Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Program módban nem működnek a billentyűk.


Vlad

Kérdés

Üdv Urak!

A minap az történt, hogy fogalmam sincs, hogy mi. :DDD Tulajdonképpen semmi olyan műveletre nem emlékszem, ami indokolná a jelenséget. Ez nem más mint, hogy az alsó gisztől (azt is beleértve), program módban nem működnek a billentyűk. Egyetlen hangszín esetében sem. Közvetlenül ezt megelőzve egy rövid ideig egyáltalán nem szólt egyetlen hang sem (összes preset, összes billentyű) program módban. A billentyűk működnek, mert egyéb üzemmódban elindítják, amit kell, de program módban semmi sem történik a hangszínekkel odalenn. Bendi a midi módban sejti a megfejtést, de közelebbit, konkrétumot nem tudott mondani.

Kérném szépen a segítségeteket, hogy mit nyomhattam el (tudtomon kívül), mert kezd "zavarni" a dolog és igen láma vagyok. Előre is köszönet!

(PC3X)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 103
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

A PC3 tudja hangban a K2000-t, nem is akárhogy.

Először is, kevesen tudják, hogy a Kurzweil eleve jövőbiztos terméket tervezett, ezért úgy gondolta, hogy ha eleve jó az alap, akkor a vége is ilyesmi lesz, és ezt az alapot elnevezte V.A.S.T-nek. Ez 1990-ben történt a K2000 megjelenésével. Azóta ez a "gumi" magja minden Lara és Mara chipes Kurzweil hangszernek.

Az volt a cél, hogy olyan platform legyen, amire megépíthető az összes következő elektronikus hangszer, csak a technológia fejlődésével majd újabb blokkok, több polifónia, effekt stb. építhető be az amúgy mindenre felkészített "core technológiára".

Ez mondjuk olyasmi, mintha írnának egy mindenre kiterjedő alap OS-t a számítógépekre, amit fölösleges újra írni bármikor is, mivel eleve tökéletes, csak később hozzáírnak mondjuk Thunderbolt kezelést, meg majd nagyobb órajelen tud számolni.

Amit akartam mondani, hogy a PC3 hajszálra ugyanúgy működik, mint a K2000, ugyanazok a V.A.S.T blokkok megvannak, csak jöttek még hozzá újabbak és többet lehet belőlük összekapcsolni. Sőt nem csak összekapcsolni, hanem layereken keresztül is összefűzhetők. A K2000-rel ellentétben itt egy hang akár 512 szűrőből is állhat, ha valakinek pl. elment az esze.

Ugyanígy, az effektproci és maga a szintézis rész nemigen tér el olyan tekintetben, hogy mindkettővel nagyon durva változásokat lehet élérni a hangzásban. Az effektekben viszont vannak olyan blokkok, amik simán lehetnének V.A.S.T blokkok is jellegük alapján, csak bonyolultabbak, csak az elemei nem vehetnek részt a szintézisben, csak a végét alakíthatják. A PC3 és a K2000 között FX-ben nincs verseny, ott nagyon nagy a difi.

Ami itt a videóban megnyilvánul, azt a PC3 is tudja, és képes mégtovább ragozni. Nem ritkán látok embereket rácsodálkozni erre.

A lényeg: a PC3 a V.A.S.T-ből adódóan +TELJESEN+ kompatibilis a K2000-rel motor szinten, és ez az oka annak, hogy itt egy az egybe ugyanúgy szólnak a klasszikus, híres hangszínek, ellentétben pl. a többi gyártó retróival, amik a teljesen más core technika miatt legfeljebb csak szimulálni tudják úgy-ahogy a híres klasszikusokat.

Ha valaki még mindig nem érti, a PC3 nem más, mint egy komplikáltabb, sokkal nagyobb számítási teljesítményre képes K2000.

A K2000 egyébként egy nagyszerű hangszer, a mai sztenderdek szintjén is elképesztően sokoldalú, roppant hangú, nagyon igényes hangszínkészlettel szerelt erőmű. Nem lehet nem szeretni :)

Ja és köszönet a videóért, ritkán látok a neten értelmes, kisérletezős Kurz videót.

