Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI billentyűzetek


Tetsuo

Kérdés

Egy kis helyigenyu, jo minosegu "mindenes" kontrollert keresek. Techno zenehez lesz studiozni (nagykepu smiley :)), igy eleg a 2 oktav terjedelem.

Az Akai MPK25 -ot neztem ki. Az is tetszik benne, hogy MPC-szeru swing meg arpeggio van benne, bar allitolag nehez osszehozni a Cubase-zel.

Mi a velemeny rola, esetleg alternativa?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 229
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

[media=]

Így hogy másodjára is meghallgattam lehet hogy nem arra mondja, de lehet hogy igen. Nem tudom pontosan kivenni, meg hát eléggé reggel is volt még.... :)

Hát erre én sem tudok tényleges megfejtést adni. Illetve annyi, hogy a Kurzweilen ilyen feladatra alkalmas kimenet biztosan nincsen. A videóból számomra az derült csak ki, hogy egy pedállal tudja léptetni a lapozást, annak pedig tulajdonképpen semilyen módon nem kell csatlakoznia a hangszerhez. Ha netán mégis a hangszeren keresztül (is) lehet a lapozni, az a MIDI-láncról is kaphatja az utasítást, amihez egy Jordan Rudessnek biztosan nem okoz íratni valakivel egy programot :)

Nem kell messze mennünk, a mi énekesünknek is úgy írattak szövegkiíró szoftvert, ami képes időzítve vinni a szöveget és a különböző koncertek repijeit különböző projektekben lehet összeállítani, így keresgélés nélkül ugorhat az eszköz mindig a következő dalra. Persze ez karaokee-ben már rég működő dolog, meg time-kóddal futó koncerteken, de nálunk élő zenéhez kellett a rendszert kialakítani. Épp csak a dalok közti pedálos léptetést kell még megoldani.

Egy valamire viszont felhívnám a figyelmedet Gyuri. Mégpedig, hogy a K2600X-nek egyetlen MIDI-kimenete van, amivel azt az egész tornyot hajtja és lépteti... tudod, számonként akár 40-szer is :D

Link to comment
Share on other sites

Igen tudom, hogy csak egy kimenete van és úgy veszem észre, hogy nem nagyon lassítja be neki a rendszerét ez a sok motyó, hiszen kb. percenként vált hangszínt és egy villanás alatt, úgyhogy igen ebben belátom hogy rossz ismereteim voltak.

Csak mostmár nagyon el kellene döntenem, hogy mit is akarok venni. Néztem ezt a Kurzweil-t amin játszik, meg a kistesóját is a 2500-ast is. Nem tudom félek a billentésétől. M-audio keystationt 88-at is néztem az tényleg olcsó, ezeknek mind nem nagyon ismerem a billentését. Az tudom Yamahát nem akarok, sokat próbáltam őket többfajtát is, valahogy nem jönnek be a kalapácsai. Ami meg már jobb kategória az olyan 300 felett kezdődik pengőben. Rolandban gondolkozok a legjobban, vagy az Oberheim, vagy valami Korg, vagy a Kurzweil. Na ezek közül szeretnék dönteni. Én már csak ilyen régi maradi vagyok.

Például én most hallottam a Yamahákról egy olyat, hogy van egy srác itt az országban aki Yamaháknak írja át a szoftverét, mert stúdióban meg fülesben meg saját hangszóróin jól szólnak, de ha kirakod nagy cuccra őket normális koncert hangosításra akkol nem úgy szólnak már. Először én sem akartam elhinni, de a Tyros-okkal van hogy csak egy példát mondjak, ilyen gond. Mondjuk a motifokkal nem tudom mi a helyzet, de nem egy helyről hallottam már ezt, de eddig csak legyintettem rá.

Link to comment
Share on other sites

Tudtam, hogy őrült ez a fickó, de hogy ennyire? :)

Egyébként szerintem semmi köze nincs a midihez a kijelzőnek, valószínűleg egy saját szoftver fut valahol a háttérben. Azt értettem, hogy 3M készülék, tehát tök átlagos cuccról lehet szó.

És saját szoftvert én is írok ilyet (macen)! Egyébként @kurzcsa: ha kell macre segíthetek megoldani a pedálos váltós kérdést!

Link to comment
Share on other sites

Néztem ezt a Kurzweil-t amin játszik, meg a kistesóját is a 2500-ast is. Nem tudom félek a billentésétől.

