Jump to content
Ménemszól.hu

David Guetta Masterclass


xbitz

Recommended Posts

@Aquarius: hidd el, néha már én is kezdem elveszteni a fonalat... :DD

 

DE

 

Mi van abban az esetben, ha egy év múlva kiderül, hogy tévedés történt és mégsem hoax a jobb-bal agyféltekés sztori ? A kutatók nem tévedhetnek ? Vagy én ilyet ne is feltételezzek ? A szkeptikusság a komolynak mondott tudományos eredményekre is ki kéne, hogy terjedjen, nemde ? Vagy itten véglegesen megvétózhatatlan tényekről beszélünk egy ilyen irányú kutatási eredménnyel kapcsolatban ?

 

Nem biztos, hogy értem, de te előre próbáltál játszani arra, hogy melyik agyféltekére hoz ki az adott játék? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 351
  • Created
  • Last Reply

És azt tovább korrigálni már abszolút nem lehet??

 

Biztos lehet, de a fundamentális dolgok azért már itt is stabilak. Amit mondtam hogy már egyáltalán nem azt az irányvonalat képviselik a tudósok pszichológusok amit a 80-as évekig hogy az agy megfejthetetlen csodás, utánozhatatlan valami. Most már kutatások ezrei irányulnak célirányosan az agy különböző területeire. Azért mert megfejthető. És mindenki első akar lenni valamiben.

Link to comment
Share on other sites

Mi van abban az esetben, ha egy év múlva kiderül, hogy tévedés történt és mégsem hoax a jobb-bal agyféltekés sztori ? A kutatók nem tévedhetnek ? Vagy én ilyet ne is feltételezzek ? A szkeptikusság a komolynak mondott tudományos eredményekre is ki kéne, hogy terjedjen, nemde ? Vagy itten véglegesen megvétózhatatlan tényekről beszélünk egy ilyen irányú kutatási eredménnyel kapcsolatban ?

 

Ja itt már tovább mentünk, bocs. 

 

Akkor a bal-jobb kéz dolgot megugrottuk, nem erről beszélünk már.

 

Természetesen, ha beigazolódik, hogy tévedés történt és mégsem hoax a jobb-bal agyféltekés sztori, akkor igazad van, meg a draconak is.

 

Az én világnézetemet ez valahogy semennyire nem fogja megbolygatni. Én még csak nem is foglaltam állást ebben. Mert annyira nem fontos.

Link to comment
Share on other sites

A jobb/bal agyféltekés sztori mellett azért ne menjünk el ilyen gyorsan, mégha szerintem se úgy igaz, ahogy a "népszerű-ismeretterjesztő" tudományszerűségben közbeszéd tárgya. Elöljáróban annyit, hogy a jobb/bal kezességnek alig van köze a jobb/bal "agyféltekésséghez". Ezt az egész témakört jónéhány évtizeddel ezelőtt kezdték el feltárni egyrészt az elmebaj lobotómiás gyógyítása során fellépő meglepő tapasztalatok mentén, másrészt -sokkal egyértelműbben- a grand-mail epilepsziások műtéíti kezelése utáni vizsgálatoknál. Ez egy olyan állapot, amikor az epilepsziás roham gyakorlatilag állandósul és a beteg egy teljesen kikapcsolt, vegetatív állapotba kerül, de mindeközben az agyműködése mérhetően 100% körül pörög, legalábbis elektromosan. Leginkább azt lehet mondani, hogy "zárlatos" lesz ezeknek a szerencsétleneknek az agya. Ugyanezen gondolatmenet mentén valaki egyszer kitalálta (nevezzük emberkisérletnek a már amúgy is a beteg szempontjából minden mindegy alapon), hogy kettévágja az agyat, tehát átvágja azt az idegrostot, ami a két agyféltekét összeköti, mindezt természetesen élő, de vegetatív állapotban lévő betegnél. Magyarul: megróbálja megszüntetni a zárlatot. Az eredmény frenetikus volt, a beteg azonnal magához tért és teljesen "normálisan" kezdett el viselkedni. Aztán jöttek a furcsaságok. Amit csak az egyik szemével látott azt nem tudta lerajzolni, amit csak a másikkal, azt nem tudta elmondani, és hasonló érdekességek a hallás, mozgás, absztrakciós képesség stb terén. Hosszas kisérletezés kezdődött (ha volt "páciensanyag") és nagyjából az jött ki, amit ma már mindannyian tudunk, hogy nagyjából a jobb oldal felelős az intuició, megérzés, érzelmi érzékelés, zene, stb dolgokért, míg a bal a logikus, "viselkedni tudó", rendszerező, nyelvet tudó, matematikus rész. Ez a kettő nincs egymás nélkül, és teljesen együtt kell működnie mindkét féltekének ahhoz, hogy egy ember rendeltetésszerűen működjön. Egészen leegyszerűsítve: A jobb agyféltekében keletkezik a "nyers gondolat", az álom, és az ötlet, míg a bal félteke ezt rendbeteszi, és kommunikációra alkalmassá formálja. Amikor mélyen alszunk, akkor a megdolgoztatott baloldal piheni ki magát és tesz rendet odabent, míg a jobb szabadjára van engedve álom formájában. A különböző tudatmódosító szerek is általában a bal agyfélteke rendszerező, logikus funkcióját nyomják el, kinyitva a metakommunikácis utat az egyébként normális kommunikációra képtelen jobb agyfélteke számára. De tudatmódosításként (bal agyfélteke elnyomása azért, hogy a jobb előjöhessen) értelmezhető a yoga, a mantrázás, vagy a sámántánc is, amikor a monotonitás rituáléja "altatja el" a rendszerező bal féltekét.

