Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kompresszor+EQ+ egyebek...


feckamusic

Kérdés

Sziasztok!

Régota szemezek ilyen összetett cuccokkal mint pl ez: Avalon de az ára nagyon nagy. (Persze én is tudom hogy minőség).

Egyik barátom mutata ezt aminek ebayen 200 körüli ára van és ez elfogadhatónak tűnik.

A2

Bár jobban örülnék ha magyar boltba tudnék ilyet szerezni, Számla, granacia meg hasonlók véget.

A kérdés viszont az lenne hogy ti ismertek e hasonló jó cuccot. Ha igen mi az? Esetleg olyat amibe van még Limiter is vagy külön esetleg valami tuti jó limitert.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 212
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

A válasz benne van abban amit idéztél:

"Again, not esoteric, but very good nonetheless and significantly better than many digital EQ plug-ins."

A kulcsszó a "MANY". A marketing tudomány finomságai... A szó amit várunk, az "ANY" lenne, egy betű csak a különbség. A "many" alatt gondolhattak a Logic beépített EQ-jára, de azt megugrani nem akkora trúváj. Én UAD-2-t mondanék. Szerintem közepes minőségű vasakra költeni pénzkidobás. Én úgy közelíteném, hogy először fejleszteném a forrást (hangszert), utána mennék a jobb konverter és outboard felé. Nekem az ART / Behringer egy kutya, egyikre se költenék, de ez az én véleményem. Ha egy Moogot veszel fel szar konverterrel, akkor is azt hallod, hogy egy remek hangszert vettél fel szar konverterrel ("ez a csaj jól néz ki, csak homályos a kép" :

Link to comment
Share on other sites

amennyit láttam belöle az nem fogott meg annyira,viszont nyitott vagyok! Az pl miben más mintha web2pityu mezei vst-t használok ?

Lehet, hogy az UAD nem neked való termék. Ezt azoknak a felhasználóknak dedikálták, akik kényesek a kompresszor-eq-effekt kérdésre. Ha te jól eltornázgatsz a natívokkal, akkor neked valószínűleg nincs rá szükséged. A hangmérnök-zeneszerzői-hangszerelői feladatoknak nem kell mindig egy kézben lennie.
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!Segítséget kérnék a következő dilemmára.Preampot szeretnék venni mégpedig a következő listából valamelyiket:

Focusrite ISA ONE Analog

SPL Goldmike 9844

Universal Audio Twin Finity 710

Esetleg valami más hasonló árban :)

Hangkártyám: Focusrite Scarlett 8i6, Mikrofon: Rode Nt2-a, Hangfalak: Mackie MR8 mkII

Nem feltétlenül szükséges a 2 csatorna,csak ha megfelelő árban kínálják akkor miértne :),Előre is köszönöm!A stílusirányzat: pop-rock,esetleg rnb.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!Segítséget kérnék a következő dilemmára.Preampot szeretnék venni mégpedig a következő listából valamelyiket:

Focusrite ISA ONE Analog

SPL Goldmike 9844

Universal Audio Twin Finity 710

Esetleg valami más hasonló árban :)

Hangkártyám: Focusrite Scarlett 8i6, Mikrofon: Rode Nt2-a, Hangfalak: Mackie MR8 mkII

Nem feltétlenül szükséges a 2 csatorna,csak ha megfelelő árban kínálják akkor miértne :),Előre is köszönöm!A stílusirányzat: pop-rock,esetleg rnb.

Mit szeretnél felvenni?

Ha olyan preampot keresel ami "mindenre jó", akkor ISA, esetleg TF. Mondjuk nekem az ISA jobban bejött diszkrét preampnak, csövesnek meg a solo 610, úgyhogy a TF-et eladtam. :)

SPL-t nem ismerem.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Egy jól szól, de nem egy milla csatornába szeretnénk beruházni. Jelenlegi eszközeink amelyek kapcsolódnak a témához:

pc (i7, ssd,8g ram),

Samplitude 11 pro

presonus firestudio,2db presonus digimax fs,

mikrofonok:

shure Beta 58A-k,

shure Beta 57A-k,

Shure 93,

Beyerdinamic OPUS 59 Germany 5565,

T-bone Cc75

Behringer B1,

Audio technica:

Atw-a3,

atw-3141,

atm-350,

at4050sm,

2db at 4021,

Szóval szeretjük a presonus preampjait, de szeretnénk tovább lépni egy szintet, mert pl az ének felvételeink hagynak kívánnivalót maguk után. Ének felvételeknél főleg az at 4050 - et használnánk. És ha már beruházunk valamibe , jó lenne ha nem csak kifejezetten énekre tudnánk használni.

Kb ilyesmire gondoltam: Summit a. 2ba-211 és egy summit a tla-50. Csak azt olvastam a tla 50 elég zajos. Van valakinek tapasztalata?

