Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Apro otletek, kabelekkel stb.


Tetsuo

Kérdés

Elnezest, hogy 3 kerdessel kezdek es nem egy otlettel.

-A fejhallgatokabel (Sennheiser HD 25) allandoan hozzaer a galleromhoz, vagy vmi mashoz es ez nagyon zavaroan hallatszik (mechanikusan vezetve a hangot).

Studiokban felulrol log a fejhallgato vagy mas fejhallgatoknal (AKG) nincs ilyen problema (vmi mechanikus csillapitas van direkt ilyen zorejekre)?

Ugyetlensegemet mutatja az is, hogy a forgoszek labaval gyakran keresztulmegyek az emlitett vezeteken. :S

-Milyen elrendezest vagy rack-megoldast hasznaltok konkretan ahhoz, hogy tobb modulhoz, billentyuzethez hozzaferjetek egy ulto helyetekben?

-A kabeleket hogyan takarjatok el, hogy az asszony ne sipakoljon miatta? :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A fejhallgatonak a vaza vagy akar a kabele is eleg komoly zajforras nalam. Hogy ehet kikuszobolni? Vegyek masik fejhallgatot? :) Jelenleg egy Sennheiser HD 25 SP - t hasznalok.

A kabele ha akarcsak a galleromhoz hozzaer, dubogeskent vagy nyikorgaskent hallom a fulesen, neha pedig a fejen keresztbefuto muanyag pant az, ami valahogy meg-megreccsen. Mozgatom az allkapcsom pl. es mar furan felerosodott hangok jonnek a fulesen keresztul. :S :)

A szekem is recseg meg ocska, pedig allitolag "fonoki", karfas, gurulos. Tud vki tampontot, szek kivalasztasanal?

Link to comment
Share on other sites

Kerüljük a gyűjtőtopicokat. Ezt itt most be is zárom az ezelőtti hozzászólás miatt. Se nem a hardver fejlesztés topicba nem való, se ide. Ha valakinek kérdése van, tegye fel egy egzakt, dedikált témában. Thx.

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindeninek!

Vettem egy ősöreg Paice keverőt és elég furán viselkedik, ezzel kapcsolatban volna néhány kérdésem, hátha tud valaki megoldásokat... Típusszám nincs feltüntetve, csak annyi, hogy Manufactured in England, így nem sok mindent tudok róla. Leszereltem a burkolatát, de attól se lettem okosabb.

Ha lehetne találni valahol egy blokkdiagrammot, esetleg kapcsolási rajzot az lenne a legjobb.

Használtam már buszos keverőt, azon ha nem routoltam sehova a jelet, megjelent a masteren. Ezen nem, csak valamelyik buszon keresztül. Hiba-e vagy ez ilyen. A négy busz csatornája ki és bemenet is lehet és nekem inkább bemenetekre volna szükségem.

Van rajta eq, ami az eddig használt keverőkön simán a masteren volt (esetleg külön is lehetett használni), ezen nem csinál semmit, van viszont egy graphic in, amibe ha bedugok valamit, szintén nem csinál semmit.

Remélem nem keveredtem el nagyon és nem okoztam jelentős fennakadást...

Link to comment
Share on other sites

Ezek szerint az szimmetrikus jack aljzatba dugtál asszimetrikus (mono) jack dugót? Innentől kezdve majdnem mindegy, hogy a "hidegpontot" összekötöd-e az árnyékolással és a jackdugó házzal, mert ezt az áramkört a dugó zárja. Semmi baj nem lesz egyébként, csak elmaradnak a szimmetrikus jelátvitelnek az előnyei.

Jogos a pont! Figyelmetlenül olvastam. A jack mindenképpen rövidre zárja az árnyékolással a hidegpontot.

Link to comment
Share on other sites

Kábeleket forrasztottam a minap ami egy hosszabb technikai vitába torkollott. Egy kérdésben nem tudtunk megegyezni. Leírom, hátha van itt olyan aki tudja rá a választ.

Adott egy keverő szimmetrikus jack master kimenettel. Értelem szerűen XLR-el csatlakozik a monitorokhoz. Asszimmetrikus jacket forrasztottam kimenetnek szimmetrikus kábellel, úgy hogy az árnyékolást és a hidegpont vezetékét összesodortam. Bekötöttem, szólt semmi gond nem volt vele. Kollégám viszont jelezte, hogy ez így nem jó akár zárlatot is kaphat az eszköz.. Ezen hosszasan vitáztunk, ő technikai oldalról próbált meggyőzni én életből vett példákkal próbáltam őt, a végén kiegyeztünk abban hogy utánajárunk.