Link to comment
Share on other sites

Az viszont érdekes ha a mai PC3 széria sem tudja leverni a lábáról ezt a veteránt. Mire használod, elektro zene szürcsögéseire vagy akusztikus hangszerek miatt?

Mikor mire, bár az "elektronikus zenei szürcsögéseimre" (:D) vannak ennél specifikáltabb célhardvereim (Doepfer modular, Supernova, DW8000, FS1R, Electrix, és Moogerfooger effektek, meg némelyik szoft is). A Kurzit inkább a lágyabb, pad-szerű dolgokra szoktam bevetni, meg akkor, ha valami akusztikus, realisztikusabb imitáció kell. (zongora, orgona, fuvola, stb.)

Korábban írtam is, talán a "milyen szintit vegyek?" topikba a K2000-ről, hogy miért nem nagyobb, maibb. Ezt most A/D bőven kiegészítette, szakmai alapon. Tehát a PC3 egy annyival bonyolultabb, és többet tudó Kurz, amire már nincs szükségem, az alapjaiban, logikájában ugyanazt tudó K2000 helyett.

Link to comment
Share on other sites

Mikor mire, bár az "elektronikus zenei szürcsögéseimre" ( :D) vannak ennél specifikáltabb célhardvereim (Doepfer modular, Supernova, DW8000, FS1R, Electrix, és Moogerfooger effektek, meg némelyik szoft is). A Kurzit inkább a lágyabb, pad-szerű dolgokra szoktam bevetni, meg akkor, ha valami akusztikus, realisztikusabb imitáció kell. (zongora, orgona, fuvola, stb.)

Korábban írtam is, talán a "milyen szintit vegyek?" topikba a K2000-ről, hogy miért nem nagyobb, maibb. Ezt most A/D bőven kiegészítette, szakmai alapon. Tehát a PC3 egy annyival bonyolultabb, és többet tudó Kurz, amire már nincs szükségem, az alapjaiban, logikájában ugyanazt tudó K2000 helyett.

Igen ezt ma én is így gondolom már, hogy minek kellene egy autóba 29 sebváltó 17 kormány és 62 kuplung, mikor 1-1 is elég belőlük. Persze aki Columbia űrhajósdit szeret játszani a hangszerén annak biztos hogy jó ha van ilyen is, ellenben én pl. ha csak a PC3K-knál maradunk, jobban örültem volna az 512db lehetséges szűrő / preset helyett 512MB sample RAM-nak, de persze az is eljöhet még. Felteszem a PC3 kezelése és menüvesztője uo. bonyi mint a K2k-é. (?)

Link to comment
Share on other sites

Jobban örültem volna az 512db lehetséges szűrő / preset helyett 512MB sample RAM-nak, de persze az is eljöhet még. Felteszem a PC3 kezelése és menüvesztője uo. bonyi mint a K2k-é. (?)

1: a kezelése sokkal könnyebb. Hála az égnek.

2: Akkor neked olyan hangszer kell, amiben van 512MB sample ram, de ha erről szólna a kérdés, a VST-k aláznak minden vasat. Tehát valami más kell ide. Abban pedig, hogy a V.A.S.T fejlődésében mire volt szükség, majd beszéljünk akkor, ha elmélyedtél a programozásában. Szerintem akkor nem mondanád ezt. Nem kell kiforgatni a szavaimat, azt akartam csak reprezentálni, hogy eléggé kiszélesedtek a lehetőségek. Te, mint a rendszert csak felületesen ismerő nem tudod megbecsülni, hogy ez a fejlesztés mennyire jelentős vagy sem, különben nem jönnél az 512MB rammal. Nincs ideád, hogy a gépben mekkora méretűek a minták, szeirntem meg is ijednél, ha leírnám. És hogy mégsem lehet belekötni, az nagyrészt a szinti engine fejlettségének köszönhető, ami képes animálni a statikus mintákat. Polifóniáról meg memóriáról beszéltek, miközben a mostani modern hangszerek többsége (workstationökről beszélünk még mindig!!!) 4 layer után megadja magát és 80-as évek szintű alap-beavatkozásra képes a nyers hangokba. És még ezeket hívjuk szintetizátornak. Én nem is értem, tényleg :)

Link to comment
Share on other sites

A PC3 kezelése egyáltalán nem bonyolult, inkább mondanám körülményesnek:

Az megvan, hogy nem lehet editálni egyszerre több layert - 10 layeres padnál nem mókás így beállítani az ADSR-t.