Kb ebbe az árkategóriában gondolkozunk 500-600.000 ig.

Mindenféleképp valami csöves preampba gondolkozunk, mert a 4050 mic elég natur, jót tenne egy kis melegség neki. (A mikrofonjainkat nem áll módunkban lecserélni)

Esetleg szóba jött még a dbx 160a - pl egy uad 710-el.

vagy egy uad 4-710 is a saját kompresszorával-vonzó ár négy csatornára, a/d konverter,komp.-csak nem tudom mennyire használható a kompresszora mint leveller , énekre bass gitárra.

Egy leveller mindenféleképpen jól jönne, kiegészítve valami csöves preamppal.

Mivel nem sok dolgunk volt eddig vasakkal ezért nagyon megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni, persze aki használt már ilyen eszközöket.

Link to comment
Share on other sites

Mit szeretnél felvenni?

Ha olyan preampot keresel ami "mindenre jó", akkor ISA, esetleg TF. Mondjuk nekem az ISA jobban bejött diszkrét preampnak, csövesnek meg a solo 610, úgyhogy a TF-et eladtam. :)

SPL-t nem ismerem.

Köszi a választ! Hát többnyire énekre szeretném használni, de mondjuk a gitárfelvétel sem lenne kizárt,bár arra később vennék valami mást!Szóval 90szazalékban énekre használnám.

Link to comment
Share on other sites

vagy egy uad 4-710 is a saját kompresszorával-vonzó ár négy csatornára, a/d konverter,komp.-csak nem tudom mennyire használható a kompresszora mint leveller , énekre bass gitárra.

Egy leveller mindenféleképpen jól jönne, kiegészítve valami csöves preamppal.

Nekem a 4-710D bevált. Szerintem nagyon jó eszköz kellemes hangal! Egyik legjobb preampom!

Én használom énekre is és hangszerfelvételre is (Szinti, dob, gitár).

Szerintem ár érték arányban a legjobb... A/D konvertere se rossz..

Leveller: Én használom de erről nem tudok nyilatkozni mert más levellert nem használtam még. Nekem tetszik.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a választ! Hát többnyire énekre szeretném használni, de mondjuk a gitárfelvétel sem lenne kizárt,bár arra később vennék valami mást!Szóval 90szazalékban énekre használnám.

Én az ISA ONE-t venném, azzal nem lehet mellényúlni.

Éneken, akusztikus gitáron, gitárláda előtt, pergőn, tamokon, mindenhol odab..sz :)

Később, ha kell a "csőhang" az énekre, akkor valamelyik 610-es előfok. A 710 nem úgy szól sajnos... :(

Link to comment
Share on other sites

Nekem a 4-710D bevált. Szerintem nagyon jó eszköz kellemes hangal! Egyik legjobb preampom!

Én használom énekre is és hangszerfelvételre is (Szinti, dob, gitár).

Szerintem ár érték arányban a legjobb... A/D konvertere se rossz..

Leveller: Én használom de erről nem tudok nyilatkozni mert más levellert nem használtam még. Nekem tetszik.

Köszönöm a válaszodat!

Link to comment
Share on other sites

Gamba!

Miért nem gyüjtesz még egy kicsit, s veszel egy Summit Everest-et? Tökéletesen neked való lenne. Van benne két preamp, csöves és tranyós is, passzív csöves EQ, meg egy nagyon júzerfrendli kompresszor. Ráadásul uncompromise, azaz abszolút top minöségü, mind technikai, mind zenei értelemben. Ennél jobb ár/érték arányt nem találsz

Esetleg ha egy hosszabb upgrade projektben gondolkosz, 500-as formátum. Bele egy 1073LB, API550EQ és egy 2264LB. Ez ugyan drágább, de késöbb költséghatékonyabban lehet bövíteni.

Fontold meg ezeket a tippeket is szerintem...

Link to comment
Share on other sites

Elöször is bocsánat AD a válaszodra like helyett dislikeot nyomtam véletlenül -> éljen az érintö képernyö és az irodai unalom :) kompit meg eqzást is még tanulom de amit most nagyon észre vettem a zenéimben hogy nem igazán használom a stereoképet és emiatt kásásabban szól mint a trendi agyon layerezett kiadott zenék na erre a stereo kép pozicionálásra tudtok e vmi okosat mondani hogyan álljak hozzá mik az alap szabályok pl hogyan marad mono kompatibilis egy layerezett zene

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Gamba!

