igazgatója vagy tudományos vezetője hogy ad egy fél disznót a haverjának és az meg kinevezi őt az intézet élére. Hosszas tudományos munka, és sok-sok publikált VALÓS eredmény kell hozzá. Hatványozottan igaz ez természettudományos területen.

 

Sajnos a néphülyítés létező dolog, és szvsz az a pökhendi aki ezt nem veszi tudomásul. Mivel pont egy ilyen ellen fellépő egyesület tagja vagyok (és egy alakuló másiké is talán) talán nem túlzás állítani hogy vannak megfelelő információim erről és nem konteóim.

Link to comment
Share on other sites

Ha (állításod szerint) tudományos körökben elismert emberek társaságában forogsz, akkor miért érzed szükségét, hogy "hülyéket" oktass ? Hisz ott van a neked való társaság, aki megért és akivel magadhoz hasonló szellemi nívón vitázhatsz. (obsessive-compulsive disorder perhaps ?)

Link to comment
Share on other sites

Ha (állításod szerint) tudományos körökben elismert emberek társaságában forogsz, akkor miért érzed szükségét, hogy "hülyéket" oktass ? Hisz ott van a neked való társaság, aki megért és akivel magadhoz hasonló szellemi nívón vitázhatsz. (obsessive-compulsive disorder perhaps ?)

 

A Szkeptikus Társaság egyesületi alapelve is kimondja ezt. Fel kell lépni a néphülyítés és a káros közhelyek ellen. Ajánlom pl. Richard Dawkinst aki akár egy muszlimmal a saját hazájában sokkal élesebb körülmények között is leállt vitatkozni.

 

Comprende?

Link to comment
Share on other sites

Ha javasolhatnám tedd meg a megfelelő lépéseket a nyilvánvaló kényszerbetegséged kezeltetése irányába, mielőtt túlzottan elhatalmasodna. Ezt tényleg a te érdekedben mondom. Egyszer majd talán meg is köszönöd, hogy felhívtam rá a figyelmed, de inkább ne tedd, nem várom el. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...