Megesett már valakivel, hogy SETUP-ban az AuxFX arányokat osztogatta szét a Zónáknak, és egy idő után fogalma sem volt, hogy mit csinál? Velem rendszeresen, mivel nincs kiírva a Zóna neve, csak a sorszáma. Ilyenkor 5 menü balra, megnézem a program nevét, majd vissza 5 menüt. Ez minden menüpontnál igaz: nincs Zónanév kiírva.

Nem lenne elveszett ötlet, ha menükben nem csak előre és hátra lehetne menni, hanem konkrét menüoldara ugrani. Megoldás is lenne rá: a Category gombok! Hacsak nem a Keymapen áll a kurzor, teljesen kihasználatlanok ezek a gombok, bátran hozzá lehetne ezeket rendelni egy-egy menüponthoz. Rendelkezik a jelenlegi OS néhány gyorsgombos megoldással, ezeket is bátran bővíthetnék a fejlesztők (a munkatempó megsokszorozódna!).

Visszatérve a 10 Layeres Pad hangszínre: ha szeretném a 6-7-8-9-10 layereket ideiglenesen kikapcsolni, akkor Mute opció híján Layerenként le kell vennem a hangerejüket 0-ra (a Mute gombok csak az első 4 Layert érintik!).

Ismerős az a helyzet, amikor Setupban kétfelé osztod a billentyűt, teszem azt balra zongorát, jobbra egy Leadet. A Lead effektjét szeretnéd bővíteni egy torzítóval és egy delay-jel. A módosítás miatt a program effektláncát menteni kell, érdemes új helyre, mert nem tudni, mely program használja még ezt az effetláncot. Az új effektlánc új Programot is eredményez egyben, ezt is érdemes új helyre menteni, ki tudja, mely Setup használja még ezt a programot. Közben meg keresztülmásztál a PC3 teljes menürendszerén, plusz kreáltál 2 objektumot csakazért, hogy biztosan ne sérüljön más beállítás!

Itt jönne jól az, ha valahogy kijelezné akár a PC3, akár a PC-s szoftver, hogy ezt az effetkláncot x Program használja, név szerint ez és ez, vagy ezt az algoritmust nem használja egy Program sem, ezt a Programot x Setup használja. Van erre kifejezés is: függőségi viszony. Ami érdekes, az az, hogy az 1.3-as OS leírásban még van is szó róla (pl. Setup törlés esetén törli a Setupban található Programokat, ha azokat más Setup nem használja), de a 2.0 OS már említést sem tesz róla.

Sajnos a Desktop szoft meg nem rendelkezik Librarian funkciókkal :(

Nem kis boldogságot okozna számomra, ha az ilyen jellegű elmaradottságok orvoslására áldoznánk több időt a fejlesztők (bármennyire is a bővítőkártyákat követeli tőlük a nép).

Link to comment
Share on other sites

Igen, uo bonyi, de csak annak aki nincs benne. Például ha most pulcsit kéne kötnöm, szarrábogózódnék és szétvetne az ideg, de ha megtanulnám, nyilván kötögethetnék akár elvitelre is... egy sima, egy fordított, egy filter LFO-zott :D

Te meg mitől lettél green peace aktivista hirtelen? Vagy inkább zöld mezős "beruházás"? :) Bocs, csak viccelek. A magnetic fields már többet mondana...

Link to comment
Share on other sites

1: a kezelése sokkal könnyebb. Hála az égnek.