Ilyen értelemben természetesen van jobb és bal agyféltekés ember, kinek-kinek melyik funkciócsoport a természetesebb és ösztönösebb, ami valamilyen szinten az érdeklődési kört is befolyásolhatja (humán/reál), de nem feltétlenül nyilvánul meg a valós szakosodásban. Csak egyetlen iskolai tantárgyra lebontva a kettősséget: egy uralkodóan balt ösztönösen használó emberből sosem lesz költő, míg egy uralkodóan jobbat használóból sosem lesz nyelvész. Persze megfelelően szoktatni is lehet azt, hogy ne uralkodjon egyik oldal se.

Visszatérve a jónéhány oldallal ezelőtti zenei értelmű fejtegetésemre: ha csak a fejünkben halljuk a zenét, de nem tudjuk megcsinálni, akkor ott a jobb ugyan működik, de nincs megfelelő iterakció a ballal, míg, ha profi "zenét" csinálunk, de ötlet és tartalom nélkül, gyakorlatilag másolva valamit, ott meg a jobbnak nem engedtünk elegendő terepet, és csak a bal böfögött vissza valamit a napi szinten befogadott külső információhalmazból.

Link to comment
Share on other sites

Tudományosan kellene megvizsgálni, hogy miért nyúlnak ilyen hosszúra az okoskodós beszélgetések (kábel, CD mágnesezés, agyfélteke...stb) és miért nincs szó zenéről vagy a hangmérnöki munkához közelebb eső dolgokról....de akkor hol vannak a zenészek és hangmérnökök? Persze a helyén van a topic, mert Guetta mesternek sincs több köze a muzsikához:-)

Link to comment
Share on other sites

Tudományosan kellene megvizsgálni, hogy miért nyúlnak ilyen hosszúra az okoskodós beszélgetések (kábel, CD mágnesezés, agyfélteke...stb) és miért nincs szó zenéről vagy a hangmérnöki munkához közelebb eső dolgokról....de akkor hol vannak a zenészek és hangmérnökök? Persze a helyén van a topic, mert Guetta mesternek sincs több köze a muzsikához:-)

azért mert nincsenek moderátorok a fórumom (legalább a topik létrehozónak kéne szerkesztés-törlési jog a topikján belül a többi hozzászólásra, részemről akkor még mindig a 4.oldalon járnánk ... :) )

 

ill. lehet, hogy felkéne dobni egy chatbox-ot a főoldalra, ilyet ni : http://www.invisionpower.com/apps/chat/

Link to comment
Share on other sites

Tudományosan kellene megvizsgálni, hogy miért nyúlnak ilyen hosszúra az okoskodós beszélgetések (kábel, CD mágnesezés, agyfélteke...stb) és miért nincs szó zenéről vagy a hangmérnöki munkához közelebb eső dolgokról....de akkor hol vannak a zenészek és hangmérnökök? Persze a helyén van a topic, mert Guetta mesternek sincs több köze a muzsikához:-)

Szerintem itt "zenéről" van szó, legalábbis a keletkezési helyéről.... Persze meglehetősen nagy vargabetűkkel...:)))

Link to comment
Share on other sites

Miért kellene moderáció egy ilyen jellegű beszélgetéshez? Az véleményformálás lenne a moderátor részéről elvi kérdésekben.

Ha túlzott személyeskedésbe csap a dolog, akkor meg van moderáció.

emiatt, küldje el neki pm-ben, és emiatt

http://www.menemszol.hu/topic/1905-david-guetta-masterclass/page-3#entry19935 és

http://www.menemszol.hu/topic/1905-david-guetta-masterclass/page-3#entry19939 és

stb.

Link to comment
Share on other sites

...és miért nincs szó zenéről vagy a hangmérnöki munkához közelebb eső dolgokról....de akkor hol vannak a zenészek és hangmérnökök? Persze a helyén van a topic, mert Guetta mesternek sincs több köze a muzsikához:-)

 

Dehát erre ott van a többi 80 topik. Esetleg valóban át lehetne dobni ezt a freestyleba, hogy ne érhesse szóa  ház elejét. :)

Link to comment
Share on other sites

Miért kellene moderáció egy ilyen jellegű beszélgetéshez? Az véleményformálás lenne a moderátor részéről elvi kérdésekben.

Ha túlzott személyeskedésbe csap a dolog, akkor meg van moderáció.

 

Egyetértek, azzal a kitétellel, hogy az utolsó mondatban történő dolgok esetén: nincs :) De szerintem nem is kell.

Link to comment
Share on other sites

....de akkor hol vannak a zenészek és hangmérnökök? 

