Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen mikrofont vegyek?


B.user

Kérdés

Sziasztok!

nem láttam hasonló topicot, ha van akkor elnézést a nyitásért.

Két mikrofonon gondolkozom... JZ BH-1 illetve Neumann TLM 103...Mik a tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban illetve melyiket ajánljátok inkább?

Énekhez, repphez, versek felvételéhez lenne leginkább használva de ezen kívül hangszerek felvétele is lenne...

előre is köszönöm!

B.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Sziasztok, Azt szeretném kérdezni, hogy a AKG perception is még abba az olcsó szar kondi mikrofon kategóriába tartozik, amit nem szabad megvenni otthonra? Alapvetően a c414-ben gondolkoztam, de talán ez is elég lenne. Mi különbség van köztük?

Szerkesztette zongilog
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nagyon meglepne, ha ez valóban így lenne, de persze jó volna.

Milyen előfok, milyen konverter és milyen monitor volt a tesztben?

Neve copy előfok, Lynx Aurora, Neumann,meg PMC monitorok.De volt azóta már több embernél is.  Majd a Tóth Zolival meghallgathatjátok:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én csináltam most egy C12 copy-t,a Neumann "középkategóriánál" simán jobb (értsd u87,u89),igazi C12-vel,vagy Wunderrel nem tudtam még összehasonlítani,ha van valakinek szivesen benne lennék egy tesztben.

Egy kit formájában megvetted az egészet, vagy csak a kapszulát szerezted be és hozzáépítetted az elektronikát? Nem tervezel egy blogbejegyzést írni erről? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy kit formájában megvetted az egészet, vagy csak a kapszulát szerezted be és hozzáépítetted az elektronikát? Nem tervezel egy blogbejegyzést írni erről? :)

Vegyes a cucc,mert itthon kb minden beszerezhetetlen,de pl Tim Campbell kapszula van benne,meg NOS General Electric cső,a kitekben kínai kapszulák vannak,meg pár dolog le van egyszerűsítve, én igyekeztem nem spórolni:) Elég kevés időm van,nem nagyon fér bele a bloggolás.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok, Érdekelne hogy kinek mi a véleménye / tapasztalata a "Studio Projects" márkájú mikrofonokkal, mert én kezdő lévén nem tudom megítélni.

például a 70 ezer forintos Studio Projects C1 , az a Neumann u 87 klónja.  

Teszt: http://gitarshop.hu/hu/blog/81/studio-projects-mikrofon-teszt--3-bakelit-hangstudio-4--

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok, Érdekelne hogy kinek mi a véleménye / tapasztalata a "Studio Projects" márkájú mikrofonokkal, mert én kezdő lévén nem tudom megítélni.

például a 70 ezer forintos Studio Projects C1 , az a Neumann u 87 klónja.  

Teszt: http://gitarshop.hu/hu/blog/81/studio-projects-mikrofon-teszt--3-bakelit-hangstudio-4--

Köze nincs a neumannhoz hangra:DDD

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na ok :) ezt sejtettem, de attól még lehet jó, lehet jó hangja, gondolom. Szóval jó azért?

 

Minden mikrofon használható valamire. Nem azért kell U87, mert az összes többi mikrofon szar, hanem azért mert annyira sokoldalú és megbízható...bárhova teszed, bármilyen hangforrást veszel fel, elfogadható eredményt fogsz kapni...és persze majdnem minden énekes hangjával remekül fog működni (de ennek meg van egy erősen szubjektív oldala is)

De ez nem jelenti azt, hogy minden olcsóbb mikrofon szar lenne...egyszerűen csak jó eséllyel nem tudod gondolkodás nélkül mindenre használni (igazából az U87-et sem), tehát egy ütősebb mikrofonnal időt és ideget spórolhatsz, de nem jelenti azt, hogy nem lehet más mikrofonnal elérni hasonlóan jó eredményt (vagy akár jobbat)

Én nagyon (háromszor aláhúzva, kiemelve) sokáig csak sm57-et meg sm58-at használtam, és csak később, ahogy jobban belemélyedtem a dologba, kezdtem el úgy érezni, hogy jobb kell ... persze akkor sem az volt az első dolgom, hogy szaladtam u87-ért. Ha egyszer lesz egy "normális" felvevő helységem, akkor majd talán. Addig felesleges ilyesmin agyalni szerintem. Nem tudom, nálad mi a helyzet, de a hálószobában meg a próbateremben majdnem mindegy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

Lakásban beszélgetés felvételre keresek "térmikrofont". 

 

Kinéztem egy ilyet:

http://eu.audio-technica.com/en/products/product.asp?catID=3&subID=45&prodID=1042

(Ezúton köszi MidiTom-nak a cikkéért, ha olvassa. Sokat segített, hogy milyen szempontok merülnek fel egyáltalán, avagy merre is induljak.)

 

Szívesen vennék alternatívákat a következő szempontok alapján:

- szöveg (beszélgetés) felvétele a cél, lehetőleg minél kevesebb zajjal

- kis mackie vlz keverőre lenne kötve, onnan fejhallgató.

- az, hogy lapos, kevésbé látható legyen, nem olyan fontos

- egy kb. 2 m sugarú körben kéne hatékonyan gyűjtenie az "infót". (ha egy fő irányból - É/K/NY/D tájolásban - nem vesz az sem baj)

- ettől lehetőleg jóval olcsóbb legyen

 

Konkrétan nagyapám panaszkodik a hallókészülékére (pedig nem olcsó fajta), hogy nagyon zajos, ha többen beszélnek egyszerre, nem igazán érti, lényegében csak zajt hall. Ellenben a TV-re kötött fejhallgatón egész tisztán hallja (jó sok gainnel persze) a dolgokat. Innen jött az ötlet, otthonra egész jó megoldásnak tűnik.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...