Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI billentyűzetek


Tetsuo

Kérdés

Egy kis helyigenyu, jo minosegu "mindenes" kontrollert keresek. Techno zenehez lesz studiozni (nagykepu smiley :)), igy eleg a 2 oktav terjedelem.

Az Akai MPK25 -ot neztem ki. Az is tetszik benne, hogy MPC-szeru swing meg arpeggio van benne, bar allitolag nehez osszehozni a Cubase-zel.

Mi a velemeny rola, esetleg alternativa?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 229
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Koszonom a valaszod!

Jelenleg egy k2600xs mesterbillentyum van. Enis inkabb a hangszert reszesitem elonyben, csak valahol a szoftverszinti is egy erdekes vilag, teli lehetosegekkel. Ez akkor eddig 1.5 - 0 a Gaianak :)

Szilard

A K2600XS egy marha jó cucc. Aftertouch-os, vannak rajta programozható kontrollerek. Az én olvasatomban ezek szerint van egy frankó masterkeyboard-od, így ilyen téren már ingyé el tudsz indulni a számítógépes próbálkozásokban, hogy egyáltalán kipróbáld az irányvonalat. Szerintem ilyesformán befektetés nélkül el tudsz kezdeni szoftverszintikkel próbálkozni. Ha színpadi, megbízható VA-t szeretnél, akkor én a helyedben vagy várnék a befektetéssel és abból főznék ami van, vagy vas irányban fejlesztenék.

Írtad hogy a masterkeyboardokhoz olyan szoftvercsomagokat adnak, ami piszkálja a fantáziádat, de szerintem a Bundle csomagok nem biztos hogy olyan teljes értékű megoldást kínálnának amit ne tudnál más forrásból akár ingyen kipróbálni.

Ez csak a saját meglátásom :)

Link to comment
Share on other sites

A K2600XS egy marha jó cucc. Aftertouch-os, vannak rajta programozható kontrollerek. Az én olvasatomban ezek szerint van egy frankó masterkeyboard-od, így ilyen téren már ingyé el tudsz indulni a számítógépes próbálkozásokban, hogy egyáltalán kipróbáld az irányvonalat. Szerintem ilyesformán befektetés nélkül el tudsz kezdeni szoftverszintikkel próbálkozni. Ha színpadi, megbízható VA-t szeretnél, akkor én a helyedben vagy várnék a befektetéssel és abból főznék ami van, vagy vas irányban fejlesztenék.

Írtad hogy a masterkeyboardokhoz olyan szoftvercsomagokat adnak, ami piszkálja a fantáziádat, de szerintem a Bundle csomagok nem biztos hogy olyan teljes értékű megoldást kínálnának amit ne tudnál más forrásból akár ingyen kipróbálni.

Ez csak a saját meglátásom :)

 

Ez pontosan igy van, kituno hangszer es magaban / szoftverrel kiegeszitve ez is eleg lenne. Egy fontos kriteriumnak nem felel csak meg. Annak idejen mikor megvettem ez nem volt szempont kelloen nem gondolkodtam elore, viszont ezzel a hangszerrel keptelenseg probara jarni. Otthon be van allitva a szobaba, erre kepes, de ezt stabilan hozza :)  Gondolkodtam hogy le kellene cserelni a PC3 61-re, viszont itthon eladni annyiert amenyit er eselytelen, inkabb megtartom, otthoni gepnek. Emiatt godnolkodtam egy kisebb, kiegeszito cuccban es mivel erdekel a tekergetos vilag, egy virtual analog cucc lenne jo valsztas. A k amugy masik hatranya a menurendszere. Eleg korulmenyes benne keresgelni, tekergetni, termeszetesen nem lehetetlen, csak tobbet kell bogaraszni. 

