Jump to content
Ménemszól.hu

Recommended Posts

  • Válaszok száma 166
  • Created
  • Last Reply

Silk ismét jól összefoglalt egy fontos dolgot. J
„Amúgy én szeretem a 1176-ot...de persze kell bátorság azzal felvenni...meg koncepció is kell.
De amúgy 1176 nélkül lehet jó felvételt csinálni, koncepció nélkül meg nem.

Nekem pl. eszembe nem jutna 1176-tal felvenni, max nagyon ritkán, amikor nagyon ki van előre találva a koncepció, de ez ritka. Az SMD technológiával meg az a baj, hogy gyakran javíthatatlan. Ha pedig megy a kukába a cucc, akkor mégsem volt olyan olcsó. Úgy fest, hogy éppen most lesz kuka az egyik Apogee konverterünk. Hosszas kínlódás után a németek is földbe álltak vele a jelen állás szerint. Úgyhogy aki nem rajong érte, az szerintem joggal teszi, de persze tudom, hogy bizonyos helyeken muszáj használni.

 

 

A fájlokat majd én is megnézem valamikor.

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta deneverstudio:

Silk ismét jól összefoglalt egy fontos dolgot. J
„Amúgy én szeretem a 1176-ot...de persze kell bátorság azzal felvenni...meg koncepció is kell.
De amúgy 1176 nélkül lehet jó felvételt csinálni, koncepció nélkül meg nem.

Nekem pl. eszembe nem jutna 1176-tal felvenni, max nagyon ritkán, amikor nagyon ki van előre találva a koncepció, de ez ritka. Az SMD technológiával meg az a baj, hogy gyakran javíthatatlan. Ha pedig megy a kukába a cucc, akkor mégsem volt olyan olcsó. Úgy fest, hogy éppen most lesz kuka az egyik Apogee konverterünk. Hosszas kínlódás után a németek is földbe álltak vele a jelen állás szerint. Úgyhogy aki nem rajong érte, az szerintem joggal teszi, de persze tudom, hogy bizonyos helyeken muszáj használni.

 

 

A fájlokat majd én is megnézem valamikor.

Ez melyik apogee?

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

DA16X 
Tavaly már egyszer javították egy vagyonért, most meg nem akar életre kelni,
de elvileg futnak még vele egy utolsó kört, hátha tudnak vele kezdeni valamit.

Sorba hallom hogy az Apogee-k döglenek be, Töfié nem először van szervizben, a Smici (MD Stúdió) AD16X-e is beszart, múltkor egy másik kolléga kérdezett facebookon Apollo 16 ügyben mert a Symphony-ja szervizben volt. Katasztrófa!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 02. 18. at 18:40 írta Fallika:

Én nem használok felvételhez kompresszort! Szerintem senki. (legalábbis aki tisztában van a keverés fogalmával) Max limitert...

Talán kivétel lehet az élőzenés stúdiófelvétel, amit egyből master szalagra veszünk és gyakorlatilag készre keverjük az anyagot a beállásnál,

a felvétel már csak szalagra történik, amit majd masterelünk...  (analóg felvételi lánc!)

A cél, hogy aki szeretne ilyen 1176-ot, az meghallgassa, hogy mit is csinál, ez szerintem hallható.

 

Elnézést, nagyon elvitte a témát korábban a felvételnél történő kompresszorozás firtatása és te is hoztál fel példákat, ezért gondoltam, hogy így tettél, de valóban leírtad, hogy utólag vitted át a Klark-on. Bár az igazat megvallva (nem trollkodásként! :-)) a végeredményt tekintve mindegy, hogy felvételkor, vagy utána ment keresztül a jel az eszközön, hiszen nem releváns, mivel külön álló sávokról van szó.

Azért lenne érdekes összetartozó sávokat hallgatni egyben.

De tény, hogy hallatszik hogy dolgozik, ha ez volt a cél.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta PropaneB:

Elnézést, nagyon elvitte a témát korábban a felvételnél történő kompresszorozás firtatása és te is hoztál fel példákat, ezért gondoltam, hogy így tettél, de valóban leírtad, hogy utólag vitted át a Klark-on. Bár az igazat megvallva (nem trollkodásként! :-)) a végeredményt tekintve mindegy, hogy felvételkor, vagy utána ment keresztül a jel az eszközön, hiszen nem releváns, mivel külön álló sávokról van szó.

