Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdió fejhallgató


lazarus

Kérdés

Admin: KÉRLEK benneteket, új kérdésekhez új témát nyissatok bátran, ne itt tegyétek fel azokat! köszi!

Üdv mindenkinek,

Fejhallgató cserére készülök és érdekelne a véleményetek. A legtöbbet éjszaka dolgozom, ezért egy olyan kellene, amivel zenét írni és mixelni is lehet. Jelenleg egy Audio-Technica ATH-Pro5 MS-t használok, de sokszor nem azt hallom vissza a hangfalon, ami a fülesben szólt és baromi kényelmetlen is hosszú távon.

Egy olyan típus kellene,

- aminek a hangja legközelebb áll a valósághoz, nem színezett

- zárt vagy félig nyitott

- a basszus téren nem vág át

- kényelmes, nem nyomja el a fülem

- elektronikus zenéhez jó

- Összesen 50 ezrem lenne rá

Ezek a lehetséges jelöltek:

- Shure SRH-840

- AKG K271 MK2 vagy K240 MK2

- Sennheiser HD 380 Pro vagy HD-25 SP2

- Beyerdynamic DT 770

A Beyer-en kívül mindet meg tudom hallgatni, de kíváncsi vagyok ki mit favorizál ezek közül vagy ezeken kívül.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 172
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nem is vettem annak, csak megvaloszoltam a sajat peldamon keresztul... de korulotted is sok minden rezeg mikozben zenelsz... asztallap amin ahangfal all, ha buszon ulve zenet hallgatsz es a kabel hozzaer kozvetlenul a buszhoz... stb stb...

 

 

Felveszem a fejhallgatót. Bekapcsolok zenét. Hallgatom a zenét. Közben a fejhallgató kábelét tunkolom a  pulcsim zipzárához és a pulcsim vállához, de semmit nem hallok. Mit rontok el?

Link to comment
Share on other sites

vedd fel a fejhallgatot, ne kapcsolj be zenet, simitsd vegig a kezeddel a kabelt vagy utogesd az ujjaddal... gondolom zart fejhallgatonal vagy fulhallgatonal jobban hallhato... mint a sztetoszkop, vagy ket konzervboboz koze kotott hur... a lenyeg hogy adott szituban zavaro tud lenni

Link to comment
Share on other sites

vedd fel a fejhallgatot, ne kapcsolj be zenet, simitsd vegig a kezeddel a kabelt vagy utogesd az ujjaddal... gondolom zart fejhallgatonal vagy fulhallgatonal jobban hallhato... mint a sztetoszkop, vagy ket konzervboboz koze kotott hur... a lenyeg hogy adott szituban zavaro tud lenni

Hát én most kipróbáltam a sima 1000 Ft-ossal is és a DT770 Pro-val is, de semmit nem hallok. Most ezzel nem a jelenséget akarom megcáfolni, örülök, hogy nálam nem jelentkezik.

Link to comment
Share on other sites

Nekem eddig csak full zart DJ fulesem volt, vagy pedig AKG nyitott (240 MK2es). Kerdesm: Ha lecserelem egy felignyitottra, mondjuk egy DT valamire (lattam azok felig nyitottak), akkor kevesbe hallom ahogy a csajom pakolja az edenyeket meg a kanalakat konyhaban?

 

Koszi,

S.

:D Azt zárttal is hallod. Annál idegesítobb nincs is. Muszáj segitened, utána még kedves is lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

Én többféle fejhallgatót használok, mind-mind más-más zenére, hangszerre.

De függ akár a kedvemtől is, éppen melyiket teszem fel...

Amiket tolok és ajánlom én is: SONY, AKG, CORTEX

Viszont mint minden másban, itt az javallom, mindenki azt válassza, amelyiknek a hangja megtetszik, kényelmes és ugye ami a keretébe belefér.

Nem jó, ha valaki úgy választ dolgot(legyen az fejes, hangszer, keverő, monitor, stb.), hogy a nagy és okos XY mondta, hogy az zsír és a többi meg kaki.

Link to comment
Share on other sites

Én többféle fejhallgatót használok, mind-mind más-más zenére, hangszerre.

De függ akár a kedvemtől is, éppen melyiket teszem fel...

Amiket tolok és ajánlom én is: SONY, AKG, CORTEX

Viszont mint minden másban, itt az javallom, mindenki azt válassza, amelyiknek a hangja megtetszik, kényelmes és ugye ami a keretébe belefér.