A K2500X-ről tudok nyilatkozni. Mint az a korábbi lapokon kiderült, én valahogy lemaradtam arról az infóról, hogy ezeknek a K2500X-eknek elég rossz minőségű a billentyűzetük. Aztán ezt saját tapasztalatból is meg tudom erősíteni... ám ahogy azt szintén írtam, rendbe tudtam tenni, úgyhogy most hosszú ideig kiszolgál. Így a billentyűzetével is elégedett vagyok és a többi funkció meg még bőven tesz nekem hozzá értéket.

Hogy érzetre milyen, ezt csak saját tapasztatból lehetne megítélni, de mindenesetre nekem volt korábban Fatar SL-880 is, amit sokkal jobban egyben levőnek éreztem, talán főleg azért, mert az null kilóméteres korától velem volt, viszont valamilyen oknál fogva ezzel a K2500X-el nekem mégiscsak kényelmesebb a játék, a velocity, stb.

Ha Jordan Rudessnek évekig megfelelt ez a billentyűzet, akkor olyan nagy baj nem lehet vele :) Mondjuk a fenti videó már nem mai... azóta Rudess megjárta már a KORG OASIS-t, most meg a KORG Kronos-t, viszont láttam újabb videót, amin a házistúdióban még használja a K2600X-et, úgyhogy csak-csak nem ment neki az sem a lecsóba :)

Link to comment
Share on other sites

[media=]

Így hogy másodjára is meghallgattam lehet hogy nem arra mondja, de lehet hogy igen. Nem tudom pontosan kivenni, meg hát eléggé reggel is volt még.... :)

Nagyon offtopic leszek,de Rudess nagy példaképem,már kismilliószor kielemeztem az összes setupját (igen sokat alakult az idők folyamán).

A "kottásfüzet",amit használ egy speciálisan erre a célra gyártott tablet,a Freehand System gyártja,a neve MusicPadPro,eredetileg csak tablet formában volt,azóta kiadták magát a szoftvert is külön. A lapozásról pedig: kétféle módszerrel lehet,vagy megérinti a kijelzőt,vagy lehet hozzácsatlakoztatni egy pedált a tablethez,és azzal lapoztatni (mint a hangszínek között).

Mégegyszer elnézést az offért,gondoltam megosztom az infókat. :D

Hogy on is legyek: K2500X-em nekem is volt,a billentése nem a legjobb(bár nemis ezért szeretjük olyan nagyon :D),a nagytesója a K2600X más billentyűzetet kapott,elvileg jobban össze van rakva,kevésbé sérülékeny.

Link to comment
Share on other sites

Nem voltál off. Én mindent amit itt olvasok meg megtudok abszolút építő jelleggel fogom fel, így nem nagyon tudnak leoffolni. Hát a Kurzweilekre most így nem tudom hányadán állok, lehet jó is ha kifogod, de lehet lutri is. Hs-en 359 ezerért van 2600 x aszem. Hát így újonnan nincs gond vele, de annyit nem tervezek rá.

Inkább annyit akarok, hogy Fataros billentyűsök az M-audiók is (pl. : keystation 88), meg az Oberheimek is. Viszont a Korgoknak nem igazán tudom milyenek a masterkeybordjai. Meg egyáltalán milyenek vannak átlagos keresetű embereknek. Mert sajna Oasys-re meg Kronosra nem nagyon van 600-800 ezrem.

Na szóval ennyi.

Ja és persze nekem is a Rudess bácsi a top 5-be benne van. Bár nekem inkább itthonról vannak nagy favoritok, de külföldön ő meg a Holopainen bácsi (Nightwish) akik azért odarakják bármennyire is nem a legközelebb álló stílusom a nightwish. Na mindegy ez már nem pont ebbe a topikba való :)

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Most hallottam, hogy állítólag a Roland tervezi egy új masterkeyboard gyártását. Állítólag többen a világ sok pontján jelezték, hogy újra be kéne hozni mert hogy '96-ban ezt csak úgy leállították, és nagyon nagy hiány van belőllük mindenhol. Nem tudni mikor, meg milyen lesz, meg mennyibe fog kerülni, de állítólag az A-szériához lesz hasonló. Azok meg köztudottan az egyik legjobbak a világon. Lehet, hogy ez csak nekem volt új és már ezt mások régebben tudják, de ha nem eléggé jó lesz szerintem.

Mit tudtok erről? Hallottatok már róla?