Link to comment
Share on other sites

Ez pontosan igy van, kituno hangszer es magaban / szoftverrel kiegeszitve ez is eleg lenne. Egy fontos kriteriumnak nem felel csak meg. Annak idejen mikor megvettem ez nem volt szempont kelloen nem gondolkodtam elore, viszont ezzel a hangszerrel keptelenseg probara jarni. Otthon be van allitva a szobaba, erre kepes, de ezt stabilan hozza :)  Gondolkodtam hogy le kellene cserelni a PC3 61-re, viszont itthon eladni annyiert amenyit er eselytelen, inkabb megtartom, otthoni gepnek. Emiatt godnolkodtam egy kisebb, kiegeszito cuccban es mivel erdekel a tekergetos vilag, egy virtual analog cucc lenne jo valsztas. A k amugy masik hatranya a menurendszere. Eleg korulmenyes benne keresgelni, tekergetni, termeszetesen nem lehetetlen, csak tobbet kell bogaraszni. 

 

 

 

Így világos, ezt maximálisan átérzem :) . Én annó a K2500X-et vettem a zenekarba, de egyetlen koncerten sem járt… amint tehettem vettem helyette egy Kurzweil PC2-t a zenekari hurcoláshoz. A helyzetünk is rendkívül hasonló… ugyan a zenekari motyóm változott azóta, de azzal úgy vagyok hogy fixen bent van a próbateremben és ha cipelni kell, akkor a furgon elviszi, de én ki nem viszem onnan :) .

Ilyesformán hozzád hasonlóan nekem is szükségem volt egy hurcolós szintire amit elvihetek a zenesuliba, meg az olyan megmozdulásokra ahova nem fogom kimozdítani a zenekari motyót. Hasonló elvek mentén (bár nekem nem volt kritérium a VA) én a ROLAND V-Combo VR-09 mellett tettem le a voksomat. Ebben megvan a remek akusztikus zongora, EP-k minden irányvonalat kielégítő kínálatban, a Hammond klón és a nem elhanyagolható mértékben elcsavarható szinti hangszínek. Ez a saját történetem, nem mondom hogy ez lenne nálad is a megoldás, de szerintem érdemes lenne ilyen irányban is körülnézni.

 

Nem ismerem a zenei irányvonaladat, hogy kielégítő-e számodra zenekarban a GAIA hangmotorja, vagy neked is szükséged van kiegészítő hangszerekre mint zongora, vagy más fúvósok, vonósok stb. És hogy van-e megfelelő laptopod amivel ezeket a hangszíneket tudod-e produkálni egy GAIA mellé. Szerintem az is meggondolandó, hogy a GAIA 49 billentyűje egymagában nem biztos hogy elegendő. Én spec a GAIA-val a Kurzweil mellé fejlesztenék, nem helyette, azaz az én olvasatomban a GAIA önmagában nem elegendő ahhoz, hogy minden mást otthon hagyhass. Viszont hurcolászásban verhetetlen, max egy laptopot még kellenne mellé vinned.

 

Én nem Te vagyok, így nem akarok észt osztani, csak tippet adni, de én a helyedben univerzálisabb 61 billentyűs hangszerrel szemezgetnék és akkor a K2600 maradhatna otthon a laptoppal összelőve fixen, a 61-es szintit meg hurcolhatnád :)

Link to comment
Share on other sites

Így világos, ezt maximálisan átérzem :) . Én annó a K2500X-et vettem a zenekarba, de egyetlen koncerten sem járt… amint tehettem vettem helyette egy Kurzweil PC2-t a zenekari hurcoláshoz. A helyzetünk is rendkívül hasonló… ugyan a zenekari motyóm változott azóta, de azzal úgy vagyok hogy fixen bent van a próbateremben és ha cipelni kell, akkor a furgon elviszi, de én ki nem viszem onnan :) .

