Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdió fejhallgató


lazarus

Kérdés

Admin: KÉRLEK benneteket, új kérdésekhez új témát nyissatok bátran, ne itt tegyétek fel azokat! köszi!

Üdv mindenkinek,

Fejhallgató cserére készülök és érdekelne a véleményetek. A legtöbbet éjszaka dolgozom, ezért egy olyan kellene, amivel zenét írni és mixelni is lehet. Jelenleg egy Audio-Technica ATH-Pro5 MS-t használok, de sokszor nem azt hallom vissza a hangfalon, ami a fülesben szólt és baromi kényelmetlen is hosszú távon.

Egy olyan típus kellene,

- aminek a hangja legközelebb áll a valósághoz, nem színezett

- zárt vagy félig nyitott

- a basszus téren nem vág át

- kényelmes, nem nyomja el a fülem

- elektronikus zenéhez jó

- Összesen 50 ezrem lenne rá

Ezek a lehetséges jelöltek:

- Shure SRH-840

- AKG K271 MK2 vagy K240 MK2

- Sennheiser HD 380 Pro vagy HD-25 SP2

- Beyerdynamic DT 770

A Beyer-en kívül mindet meg tudom hallgatni, de kíváncsi vagyok ki mit favorizál ezek közül vagy ezeken kívül.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 172
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Kicsit úgy észrevételezem, hogy félreértettók egyműst...

Nem a végső mixdown kell kiegyenlített legyen...

Hanem a keverésnél szeretném, ha lenne egy kiegyenlítő eq, ami az elején, abban segít, hogy a sávok arányban legyenek...

Mastern-él ez már nem kell szerepeljen...

Ezért kellenének a teszt szinuszok hullámformák.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Felkeltette az érdeklődésemet a sony 7506. Amit próbáltam eddig:

beyerdynamic dt770 pro(250ohm)

akg k240 studio(55ohm)

akg k240 monitor(600ohm)

 

A k240 monitor hangját találtam a legkiegyenlítettebbnek, bár nem mai darab és nehéz meghajtani.

 

A kérdésem hogy a 7506 hangja körülbelül milyen az akg k240-hez képest? Azért érdekelne mert hasonló kategória a kettő.

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a grafikont, de valamilyen gyakrolati tapasztalatra lettem volna kíváncsi, a két fejhallgatóval kapcsolatban.

Grafikon alapján nem érdemes választani fejhallgatót sem.

A kényelem a legfontosabb paraméter, ami nagyon sok dologtól függ. A hangjától is természetesen.

Ez pedig annyira egyéni dolog, hogy nem lehet megúszni a próbát.

Én az AKG-t preferálom, mert nekem az a kényelmesebb. 

Link to comment
Share on other sites

Én egy Akg 272 Hd-t, és egy Sony mdr 7506-ot használok. 

 

Az Akg kicsit hifisebben szól, mint a Sony, zene hallgatásra kellemesebb számomra. 

 

Zajszűrésre, intonáció korrekcióra nekem jobban bejön a Sony, mert a közép részletesebben szól, illetve nem tolja annyira a mélyet és a magasat így a lényeg tisztábban hallható.

Kicsit furcsán szól elsőre, de nagyon meg lehet szeretni.

Nagy élvezet hallani minden apró szösszenetet.

 

Az Akg egyszer leesett fél méter magasságról, és széttörtek benne a műanyag illesztések.

A Sony masszívabb, 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A fórumot végigolvasva néhány dologgal gazdagodtam. Studio fülest szeretnék vásárolni.

 

A két (legszimpatikusabb) kiszemelt példány:

Sennheiser HD 380

Sony MDR-7506

 

Illetve ezek után:

Beyerdynamic DT770 Pro

 

A segítségeteket kérném, ti melyiket ajánlanátok?...

 

A studiom kialakítása hagy kívánni valót maga után és problémám van a house zenében (amiben tevékenykedem) az egyik legfontosabb dolog a basszus kihallásával. Ehhez várnék némi segítséget a fejhallgatótól is….

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

sziasztok

fülesen gondolkodom.

Cél: zenehallgatás, szeretem a finom mélyeket.

Legyen kényelmes, és "mixing"-re is használnám a monitor mellett.

Ezekkel szemezek: AKG ATH - M50, sony mdr 7506.

