Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Program módban nem működnek a billentyűk.


Vlad

Kérdés

Üdv Urak!

A minap az történt, hogy fogalmam sincs, hogy mi. :DDD Tulajdonképpen semmi olyan műveletre nem emlékszem, ami indokolná a jelenséget. Ez nem más mint, hogy az alsó gisztől (azt is beleértve), program módban nem működnek a billentyűk. Egyetlen hangszín esetében sem. Közvetlenül ezt megelőzve egy rövid ideig egyáltalán nem szólt egyetlen hang sem (összes preset, összes billentyű) program módban. A billentyűk működnek, mert egyéb üzemmódban elindítják, amit kell, de program módban semmi sem történik a hangszínekkel odalenn. Bendi a midi módban sejti a megfejtést, de közelebbit, konkrétumot nem tudott mondani.

Kérném szépen a segítségeteket, hogy mit nyomhattam el (tudtomon kívül), mert kezd "zavarni" a dolog és igen láma vagyok. Előre is köszönet!

(PC3X)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 103
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Üdv Urak!

A minap az történt, hogy fogalmam sincs, hogy mi. :DDD Tulajdonképpen semmi olyan műveletre nem emlékszem, ami indokolná a jelenséget. Ez nem más mint, hogy az alsó gisztől (azt is beleértve), program módban nem működnek a billentyűk. Egyetlen hangszín esetében sem. Közvetlenül ezt megelőzve egy rövid ideig egyáltalán nem szólt egyetlen hang sem (összes preset, összes billentyű) program módban. A billentyűk működnek, mert egyéb üzemmódban elindítják, amit kell, de program módban semmi sem történik a hangszínekkel odalenn. Bendi a midi módban sejti a megfejtést, de közelebbit, konkrétumot nem tudott mondani.

Kérném szépen a segítségeteket, hogy mit nyomhattam el (tudtomon kívül), mert kezd "zavarni" a dolog és igen láma vagyok. Előre is köszönet!

(PC3X)

Bár régi ügy, de mivel nem érkezett konkrét megoldás a problémára: MIDI módban a ControlSetupot kell visszaállítani az alapbeállításra ("126 Internal Voices").

Más, csak nálam viselkednek kiszámíthatatlanul a gombok? Rendesen oda kell sózni mindegyikre, mert ha csak finoman nyomogatom, 10-ből 1-szer nem veszi be (annak ellenére, hogy kattan a gomb!).

Komolyan mondom, alig várom, hogy leteljen az egy év gari, kicseréltetem az összes kapcsolóját. :(

Link to comment
Share on other sites

Ez furi kérdés lesz :)

Van esetleg valakinek Kurzweil K2000, K2500-ra rendesen megszerkesztett metronóm hangja? Olyan, aminek rendes konkrét, rövid csipogó hangja van, az 1-ekre az erősebb dinamikára egy magasabb hangot ad, a 2-3-4-re a kisebb dinamikára pedig mélyebbet.

Merthogy a gyári metronóm úgy működik, hogy az 1-ek erősebb dinamikával (128), a 2-3-4-ek kisebb dinamikával (100) szólaltatják meg a hangot. Viszont a gyári káva hang számomra teljesen használhatatlan metronómnak, azonnal eltűnik a zenében, amint játszani kezdek.

Próbáltam egy saját metronóm hangot kiszerkeszteni 2 layerből, de sehogyan nem akart engedelmeskedni. Állandóan hatással voltak egymásra a layer-ek, nem tudtam két különböző dinamikaérték szerint külön kezelni őket, illetve a multisamplek-ből még nem sikerült olyan konkrét hangot kiszerkesztenem ami alkalmas lenne csipogó klikknek.

Egészen biztos vagyok benne, hogy ez egy megoldható feladat, csak én még nem vagyok hozzá elég Kurzweil guru.

Szóval ha valaki egyszer már hasonló cipőben járt és megoldotta, nagyon megköszönném ha egy single patch formájában megosztaná velem :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Kezdő kurzweiles vagyok (pc3k7), és most csinálgatom az első samplinges hangszíneimet.

