Jump to content
Ménemszól.hu

Korg Minilogue


axon.dust

Recommended Posts

  • Válaszok száma 126
  • Created
  • Last Reply
9 perccel ezelőtt írta Bendi:

A TV-k esetében sokszor 2-3 "cikluson" keresztül 80-90%-ban ugyanaz a "belső". Ami meg újdonság, azoknak a 80%-a szoftver. Másrészt ugyanazon gyártó különböző méretű TV-je gyakorlatilag csak a kijelző panelben és a műanyag házban tér el, tehát a 22"-tól az 50"-ig ugyanaz az elektronika. Harmadrészt nagyon sok TV márka valamely nagyobb gyártónak a produktuma, csak az embléma más.

"A Gyuri is megmondta, mer' ő műszaki eladó, meg a Teri is aki fizika tanár úgyhogy ért hozzá.
Máté az origós tech blogger is megírta az ájpadján, hogy mind ugyanaz csak a cimke más." :D

Ez csak legenda, amit a "jólértesült okosok" terjesztenek, akik még nem láttak TV-t belülről.
Mindegyiknek tök más "bele" van. Az sem ritka, hogy ugyanazon típus, küllem, méret, funkciók, de A-B végződésű típuszámú változata tök más nyákot tartalmaz.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, hogy leragadtam kicsit ezen, de azért picit abszurd szerintem egy vállaltan hagyományos felépítésű szubtraktív analóg polyszintin számonkérni, hogy túl hagyományos. Már maga a szintézistípus is nagyon konvencionális, mégis akkor mi a probléma ? Bár nyilván kicsit sántít a hasonlat, de tegyük fel a Tama kifejleszt egy új akusztikus dobcuccot, őket sem fogja senki letámadni, hogy túl konvencionális a cájg. Akinek újítás kell az miért egy kompakt, budget analóg cuccban keresi azt ? Úgy gondolom, hogy ez az egész túl van gondolkodva néha. Szvsz a legegyszerűbb eszközökkel is lehet baromi kísérletező zenét készíteni és a legújítóbb hangszerekkel is lehet hagyományos felépítésűt, ez nem feltétlenül a hangszeren múlik, hanem a használóján.

A reface DXnél pl nem hallottam hogy valaki reklamált volna, hogy a Yamaha kiadott egy lebutított DX7et 30 év után, vagy hogy a Roland boutique sorozatot hangra és tudásra is odaveri bármelyik 90es évekbeli virtual analóg.

Link to comment
Share on other sites

Annyira klassz, hogy egy low budget szintiről jöttem ide okosodni, és és végül a TV-kből doktoráltam. :D Ezért imádom ezt a fórumot ;)  Egyébként szerintem _cutoff-nál a pont, mert ez az igazság  "Akinek újítás kell az miért egy kompakt, budget analóg cuccban keresi azt?". 

Sajnos a videót még nem hallottam, de egy valamit nem értek... Nem merész dolog egy youtube minőségű videó alapján megítélni a szinti hangjának a minőségét? Szerintem ezt élőben kell hallani, mondjuk egy Genelec 8040-en, aztán ha ott is vérszegény, akkor jogos a becsmérlés! ;)

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta CR3P:

Annyira klassz, hogy egy low budget szintiről jöttem ide okosodni, és és végül a TV-kből doktoráltam. :D Ezért imádom ezt a fórumot ;)  Egyébként szerintem _cutoff-nál a pont, mert ez az igazság  "Akinek újítás kell az miért egy kompakt, budget analóg cuccban keresi azt?". 

Sajnos a videót még nem hallottam, de egy valamit nem értek... Nem merész dolog egy youtube minőségű videó alapján megítélni a szinti hangjának a minőségét? Szerintem ezt élőben kell hallani, mondjuk egy Genelec 8040-en, aztán ha ott is vérszegény, akkor jogos a becsmérlés! ;)

Az általam belinkelt Youtube video alapján azt mondhatom, hogy élőben csak jobb lehet, és már a videón is elég jó. 

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta CR3P:

Annyira klassz, hogy egy low budget szintiről jöttem ide okosodni, és és végül a TV-kből doktoráltam. :D Ezért imádom ezt a fórumot ;)  Egyébként szerintem _cutoff-nál a pont, mert ez az igazság  "Akinek újítás kell az miért egy kompakt, budget analóg cuccban keresi azt?". 

