Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Jó-e az amd zenére?


xinu

Kérdés

Recommended Posts

xinu

Úgy tudom itthon a Syncopa hangszerbolt és szervíz foglalkozik egyedülállóan már évtizedek óta ilyen kérdésekkel PC-re, tehát mérhetetlen tapasztalatokkal rendelkeznek és szívesen segítenek is. Ha felhívod őket, biztos segítenek tanácsokkal, esetleg ha oda kerül a sor, meg tudnák mondani mit mire cserélj ki vagy végső lehetőségként összekonfigurálnak neked egy mai pozícióban ütős cél gépet ami megy is és nem szívsz vele. Gondolom ezer olyan buktatót ismernek már amire egy átlag felhasználó nem is gondolna. Mondjuk Asus/Intel pártiak, ezt olvastam!

Link to comment
Share on other sites

Már nem annyira érdekes a kérdés mivel éltem a 14 napon belüli indoklás nélküli elállástól.

Amúgy nem mondta meg senki a pontos okát sem itt a fórumon sem az életben.

De ha ez számít akkor ezeket használom:

Daw: főként cubase de ugyanez a hiba sonar-ban is pl.

vst-k: arturia, ni reaktor, hgf, stb.

Minden pluginnál egyformán szar a rendszer!

Hangkari m-audio fw-410

Link to comment
Share on other sites

Ebből kiindulva lehet az is, hogy a firewire kártyáddal volt a gond, vagy akár az alaplappal. Nekem Phenom II X4 956 van, ami a tiednél azért jóval gyengébb, de olyan 8-at simán elbír az Arturia pluginokból, plusz még pár más hangszert, effekteket a csatornákon, EQkat, meg Izotope Ozonet a masteren.

Az Intel sok dologban jobb (ami az árán is érződik, talán jobban is mint kellene), de kizárt, hogy ez az egész lassúság a proci hibájából legyen: vagy valami szoftveres gond van, vagy beállítási, vagy az alkatrészek nem kompatibilisek egymással.

Nade mindegy most már, ha úgy is visszaadtad nekik.

 

 

Az Arturiasok meg egyszerűen nem tudnak elég jól programozni. Egy nagy vst fejlesztő cuccaival sincs ennyi gond (sőt általában az egyszemélyes fejlesztésekkel sem), és a support sem ilyen nevetséges máshol. Nagyon örülök, hogy nálam nagyjából normálisan futnak, mert a hangjuk viszont elég jó.

Link to comment
Share on other sites

Ezé' találták ki a MAC-et…. Az legalább "gyárilag" van összerakva, belső kompatibilitási problémák nem lehetnek.

 

DE: A PC se rossz platform (már), de megjegyzem lehetne valami olyan support, vagy tudásbázis valahol, ahol a PC bázisú alkotóelemek kompatibilitása össze lenne szedve. X tipusú alaplap Y típusú procival Z típusú chipsetekkel jó/nem jó/mire jó, bla-bla.

 

Bár azt nem tudom eldönteni, hogy ez az egyes részegységek gyártóinak jó lenne-e, avagy sem.

Link to comment
Share on other sites

Vannak ilyen tesztek, ajánlások különböző DAW fórumokon ahogy a felhasználók beszámolnak. Nyilván egy gyártó nem fog leülni procikat sakkozni az alaplapjaiba A-Z-ig.

Meg aztán a játékipar a húzóág nem a zene.

Pl. ilyen olvasatban hazai összefoglalók, eredmények is vannak csak persze nem célirányosan zenére.

http://prohardver.hu/teszt/processzorok_windows_8_alatt/a_megujult_tesztkornyezet.html

Link to comment
Share on other sites

Én hosszú-hosszú évek óra AMD használó voltam, még az első PC-m is AMD CPU-s volt, egy AMX86-os ami 166mHz-n hasított. :) Akkoriban ez nagyon jó volt. Aztán később szerintem az Athlonok is nagyon jók voltak, majd a négymagos Phenom II-esek is nagyon jók voltak 2009-ben az Intellel szemben.