(fúvósokat importáltam a native instruments kontakt sax&brass hangszínei közül.

az egyik alap dolog, amire az istenért nem tudok rájönni, hogy hogyan csinálhatnék egy jóféle vibrátót a szaximra. (6 dinamika layer, kb 36 MB-os hanxín)

(eddig rosszfélét sem sikerült)

plííííz segítsetek.

köszi!

peet

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Kezdő kurzweiles vagyok (pc3k7), és most csinálgatom az első samplinges hangszíneimet.

(fúvósokat importáltam a native instruments kontakt sax&brass hangszínei közül.

az egyik alap dolog, amire az istenért nem tudok rájönni, hogy hogyan csinálhatnék egy jóféle vibrátót a szaximra. (6 dinamika layer, kb 36 MB-os hanxín)

(eddig rosszfélét sem sikerült)

plííííz segítsetek.

köszi!

peet

Bár nem vagyok Kurzweiles, de mint minden hangszerben működő dolog, kell nézni egy gyári saxi presetet ami feltehetőleg after touchra vagy modulációs kerékre fel van programozva vibrátóilag és átváltani a felhasznált multisamplingjeit a saját mintáidra. Pl. régen a Korgomban én így nyúltam le orgona vibrátó szimulációkat és vibrafon vibrátókat, melyek pitch LFO és némi inverz elhangolás eszközével működtek. De ki tudja, lehet a KDFX is nyújt ott valamit neked. A Kurzweil persze nem a legegyszerűbb szintik egyike, egyesek egy teljes életen át tanulják a mit és hogyant benne. Talán nekem ezért nem volt kedvem eddig hozzájuk leginkább, a túlzott összetetség és átláthatatlanság ill. kézben tarthatatlanság okán. Persze ez szubj...

Link to comment
Share on other sites

Bár nem vagyok Kurzweiles, de mint minden hangszerben működő dolog, kell nézni egy gyári saxi presetet ami feltehetőleg after touchra vagy modulációs kerékre fel van programozva vibrátóilag és átváltani a felhasznált multisamplingjeit a saját mintáidra. Pl. régen a Korgomban én így nyúltam le orgona vibrátó szimulációkat és vibrafon vibrátókat, melyek pitch LFO és némi inverz elhangolás eszközével működtek. De ki tudja, lehet a KDFX is nyújt ott valamit neked. A Kurzweil persze nem a legegyszerűbb szintik egyike, egyesek egy teljes életen át tanulják a mit és hogyant benne. Talán nekem ezért nem volt kedvem eddig hozzájuk leginkább, a túlzott összetetség és átláthatatlanság ill. kézben tarthatatlanság okán. Persze ez szubj...

Ez egy nagyon jó tanács. Elég sok paramétertől függ az egész és K2500X tulajként az a tapasztalatom, hogy a KDFX-el csak a legvégső esetben nyúlnak hozzá a készítők. A V.A.S.T.-ben annyi mindent le lehet programozni, hogy símán szokták mellőzni a tremoló, vibrató és egyéb LFO-kkal és egyéb szűrőmodulációkkal is megvalósítható KDFX effektek használatát.

Szerintem készítsd el a saxofon KEYMAP-odat a behívott mintákkal, nagyon mentsd el, majd egy jól működő gyári saxy KEYMAP-ját cseréld le a sajátoddal. Arra kell vigyázni, hogy a KEYMAP-ek is külön programhelyre íródnak, tehát célszerű lenne ugyanazon a sorszámon tartani a KEYMAP és a PROGRAM beállításait és marhául lementeni az egész szettet. Én már veszítettem el úgy keymapet, hogy azthittem hogy csak PROGRAM-ot töltök be, de felülírtam keymap-et is ugyanazzal a mozdulattal.