Ilyesformán hozzád hasonlóan nekem is szükségem volt egy hurcolós szintire amit elvihetek a zenesuliba, meg az olyan megmozdulásokra ahova nem fogom kimozdítani a zenekari motyót. Hasonló elvek mentén (bár nekem nem volt kritérium a VA) én a ROLAND V-Combo VR-09 mellett tettem le a voksomat. Ebben megvan a remek akusztikus zongora, EP-k minden irányvonalat kielégítő kínálatban, a Hammond klón és a nem elhanyagolható mértékben elcsavarható szinti hangszínek. Ez a saját történetem, nem mondom hogy ez lenne nálad is a megoldás, de szerintem érdemes lenne ilyen irányban is körülnézni.

 

Nem ismerem a zenei irányvonaladat, hogy kielégítő-e számodra zenekarban a GAIA hangmotorja, vagy neked is szükséged van kiegészítő hangszerekre mint zongora, vagy más fúvósok, vonósok stb. És hogy van-e megfelelő laptopod amivel ezeket a hangszíneket tudod-e produkálni egy GAIA mellé. Szerintem az is meggondolandó, hogy a GAIA 49 billentyűje egymagában nem biztos hogy elegendő. Én spec a GAIA-val a Kurzweil mellé fejlesztenék, nem helyette, azaz az én olvasatomban a GAIA önmagában nem elegendő ahhoz, hogy minden mást otthon hagyhass. Viszont hurcolászásban verhetetlen, max egy laptopot még kellenne mellé vinned.

 

Én nem Te vagyok, így nem akarok észt osztani, csak tippet adni, de én a helyedben univerzálisabb 61 billentyűs hangszerrel szemezgetnék és akkor a K2600 maradhatna otthon a laptoppal összelőve fixen, a 61-es szintit meg hurcolhatnád :)

Az iranyvonal az jelenlegi terveim szerint sulyosabb riffelgetos gitar muzsika (djent) kiegeszitve elektro sounddal, akar dubstep jellegu, szal egy kimondottan modern hangzason gondolkodom, amire ez a GAIA kituno valasztasnak tunik, viszont ezzel kb elzarom magam a klasszikus hangzasoktol (proban, agyalas kozben), ezt enis felmertem mar es nekem sem tetszik. A helyzet az hogy a Kurzweil hangja mellett a Roland cuccokert vagyok oda... egy V-synth is nagyon szimpatikus megoldas lehetne. Mehetne akar (es most hangosan gondolkodom:) a V-synth nemi szoftverrel megkuldve es ezzel maris eleg szeles spektrum fekszik elottem. Utana is nezek nem e akar valaki megvalni egy ilyen joszagtol...

Link to comment
Share on other sites

Erre is érdemes lenne egy pillantást vetni:

http://www.menemszol.hu/classifieds/item/20836-alesis-fusion-6hd/

Volt ilyenem. Van benne VA szinti (mint az Alesis Micron), FM szinti, fizikai modellezés, Sampler és PCM szinti.

Én azért buktam bele, mert komplett központi zenei munkaállomást akartam kihozni belőle és arra bonyi volt. Viszont színpadon is jártam vele, ahol egyszerűen baromi jó. 5 szintimotor van a kezed alatt és olcsóbb mint a Gaia. Ez igazán széles és testre szabható spektrum. Szívesen betenném most azonnal otthonra ha lenne rá pénzem.

Link to comment
Share on other sites

Üdv,

 

Pajtásom kontrollerén megadta magát (kilazult, és érintkezési hibás lett) az USB B anya csatlakozó (UC33), tudnátok esetleg ajánlani valakit aki ki tudná cserélni?

Budapest előnyben, esetleg az Érd-Törökbálin-Diósd-Budaörs környék.

 

Köszi,

L

Link to comment
Share on other sites

Belső tisztítással kapcsolatos kérdésem lenne:

Az E-MU XBoard-25-ösön az oktáv fel-le gombok bizonytalankodnak. Eléggé "nehezen" reagálnak a nyomásra.