 

Az utolsó jó darabja az Intelhez képest az AMD-nek a 1100T-s hatmagos CPU volt, azóta csak vitatható hogy megéri -e az Intellel szemben. Kizárólag teljesítményről beszélek, támogatásról - pölö Open CL támogatásról, ami hasznos renderingnél - nem.

Én nemrég adtam el a 8320-as nyolcmagos CPU-m, mert 9590-esre akartam váltani, kellett a nagyon sok teljesítmény 3D rendering miatt. Intelben szokásjog miatt nem is gondolkoztam

 

De ami rákényszerített a váltásra a 9590-essel szemben:

 

-ha erős GPU-d van akkor kell az 1000 wattos (!) minőségi táp

-ha nyáron intenzív renderinget használok vízhűtés ajánlott (+30.000 Ft körül van, az iponnál 60.000 plusz felár, de persze nem ott kell venni...), de egyébként is eléggé brutál léghűtés kellene rá ha csak zenére használja az ember ami legalább 12-15.000 Ft

-legalább 100 wattal több fogyasztás, ami ha sokat megy 100% terhelés mellett a gép akkor havi 2-3000 Ft plusz a villanyszámlán

- izmos azaz drága alaplap kell hozzá, aminek a minumum ára 35.000 Ft, mert kevés lap tudja a 220W TDP-t

 

Rájöttem hogy egy Asus Z97-K+Intel 4790K CPU nagyobb teljesítmény ad mint egy  AMD 9590 és olcsóbban, mert elég neki a meglévő 650-es Chieftec táp, meg a gyári hűtő is.

 

Persze féltem bizonyos user vélemények miatt hogy melegedni fog: nem melegszik 64 foknál tovább gyári beállítások mellett - azaz 4.400 mHz-n megy. És emellé még az nVidiás videokártyám Open GL-es alkalmazás futtatása is sokkal-sokkal gyorsabb lett (ugye 3D-nél a viewport OpenGL-t használ, már emiatt is jó egy gyors GPU).

 

Az Intel a 2133-as ramokat is jobban felismeri - olvassa az XMP adatokat. Ez is apróság. Nem volt még fagyásom, meg hasonlóak, ami szintén nagy dolog. És minden érezhetőbben gyorsabb lett valamiért - pölö használok Paintshop nevezetű freeware szoftot, az csak egy magon számolja a doolgokat, és azon is sokkal-sokkal gyorsabb lett minden.

 

Zenében nem vettem észre sok változást, de én nem használok szoftvereket azaz plugineket szinte semennyit se, csak a DAW alapszoftver megy, legfeljebb kipróbálásból szoktam néha-néha egyet-egyet feltenni.

 

Az én szempontomból "recommended" volt az Intelre váltás.

Link to comment
Share on other sites

Ezé' találták ki a MAC-et…. Az legalább "gyárilag" van összerakva, belső kompatibilitási problémák nem lehetnek.

 

DE: A PC se rossz platform (már), de megjegyzem lehetne valami olyan support, vagy tudásbázis valahol, ahol a PC bázisú alkotóelemek kompatibilitása össze lenne szedve. X tipusú alaplap Y típusú procival Z típusú chipsetekkel jó/nem jó/mire jó, bla-bla.

 

Bár azt nem tudom eldönteni, hogy ez az egyes részegységek gyártóinak jó lenne-e, avagy sem.

Hát a Mac-et azért találták ki, mert nem volt korábban személyi számítógép, ami legalább a felhasználóbarátság határait súrolta volna, de tény, hogy az összeillő/tesztelt alkatrészekből felépítés az egyik előnye.

 

Egyébként azért sem Mac sajátosság, mert PCből is vannak előre összerakott gépek megbízható gyártóktól (meg ugye notebookok), minőségi alkatrészekből, vagy akár 24 órás szervízzel, ha valami gond adódik.

 

Gépösszerakó oldalak meg vannak, ittvan pl ez:

http://www.logicalincrements.com/

Ráadásul nem csak összeillő alkatrészek, hanem árkategóriákra is felbontva.