Link to comment
Share on other sites

Ez egy nagyon jó tanács. Elég sok paramétertől függ az egész és K2500X tulajként az a tapasztalatom, hogy a KDFX-el csak a legvégső esetben nyúlnak hozzá a készítők. A V.A.S.T.-ben annyi mindent le lehet programozni, hogy símán szokták mellőzni a tremoló, vibrató és egyéb LFO-kkal és egyéb szűrőmodulációkkal is megvalósítható KDFX effektek használatát.

Szerintem készítsd el a saxofon KEYMAP-odat a behívott mintákkal, nagyon mentsd el, majd egy jól működő gyári saxy KEYMAP-ját cseréld le a sajátoddal. Arra kell vigyázni, hogy a KEYMAP-ek is külön programhelyre íródnak, tehát célszerű lenne ugyanazon a sorszámon tartani a KEYMAP és a PROGRAM beállításait és marhául lementeni az egész szettet. Én már veszítettem el úgy keymapet, hogy azthittem hogy csak PROGRAM-ot töltök be, de felülírtam keymap-et is ugyanazzal a mozdulattal.

Köszi!

ez jó ötlet! korábban, korg x3, triton, motif, motif es, motif xs - eket használtam, és soha nem volt probléma egy vibrátót belőni,

ebbe viszont beletört a bicskám (egyenlőre)

kipróbálom a keymap beillesztést.

üdv

pet

Link to comment
Share on other sites

korábban, korg x3, triton, motif, motif es, motif xs - eket használtam, és soha nem volt probléma egy vibrátót belőni,

ebbe viszont beletört a bicskám (egyenlőre)

Hát igen, én is 16 évig szocializálódtam KORG-on. A Kurzweilen már egy éve vakargatom a fejem, de mindig megelégedéssel konstatálom, hogy "...nna ezt is baromi jól meg tudja oldani, meg azt is...".

Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

Ez egy nagyon jó tanács. Elég sok paramétertől függ az egész és K2500X tulajként az a tapasztalatom, hogy a KDFX-el csak a legvégső esetben nyúlnak hozzá a készítők. A V.A.S.T.-ben annyi mindent le lehet programozni, hogy símán szokták mellőzni a tremoló, vibrató és egyéb LFO-kkal és egyéb szűrőmodulációkkal is megvalósítható KDFX effektek használatát.

Szerintem készítsd el a saxofon KEYMAP-odat a behívott mintákkal, nagyon mentsd el, majd egy jól működő gyári saxy KEYMAP-ját cseréld le a sajátoddal. Arra kell vigyázni, hogy a KEYMAP-ek is külön programhelyre íródnak, tehát célszerű lenne ugyanazon a sorszámon tartani a KEYMAP és a PROGRAM beállításait és marhául lementeni az egész szettet. Én már veszítettem el úgy keymapet, hogy azthittem hogy csak PROGRAM-ot töltök be, de felülírtam keymap-et is ugyanazzal a mozdulattal.

Megpróbáltam, és szerintem jó lett.

Amikor megvettem a hangszert, úgy gondoltam, hogy a következő 10 évre lesz tekergetnivaló hangszerem. Asszem nem becsültem alá :-) !!!

Elegem volt már a motifok vékony, nyamvadt hangjától.... A kurci hammond orgonában a workstationok között verhetetlen (a korg kronos mellett, ami viszont egy ezer sebből vérző cucc szerintem, mechanikailag elég szarul van összerakva, inkább stúdiós cucc), csak a szaxik, és a pop brassok nem tetszettek , most ezeket csinálgatom.

köszönöm a tippet mégegyszer!

Link to comment
Share on other sites

Segítség!

Valami nekikoppant a K2000R-em kijelzőjének és az betört...((((

Látszik azért, de van rajta egy nagy fekete folt....

Tud valaki ilyet cserélni? Anyagbeszerzéssel együtt gondolom és pénzért.

SOS!

