Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI billentyűzetek


Tetsuo

Kérdés

Egy kis helyigenyu, jo minosegu "mindenes" kontrollert keresek. Techno zenehez lesz studiozni (nagykepu smiley :)), igy eleg a 2 oktav terjedelem.

Az Akai MPK25 -ot neztem ki. Az is tetszik benne, hogy MPC-szeru swing meg arpeggio van benne, bar allitolag nehez osszehozni a Cubase-zel.

Mi a velemeny rola, esetleg alternativa?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 229
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nekem jól működik. Ha tudod, hogy az adott szoftveren milyen cc kiosztás van, akkor pl. Polisixnél edit, valamelyik poti elmozdítása, kiírja, hogy milyen control change van beállítva, ekkor a billentyű felett lévő számokkal átírod, és enter, esetleg store. Sztem user oldali hiba van, nem a hardver rossz. Ha kell, privátban keress.

Szia Csaba!

 

Az a gond,hogy kamionosként rohadok egy vasban.....eljöttem otthonról,a billentyű meg otthon maradt. Tehát legközelebb kb 5-6-án érek haza,szerintem,ha privátban írsz egy telszámot,felhívlak,amikor otthon leszek és ráérsz te is. Aztán telón keresztül talán sikerül a "távgyógyászat". Ha megfelel neked így. 

 

Köszönöm,hogy segítesz!

Link to comment
Share on other sites

Én a billentyűzet kemény rugózása miatt adtam el. Már eszembe jutott, az 1 szem sliderét nem tudtam channel volume-ra beállítani, de vhol olvastam hogy talán külön nem is lehetett, ill mindig csak aktuális paraméter értéket állított, de nem volume-ot. A másik hogy a bankváltás nekem nem jött össze sehogy rajta, pedig egy Emu Proteus 2000 volt akkor mellette, így a modulon kellett mindig bankot váltani, utána csak presetet váltott ott 0-127-ig az Xboard. Plusz az egyesével történő le/fel presetváltó gombok számomra nagyon hiányoztak róla mint midi kontroller, de lehet hogy más másképp használja, akinek ettől még tuti. Utána meg amúgy is lett egy Motifom (Yamaha). Az teljesen más világ volt, még a Cubaset is vezérelte gyári setupként stb. Igen, azóta a komolyabb szintikkel foglalkozom csak mint midi keyboardokkal. De nem lebeszélni akarok ezzel! Van zenész kollégám aki egy fing CMK49 Fatarral tolja 15 éve, és olyan zenéket játszik fel sávonként Nuendoba hogy csak lesek. Ahány ház annyi szokás. Sajnálom, talán szocsaba jobban tud majd segíteni.

 

 

Szia DeMarco!

 

Alapvetően az a gond,hogy rohadt kevés időt töltök itthon és még soha nem volt midi billentyűm,viszont a VSt-k miatt vettem ezt. Szeretnék egy jó midi controllert,ami felismeri a Vst-ket,vagy egyszerűbb az összehangolás a midi kiosztásban. Sajna egyenlőre ezzel próbálok zöldágra vergődni. Talán másikra kell majd beruháznom,ezzel meg majd nyomom  a Wavestation A/D-t.....vagy fát vágok rajta.   :growl:

 

Üdvözlettel: Trio

 

Neked is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...