Link to comment
Share on other sites

na srácok, technikai segítség kéne. előre szólok, beszarás a téma :D

van egy gépem, hatmagos amd procis, 8 giga rammal, hiperszuper gigabíte alaplappal, usb 3.0-ás csatikkal, amikból elvileg sose fogy ki az áram. :)

erre rákötöttem egy m-audio fast track pro-t, és egy miditech i2 control-61 midi billentyűzetet (nem a hangkártyán, hanem usb-n keresztül).

jelenleg a hangosítás elég gyökér módon van megoldva, a fast track pro fülhallgató kimenetére rákötöttem egy 2.1-es aktív pc hangfal "rendszert".

a lényeg most jön: ha kikapcsolom, vagy kihúzom a hangfalat, onnatól kezdve _nem működik_ a midi billentyűzet. tehát egérrel a piano rollra kattintva szól a cájg (persze előtte rádugok egy fülest a kimenetre, úgy értsétek), de a midibillentyűzetet nyomogathatom, csavargathatom, semmi. pedig világít a kijelző, tehát tápot kap.

persze, ha kihúzom és visszadugom, és újraindítom a dawot, megy minden szépen.

de akkor se értem. és senki se értette, akinek meséltem. :)

szerintetek wtf? :D

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Most hallottam, hogy állítólag a Roland tervezi egy új masterkeyboard gyártását. Állítólag többen a világ sok pontján jelezték, hogy újra be kéne hozni mert hogy '96-ban ezt csak úgy leállították, és nagyon nagy hiány van belőllük mindenhol.

Jól hallottad! Íme: http://www.rolandconnect.com/product.php?p=a-88&l=hu-HU (biztos lesz vagy 200 ezer)

Az azomban téves hogy 96-ban leálltak, még 2000-es évek derekán is volt cuccuk, az A37 (nem 38, mert az egy hajó! :) bocs, olcsó volt... :))

Link to comment
Share on other sites

Jól hallottad! Íme: http://www.rolandcon...?p=a-88&l=hu-HU (biztos lesz vagy 200 ezer)

Az azomban téves hogy 96-ban leálltak, még 2000-es évek derekán is volt cuccuk, az A37 (nem 38, mert az egy hajó! :) bocs, olcsó volt... :))

Igen csak még ezt akkor írtam, mielőtt kijött volna ez a rolandconnet-es hír, illetve topic... Hallottam egy roland sátorban, de úgy mondta a rolandos srác, hogy titok és még ő sem tudta, hogy mikor csak lesz....na én erre írtam anno.... egy hónappal később meg kijött a hír :)

Az A37 miatt meg sorry... lemaradtam róla.... így már beláthatod igazán drága volt nem is ocsó' :D

Link to comment
Share on other sites

Na az már nem egyszerű, a hivatalos oldalakon csak ezek a nyelvek vannak:

http://www.maudio.co.uk/index.php?do=support&tab=manuals&serie_ID=3&PID=5a4fee22181ba16548a543d9f234dac7

Esetleg a hazai forgalmazók tudhatnak többet erről. Nem tudom, hogy az itthon forgalomba hozott cumókhoz kötelező-e magyar nyelvű leírást adni, de lehet, hogy pl. csak biztonsági tájékoztatót kell, és akkor esélyes, hogy nincs is teljes magyar verzió.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a minap szereztem egy Oberheim MC 1000-es MIDI billentyűt. Azonban adódott egy kis probléma.
A probléma az lenne, hogy mikor 2 billentyűt egymás után gyorsan nyomok le, vagy úgy nyomom le, hogy a másikat nyomva tartom, akkor az utolsó lenyomott billentyű a VST-kben "beragad" és az a hang szól mindaddig, amíg újból meg nem ütöm a billentyűn azt a hangot. Eddig a Pianoteq a TruePiano és a Cakewalk vonós VST-vel próbáltam és mindegyiknél ez a hiba áll fent. 

Érdekesség azonban, hogy van egy Korg X5D szintin és amikor azt bekötöm midi kontrollerként, akkor nem jelentkezik ez a hiba.
Nem tudom eldönteni, hogy a hiba a billentyűzetbe van, esetleg a MIDI interfészben, vagy esetleg valami rossz beállítás a billentyűn.
Valakinek van ötlete?
Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Hát, az a baj, hogy MIDI-USB kábelem van, tehát a IN+OUT és végén egy USB. De akkor valahogy kipróbálom, de előtte szerzek hozzá manualt, kipróbálom, hogyha gyárira visszaállítom, akkor is lesz-e baj.

A csepeli Oberheim? :) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...