Azért lenne érdekes összetartozó sávokat hallgatni egyben.

De tény, hogy hallatszik hogy dolgozik, ha ez volt a cél.

Köszönöm a választ! Igen, ez volt a cél, de nem mindegy, hogy mikor engeded át, mert jelen esetben bele tudsz avatkozni! Tresshold, Ratio...stb. ha ezzel veszed fel, nem tudsz vele mit csinálni utólag, hiszen egy kompresszált hangot kapsz, amit lehet még nyúzni, de ha a rilíz, vagy az attak nem jó (vagy a tressshold, ratio), akkor bizony felhúzza azt is, amit esetleg nem szeretnénk... Szerintem! És ne feledjük a masterelést sem, ahol a master kompi is megpumpálja még a dolgokat, ha úgy van beállítva! Minden Jót! G. 

Ps.: a Klark hangját tudatosan külön sávokon akartam megmutatni, mert így jobban hallható, nyilván máshogy is be lehet állítani a kompit, de én így tettem, ahogyan a felvételeken is hallatszik, persze ott a nyers fájl is, lehet játszani kikeverni Uad-dal. A beállításokat le sem írtam, mert tapasztalataim szerint nagyon jók a pluginek, de a beállításuk eltér a vasakéhoz képest... Jó szórakozást, ha valaki erre adja a fejét, aztán lehet hallgatni Klark VS. UAD 1176-ot... :)

Link to comment
Share on other sites

Én szeretem a felvételnél használva, persze óvatos vagyok és splittelem a mikrofon jelet, így ha túltolom, akkor sincs semmi gond. Ha pedig eltalálom, akkor már nem kap a plugin verzióból. Vagy párhuzamosan használom a két sávot. Színez mint állat, de ezt (is) szeretem benne! ?

Link to comment
Share on other sites

48 perccel ezelőtt írta gabo:

Én szeretem a felvételnél használva, persze óvatos vagyok és splittelem a mikrofon jelet, így ha túltolom, akkor sincs semmi gond. Ha pedig eltalálom, akkor már nem kap a plugin verzióból. Vagy párhuzamosan használom a két sávot. Színez mint állat, de ezt (is) szeretem benne! ?

ez jó ötlet, de a splittelésnél azért jócskán keletkezik veszteség a felvett hangon. én vettem a fáradtságot és megnéztem a splitelőket, ráadásul jó részét Silkkel együtt, és ezt tapasztaltuk.

ott vagyunk megint, hogy van egy klón, ami nem pont ugyanaz, és van egy veszteség a splitnél, ez áll szemben a pluginnel. ha az előbbi mellett tesszük le a voksot, akkor még mindig kérdőjel, hogy kell-e 6 db 1176 klón felvételhez. én erről beszéltem kezdettől fogva.

 

Link to comment
Share on other sites

59 perccel ezelőtt írta A/D:

ez jó ötlet, de a splittelésnél azért jócskán keletkezik veszteség a felvett hangon. én vettem a fáradtságot és megnéztem a splitelőket, ráadásul jó részét Silkkel együtt, és ezt tapasztaltuk.

ott vagyunk megint, hogy van egy klón, ami nem pont ugyanaz, és van egy veszteség a splitnél, ez áll szemben a pluginnel. ha az előbbi mellett tesszük le a voksot, akkor még mindig kérdőjel, hogy kell-e 6 db 1176 klón felvételhez. én erről beszéltem kezdettől fogva.

 

Nem kell 6db klón felvételhez, én meg erről beszélek... Keveréshez kell, tudod, outboard... :)

Amúgy tisztában vagyok vele, hogy nem preferálod a Klark Teknik 1176 kompiját, annak ellenére, hogy nem is láttad, szerintem ezt a vonalat elengedhetjük nem? :)

Link to comment
Share on other sites

"... rakjuk egymás mellé a két KT meg a két UA gyártmányú 1176-ot és nézzük meg különböző forrásokon azonos beállítással hogy melyik mit csinál. "

Én szívesen biztosítok erre megfelelő helyet és időt (ingyen és bérmentve) a budapesti stúdiómban, mert igazán kíváncsi lennék az eredményekre.

Szerintem a személyeskedést és a megjegyzéseket hagyjátok el, mert ez nem vezet sehová!

Nekem is az a véleményem, hogy szerezzünk tapasztalatokat A/B tesztelve, mert az közelebb visz a végeredményhez. 