2: Akkor neked olyan hangszer kell, amiben van 512MB sample ram, de ha erről szólna a kérdés, a VST-k aláznak minden vasat. Tehát valami más kell ide. Abban pedig, hogy a V.A.S.T fejlődésében mire volt szükség, majd beszéljünk akkor, ha elmélyedtél a programozásában. Szerintem akkor nem mondanád ezt. Nem kell kiforgatni a szavaimat, azt akartam csak reprezentálni, hogy eléggé kiszélesedtek a lehetőségek. Te, mint a rendszert csak felületesen ismerő nem tudod megbecsülni, hogy ez a fejlesztés mennyire jelentős vagy sem, különben nem jönnél az 512MB rammal. Nincs ideád, hogy a gépben mekkora méretűek a minták, szeirntem meg is ijednél, ha leírnám. És hogy mégsem lehet belekötni, az nagyrészt a szinti engine fejlettségének köszönhető, ami képes animálni a statikus mintákat. Polifóniáról meg memóriáról beszéltek, miközben a mostani modern hangszerek többsége (workstationökről beszélünk még mindig!!!) 4 layer után megadja magát és 80-as évek szintű alap-beavatkozásra képes a nyers hangokba. És még ezeket hívjuk szintetizátornak. Én nem is értem, tényleg :)

Jó persze, könnyű annak aki nap mint nap ilyenek közelében él, de ha megnézed pl. a Kromeot, ott már gigákról beszélünk minták terén és ilyen értelemben nem hiszem hogy a PC3 alap mintáinak mérete tekintetében bármitől is meg kellene ijedni. A másik, hogy ilyen téren biztos sok mindent aláz a Kurzweil ahogy a fentebbi youtube videó is mutatja a hangzás lehetőségeit, vastagságait, de egy fűrészjelnek nem is kell 5MB sem semelyik szintiben, viszont sokan akusztikus mintákat használnak főként ilyen workstationökben, igazából ezek igénylik a sok RAM-ot ahogy a Krome is mutatja viszont nem hiszem hogy egy PC3 megüti azt a zongora minőséget, mint amire így a Krome most rágyúrt és ha visszaemlékszek, pár éve pont itt a Hitspace fújta leginkább hogy a VSTk sehol nincsenek megszólalásban a vasakhoz, ami persze változhatott, de ui. a vasak is jönnek fel, hogy ne a Korgot mondjam, mondom a Nordokat, szóval nekem ennek fényében zavaró az a 128MB a Kurzweilnél, mivel akár mai mintákat is nehezebb belereszelni annyi memóriába. Ill bocs, van aki tényleg 20MB-on elgazdálkodik és töltöget ha kell más, de a világ meg a kényelem felé megy, tehát legyen elérhető 1 gombnyomásra minél több és minél nagyobb méretű, kiváló hangszín. Oké hogy a Kurzweil sokak szerint atomul szól így is, de ha elkezdik ők is majd nyomni a nagy soundokat bővítésként, biztos lesz ennek is húzóereje a vásárlásokban, viszont a hatalmas hyper engine nyilvánvalóan már kéznél lesz, csak legyen ember aki megüli és féken is tartja majd ezt a lovat. Szóval én nem félek tőle hogy a Kurzweil nem fejlődhet még tovább, csak érdekes utat járnak mindenképp! :)

Link to comment
Share on other sites

- OFF -

Te meg mitől lettél green peace aktivista hirtelen? Vagy inkább zöld mezős "beruházás"? :) Bocs, csak viccelek. A magnetic fields már többet mondana...

Köszi az észrevételt! És pont beletenyereltél a közepébe :D

Ez egy tavaly indult történet és pont ez a lényege: Már nem "Mágneses mezők"... hanem "Zöld Mezők":

http://synthimania.blog.hu/2011/05/01/mar_nem_magneses_mezok

Ezzel a projekttel kezdtem annó kicsit eltérni a Jarre-os elektronikus zenétől, egy kicsit több akusztikus dolgot bele vinni és kialakítani a saját stílusomat. Szóval kb. ez volnék én :)

Az utóbbi hónapokban kicsit kevés időm volt foglalkozni vele, de viszem tovább a dolgot:

http://synthimania.blog.hu/2011/11/13/greenfields_music_project

Szóval semmi Green Peace! :D

- ON -

Link to comment
Share on other sites

Nem lenne elveszett ötlet, ha menükben nem csak előre és hátra lehetne menni, hanem konkrét menüoldara ugrani. Megoldás is lenne rá: a Category gombok!...