Nem jó, ha valaki úgy választ dolgot(legyen az fejes, hangszer, keverő, monitor, stb.), hogy a nagy és okos XY mondta, hogy az zsír és a többi meg kaki.

Egyetértek. Kár, hogy itt, Prestonban nem próbalhatom ki a fuleseket, de még Manchesterben sincs olyan bolt, ahol rendesen ossze tudnám hasonlítani azt, amit szeretnék.

A mai, online világban nem olyan egyszeru ez. Úgy néz ki, hallgatás nélkul vásárolom meg, ahogy errefelé szokták.

Link to comment
Share on other sites

Persze, hogy nem vagy indiszkrét. :D

Techno zene lenne, amin dolgozgatok. Azon belul tobbféle irány. Esetleg house.

Mellesleg zenét is hallgatnék rajta (vele), dzsessztol a zajzenéig mindent, kivéve pop-ot.

Jelenleg Beyerdynamic DT 880 és a Beyerdynamic DT 880 Pro kozott vacillálok.

A kottot ossze kéne hallgatnom, meg a fejnyomást is kipróbalnám a Pro 3,5N, míg a sima 2,8N. Valamiért a sima drágább, mint a Pro, tehát az acélrugó nyomásán kívul van más kulonség is.

Link to comment
Share on other sites

Legjobb lenne valahogyan összehasonlítani a kettőt.

Sőt, ha már valami olyan helyen vagy, ahol eme kettőt összeméred, azért érdemes lenne másba is belehallgatnod.

Szerintem főleg techno-ra a SONY, CORTEX-ek szólnak dögösen, mert oda nagy hangnyomás és hangerő is dukál.Legalábbis én ezeket használom keményebb techno, dnb, goa, stb. vonalon.AKG és ilyesmik inkább ambient, lágyabb trance, hasonlóknál megy nálam.DE mondom ÍZLÉS dolga!!!

Link to comment
Share on other sites

color=#ff8c00

Na igen, de úgy gondolom, ha olyan fejhallgatóval keverek, ami túloz a mélyet illetoen, akkor az pont, a zenémben kevesebb lesz. Viszont, ha aránylag egyenes frekigorbéju lehallgatással keverek, akkor minden úgy lesz eros, ahogy én akarom (ha értenék hozzá :)). Persze az számít, hogy min hallgatják majd le a zenét. Klubokban, otthoni hi-fi-n. (A rádió nem érdekel.) De ez inkább a maszter dolga, nem a keverésé. Maga a mufaj ad egy keretet, eros basszus stb. amivel azért tisztában vagyok. ;) A fejhallgatót meg kell szokni, ezt tudom. Eddig olyan fuleseim voltak, ami jó volt zenét hallgatni, viszont nem volt nagyon jó keveréshez, stúdióba.

De leginkább, ami zavart (és most is), hogy kényelmetlen.

Ezért akarok olyan fulest, ami koruloleli a fulet, nem pedig rányomul stb.

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek. Kár, hogy itt, Prestonban nem próbalhatom ki a fuleseket, de még Manchesterben sincs olyan bolt, ahol rendesen ossze tudnám hasonlítani azt, amit szeretnék.

A mai, online világban nem olyan egyszeru ez. Úgy néz ki, hallgatás nélkul vásárolom meg, ahogy errefelé szokták.

En Manchester-ben 2 boltban is voltam.

A dawson's ban es az soundbasemegastore-ban.

DE talaltam Liverpool-ban ott lehet venni 880-t meg 650-t szerintem demozni is.Elobbi 2 boltban lehetett.

http://www.dolphinmusic.co.uk/

Most nem tudom, van egy kereso olyan mint a yell, csak nem tudom a cimet de azzal be lehetet loni teruleten belul a boltokat.

Link to comment
Share on other sites

Füles vásárláshoz csináltam mintákat ( 48 kHz 24 bit)  20-tól 20000 Hz-ig,  ( 20, 40, 60, 80 , 100, 200, ... 1000,2000, stb.) ,10 mp-es (sima sinus hullámforma)  mintákat. Ezeket hallgatva igen komoly különbségeket tapasztalhatunk. Plussz viszek még jó minőségben jazz, komolyzenei, kórus, techno és SAJÁT zenét is. Iszonyat máshogy tudnak szólni akár több tízezres árfekvésben is fülesek, jólesik, ha hirtelen olyan hangot hallasz meg egy zenében, amit régebben (a régi fülesed miatt) nem hallhattál.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...