Jump to content
Ménemszól.hu

NAMM16: Korg Volca FM


bgrassfield

Recommended Posts

 

6 operátoros FM szinti Volca bűrben. :) A Korgnak bejött az elemről hajtható micro-gadget téma (meg persze sok más gyártónak is újabban), szóval én azt jósolom, hogy a következő témájuk a Volca DJ lesz, majd később a Volca Reel (bakelit lejátszó), és esetleg Volca Master (csöves kompresszor)... :D

Link to comment
Share on other sites

Én a minilogue-tól nem vagyok elájulva, de ez pl. egy zseniális ötlet! Egy fm chip köré kevés de okos analóg kontrol, plusz szekvenszer..

Ráadásul ezt olcsó is megvalósítani!

Pont egy PSS-470-re vadászom mostanában, asszem értelmét vesztette...

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta vinnui:

Azért annyira cuki, hogy milyen hirtelenséggel szűnt meg a Korg Minilogue hypeolás az új hírek hatására. :)

Nem gondolom, hogy az új hírek hatására szűnt meg, egyszerűen az történt, hogy mivel 15-én már ismert volt szinte minden részlet róla, lecsengett. Másrészt - szerintem - nem hypolás volt, hanem felkeltette sokunknak az érdeklődését. Ismerve az OB-6 és az Arturia "paramétereit", továbbra is azt feltételezem, hogy kb. 6-8-szor annyi minilogue-ot fognak eladni, mint OB-6-ot, vagy Arturiát. Elfogadva, hogy - papírforma szerint - az OB-6 vagy az Arturia komolyabb(?), jobb(?), "überebb"(?) a minilogue-nál.

 

Link to comment
Share on other sites

41 perccel ezelőtt írta Bendi:

Nem gondolom, hogy az új hírek hatására szűnt meg, egyszerűen az történt, hogy mivel 15-én már ismert volt szinte minden részlet róla, lecsengett. Másrészt - szerintem - nem hypolás volt, hanem felkeltette sokunknak az érdeklődését. Ismerve az OB-6 és az Arturia "paramétereit", továbbra is azt feltételezem, hogy kb. 6-8-szor annyi minilogue-ot fognak eladni, mint OB-6-ot, vagy Arturiát. Elfogadva, hogy - papírforma szerint - az OB-6 vagy az Arturia komolyabb(?), jobb(?), "überebb"(?) a minilogue-nál.

 

A Minilogue-on még én is elgondolkozom, ha lesz akció. Míg a Matrixbrute az egy végső cél ... ahhoz valamit el kell adnom. :) Szóval a Minilogue azoknak akiknek csak egy vasszinti/analóg fér be a költségvetésbe: tökéletes választás.

Nem tökéletes, de melyik analóg az? Még a legjobbnak is van hibája, sokszor az hogy monofón/monotimbrál. Etc.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...