Jump to content
Ménemszól.hu

A Behringer ismét bejelentette UB-Xa szintetizátorát. Megvenni nem lehet :)


ivimano

Recommended Posts

A Behringer honlapja szerint "A hosszú várakozásnak vége", 10 napja bejelentették, hogy elkészült. Azt nem tudom mi, mert kapni sehol sem lehet. Mondjuk a demók alapján mintha jobban szólna, mint az eddigi próbálkozásaik.  

Szerkesztette ivimano
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Hát na. Olcsóbb lett, azaz 1000 euro és májusra vagy még inkább júniusra érkezik meg. Döntse el mindenki, hogy ez mennyire jó hír :D

Behringer UB-Xa Analog Polyphonic Synth | Gear4music

ps.: a furcsaság
csak annyit hogy az eddigi legfontosabb T-betűs európai partnerüknél nem kapható. Eddig tartott a szerelem?

 

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

46 perccel ezelőtt írta djuice:

Akkor az eredeti Obxa-ra mit mondanál? :D 

:) 
30 éve is azt gondoltam arról is, hogy kellene a francnak egy akkora dög. CS80 és stb-k pláne.
Legalább olyan lenne, mint a Virus kb vagy egy Nord Lead . . . "némi" kezelőfelület, a maradék helyre meg mehet más cucc vagy szendvics :)
(Nálam már jóideje és a teljes jövőre vonatkoztatva szóba nem jöhet 4oktávnál nagyobb, 5-6kgnál nehezebb gép :) )

 

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta draco draconis:

ps.: a furcsaság csak annyit hogy az eddigi legfontosabb T-betűs európai partnerüknél nem kapható. Eddig tartott a szerelem?

https://www.thomann.de/hu/behringer_ub_xa.htm

Erre gondolsz?

Illetve itt is előrendelhető:

https://www.sweetwater.com/store/detail/BehrUBXA--behringer-ub-xa-16-voice-bi-timbral-polyphonic-analog-synthesizer

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta emzéperiksz:

Ne zavartasd magadat, de ez tegnap még nem volt, mások is panaszkodtak miatta. És nézd meg az árcímkét a Thomann-nál, azért a plusz árért már megéri kiugrani a belgákhoz vagy inkább szlovákokhoz, mert legalább nyaral vagy telel egy kicsit az ember :D

Persze az is lehet hogy a Thomannál alszanak, mert nem árazták vissza a Behringer bejelentése alapján.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta cursortoxyz:

Számomra azért hatalmas csalódás, hogy ezt sikerült flagship szintetizátornak kihozni a Deepmind után. 😕

Szerintem egy 16 poly bitimbrál 2VCO/VCF/VCA poly aftertouchos szinti, ha úgy szól ahogy a demokban szól és nincs rejtett hibája, akkor megéri azt az 1000-1100 eurót. Rosszul fogalmazok: mindent is visz!

Tényleg csak azt sajnálom hogy nem tették rá a Deepmindra rakott digit effekteket, amiket akár mondjuk ki is lehetne kapcsolni.

Egy ráncfelvarrással kihoznék egy analóg kórusos Deepmindot, és egy UB-Xa-at digit effektekkel.

Szerkesztette draco draconis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta draco draconis:

Szerintem egy 16 poly bitimbrál 2VCO/VCF/VCA poly aftertouchos szinti, ha úgy szól ahogy a demokban szól és nincs rejtett hibája, akkor megéri azt az 1000-1100 eurót. Rosszul fogalmazok: mindent is visz!

Tényleg csak azt sajnálom hogy nem tették rá a Deepmindra rakott digit effekteket, amiket akár mondjuk ki is lehetne kapcsolni.

Egy ráncfelvarrással kihoznék egy analóg kórusos Deepmindot, és egy UB-Xa-at digit effektekkel.

Kinek mi. Szerintem ez egy olyan szintetizátor ami tök érdekes volt 1980-ban, de 2023-ban maximum a 100k alatti kategóriában játszó analógokon vagyok kibékülve azzal, hogy csak low pass filter van. De be is vallom, hogy nem én vagyok ezeknek az analóg klónoknak a célközönsége. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta cursortoxyz:

Kinek mi. Szerintem ez egy olyan szintetizátor ami tök érdekes volt 1980-ban, de 2023-ban maximum a 100k alatti kategóriában játszó analógokon vagyok kibékülve azzal, hogy csak low pass filter van. De be is vallom, hogy nem én vagyok ezeknek az analóg klónoknak a célközönsége. :) 

Igen, hajlamos vagyok ezzel egyetérteni azzal a kiegészítéssel, hogy magam részéről a duál filteres megoldásokat kedvelem azért multitimbrál üzemmóddal. Mindig is ilyen szubtraktív szintiket vettem, mióta az első Virusomat 2001-ben megvettem :D

És még mindig azt mondom, hogy bármilyen technológia esetén az ár is innováció, mármint ha az fele, vagy negyedannyi.

Nyilván nem úgy fog szólni mint egy OB-Xa, de ha hasonlóan krémes a sound, akkor a qrvára megéri kategória. Tény hogy nem akkora a hangzásspektruma mint egy Matrixbrute-nak vagy Andromedának. Csak amíg a MB az mono vagy parafón, az A6 meg széthulló darab, a soundja 4/5 csak, és bár egyre lefelé megy az ára,de azért egy használt állandó szervízre szoruló cuccként már csak gyűjtői értéke lesz lassan.