Miért nem gyüjtesz még egy kicsit, s veszel egy Summit Everest-et? Tökéletesen neked való lenne. Van benne két preamp, csöves és tranyós is, passzív csöves EQ, meg egy nagyon júzerfrendli kompresszor. Ráadásul uncompromise, azaz abszolút top minöségü, mind technikai, mind zenei értelemben. Ennél jobb ár/érték arányt nem találsz

Esetleg ha egy hosszabb upgrade projektben gondolkosz, 500-as formátum. Bele egy 1073LB, API550EQ és egy 2264LB. Ez ugyan drágább, de késöbb költséghatékonyabban lehet bövíteni.

Fontold meg ezeket a tippeket is szerintem...

Kedves Silk!

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Tulajdonképpen eddig sem tetszettek túlzottan, az ének felvételeink, csak nem tudtam megfogalmazni, hogy konkrétan a csöves hangzás hiányán kívül mi az amire szükségünk lenne. Azt gondoltam majd plug-in-okkal megoldom.

Sokat segített a Z.B.H. 3. része, melyből megértettem miért van szükségünk többre a felvételnél egy natúr mikrofonnál és preampnál. (Úgyhogy azt is köszönöm, és várom az újabb részeket :thumbsu: )

Gondoltam én is az Everestre csak az ára is Everestnyi magasságokban van a számunkra (nem biztos hogy akarunk még mondjuk két évet várni mire lenne egy jó csatornánk, és akkor még hol van a sztereó, vagy az m/s?) . Távolról sem

vagyunk profik, de az igényeink elég nagyok, a pénztárcánk már kevésbé. De feltétlenül megfontoljuk a tanácsodat és megpróbálunk a legésszerűbben dönteni.

Gamda

Link to comment
Share on other sites

Távolról sem

vagyunk profik, de az igényeink elég nagyok, a pénztárcánk már kevésbé.

Sztem ebben az esetben érdemes pénzt költeni stúdióbérletre. Ha nincs egyben 7-8 kilótok, akkor el kell menni stúdióba rögzíteni, az mondjuk kerül 100ezerbe, és a mixinget, meg megcsináljátok magatoknak, lehet, hogy nem tudtok majd fényképezkedni a drágábbnál drágább vasakkal otthon, viszont nem kell várni két évet, hogy legyen viszonylag jó minőségű hanganyagotok. Ráadásul sztem van elég sok stúdió itthon, elég jó cuccokkal, viszonylag olcsón.

Link to comment
Share on other sites

Ha még aktuális akkor az ISA-t csak ajánlani tudom :) énis most ruháztam be nemrégen, ugyan igy egy Scarlet hangkari mellé, és nagyon nagy minöségbeli ugrásvan a hangkari preamjához képest nagyon odab..sz:)

Akusztikus girárra és énekre használom, mindkettőn nagyon finoman szól:)

Sziasztok!Segítséget kérnék a következő dilemmára.Preampot szeretnék venni mégpedig a következő listából valamelyiket:

Focusrite ISA ONE Analog

SPL Goldmike 9844

Universal Audio Twin Finity 710

Esetleg valami más hasonló árban :)

Hangkártyám: Focusrite Scarlett 8i6, Mikrofon: Rode Nt2-a, Hangfalak: Mackie MR8 mkII

Nem feltétlenül szükséges a 2 csatorna,csak ha megfelelő árban kínálják akkor miértne :),Előre is köszönöm!A stílusirányzat: pop-rock,esetleg rnb.

Link to comment
Share on other sites

http://charteroakacoustics.com/products_scl1_details.htm

Valaki hallotta már őt élőben? Én csak most fedeztem fel szörfözgetés közben, de pofátlanul jól nyilatkoznak róla minden review-ban.

Észrevétlenül teszi a dolgát és egyáltalán nem hozza a tipikus komp mellékhatásokat még extrém beállítások mellett sem(akár15-20db gain reduction). Bus-ra ajánlják főként és kiemelik, hogy Jazz és Klasszik témában domborít nagyon, de olvastam olyan review-t is ahol

emberünk mixeit Api 2500 kissé összecsukta, Charter Oak-al viszont gyönyörűen lélegzett a top end(elektronikus zene). Kristály tisztának és full transzparensnek nyilvánították, viszont még így is hoz egy kis harmónikus enhancementet. Ja, és még ezen felül extrém gyors attack-ot is tud, fet-es alapja van asszem, így tágítva a felhasználhatóság körét. Ha minden igaz, a 2400 Euros listaár erősen versenyképes szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Az 500-as BUDGET kategória nemzetközi vizei hangosak az utóbbi időben a Lindell Audio termékeitől.

Az elbeszélések alapján a 299 dolláros árával(ami ugye pro audioban még viccnek sem elég) nagyszerű teljesítményt hoz soundban, az összeszerelés és felhasznált anyagok minőségében is. Ha valakinek van módja kipróbálni, szerintem mindenképpen érdemes.

http://www.lindellaudio.se/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...