Mi a vélemény, előbbiről nem sokat olvastam itt. Van aki használja?

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Hello.

Kényelmes fulest keresek, leváltani a Sennheiser HD25-ot. Ezekeután supra aural szóba sem johet.

Zárt vagy félig nyitott konstrukcióju, max. 200 fontért, elektronikus zene éjszakai kevereséhez. Korrekt basszus is lényeges, de

elso szempont a kényelem.

Vki tud ajánlani ebbol a szempontból?

Thx.

Link to comment
Share on other sites

Ez nagyon nagyon (nem csupán nagyon) jól szól és kényelmes is. Félig nyitott.

http://www.dolphinmusic.co.uk/product/21768-beyerdynamic-dt-880-pro-250-ohm.html

 

Ezt nem tudom, hogy szól de ha a kényelem az elsődleges az AKG-nél kényelmesebbet még nem tapasztaltam.

http://www.dolphinmusic.co.uk/product/65185-akg-k612-pro-headphones.html

Link to comment
Share on other sites

Fél éve cseréltem le az AKG-240-esemet AKG-701-re, és nagyon meg vagyok elégedve vele, jelentősen jobb a 240-nél.

Kényelmes, napi több órát van a fülemen, és korrekt hangképpel rendelkezik.

Zenét is hallgatok vele, meg dobgép, szinti, gitár mind megszólal rajta.

Azt a kettőt mindig ki akartam próbálni de nem volt lehetőségem rá. Nekem volt egy K271 MKII de annyira szar volt olyan doboz hangú, hogy azonnal eladtam. Legkényelmesebb volt nem vitás. Arról a kettőről mondj valamit.

Link to comment
Share on other sites

Nekem is HD 25 van es en is le akarom valtani. Ha gondolod hallgasd meg a fuleseket a hitspace-ben. En is meghallgattam parat de a Sony MRD 7506 meg halkan is csodalatos minoseg volt.Minden hang jon at rajta (legalabbis nekem).

 

Silk 2011.

Sasha (egyik kedvencem) kozel 25 eve hasznalja.

https://twitter.com/sashaofficial/status/270160912898461696

Lattam ebayen nevetseges ara van. Kinabol. Nem tudom megbizhato vagy mifele.

Link to comment
Share on other sites

Vávávávávárjatok...:)

A Sony MDR7506 egy jö füles...tényleg. Mert zárt és nagyon pontosak a közép-középmagasai. Ezért például énekelni kiváló, mivel nagyon könnyen tudod vele kontrolálni az intonációt. Mivel nagyon intenzív és pontos ez a freki tartománya, mondjuk egy dobosnak is nagyon jó felvételnél, mert a saját csörömpölésén keresztül tuti hogy érthetöen hallani fogja a takt jelet. Jó olcsó is. Ezekért imádjuk. De...zenét hallgatni/keverni szerintem fárasztó és nem túl szerencsés. A mélyei full kamuk, a magasai túlzás. Dinamikában meg köze sincs a zenéhez ami belemegy. Ez felvételnél senkit se érdekel, de ezt én nem ajánlanám "keverni" otthonra, mert mellé lehet vele trafálni rendesen. Nagyon nehéz "megtanulni" ugyanis a hangképét...

"Keveréshez" sokkal lineárisabb/kényelmesebb/kiegyensúlyozottab füleseket is találsz. Ott nem baj, ha nyitott pölö, mert nem fogsz vele felvenni, a ciccegés meg ami kijön belöle max a csajod zavarja, ha az agyból szintizel éjnek évadján pölö. Szóval pédául az a Beyer amit linkeltem, s most tök újdonság is, szerintem "nagy jövö elött áll" ezen a pályán. De az AKG-böl is van egy két jó model, ami erre a célra sokkal jobb, mint a Sony.

Én szóltam...UFF :DD

Link to comment
Share on other sites

Udv,

 

En a HD280 PRO-t szeretnem lecserelni hamarosan. A hangjaval nincs bajom, szerintem korrekt fules, de mar attol is rosszul vagyok ha arra gondolok hogy fel kell tennem a fejemre :)

A legnagyobb bajom vele a kabel (~5 meternyi kabel teljes egeszeben a fejemet huzza, sirogorcs kerulget). Szoval csak olyan jon szoba ami egyenes kabellel erkezik/vagy cserelheto ilyenre. 

