Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI billentyűzetek


Tetsuo

Kérdés

Egy kis helyigenyu, jo minosegu "mindenes" kontrollert keresek. Techno zenehez lesz studiozni (nagykepu smiley :)), igy eleg a 2 oktav terjedelem.

Az Akai MPK25 -ot neztem ki. Az is tetszik benne, hogy MPC-szeru swing meg arpeggio van benne, bar allitolag nehez osszehozni a Cubase-zel.

Mi a velemeny rola, esetleg alternativa?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 229
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Nem tudjátok véletlenül, hogy a 2. generációs M-Audio Axiom61-hez milyen hálózati adapter kell? Csak annyit látok, hogy 9V-os, de eredeti M-Audiot sehol se találok. Más gyártmány is jó hozzá? Vagy ezek az usb töltők is?

 

Egy bármely gyártmányú, 9 V DC ( egyenáramú ), legalább 500mA teljesítményű tápegység megfelelő. 

Hasonlókat lehet kapni különböző általános elektronikai áruházakban, állítható feszültséggel és többféle, cserélhető csatlakozóval. 

 

Fontos a megfelelő polaritás beállítása ( a csatlakozó belső-középső érintkezője a pozitív pólus ), mert helytelen beállítással károsodhat a szerkezet.

 

Csak akkor kell külső tápegységet használni, ha számítógéptől függetlenül használjuk az Axiom-ot !

Link to comment
Share on other sites

Egy bármely gyártmányú, 9 V DC ( egyenáramú ), legalább 500mA teljesítményű tápegység megfelelő. 

Hasonlókat lehet kapni különböző általános elektronikai áruházakban, állítható feszültséggel és többféle, cserélhető csatlakozóval. 

 

Fontos a megfelelő polaritás beállítása ( a csatlakozó belső-középső érintkezője a pozitív pólus ), mert helytelen beállítással károsodhat a szerkezet.

 

Csak akkor kell külső tápegységet használni, ha számítógéptől függetlenül használjuk az Axiom-ot !

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Helló, most regisztráltam, és van egy kérdésem.

Elég kezdő vagyok, szóval letöltöttem a Bome's virtual keyboard-ot, hogy tudjak a klaviatúrát használni cubase-ban, meg leszedtem hozzá két virtuális midi portot. azt akarom megcsinálni, hogy a cubase érzékelje ezt a keyboardot és fel tudjak játszani egyszerűbb dolgokat. Amikor az elsőt(most így nem tudom mi a neve, majd megnézem otthon) a vezérlőpultban telepíteni próbáltam egy videó alapján, a legutolsó lépésnél kiírta hogy a file nem található, telepítse újra vagy kérdezze meg a rendszergazdát.

Erre megpróbáltam a másikat, (Midi Yoke), az megjelent a Bome's midi output-jában, de hangot nem ad, és a cubase device setupja sem látja. Ha tudna valaki segíteni ebben az ügyben, azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Egy érdekes MIDI bajjal találkoztam hétvégén. A gépemben van egy ESI Maya44e kártya, ami tud MIDIt, Van hozzá egy 90-es évek közepén készült Casio CTK601-es szintim, amin van MIDI ki és be. Összedugtam őket, és a szintiből a gépbe rossz üzeneteket küld, például mondjuk az E3 billentyű ötszöri lenyomására képes 3 féleképpen is reagálni. Megnéztem MIDIox-szal is, van olyan, hogy már a leütött hang sem jól jön át, mondjuk egy E helyett a Note On megjön D-re, de amikor elengedem, akkor bedob egy Note Off-ot G#-re, meg van hogy egy sereg más vezérlőjelet is. Próbáltam a szintit összekötni saját magával (MIDI out a MIDI in-be, local off-fal), saját magát jól vezérli. A hangkártya dettó, az iménti módszerrel egy megírt midi sávot felvettem egy másik üres sávra, az is hibátlanul visszajön. A hangkártyából a szinti felé hibátlan az átvitel, local off mellett a szinti pontosan azt játssza amit a hangkártyától kap. A kábeleket cserélgettem, azok is jónak tűnnek. Tehát csak a hangkártya irányába van zűr, de bármit állítgattam, nem javult a helyzet.

 

Van esetleg valakinek ötlete?

 

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! 25 normál billentyű méretű MIDI kontrollert tervezek vásárolni. Az Arturia Keylab25 megtetszett, van valakinek ezzel tapasztalata vagy esetleg az "Analog Experience The Factory" nevű cuccal? Logic-hoz használnám és iPad-hez.

 

Alaposan kipróbáltam egy Novation Remote 25 SL MKII kontrollert. Tetszik a tudása, de a gombok kicsit "ragadnak". Még néztem az Akai MPK25-öt is, ez jobbnak tűnik hardveres szempontból de szofveresböl nem (?). Használtam néztem még a régebbi a Novation 25 SL modellt, ehhez már jó áron hozzá lehet jutni.