Bátran írd meg a javaslataidat a Kurzweilnek! Ahogy tudom, az egyetlen cég, aki közvetlen is veszi az infót a felhasználóitól és ha okos a dolog be is építik az új OS verzióba!

Link to comment
Share on other sites

Ez a sample memória növekedés már engem is zavar egy ideje, olyannak érzem kicsit, mint amikor grafikus felületen tudom állítani, hogy mennyire legyen nyitva a zongora teteje. Nem igazán érzem, hogy ettől lesz jó a zene. Persze jól néz ki, csak hülyeség.

Szóval nem attól jó a hangszer, hogy sok memóriája van, hanem használhatóak a hangszínek.

Link to comment
Share on other sites

Ez a sample memória növekedés már engem is zavar egy ideje, olyannak érzem kicsit, mint amikor grafikus felületen tudom állítani, hogy mennyire legyen nyitva a zongora teteje. Nem igazán érzem, hogy ettől lesz jó a zene. Persze jól néz ki, csak hülyeség.

Szóval nem attól jó a hangszer, hogy sok memóriája van, hanem használhatóak a hangszínek.

Ez igaz persze, a méret soxor nem a lényeg, de azért ha a 32 layeres architektúrát igazán ki lehetne használni a PC3-ban pl egy ütős multi layeres zongora multisamplelel, talán a 128 mega el is fogyna benne és azért ma mindenki azt szereti, ha rendelkezésre áll "minden" szükséges hangszín egy nagy tárban, mint töltögetni félpercenként és sakkozni hogy akkor melyik mintát ne töltsük be teljesen, hogy elég legyen a memória. Én pusztán praktikussági okokból szeretném a több memóriát, különben még mindig Gates jelmondatát skandálhatnánk, hogy "32kB mindenre elég kell legyen..." :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Ha bárki tud nekem segíteni, illetve válaszolni néhány kérdésre Kurzweil K2000-es szintetizátorral kapcsolatban, kérem írjon egy privát üzenetet, vagy keressen meg a jokaibableves@gmail.com e-mail címen!

Pár kérdés:

-hogyan és hol tudnék hozzáférni hangszínekhez? Nem sample library-ra gondolok, hanem a hangszer motorjával készült (felhasználói ?) programokra. Láttam adtak ki ilyeneket régen floppyn, ilyen-olyan összegekért, de gondolom ezeket már nem gyártják. Ha a fórumban valaki foglalkozik ilyesmikkel, feltennék pár kérdést neki!

-Sampler ram bővítés terén megbízható-e az e-bay, esetleg itthonról is lehet szerezni?

-Szoftver frissítés terén mire kell ügyelni, elvégezhető házilag, vagy mindenképp szakemberre bízandó? (3.01J verziós most azt hiszem)

-Miért van az, hogy letöltöttem pár sample library-t, szerintem .krz formátumban, de hiába mountolom daemon tools-zal nem látja a számítógép a tartalmat (mintha nem lenne virtuális lemez a virtuális meghajtóban :))?

-SCSI eszközök terén mit érdemes beszerezni hozzá, hogy hangszínt tudjak egyszerűbben tárolni és betölteni, ne a floppyt kelljen ütni-vágni?

első körben ennyi :)

Köszönettel: Zoli

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Ha bárki tud nekem segíteni, illetve válaszolni néhány kérdésre Kurzweil K2000-es szintetizátorral kapcsolatban, kérem írjon egy privát üzenetet, vagy keressen meg a jokaibableves@gmail.com e-mail címen!

Pár kérdés:

-hogyan és hol tudnék hozzáférni hangszínekhez? Nem sample library-ra gondolok, hanem a hangszer motorjával készült (felhasználói ?) programokra. Láttam adtak ki ilyeneket régen floppyn, ilyen-olyan összegekért, de gondolom ezeket már nem gyártják. Ha a fórumban valaki foglalkozik ilyesmikkel, feltennék pár kérdést neki!

