Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdió fejhallgató


lazarus

Kérdés

Admin: KÉRLEK benneteket, új kérdésekhez új témát nyissatok bátran, ne itt tegyétek fel azokat! köszi!

Üdv mindenkinek,

Fejhallgató cserére készülök és érdekelne a véleményetek. A legtöbbet éjszaka dolgozom, ezért egy olyan kellene, amivel zenét írni és mixelni is lehet. Jelenleg egy Audio-Technica ATH-Pro5 MS-t használok, de sokszor nem azt hallom vissza a hangfalon, ami a fülesben szólt és baromi kényelmetlen is hosszú távon.

Egy olyan típus kellene,

- aminek a hangja legközelebb áll a valósághoz, nem színezett

- zárt vagy félig nyitott

- a basszus téren nem vág át

- kényelmes, nem nyomja el a fülem

- elektronikus zenéhez jó

- Összesen 50 ezrem lenne rá

Ezek a lehetséges jelöltek:

- Shure SRH-840

- AKG K271 MK2 vagy K240 MK2

- Sennheiser HD 380 Pro vagy HD-25 SP2

- Beyerdynamic DT 770

A Beyer-en kívül mindet meg tudom hallgatni, de kíváncsi vagyok ki mit favorizál ezek közül vagy ezeken kívül.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 172
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

En Manchester-ben 2 boltban is voltam.

A dawson's ban es az soundbasemegastore-ban.

DE talaltam Liverpool-ban ott lehet venni 880-t meg 650-t szerintem demozni is.Elobbi 2 boltban lehetett.

http://www.dolphinmusic.co.uk/

Most nem tudom, van egy kereso olyan mint a yell, csak nem tudom a cimet de azzal be lehetet loni teruleten belul a boltokat.

Hát pont ez az! Nincs olyan bolt, ahol mindketto meglenne. (Már átnéztem az osszeset, ismerem mindet.)

Az is általanos, hogy a webshopban van, de a valós boltban nincs és ha véletlenul van, nem lehet kipróbálni. :S Ezt tapasztalatból mondom, sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Én HD650-et használok, és meg vagyok vele elégedve. Hosszan is leírhatnám, de a lényeg, hogy valamennyi viszonyítási alapom azért van, és nagyon komoly fülesről beszélünk... ezt nem kell lecserélni soha.

Koszonom. Valamit elnéztem, a HD 650 mégsem esélyes, mert nekem már drága.

Link to comment
Share on other sites

Nos igen. Sajnos ezt is meg tudom erősíteni. Nálam is megadta magát a "varrás".

Sziasztok,

 

Tudtok arról, hogy a Sony MDR7506 -hoz beszerezhető-e a párnácska ami hajlamos szétmenni, roncsolás nélkül cserélhető-e, javítható-e, és ha beszerezhető árban kb., hogy nézki?

 

Köszi,

M.

Link to comment
Share on other sites

Azt hadd kérdezzem meg, hogy ezt melyik fulessel nem hallod?

Nincs már fejhallgatóm. Egy kicsi 4 utas Philips hangszórón.

 

Egyébként ha legközelebb veszek ezek jönnek szóba:

DT880

HD600

K702

Link to comment
Share on other sites

Na most, a kérdésem az, hogy miért drágább a sima DT 880 a DT 880 Pro-nál? Mint, hogy tobbnyire csak a fejnyomásban kulonboznek. (Mindketto 250 Ohmos.) Tehát csak vmi trendhatározó, marketing v ilyesmi szerepe lehet a kulonboztenek?

Illetve tényleg csak minimálisan kulonboznek hangilag, mégpedig a nyomás miatt?

Na jó, ezek annyira nem lényeges kérdések, sokkal értelmesebb lenne kipróbálnom, azután megvennem... nade az nem egyszeru.

Link to comment
Share on other sites

En Manchester-ben 2 boltban is voltam.

A dawson's ban es az soundbasemegastore-ban.

DE talaltam Liverpool-ban ott lehet venni 880-t meg 650-t szerintem demozni is.Elobbi 2 boltban lehetett.

http://www.dolphinmusic.co.uk/

Most nem tudom, van egy kereso olyan mint a yell, csak nem tudom a cimet de azzal be lehetet loni teruleten belul a boltokat.

megvan a masik kereso.

http://www.shure.co.uk/shops

Link to comment
Share on other sites

megvan a masik kereso.

http://www.shure.co.uk/shops

Thx. De láthatod te is, hogy Manchesterben egyik boltban sincs semilyen DT 880-as fejhallgató. Pláne nem tobb, hogy osszeprópálhatnám.

A liverpooli StudioCare oldalán pedig nem odaillo kép van a fejhallgatóhoz. Ez azért tukroz egy szintet ill. ha még hozzáadom, hogy angolok... na mindegy.