Érdemes ezért szétszedni a bill.-t és megpróbálni tisztítani ezeket az érzékelőket, vagy ez nem koszosodás, hanem kopás?

Lehet egyáltalán ezeket tisztítani?

Link to comment
Share on other sites

Belső tisztítással kapcsolatos kérdésem lenne:

Az E-MU XBoard-25-ösön az oktáv fel-le gombok bizonytalankodnak. Eléggé "nehezen" reagálnak a nyomásra.

Érdemes ezért szétszedni a bill.-t és megpróbálni tisztítani ezeket az érzékelőket, vagy ez nem koszosodás, hanem kopás?

Lehet egyáltalán ezeket tisztítani?

Azok a gombok a képen láthatóhoz nagyon hasonló mikronyomógombok. Nem lehet tisztítani, cserélni kell őket, filléres tételről van szó.

tact-64n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm.

 

Azért én szétszedtem, és bizony jócskán volt benne por mindenhol. (Pedig kívülről patyolat tisztának látszott.)

A kis kapcsolók környékét is kiporszívóztam, és - úgy tűnik - megjavultak. Lehet, hogy a por okozta a bizonytalan kapcsolást? Na, majd a hétvégén kiderül, kicsit jobban "megdolgoztatom" a "kicsikét".

Link to comment
Share on other sites

Igen, bizonyos esetekben extrém mennyiségű por is okozhat hibákat (ha nedvesség és dohányfüst is társul melllé az legrosszabb). Mechanikai kopásra gyanakodtam a te esetedben, volt már nálam is xboard és annak az oktáv gombjai is néha "jobban nyomásra" reagáltak csak, pedig az teljesen tiszta volt belül.
Még valami eszembe jutott: lehet, hogy az xboard a nyomógombjait "pollingolja" azaz nem "interruptosak" és ezért nem azonnal kapcsolnak.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

 

Remélem akad közöttetek valaki,akinek lesz türelme hozzám,a kérdéseimet illetően.

 

Néhány hónapja hozzám jutott egy Xboard61-es midi billentyűzet. Sajna telepítő cd-t nem kaptam hozzá. FL Studioval használom,de sajna semmilyen funkció nem működik a potikon.

Tehát az első kérdés,honnan tudok letölteni telepítő exe-t? Egyébként az FL Studio felismeri,tudok játszani rajta.

Itt jön a második kérdés. Hogyan tudom kiosztani a potikra a vezérlést,hogy a VST-ken lévő potmétereket ne az egérrel kelljen "tekergetnem"?

Köszönöm,ha lesz olyan,aki tud segíteni!

 

Üdv! Trio

Link to comment
Share on other sites

Azt nem tudom már mellesleg hogy a keyboard szoftverében állíthatók-e a tekerők midi cc# kiosztásai (lehet hogy fixre meghatározottak - manual segíthet), viszont a zenei programok némelyikében van midi learn funkció is, amivel megtaníthatók a keyboard vezérlői a szoftoknak. Ha megfelelően van az Xboard drivere telepítve akkor ilyen néven kell látszania a pc-n mint usb eszköz. Sajna Vistára volt a legutolsó driver kiadva, ezt vedd számításba!

Vhol van egy install cd backupom is ezen kívül, majd szétnézek...

Link to comment
Share on other sites

Üdvözlet DeMarco!

 

Köszönöm a  gyors válaszod,a drivert letöltöttem,viszont indítás után ez az üzenet jött: Setup has found a newer version of xboard control on your system. Setup will now exit. Ilyenkor mi a teendő? 

Link to comment
Share on other sites

Üdvözlet DeMarco!

 

Köszönöm a  gyors válaszod,a drivert letöltöttem,viszont indítás után ez az üzenet jött: Setup has found a newer version of xboard control on your system. Setup will now exit. Ilyenkor mi a teendő? 

Nekem 8.1-en tökéletesen muzsikál. A szoftver az EMUXboard Control nevű program, a CD-jén rajta van (gondolom). Én is megkeresem ha szükséges.

