Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha ReFace első képek... ...vélemény?


wolf77

Recommended Posts

Szerintem kicsit tévútra mentek ezek a dolgok. Ha valóban komoly hangszerek a tudásuk alapján (ez majd kiderül), akkor degradáló a mini bill. Ha viszont belül is csak "retro játék", akkor nem tudom, ki a célközönség.

 

Esetleg - hogy próbáljam védeni - annyi értelme lehet, hogy normális külső billentyűzettel modulként jól használható, ha egyébként a "belbecs" megvan, de végszükségben a saját billentyűzettel is megszólaltatható.

 

Attól is nagyban függ a megítélés, hogy mennyibe fognak kerülni.

Link to comment
Share on other sites

A dxen, ha a tolópotik és a kijelző közötti részen az algoritmusok vannak akkor valszeg butább 4 operátoros lesz. Sok értelmét tényleg nem látom úgy hogy alap fm szintézist már nagyjából minden tud, de én a microkorgnak sem láttam sok értelmét, és mégis mekkora siker lett.

 

 

Szerintem kicsit tévútra mentek ezek a dolgok. Ha valóban komoly hangszerek a tudásuk alapján (ez majd kiderül), akkor degradáló a mini bill. Ha viszont belül is csak "retro játék", akkor nem tudom, ki a célközönség.

 

Esetleg - hogy próbáljam védeni - annyi értelme lehet, hogy normális külső billentyűzettel modulként jól használható, ha egyébként a "belbecs" megvan, de végszükségben a saját billentyűzettel is megszólaltatható.

 

Attól is nagyban függ a megítélés, hogy mennyibe fognak kerülni.

Link to comment
Share on other sites

Én azért nem törnék felettük pálcát amíg se nem láttuk, se nem hallottuk egyiket sem, és még a technikai specifikációk sem ismertek, az árról nem is beszélve :)

 

Nálam speciel máig sláger a KORG MicroStation… Semmiből nem áll normál masterkeyboarddal használni, ugyanakkor a hónom alá kaphatom és vihetem akár az utcazene fesztiválra a villamoson zenélni :)

Link to comment
Share on other sites

Én azért nem törnék felettük pálcát amíg se nem láttuk, se nem hallottuk egyiket sem, és még a technikai specifikációk sem ismertek, az árról nem is beszélve :)

 

Nálam speciel máig sláger a KORG MicroStation… Semmiből nem áll normál masterkeyboarddal használni, ugyanakkor a hónom alá kaphatom és vihetem akár az utcazene fesztiválra a villamoson zenélni :)

Pont ezért írtam ezt: 

Esetleg - hogy próbáljam védeni - annyi értelme lehet, hogy normális külső billentyűzettel modulként jól használható, ha egyébként a "belbecs" megvan, de végszükségben a saját billentyűzettel is megszólaltatható.

;)

Link to comment
Share on other sites

Nekem tetszik mind letisztult egyszerű ha nem lesz draga (100e alatt mondjuk) akar veszek is

A piroson kívül szerintem mind kurva jol nez ki a piros meg szebb mint a microkorg szerintem

 

"Price & availability

All four reface models will be available as of September 2015, each at a recommended retail price of £347.00 including VAT."

 

Az most kb. 155 ezer HUF. Muhaha.

Link to comment
Share on other sites

"Price & availability

All four reface models will be available as of September 2015, each at a recommended retail price of £347.00 including VAT."

 

Az most kb. 155 ezer HUF. Muhaha.

Biztos nem veszek meg akkor se ha iszonyat jol szól

Nálam 100e a lélektani határ Mini billentyűs hangszernel

Link to comment
Share on other sites

Ezekkel az árakkal mindig az a baj, hogy teljesen máshogy aránylik egy kinti átlag jövedelemhez.

Amikor 2000 font egy havi fizetés, de pl. IT területen napi(!!) 200-300-400 font is megkereshető, akkor filléreknek számít 3-400 fontért venni egy hangszert. 

"Kicsit" más, mintha majd' egy havi (bruttó?!) fizetésről van szó.

Link to comment
Share on other sites

Mert van hozzájuk ios app. Ha úgy nézed, hogy ezek nem hangszerek hanem ipad kiegészítők máris nem olyan sok ez a 350font :D

 

150ből már komoly gépet lehet venni. Biztos lesz, aki vesz belőlük és megmagyarázza, hogy megérte, de nem lesz igaza, mert . . . . .  150ből már komoly gépet lehet venni.

Link to comment
Share on other sites

Ellentmondásos a dolog. Kinézetre nem annyira meggyőző, soundra egész jó. A sonicstate-es teszt a szokásosnál korábban érkezett, ez valszeg része a marketing gépezetnek (szerintem :)). A teszt alapján mégsem sorolható a gagyi kategóriába (szerintem :)), de azért igazi hangszernek sem nevezném. A Korg gyakorlatilag új kategóriát teremtett a minibillentyűs eszközökkel, amelynek a nagyobb gyártók is fejet hajtanak. Bár mondjuk a Microstation már szinte "perverz" a maga kategóriájában is. Az ár egyértelműen magas, meghaladja a lélektani 500 $-t is (!), de valszeg vinni fogják mint a cukrot.

 

Sőt elképzelem a következő beszélgetést is a célközönség tagjai közt: Figyuszka... nekem meg van a piros... a fehér... a fekete... és az ezüstös fekete. Tök szupcsi a piros, tök jó színes gombok meg csúszkák vannak rajta, és tök jól működik a Ipad-emmel. Jammelümk egyet? 

 

De tényleg, nem lenne jó, ha valami ütősebbel jönne ki végre a Yamaha...

Link to comment
Share on other sites

Végül is nem tudom miért kellett új és névtelen topic ennek tagek nélkül hogy később kereshető se legyen, de ti tudjátok...

Engem inkább a 345£-os áruk aggaszt meg a 8 hang polifónia a kis DX-nél. Hangra nem lennének szarok, de lehetett vna 1-be is kihozni ezeket egy közös vasban mint ahogy Csabi is írta a microstationt. A 4 kis cucc árán már kijön egy komoly CP4 stage piano is házon belül! :(

Azért a 90-es években volt SY, VL1, VP1 ami újítás volt. Ez csak az újszülöttnek minden vicc új alapon egy remake a mai fiatalságnak az újra felfedezéshez. Komolyabb, innovatív dolgokra csak később számítsunk!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...