 

Szoval, en HD25-re gondoltam, mert hogy ez alapbol kisebb, konnyebb, es mindenet ehet cserelni, ha valtozik a szitu vagy az igeny.

De most Tetsuo postja elgondolkodtatott. Nem tudom mi ez a supra aural, de az hogy kenyelmetlensegre hivatkozva akarja lecserelni megingatta a hitemet, miszerint ez a tokeletes valasztas szamomra.

 

Nem akarok keverni benne, csak korrektul hallani. Igazabol felvenni sem, szoval nem kell hogy full zart legyen, persze nem baj ha masokat nem zavarok mikozben hasznalom.

 

Ha valaki tudna ajanlani valamit, azert halas lennek!

 

Tetsuo, megosztanad a velemenyed a fulesrol (pro es kontra)

 

Koszonet

Link to comment
Share on other sites

Tapasztalatom szerint nem a kisebb, könnyebb füles a kényelmesebb, hosszú távon viselhetőbb.

Az a jó ha a füles tányérja olyan nagy, hogy csak a koponyádra fekszik, egyáltalán nem ér hozzá a füledhez. 

A K701 esem jóval nagyobb, nehezebb a K240-esemnél, mégis abban órákig el tudok lenni, a K240-et meg le kell vennem eléggé gyakran.

A K701 olyan mint egy nagy sapka, vastag puha plüss párnákkal, és ami a legfontosabb a fülem teljesen szabadon van.

Jó kis tér van benne a füljárat meg a hangszóró között.

Link to comment
Share on other sites

Udv,

 

En a HD280 PRO-t szeretnem lecserelni hamarosan. A hangjaval nincs bajom, szerintem korrekt fules, de mar attol is rosszul vagyok ha arra gondolok hogy fel kell tennem a fejemre :)

A legnagyobb bajom vele a kabel (~5 meternyi kabel teljes egeszeben a fejemet huzza, sirogorcs kerulget). Szoval csak olyan jon szoba ami egyenes kabellel erkezik/vagy cserelheto ilyenre. 

 

Szoval, en HD25-re gondoltam, mert hogy ez alapbol kisebb, konnyebb, es mindenet ehet cserelni, ha valtozik a szitu vagy az igeny.

De most Tetsuo postja elgondolkodtatott. Nem tudom mi ez a supra aural, de az hogy kenyelmetlensegre hivatkozva akarja lecserelni megingatta a hitemet, miszerint ez a tokeletes valasztas szamomra.

 

Nem akarok keverni benne, csak korrektul hallani. Igazabol felvenni sem, szoval nem kell hogy full zart legyen, persze nem baj ha masokat nem zavarok mikozben hasznalom.

 

Ha valaki tudna ajanlani valamit, azert halas lennek!

 

Tetsuo, megosztanad a velemenyed a fulesrol (pro es kontra)

 

Koszonet

Hello.

Szóval nekem pontosan a zárt kialakítású Sennheiser HD25 SP - 60 Ohm típus van, úgy kb. 4 éve. Elotte nem volt komoly fulesem és más osszehasonlítási alapom sem nagyon van.

A hangja szvsz, kompromisszumos. A színezett-kiemelt (nem high-end) zenehallgatás, a dj-zés és a monitoring kozott.

Komoly mélye van, bírja is dj-fuleshez méltóan, de részletesnek nem mondanám.

A kozepe kissé harsány; A magas érdekes, van olyan rész amit túloz, van amit elfed.

A 60 Ohm nekem megfelelelt mindenhol, még mp3 lejatszóval is.

Ezt a hangzást utazás kozben szeretném, mondjuk buszon meg az áruházban sétálva, elektronikus-zenehallgatáshoz.

Egy home stúdióba (Ha magyarosítom az angol kifejezést, akkor már egybe kell írnom? Viszont úgy hulyén néz ki.) azért kicsivel tobb kell.

A supraaural azt jelenti, hogy rául a fulre, a circumaural pedig, hogy korulveszi azt. (Az in-ear pedig fulbedugós.)

Szóval a SP25 nyomja a fulet, meghozzá (most néztem) 3N-nal. Ami nekem nagyon nem tetszik. Végulis emiatt fogom cserélni.