Link to comment
Share on other sites

Novation Remote 25 SL MKII óriási előnye az Automap szoftver. Hihetetlenül könnyűvé teszi a kezelést.
A kontrollerek sajnos ilyenek, nem a legjobb minőség, de az ára a tudásához képest mégiscsak nagyon olcsó.

Én épp egy első generációs Remote Zero SL-t használok videó vágásra...

Link to comment
Share on other sites

Ja, az Automap kétségtelenül jól működik a Logic saját szofvereivel, viszont más pluginek beállítása már nem tűnt egyszerűnek mert az automatika nem ésszerűen osztotta ki a gombokra a paramétereket. De ezzel nem foglalkoztam mélyebben, lehet egyszerű átállítani azokat is.

 

Nem ismerem sajnos az Arturia megoldását (MIDI Control center) és az Akaiét sem. Úgy tűnik, mint ha ezek a kontrollerek nem fejlődtek volna az utóbbi időben, mert ugyanazok a modellek vannak a boltban mint 2-3 éve. Vagy túl jól sikerültek vagy nincs hova fejlődni...

Link to comment
Share on other sites

Nekem sem ésszerűek a Automap alap beállításai, de legalább egy-egy plugin-hez hozzá lehet rendelni fixen egy beállítást, és ha az a plugin kerül előtérbe, akkor automatikusan nyitja meg azt, és nem kell a kontrolleren a templatek között keresgélni.

Link to comment
Share on other sites

Nekem sem ésszerűek a Automap alap beállításai.

 

Mert nem is azok vagy csak nem értünk hozzá?.. :)

Mindenesetre hiába tettem fel itt is kérdéseket, amikor még Impulse61-em volt és szerettem volna beállítani az Automap-ot, senki nem tudott rámozdulni a témára.

Megváltás volt visszatérni a szokásos learn beállításokra!!

Link to comment
Share on other sites

Mert nem is azok vagy csak nem értünk hozzá?.. :)

Mindenesetre hiába tettem fel itt is kérdéseket, amikor még Impulse61-em volt és szerettem volna beállítani az Automap-ot, senki nem tudott rámozdulni a témára.

Megváltás volt visszatérni a szokásos learn beállításokra!!

Én éppenséggel válaszoltam akkoriban, leírtam a saját tapasztalataimat Live-al használva, de arra meg te nem reagáltál. :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek!

 

Tanácsot szeretnék kérni midi bill. vásárlással kapcsolatban.

Mivel bonyolultabb akkordmeneteket, szólókat írni egérrel eléggé keserves, ezért elhatároztam hogy beszerzek egyet és vmennyire megtanulok rajta játszani.

Játszok gitáron de sajna azzal nem sokra megyek a midi világában. :)

 

Tehát olyan billre van szükségem ami tanulásra is alkalmas vmennyire.

 

Milyen tulajdonságokra figyeljek oda a vásárlásnál, ill tudtok konkrét modelleket javasolni? Ár 70k körül, min. 5 oktáv.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Én korábban E-mu Xboardot nyomogattam, de aztán Edirolra váltottam (PCR-M sorozat) és nem bántam meg :)

Ha most vennék midi billentyűt, akkor Edirol PCR-800 lenne az. Így döntött pl. a DM is :)))

http://www.musicradar.com/news/guitars/depeche-modes-live-setup-revealed-245774/

 

Az Edirol mellett szól az is, hogy 12 féle dinamikából tudsz választani. De a legfontosabb, ha van rá lehetőséged, vásárlás előtt próbáld ki!

http://twodev.at/releases/stuff/pcr800_reference_sheet/pcr800_500_300.jpg

Link to comment
Share on other sites

Elfelejtettem válaszolni a múltkor. Nos megnéztem, de magyar webshopokba nem nagyon van. Nem lenne amúgy rossz.

Vidéki vagyok sajna .

 

Egyébként ezt választottam végül:

Alesis Vi61

_http://www.sweetwater.com/store/detail/VI61

 

Aftertouch, 16 tapi pad, rengeteg beállítható gomb. Minden ami csak kell.

Mondjuk a mod/pitch wheel eléggé hülye helyen van. :)

Link to comment
Share on other sites

post-4357-0-35540200-1409775325.jpg
meglehet tanulni, csak jelzem, hogy ezen könyebb zenét szerezni*(nem játszani, arra jobb a zongora) meg DAW-ot kontrollálni, meg szépen világít (jah ezt már mondtam :))) ), egyébként Bitwig-el is egyre faxányosabban müxik ( http://www.mossgrabers.de/Software/Push/Push.html )

*skálák és azok hangközei le vannak rakva ugyanabba a pozícióba, mintha zongorán elég lenne megtanulni a C-dúr pozícióját és tudnád az összes skálát stb. utánna, ill. a hangok több helyen is megtalálhatók rajta (alaphang kéken világít, ahhoz képesti szekund, terc, kvart stb. pozíciók is fixek minden skálán minden ugyanott) ala gitár

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...