 

Ez pontosan megint egy erős "ködevő-style" vitaindukáló provokatív kérdés. Pont az ilyen felvetések miatt alakulnak ki a 36 oldalas dobálózások. Mert jogosan jöhetne a kérdés, hogy egyrészt honnan tudod, hogy itt ki zenész, másrészt egyáltalán kit nevezünk zenésznek ? Ne válaszoljatok, mert két napon belül újabb 40 oldallal "gazdagodik" ez a topik: :)))

Link to comment
Share on other sites

amúgy erre a topikok lineáris nézete helyette a szál nézet is megoldás lenne, vagy a kettő keveréke lásd https://www.propellerheads.se/forum/showthread.php?mode=hybrid&t=153438 , magyarán, hogy lehessen látni egy topikon belül az elágazásokat a témában (ill. hogy ki kihezmihez szólt hozzá)

 

azt mondjuk nem tudom, hogy az IP.Board tud-e ilyet
 

Link to comment
Share on other sites

Ez pontosan megint egy erős "ködevő-style" vitaindukáló provokatív kérdés. Pont az ilyen felvetések miatt alakulnak ki a 36 oldalas dobálózások. Mert jogosan jöhetne a kérdés, hogy egyrészt honnan tudod, hogy itt ki zenész, másrészt egyáltalán kit nevezünk zenésznek ? Ne válaszoljatok, mert két napon belül újabb 40 oldallal "gazdagodik" ez a topik: :)))

A "ködevő-style" kifejezést nem értem, de fején találtad a szöget. Ezt a topicot kétszer "löktem" meg egy-egy ilyen rövid hozzászólással és egy hétig szórakoztam, hova is fajult a dolog. Ezt elkövettem a kábeles tudományos okfejtés területén is és ott is működik. Egy pszihológus valószínűleg doktorit vagy egy nagyobb tanulmányt tudna írni belőle:-). 

Tény, hogy akár google-vel, akár anélkül, sokan hajlamosak vagyunk okoskodni, idegen tudással felvértezve magunkat. Pedig az élet minden területén és úgy általában a világban igaz, hogy nincsenek nagy megfejtések. Jobb vagy bal félteke, teljesen mindegy, ha valaki beletesz egy dologba elegendő energiát, fáradtságot és figyelmet, akkor abból valami szépen kikerekedik. Ha hangszeren tanul az illető, akkor bizony muzsikus lesz:-). 

Még egy ködevő történet:

Minden idők második fiatal zeneszerző zsenije nagyon sokat tanult a zeneszerzésről, mielőtt önálló műveket alkotott. Nem tudják biztosan, de valószínű, hogy az első időszakban az apja többet tett a darabokba, mint Wolfgang Amadeus Mozart és át is dolgozta azokat. Aztán később megmutatkozott a zsenialitása, de a melót nem úszta meg. Ahogy az első számú zseni sem, akit Mendelssohnnak hívtak. Jóval termékenyebb volt a korai időszakában Mozartnál és fiatalabban is kezdte, de neki könnyebb volt, mert apu egy egész kamara zenekart tartott a szolgálatában, hogy tudjon gyakorolni a gyerek:-). Így aztán kevesebbet utazott, mint Mozart gyerekkorában és több ideje maradt tanulni. Azért lett ő az első számú zseni:-)

Nekünk esélyünk sincs a nyomdokukba lépni, pedig az érték az popzenében vagy metálban is érték. Elegendő elszántsággal azért elég szép eredményeket lehet elérni és azt a világon mindenhol ismerik és elismerik. 

Link to comment
Share on other sites

Na ja. Manapság nem kamarazenekart, hanem a házi/nem házi stúdióját bocsájtja a gyerek rendelkezésére a szülő…:) Én is az enyémnek, aki tíz évesen már jobban is tolja mint én, de azért kell koordinálgatni.

Persze, ha én is megtehetném, hogy nem járatom iskolába, és pálcával verem, ha téveszt, és magam is ráérnék erre, akkor valóban lenne esélye. Akár tehetséges, akár nem.

Link to comment
Share on other sites

No, adok én is egy tesztet, lehet kitöltögetni mindenkinek magának. Ez már valamivel komolyabb teszt, habár sajna az 500 kérdés körüli változata ami szerintem biztosabb eredményt ad, nem elérhető a neten. De itt van akkor a Baron-Cohen teszt:

 

http://lelektanitipusok.net/tesztek/aq_teszt

 

Az eredményeken illetve az abból fakadó következményeken meg mindenki elmerenghet, ha tud. Természetesen senki se vegye túl komolyan ... (?) :devil:

Link to comment
Share on other sites

Boldog Karácsonyt Kívánok minden kedves fórumozónak!!

 

http://www.paperboy.nl/?PID1=Qm9sZG9nIEthcmFjc29ueXQgTWVuZW1zem9sIGZvcnVtISEgIFBpdHl1

Valami ritka droid, szánalmas arc lehetett, aki az én karácsonyi üdvözletem is és a Tiéd is lepontozta.Megkeseredett nyomi!!! :growl:

Remélem az admi ezt korrigálja, utánanéz!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...