Sajnos a videót még nem hallottam, de egy valamit nem értek... Nem merész dolog egy youtube minőségű videó alapján megítélni a szinti hangjának a minőségét? Szerintem ezt élőben kell hallani, mondjuk egy Genelec 8040-en, aztán ha ott is vérszegény, akkor jogos a becsmérlés! ;)

Akkor tegyél minket helyre légy oly szíves TV ügyben. (A lehető legkomolyabban kérem, nem kekeckedem! ;) )

Link to comment
Share on other sites

Már egyre jobban érdekel a videó! :P

2 perccel ezelőtt írta Bendi:

Akkor tegyél minket helyre légy oly szíves TV ügyben. (A lehető legkomolyabban kérem, nem kekeckedem! ;) )

Nem tudlak titeket helyre tenni TV ügyben, mert még annyi infom sincs róla, mint nektek! hehe... Nem gúnyból írtam, csak mókás, hogy a szinti mellet egyfajta oldalágként még a TV elektronika is képbe került. ;)

Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta CR3P:

Már egyre jobban érdekel a videó! :P

Nem tudlak titeket helyre tenni TV ügyben, mert még annyi infom sincs róla, mint nektek! hehe... Nem gúnyból írtam, csak mókás, hogy a szinti mellet egyfajta oldalágként még a TV elektronika is képbe került. ;)

Ja, értem.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta _cutoff:

btw az itthoni ára elvileg 200 ezer magasságában lesz, mivel az 500$ nettó, az szépen felbruttósítva kb 2kilót fog nyomni. Így azért egy picit más árnyalatot kap a történet, bár így sem túl drága.

Nekem ez így sem tiszta. Lehet nem jól gondolom, de $500 az ára USAban (Sweetwateren ennyiért árulják, bruttó), és japán cég gyártatja Vietnámban, tehát az $500ban már benne kell hogy legyen a vám+adó+haszon. Ha ez így igaz, akkor az nem $500 x 1,27 lesz itthon sem, kivéve, ha valami amerikai disztribútoron keresztül jön be a cucc európába.

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta _cutoff:

Vicces, hogy eddig mindenki egy elérhető árkategóriájú analóg polyért sírt (nem feltétlen azok akik most ide kommenteltek), most hogy itt van, már előre fanyalgás van. Igazán nem akarok kioktató lenni, de az hogy konvencionális, szerintem kizárólag használati mód kérdése. Ha valaki moll akkordokat fog rajta, konvencionális lesz, ha ráakaszt 3-4 pedált és szanaszét tekeri a hangját, akkor meg nem. 

Ez egy 1500 forintos casio keyboard-ról is elmondható.. ;)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Tazi:

Nekem ez így sem tiszta. Lehet nem jól gondolom, de $500 az ára USAban (Sweetwateren ennyiért árulják, bruttó), és japán cég gyártatja Vietnámban, tehát az $500ban már benne kell hogy legyen a vám+adó+haszon. Ha ez így igaz, akkor az nem $500 x 1,27 lesz itthon sem, kivéve, ha valami amerikai disztribútoron keresztül jön be a cucc európába.

Usában nincs ilyen hogy áfa, ezért olcsóbb ott. Azaz nincs bruttó, csak nettó. Sales tax van, de az csak néhány %os. Javítsatok ki ha tévedek. 

Link to comment
Share on other sites

Azért a panelt nézve a "hangonként" jelen lévő valamilyen digitális processzor elgondolkodtató.

Valószínűleg a vezérlést/burkológörbéket/LFO-t  intézi,de elég ritka hogy erre hangonként külön eszközt rendelnek hozzá,lévén a mai mikrokontrollerek legegyszerűbb típusai is olyan teljesítményűek hogy félgőzzel intézhetik ezeket a funkciókat sok hang polifóniáig. De hát csak nem kamuznak Korgék és minden filter és oszcillátor tényleg analóg.

Viszont osztom azt a véleményt hogy az eddig látottak/hallottak alapján egy nagyon jó ár-teljesítmény arányú hangszer lesz ez. Persze hogy vannak jobbak,de AUDI A3-at sem az fog venni akinek amúgy mondjuk Porsche Panamerája van.
 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...