$60 http://www.instrumen.../blkk2000r.html

és még: http://m.matrixsynth.com/2012/02/kurzweil-k2000-with-led-backlit-lcd.html

Azon kívül hitspace > kurzweil szervíz: Bakó Imre (legalábbis régebben ő csinálta)

Link to comment
Share on other sites

$60 http://www.instrumen.../blkk2000r.html

és még: http://m.matrixsynth...acklit-lcd.html

Azon kívül hitspace > kurzweil szervíz: Bakó Imre (legalábbis régebben ő csinálta)

Köszi!

Megjegyzem a linkjeid csak háttérvilágítás panelt tartalmaznak, (ez már van benne...) de ugyanezen az oldalon találtam komplett displayt is, igaz 290 dollárért...:/

Sajnos muszáj lesz. Kicsit többért vettem az egész Kurzit annó....:/

Link to comment
Share on other sites

Köszi!

Megjegyzem a linkjeid csak háttérvilágítás panelt tartalmaznak, (ez már van benne...) de ugyanezen az oldalon találtam komplett displayt is, igaz 290 dollárért...:/

Sajnos muszáj lesz. Kicsit többért vettem az egész Kurzit annó....:/

Bocs, akkor rosszul kerestem rá. Valóban van display ami különválasztható a világító részétől, pl. a Yamahákban is ilyen (Motif) amit én tudok ismerőstől. Viszont a drágább dolgok azért annyiak, mert a komplett elektronikát és vezérlést is egyben, bonthatatlanul hordozzák. De akkor csak célba érsz vele, s ha ilyen komplett a szet amit nézel, az otthon is kicserélhető egy kis kézügyességgel, gondolom annyi pénzt meg megér a vasad. :)

Link to comment
Share on other sites

Hja....:)

Csak épp nem hiányzott most ez a kis hercehurca, ezzel a displaycserével....:) Sokat dédelgettem már ezt a Kurzit, a HDD-jét, floppyját is cseréltem már, igaz úgy, hogy mindkettőt kihajítottam belőle, és betettem egy CF kártya olvasót. A floppy helyén van fizikailag, tehát lehet benne cserélgetni a CF kártyát, vagy külső kártyaolvasóval lehet rámásolni patcheket, ha éppen ez kell, de logikailag a HDD1 helyére van bekonfigurálva. Így jelentősen lecsökkent az egész gép zaja, mert a HDD-je már nagyon hangos volt, nyűszített, kerregett....

Azon gondolkozom, hogy ha már szétszedem a display csere miatt, akkor egyben veszek bele sampling opciót is, meg a két bővítőkártyát (RAM már a max van benne, meg a bővítőkártyák motherboardja is benne van). Így totál fullos lesz, ("jobb, mint új korában..." (ez a CF miatt igaz is, szó szerint...)) igaz, sosem lesz annyiért eladható, amennyit már ráköltöttem, de ez nem is cél....:)))

Link to comment
Share on other sites

Ez egy nagyon jó tanács. Elég sok paramétertől függ az egész és K2500X tulajként az a tapasztalatom, hogy a KDFX-el csak a legvégső esetben nyúlnak hozzá a készítők. A V.A.S.T.-ben annyi mindent le lehet programozni, hogy símán szokták mellőzni a tremoló, vibrató és egyéb LFO-kkal és egyéb szűrőmodulációkkal is megvalósítható KDFX effektek használatát.

Szerintem készítsd el a saxofon KEYMAP-odat a behívott mintákkal, nagyon mentsd el, majd egy jól működő gyári saxy KEYMAP-ját cseréld le a sajátoddal. Arra kell vigyázni, hogy a KEYMAP-ek is külön programhelyre íródnak, tehát célszerű lenne ugyanazon a sorszámon tartani a KEYMAP és a PROGRAM beállításait és marhául lementeni az egész szettet. Én már veszítettem el úgy keymapet, hogy azthittem hogy csak PROGRAM-ot töltök be, de felülírtam keymap-et is ugyanazzal a mozdulattal.