Ha jól sikerült az UB-Xa akkor a soundja 5/5, mégha csak egy szeletet is fed le.

Amúgy ha megfigyeli az ember, annak ellenére hogy ígér fűt-fát  Uli, azért óvatos duhaj. Előbb bedobja a tényleg olcsósított teszkó gazdaságos polifón szintit, majd csak utána a nagyobb projektet. És azt is csak hat év után, szóval nem akart felsülni vele, de nem akarja azt se, hogy a következő polifón szintijét senki se vegye meg, mert az előző már mindent is lefedett.

Ez olyan mint a PolyD megjelenése után ugyanarra a kaptafára készülő Monopoly már sokkal kisebb hájpot kapott. Holott ha az jelenik meg előbb, akkor annak is ugyanakkora hájpja lett volna.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta cursortoxyz:

maximum a 100k alatti kategóriában játszó analógokon vagyok kibékülve azzal, hogy csak low pass filter van

Hmmm. Nem vitatkozni akarok, de zömében sok mindenben ami így vagy úgy szubsztraktív szintézisen alapul(t) cucc, hát jól meg is oldottak mindent a low pass-el. Tény, hogy ott volt a 90-es években már az Emu csodafegyverként emlegetett, morfoló Z-plane karakterisztikus filterekkel kitömött Morpheus modulja, de a fegyver pont fordítva sült el, mert a lehetőségek tárházában pont hogy el is lehetett veszni. Szóval szerintem olykor a kevesebb néha több és hát az Ub-xa nem ez is meg az is akar még lenni, hanem pont ami az elődje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 órája írta djuice:

Hmmm. Nem vitatkozni akarok, de zömében sok mindenben ami így vagy úgy szubsztraktív szintézisen alapul(t) cucc, hát jól meg is oldottak mindent a low pass-el. Tény, hogy ott volt a 90-es években már az Emu csodafegyverként emlegetett, morfoló Z-plane karakterisztikus filterekkel kitömött Morpheus modulja, de a fegyver pont fordítva sült el, mert a lehetőségek tárházában pont hogy el is lehetett veszni. Szóval szerintem olykor a kevesebb néha több és hát az Ub-xa nem ez is meg az is akar még lenni, hanem pont ami az elődje.

Azért kortársak közt is böven akadt már olyan ami túllépett a low pass filteren. Pl. SEM, MS20, Polivoks, Matrix 12 vagy Xpander. De ettöl függetlenül láthatóan van piaci igény ezekre a klasszikus polifón szubsztraktív szintetizátorokra.

16 órája írta draco draconis:

És még mindig azt mondom, hogy bármilyen technológia esetén az ár is innováció, mármint ha az fele, vagy negyedannyi.

Ezzel abszolút egyetértek, csak elötte ugye a Deepmindban nem csak az ár volt innovatív, hanem kb minden. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2023. 12. 02. at 11:47 írta cursortoxyz:

Számomra azért hatalmas csalódás, hogy ezt sikerült flagship szintetizátornak kihozni a Deepmind után. 😕

Én nem vártam tőlük semmit, de azon felröhögtem, hogy 3,5 millióból sikerül egy klónt összehozni és még büszkék is rá 😂 
A TD-3MO sztori és a többi után most kiderült, hogy mégsem érte meg fillérbaszóskodni a HR-en, de nem ők az első cég akik emiatt buknak. (Kb tízezer darabot kellene eladni, hogy visszajöjjön az indiai csodamérnökökre költött pénz🤣)

Oké, hogy 2,5x ennyi, de az OB-6 ezt helyből átugorja, nem véletlenül haladták meg az eredetit. 

https://www.instagram.com/p/CyYc1n3yraM/

Szerkesztette V László
Link to comment
Share on other sites

Örülök, hogy már most tudja mindenki, hogyan szól. :) Ha az üzletpolitikát bírálja mindenki, az jogos is meg nem is. De ahogy Ádám is mondja, nem az ár szabja meg a minőséget, hanem a hang. Majd ha nyomogattátok... Ami az árat illeti, nettó 1000 EUR alatt van. Hogy itthon ez már 530+, azt meg lehet köszönni a kis piacnak és a 27% világelső áfának. Az első batch valószínűleg elfogy január közepéig, ha nem előbb, aztán lehet rá várni fél évet. Ha valaki szeretne venni, akkor Svájcból a legolcsóbb még a horror ÁFA rárakásával is (Már ha nem zenéből élő vállalkozó vagy, akinek ez nem számít annyira), viszont ott már most jövő június az elérhetőség. Csatornán és tengeren túlról 50-100000 forinttal olcsóbb. Ha esetleg valaki venni akar.

Ami az árat illeti, ezt is érdemes megnézni, és aztán szabadon véleményt alkotni: UB-Xa Insta

Én azért várom, és ha nem is most, később szívesen megveszem. Már csak a poly aftertouch miatt is, főleg, hogy majdnem annyiba kerül, mint egy komolyabb midi kontroller.

Üdv

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...