-Sampler ram bővítés terén megbízható-e az e-bay, esetleg itthonról is lehet szerezni?

-Szoftver frissítés terén mire kell ügyelni, elvégezhető házilag, vagy mindenképp szakemberre bízandó? (3.01J verziós most azt hiszem)

-Miért van az, hogy letöltöttem pár sample library-t, szerintem .krz formátumban, de hiába mountolom daemon tools-zal nem látja a számítógép a tartalmat (mintha nem lenne virtuális lemez a virtuális meghajtóban :))?

-SCSI eszközök terén mit érdemes beszerezni hozzá, hogy hangszínt tudjak egyszerűbben tárolni és betölteni, ne a floppyt kelljen ütni-vágni?

első körben ennyi :)

Köszönettel: Zoli

- Kicsit feljebb belinkeltem egy oldalt, ahol töménytelen mennyiségű juzer preset van.

- SCSI helyett inkább egy CF olvasó a floppy és a HDD helyett, ezzel a program rárakás is sokkal könnyebb.

- Szoftert nem frisítenék, mivel IC cserével kell megoldani, jó az, ami a tiedben van.

- Szintén kicsit feljebb asszem LP Filter belinkelt egy jó beszerzési forrás oldalt RAM téren.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

K2500r-hez szeretnek sampling opciot talalni, majd fejvett mintakbol uj programokat kesziteni.

Hol erdemes ilyet beszerezni? Mit erdemes rola tudni a szereleserol?

Muszaj lesz hozza SCSI vinyot venni? Gondolom onmagaban nem fogja tudni tarolni a hangszineket.

Elore is koszonom a valaszokat!

Udv

Adam

Link to comment
Share on other sites

Vannak oldalak, ahol lehet ilyet venni, akár az ebay-is, jelen topicban magam is linkeltem már ilyeneket.

A beszerelést inkább szakszervíz által javasolja a Kurzweil, bár én is belevágnék. Láttam már a youtube-on "beszerelési videót", nem olyan óriási ügy, persze némi elektronikai affinitás nem árt.

Jobban jársz, ha egy SCSI/IDE, vagy SCSI/SATA fordító után inkább egy IDE/CF, vagy SATA/CF fordítót teszel bele, amibe CF kártyát raksz. (2GB a max amit kezelni tud, asszem.) Még elegánsabb, ha a CF kártyát a floppy drive helyére teszed, mert akkor még hozzá is férsz, de lehet "belsőHDD" is, ha nem kell a CF kártyán mondjuk máshonnan letöltött hangszineket berakni a gépbe. A sampling üzemmódhoz nem árt a belső RAM-ját is maxra felhúzni.

Mindezzel már egyébként egy olyan 100k körül jársz, mint beszerzési érték + szerelés. Nem biztos, hogy nem egyszerűbb-e olyat vadászni amiben már van sampling opció a tiedet meg eladni. A HDD helyett CF kártya abban is megoldható és olyan 30 körül megúszható, és az nagyon hasznos dolog.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudja valaki, hogy a K2000-be, illetve a K2000R-be ugyanaz a komplett display egység jó-e?

 

Találtál valamit már hozzá?

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a Bakó Imrével, mert régebben ő volt a magyar hivatalos Kurz szervizes! Hansan biztos megadja a számát ha ráírsz, csak mert látom, már fél éve ezt a kijelzőt kergeted a hangszeredbe... :)

(Szerintem amúgy tök kompatibilis kell legyen. Miért terveztek volna mást, ha ua az LCD méret?)

Link to comment
Share on other sites

Találtál valamit már hozzá?

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a Bakó Imrével, mert régebben ő volt a magyar hivatalos Kurz szervizes! Hansan biztos megadja a számát ha ráírsz, csak mert látom, már fél éve ezt a kijelzőt kergeted a hangszeredbe... :)

(Szerintem amúgy tök kompatibilis kell legyen. Miért terveztek volna mást, ha ua az LCD méret?)

 

Lenne hozzá az instrumentalparts-on, csak egy kicsit húzós...:/

Nem teljesen egyértelmű egyenlőre, hogy a billentyűs/rack verzióban ugyanaz a panel van.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...