Az is zavaró, hogy a kábel kétoldali, így tobbet érintkezik a ruhammal, pl. gallérral, zipzárral, ami durva hanghatasokat eredményez. Persze a tobbi fejhallgatónak is zorog ill. tovabbadódik a kabelhangja meg a fejpánt is zizeg kicsit, ha mozgatom a fejem... szóval lehet, hogy csak engem zavar, de olyan, mint búvárkodás kozben a kis apró zajok. A zárt kialakítás is ezt tetézi.

Nekem ideális az lenne, ha fentrol lógna a vezeték, ami nem érne semmihez sem, de kovetne mindenhova. :)

A borborításu fejpárna tartós, viszont nyáron izzadós téma.

Az egész konstrukció strapabíró.

A kábel is bírja, pedig kap rendesen: A széket rárakom, beakad stb. A feltekert (pondorített :)) kábellel kevesebb lenne az ilyen gond, gondolom, az viszont nehéz.

/A 250 Ohmos félnyitott Beyerdinamic DT880 Pro kifejezetten stúdióba, míg a DT880 Edition zenehallgatasra való, de ugyanavval a meghajtással, vagyis csak nuanszokban kulonboznek, mint pl. fejnyomás. Az otthoni 2,8N, míg a Pro 3,5N! Az jó eros! Emiatt valtozik a hangzás is.

Az Editionnak van 600 Ohmos verziója is, kifejezetten hi-fistáknak, már kulon fejhallgatóerosítovel.

http://www.headfonia.com/old-school-trio-akg-k701-beyer-dt880-sennheiser-hd650/2/

Ez egy osszehasonlító teszt. Itt pedig a frekvenciamenetek:

http://www.headphone.com/buildAGraph.php?graphID%5B0%5D=963&graphID%5B1%5D=2621&graphID%5B2%5D=853&graphID%5B3%5D=2361&scale=30&graphType=0&buttonSelection=Update+Graph

Szóval úgy néz ki sajna, az a Beyer pont nekem való lenne, ha nem lenne olyan eros a pánt és kicsit jobb basszust mutatna. A 701-es és 702-es AKG pedig még gyengébb mélyeket hoz. Így tovább kell keresgélnem.

Pedig a Beyer félnyitott, meg minden... :(

Link to comment
Share on other sites

Az is zavaró, hogy a kábel kétoldali, így tobbet érintkezik a ruhammal, pl. gallérral, zipzárral, ami durva hanghatasokat eredményez. Persze a tobbi fejhallgatónak is zorog ill. tovabbadódik a kabelhangja meg a fejpánt is zizeg kicsit, ha mozgatom a fejem... szóval lehet, hogy csak engem zavar, de olyan, mint búvárkodás kozben a kis apró zajok. A zárt kialakítás is ezt tetézi.

 

Miért kéne bármit is hallanod, ha mozgatod a fejed? Szar a kábeled.

 

Nekem speciel Beyer DT770 Pro-m van, de nem csak azzal, hanem a Skype-hoz használt 1000 Ft-os mikrofonos fejhallgatómmal sem hallok különös zajokat, ha forgatom a fejem.

Link to comment
Share on other sites

Miért kéne bármit is hallanod, ha mozgatod a fejed? Szar a kábeled.

 

Nekem speciel Beyer DT770 Pro-m van, de nem csak azzal, hanem a Skype-hoz használt 1000 Ft-os mikrofonos fejhallgatómmal sem hallok különös zajokat, ha forgatom a fejem.

Ezek nem elektromos zajok, hanem mechanikusak. Hallani mindenhol, csak nem figyeltel esetleg fel rá. Walkmenen, sokféle fejhallgatón stb. A gallér meg a zipzár durván hallható. A Sennheisernek nincs kulonosebben sz@r kábele...

Link to comment
Share on other sites

Ezek nem elektromos zajok, hanem mechanikusak. Hallani mindenhol, csak nem figyeltel esetleg fel rá. Walkmenen, sokféle fejhallgatón stb. A gallér meg a zipzár durván hallható. A Sennheisernek nincs kulonosebben sz@r kábele...

Ezt mikor kéne hallanom? Ha a fejhallgató kábele hozzáér a zipzáramhoz? Én nem hallok ilyet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...