Link to comment
Share on other sites

Szép estét Szocsaba! 

 

Az a  gondom,hogy én sem a telepítő cd-t,sem a user gudide-t nem kaptam hozzá.  A könyvet letöltöttem a netről,de mivel nekem csak win 7 van,így a beállítások várnak egyenlóre. Tehát én azt szeretném elérni,hogy ki tudjam osztani a midi cc-t a vsti-mre,az xboard potméterein keresztül. Tehát minden segítséget elfogadok és megköszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Gugliba beírod, hogy xboard control software, a Creative supportnál ott vannak az applikációk, letöltöd használod. Sztem megy minden oprendszeren. A programon belül tudod konfigurálni a potikat, én csak a velocity görbét állítottam. Ettől függetlenül program nélkül is tudsz hozzárendelni cc értéket: edit gomb,stb.

Link to comment
Share on other sites

Szia Csaba!

 

Eddig már el jutottam. Pl a Korg Polysix Vst cutoff potija a 74es midi csatornát használja,ráállítottam az xboard egyik potiját és.....semmi!! Na,mindegy,próbálkozom tovább,hátha sikerül valamit  összehoznom. Köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Sajnos peched van lehet! Találtam egy dvd-n Xboard mentéseket, de azok csak a hozzá járó EMU hang kollekciókról volt bizt. mentés.

Ellenben egyszer nekem összetört egy ilyen gyári install disc. Írtam az Emu supportnak és válaszoltak, hogy ha a keyboard sorozatszámát elküldöm nekik a vásárlást igazoló számlamásolattal (én lefotóztam), akkor postáznak egy újat és ez meg is történt! Persze azóta mindent eladtam már vagy 7-8 éve. Azért én írnék nekik hogy bár nem forgalmazott termék és másodkézből van, de hátha...

Mondjuk ettől még mindig egyszerűbb lenne vkit találni aki a sajátját lekopizza, meg elmondja mit hogy tudsz beállítani. Biztos működnie kell, bár vmi halványan rémlik most mint ha adott funkciót én se tudtam volna vmire ott beállítani!

Link to comment
Share on other sites

Nekem jól működik. Ha tudod, hogy az adott szoftveren milyen cc kiosztás van, akkor pl. Polisixnél edit, valamelyik poti elmozdítása, kiírja, hogy milyen control change van beállítva, ekkor a billentyű felett lévő számokkal átírod, és enter, esetleg store. Sztem user oldali hiba van, nem a hardver rossz. Ha kell, privátban keress.

Link to comment
Share on other sites

Én a billentyűzet kemény rugózása miatt adtam el. Már eszembe jutott, az 1 szem sliderét nem tudtam channel volume-ra beállítani, de vhol olvastam hogy talán külön nem is lehetett, ill mindig csak aktuális paraméter értéket állított, de nem volume-ot. A másik hogy a bankváltás nekem nem jött össze sehogy rajta, pedig egy Emu Proteus 2000 volt akkor mellette, így a modulon kellett mindig bankot váltani, utána csak presetet váltott ott 0-127-ig az Xboard. Plusz az egyesével történő le/fel presetváltó gombok számomra nagyon hiányoztak róla mint midi kontroller, de lehet hogy más másképp használja, akinek ettől még tuti. Utána meg amúgy is lett egy Motifom (Yamaha). Az teljesen más világ volt, még a Cubaset is vezérelte gyári setupként stb. Igen, azóta a komolyabb szintikkel foglalkozom csak mint midi keyboardokkal. De nem lebeszélni akarok ezzel! Van zenész kollégám aki egy fing CMK49 Fatarral tolja 15 éve, és olyan zenéket játszik fel sávonként Nuendoba hogy csak lesek. Ahány ház annyi szokás. Sajnálom, talán szocsaba jobban tud majd segíteni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...