Kérdés tehát: Mi van akkor ha szimmetrikus kimenetre asszimmetrikus csatlakozót közünk (értelem szerűen ez csak JACK esetén kivitelezhető).

Ezek szerint az szimmetrikus jack aljzatba dugtál asszimetrikus (mono) jack dugót? Innentől kezdve majdnem mindegy, hogy a "hidegpontot" összekötöd-e az árnyékolással és a jackdugó házzal, mert ezt az áramkört a dugó zárja. Semmi baj nem lesz egyébként, csak elmaradnak a szimmetrikus jelátvitelnek az előnyei.

Link to comment
Share on other sites

Kellett hogy szóljon, és nem volt más csatlakozó. Figyelmetlen voltam vásárláskor. Viszont amire továbbra is kiváncsi vagyok, mi a hátulütője ha szimmetrikus kimenetele aszimmetrikus csatlakozót dugok? Elvben rövidre zárom az eszközt, gyakorlatban nem történik semmi érzékelhető változás...

Vannak berendezések, amiknél nem probléma, ha ezt a bekötési módszert használod, de vannak olyanok, amiknél tényleg meghibásodást okoz. A legjobb megoldás ilyenkor az -ha már tényleg muszáj asszimetrikusan használni a szimmetrikus kimetet- ,hogy egyszerüen kihagyod a hidegpontot.Ugyanúgy fog szólni, mitha összekötnéd az árnyékolással, és így legalább nem kell félned a meghibásodástól.

Link to comment
Share on other sites

Ha szimmetrikus a kimenet, akkor miért csináltál asszimetrikusat?

Kellett hogy szóljon, és nem volt más csatlakozó. Figyelmetlen voltam vásárláskor. Viszont amire továbbra is kiváncsi vagyok, mi a hátulütője ha szimmetrikus kimenetele aszimmetrikus csatlakozót dugok? Elvben rövidre zárom az eszközt, gyakorlatban nem történik semmi érzékelhető változás...

Link to comment
Share on other sites

Kábeleket forrasztottam a minap ami egy hosszabb technikai vitába torkollott. Egy kérdésben nem tudtunk megegyezni. Leírom, hátha van itt olyan aki tudja rá a választ.

Adott egy keverő szimmetrikus jack master kimenettel. Értelem szerűen XLR-el csatlakozik a monitorokhoz. Asszimmetrikus jacket forrasztottam kimenetnek szimmetrikus kábellel, úgy hogy az árnyékolást és a hidegpont vezetékét összesodortam. Bekötöttem, szólt semmi gond nem volt vele. Kollégám viszont jelezte, hogy ez így nem jó akár zárlatot is kaphat az eszköz.. Ezen hosszasan vitáztunk, ő technikai oldalról próbált meggyőzni én életből vett példákkal próbáltam őt, a végén kiegyeztünk abban hogy utánajárunk.

Kérdés tehát: Mi van akkor ha szimmetrikus kimenetre asszimmetrikus csatlakozót közünk (értelem szerűen ez csak JACK esetén kivitelezhető).

Link to comment
Share on other sites

Low-budget tipp kábel-rendezéshez: a defektes bicikli-belsőt először kettévágod (hogy egy csöved legyen), majd hosszában kb. kétharmadáig felvágod (az elején és a végén is maradjon kb. 5-10 centi egyben, hogy legyen tartása). Kábeleket bedugod középen, kihúzod végeken, fekete szikszalaggal lezárod középen, hogy ne akarjon szétnyílni.

LOL kreativitas az van! :) Szigszalag...

Link to comment
Share on other sites

Low-budget tipp kábel-rendezéshez: a defektes bicikli-belsőt először kettévágod (hogy egy csöved legyen), majd hosszában kb. kétharmadáig felvágod (az elején és a végén is maradjon kb. 5-10 centi egyben, hogy legyen tartása). Kábeleket bedugod középen, kihúzod végeken, fekete szikszalaggal lezárod középen, hogy ne akarjon szétnyílni.

Link to comment
Share on other sites

A másik megoldás (bár költségesebb), ha kicsit előre tervezel és olyan hosszú kábeleket használsz csak ami feltétlen szükséges. Ekkor a tápkábelek kivételével szinte minden befér egy rack hátuljába.

Mellesleg a hangnak is jót tesz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...