Link to comment
Share on other sites

Én is megvettem. (A Beyerdynamic DT 880 Pro-ról van szó.) Úgy komolyan még nem volt módom kipróbálni, majd januárban, eleddig jó hangúnak tunik, tényleg és kényelmes. Talán egy picit eros a fejnyomása (3,5 N), de az a puha velúrpárnákon hat a ful korul.

A félig nyitottság érdekes és határozottan jobb a teljesen zárt Sennheiser után. Hangja kívulre alig hallatszik, alvó embert sem zavarhat, a billentyuzet vagy egérkattogás annál inkább. :)

 

 

Koszi Silk meg mások az ajánlást! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, Van valakinek tapasztalata, hogy mi a különbség  az AKG K501 fejhallgató és a K601, K701 és a K702 között?

Alapvetően  K501-et szeretnék venni, mert azt ajánlották, de mivel már nem gyártják és használtan se igen találok, így ha az utódai nem roszabbak, akkor azok is megtennék.

Kérem csak az írjon aki próbálta is őket. 

Link to comment
Share on other sites

Én K-240 ről váltottam K-701 re és nagyon meg vagyok elégedve a választással.

kényelmes, puha párnák, fület teljesen körbeveszi,

kiegyenlített hangkép, sokkal több mély mint a 240-ben, de nem túlzottan.

Hátrány, hogy nyitott, kihallatszik belőle a zene, felvételnél, csendes szobában zavaró lehet, dj-zésre sem ezt ajánlanám.

Link to comment
Share on other sites

 Szia!

 Csak AKG NYITOTTAT tudok javasolni! K-601-től felfele. A 701-et tartom ár/érték arányban a legjobbnak. A 702 még jobb, a 712 a legjobb de még új és drága. Komoly tuningot tudok mindegyikre ajánlani. A Sennheiser HD 600/650-es ajánlókat meg egyszerűen felejtsd el! iszonyat kavar, EQ és mindenben rosszabb.

Link to comment
Share on other sites

volt alkalmam osszehasonlitani par fejhallgatot, legutobb harmat egymas utan:

1. beyer dynamic dt990 (szamomra ez volt a legkellemesebb)

2. sony mdr7506 (kellemes, de....)

3. akg k240 (vagy 241?) mk2 (nem tetszett, nem szolt szepen a masik kettohoz viszonyitva)

nyilvan izlesek es pofonok, tehat gyujts ossze informaciot a fulesekrol es aztan probald ki oket ha teheted. sokat szamit, hogy kenyelmes-e, el tudod-e viselni hosszabb ideig a fejeden, tetszik-e a hangzasa, stb, stb.

Link to comment
Share on other sites

Kizárólag fejhallgatón nem lehet keverni. Innentől kezdve meg főleg megszokás kérdése szerintem.

Én például nem szerettem a K240-et, sokkal több hasznos infót kapok a Sennheiserekből.

A 600 nem olyan jó, de az 580 és 650 fasza. A 800 szerintem szintén kuka.

A Beyereknek meg mindnek brutálisan el volt szállva az alja, amit eddig hallottam

és annyira búgott rajta minden jól szóló lemez, hogy teljesen használhatatlan volt bármire is.

Elektronikus zenékhez dümmögtetni biztos jó, de kizárt, hogy jól lehessen vele az alját monitorozni.

A DT990-et pont nem tudom, hogy halottam-e, tehát az lehet, hogy nem ilyen.

Sajnos nem jegyeztem meg, hogy milyen típusok voltak, amik a kezembe kerültek.

Link to comment
Share on other sites

töfi, egyetértek veled abban, hogy nagyon brutális mélyeket adnak a beyerek, valószínűleg ezért szeretem a hangját a 770-nek és a 990-nek.

sajnos mindig túlzásba viszem a mélyeket, minden zenémben :) így valószínűleg ezért preferálom a beyereket, mert azokon jól ki is jön :)

 

az akg annyira száraz és semmitmondóan nyers számomra, hogy hiába kényelmes órákig viselni, egész egyszerűen nem tudom megszokni a hangját.

 

nyilván szükség van arra, hogy egy fejhallgató jól visszaadja az összes frekitartományt, ez evidens. egy adott árkategória felett valószínűleg már csak az egyéni ízlés határozza meg, hogy kinek melyik típus és márka jön be jobban. és melyiket tudja megtanulni használni.

Link to comment
Share on other sites

Igen, az AKG nekem is ilyesmi volt.

Biztosan van aki ezt keresi egy fülesben, de nekem inkább arra van szükségem,

hogy jó élmény legyen benne zenét hallgatni.

Egyrészt a térbeli elhelyezéseket, effekteket nézem benne, egyúttal ellenőrzöm,

hogy kb. mit fog hallani, aki fülessel hallgat zenét.

Ezenkívül meg editáláshoz kötelező a füles. Vagdosni hangfalon nem nagyon lehet,

mert úgy rengeteg hiba benne marad.

Szóval nálam egyáltalán nem elvárás, hogy lineáris legyen a füles.

Persze akinek nincs egy rendes monitorja, az meg jobban járhat a K240-gyel.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...