 

Annyit még azért megemlítenék, hogy ha PCből akarsz MacPro szintűt összerakni, akkor az i7 az az alját sem üti meg, kicsit följebb kell keresgélni, mondjuk a Xeon procik között. Bár egy ilyen munkaállomás/szervergép általában fele annyiba sem került, mint egy Mac Pro, még ha kb ugyanazokból az alkatrészekből is áll. (arra kíváncsi lennék mondjuk, hogy a különböző DAWok hogyan boldoguknak el mondjuk egy két Xeon procis géppel, tudják-e egyáltalán normálisan kezelni)

Link to comment
Share on other sites

Nem teljesen használhatatlan, de egy egyszerű kérdést tegyél fel magadnak. Miért használnak zenére/grafikára/videóra annyian mac-et? Lenne minden háztartásban annak a sok plusz százezer forintnak helye amennyivel többe kerül mint egy PC konfig.

Link to comment
Share on other sites

Nekem igazából ezerszer több bajom van a szarul megírt szoftverekkel, mint magával a PC-vel.

Mára szerintem huszadrangú dolog lett, hogy MAC, vagy PC.

Ami PC-n gáz, az többnyire MAC-en is.

Nyilván rendes cuccokból kell összerakni a PC-t, de amúgy nincs semmi varászlat.

Meg persze egy stúdiós gépen nem netezünk, nem filmnézésre használjuk, nem használunk irodai programokat,

nem játszunk rajta, meg hasonlók, de ez elég alap dolog szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Sam: Az OS a felhasznált (és egymáshoz igazított) hardverekre van optimalizálva, ezáltal gyors, megbízható, atom stabil a rendszer. :)

Magyarázd meg a sok dühös Logic felhasználónak ;)

 

Nem teljesen használhatatlan, de egy egyszerű kérdést tegyél fel magadnak. Miért használnak zenére/grafikára/videóra annyian mac-et? Lenne minden háztartásban annak a sok plusz százezer forintnak helye amennyivel többe kerül mint egy PC konfig.

Manapság: vallási okokból és hagyományból.

Link to comment
Share on other sites

Magyarázd meg a sok dühös Logic felhasználónak ;)

 

Elvileg így kellene lennie, különben végleg nem lenne semmi előnye a macnek.

Sose használtam a Logicot, (macem se volt) úgyhogy bővebben nem tudok erről nyilatkozni.

 

Átlag usereknél meg, ja, ilyen vallási izé.

 

xinu: Meglehetősen kevesen. Viszont könnyen nyílik a buxájuk. :)

Link to comment
Share on other sites

lehet, hogy tartalmazza az utasításkészletet, de az tuti, hogy nem ugyanolyan sebességgel futtatja le. szerintem. mert amit az intel talált ki, azt az amd-nek be kellett építenie a kompatibilitás miatt és fordítva, gondolom így ment. és mivel egymás dolgait "másolják", valószínűleg nem 1:1-ben kerültek implementálásra a dolgok, hanem valahogy emulálódnak. mélyebben nem mentem bele a témába, annyit tudok, hogy pár éve még voltak elég komoly kompatibilitás problémák. aztán hogy mára mi lett belőle? fogalmam sincs, nincsen olyan gondom, hogy valami nem megy vagy akadozik.

 

az nekem pl nem jutott eszembe, hogy az egyik mag lehet csak baromira kihajtva és ezért akad minden. számomra valahogy egyértelmű, hogy a programok defaultból kihasználják az összes létező magot és erőforrást és nem pedig meg kell nekik mondani, hogy több magon dolgozzon.

 

(amúgy nem vagyok pesti, de még csak a közelében sem :) ne vegyél mindent halálosan komolyan, amit egy fórumon írnak, de legalábbis ne szívd mellre, ha valaki nem ért egyet valamivel)

Link to comment
Share on other sites

evek ota amdm van.soha nem volt vele gondom,az intellel nem volt jo tapasztalatom,bar annak idejen mikor atalltam amdre akkor az amdnek jobb volt a szamolasi teljesitmenye.

minden attol fugg sztem mennyire izmos a gep,valamint hogy mennyit mukodsz ITB

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...