Köszönöm a tippet, kipróbáltam, jó lett!

azért jobban szeretném tudatosan úgy programozni, hogy jó legyen, de valszeg a kurzweilnél ez hosszú időbe fog telni :-)

üdv

pet

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Sampler formátum átkonvertálásában tudna-e esetleg segíteni valaki?

yamaha motif W7V, vagy W8V formátumról szeretnék vagy wav, vagy neaggyisten közvetlen krz formátumra konvertálni!

előre is köszi!

pet

AWAVE STUDIO a te gyereked az minden szinti cuccát ismeri és megy vele a Motifból Kurzweil konvertálás is, a többiben segít a google... :)

Link to comment
Share on other sites

Hja.... :)

Csak épp nem hiányzott most ez a kis hercehurca, ezzel a displaycserével.... :) Sokat dédelgettem már ezt a Kurzit, a HDD-jét, floppyját is cseréltem már, igaz úgy, hogy mindkettőt kihajítottam belőle, és betettem egy CF kártya olvasót. A floppy helyén van fizikailag, tehát lehet benne cserélgetni a CF kártyát, vagy külső kártyaolvasóval lehet rámásolni patcheket, ha éppen ez kell, de logikailag a HDD1 helyére van bekonfigurálva. Így jelentősen lecsökkent az egész gép zaja, mert a HDD-je már nagyon hangos volt, nyűszített, kerregett....

Azon gondolkozom, hogy ha már szétszedem a display csere miatt, akkor egyben veszek bele sampling opciót is, meg a két bővítőkártyát (RAM már a max van benne, meg a bővítőkártyák motherboardja is benne van). Így totál fullos lesz, ("jobb, mint új korában..." (ez a CF miatt igaz is, szó szerint...)) igaz, sosem lesz annyiért eladható, amennyit már ráköltöttem, de ez nem is cél.... :)))

Ezt ilyen szinten már úgy tekinti a zenész mint a barátnőjét, azaz ott sem nézi mennyit költ egészséges körülmények között ha egyszer nagy a "láv"! :D

A CF card nagyon jó találmány! Sok vasnak segített már túlélni...

A sampling részt viszont nem értem eddig hogy hiányozhatott ha egyszer a RAM fullig van nyomva benne??? És ebbe mellesleg milyen bővítők rakhatók?

Kicsit elkezdtem nézegetni, kíváncsi vagyok a PC3-asok mennyire űberelhetik, persze kizárólag soundban, nem funkcióban!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem soundban semennyire....:)

De kérdésedre: a K2000R nagyjából úgy néz ki belülről mint egy PC. Alaplap, kártyák, slotok, szalagkábelek, bla-bla. Ilyen értelemben a K2000R alaphelyzetben tartalmaz egy alaplapot, némi RAM-ot, HDD-t, Floppyt, oszt ennyi. Kezdjük sorban: A HDD/Floppy kérdésről írtam már, de ezen kívül külön bővítőkártyán lehet még plusz RAM-ot is lehet bele tenni, így az elvileg felnyomható fullra is, önmagában. Ez ahhoz kellhet, hogy mennyi presetet képes az agyában tartani egyszerre. A Sampling opció egy önmagában autonóm kártya, ami slotba, szalagkábelekkel csatlakoztatandó az alaplapra, természetesen az előlapon is megjelennek a fizikai bemenetei, erre megvan a kialakított hely az alap cuccban is. Ezen kívül az alaplap tud fogadni még egy "motherboardot" is, amibe betehető két IC-szerű ROM bővítőegység is. Ezek ma is beszerezhetők. Az egyik az "orchestral" ROM, a másiknak nem jut eszembe a neve. Tehát egy "fullos" K2000R úgy néz ki, hogy "alapgép"+memóriabővítő totál RAM-al (64M asszem)+ sampling modul panel+motherboard+abban két bővítő ROM. A Kurzweil oldalon ezek mind megvannak szemléletesen is, mint "optional" lehetőségek. Most nem tudom megnézni, mert az irodai rendszerem valamiért negligálja a Kurzweil oldalt, így emlékezetből írtam ezeket, de ott megvan minden infó.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...