Tök jó, hogy Fallika feltöltötte a fileokat, de én úgy érzem ezek alapján nem lehet komoly véleményt formálni a kompresszorról.

Várom a teszthez a cuccokat!

+36204596688

Link to comment
Share on other sites

Természetesen szívesen adok kölcsön 1176-ot tesztre. 

38 perccel ezelőtt írta rootkiller:

Mármint Davidovics kollégának? Egyébként ha annyira faszagyerek lenne akkor azt mondaná hogy na, rakjuk egymás mellé a két KT meg a két UA gyártmányú 1176-ot és nézzük meg különböző forrásokon azonos beállítással hogy melyik mit csinál. Lehetőség, idő gondolom lenne rá, de gondolom fosik a szája attól hogy kiderül hogy nem is olyan szar a Uli bácsi prémium márkájának a terméke, így azokat a vásárlókat is gondolkodásra késztetné akiket eddig nem riasztott el a nagyképű énaztánmindentjobbantudok stílusával.

 

természetesen szívesen adok kölcsön 1176-ot.

természetesen még nem olvastam a nekem írt üzenetet, éspedig azért, mert nem érek rá, kár hogy enélkül a fikció miatt nem működik az érvelés. 

egyébként kérdeztem már másokat hogy kinek van itthon warm audio cucca, mert azokat is meg kellene hallgatni. időt nem lesz könnyű találni, de érdekel engem is. 

természetesen kitiltottam, ez a stílus (most már sokadszorra) jó lesz a homokozóba narancsárga műanyag lapátkához. (akkor sem engedném meg ezt a hangnemet ha más lenne a célpont). természetesen mérlegeltem azt is, hogy mennyire konstruktív a vita az ő hozzászólásaival és milyen hatása van a fórumra ha mások gyalázását a plénum előtt megengedjük. 

A 1176-okat meg természetesen eladom ha megfizetik.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Fallika:

Nem kell 6db klón felvételhez, én meg erről beszélek... Keveréshez kell, tudod, outboard... :)

Amúgy tisztában vagyok vele, hogy nem preferálod a Klark Teknik 1176 kompiját, annak ellenére, hogy nem is láttad, szerintem ezt a vonalat elengedhetjük nem? :)

Rosszul értetted. Én nem ismerm a KT 1176 kompiját, így nem is minősítettem zenei értelemben. Én az értelmét vitattam annak amit csinálsz.

Tényleg ennyire rosszul fogalmazok?

Azt állítottam, hogy a KT 1176 csúnyán túl van árazva (vitatható az értelme a 2U magas doboznak és hogy 1176 kinézete van, amit mi másért csináltak volna ha nem azért, hogy drágábban el lehessen adni valamit, ami egy 6x6 centis smd panelre ráfér) és hogy pluginnel post processzálni kb pont ugyanolyan jó. Elmondtam hogy az SMD gyártás tartóssága mit jelent. 

Én nem fogok KT 1176-ot venni, a saját origi 1176-aimat se használom, mert pluginnel meg tudom csinálni ugyanazt. Ezt azoknak üzentem, akik rágják a körmüket hogy úristen most mi lesz ha nem fogok tudni venni "eredeti klón" 1176-ot. 

Még elmondtam hogy 4:1-el felvételkor komprimálni mit jelent, amit mások végül megerősítettek vagy jobban kifejtettek. (oké, Gabo splittelős ideájára nem gondoltam, ami tök valid felvetés)

Ennek ellenére ez is csak egy vélemény, így is kell kezelni.

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta A/D:

természetesen kitiltottam, ez a stílus (most már sokadszorra) jó lesz a homokozóba narancsárga műanyag lapátkához. (akkor sem engedném meg ezt a hangnemet ha más lenne a célpont). természetesen mérlegeltem azt is, hogy mennyire konstruktív a vita az ő hozzászólásaival és milyen hatása van a fórumra ha mások gyalázását a plénum előtt megengedjük. 

Én szoktam kedvelni, ha rootkiller kolléga megoszt velünk ezt-azt! De a stílus nekem sem jött itt be így nyilvánosan, ez merő hangulatkeltés. Megértem, ha felmegy a pumpa, de erre ott van a dühöngő topik  :-) és a személyes üzenet...

Link to comment
Share on other sites

Na, épp most tettem le a telefont Silkkel beszéltem.

A lényeg az, hogy ha már így ekkora az érdeklődés, meg mi is kíváncsiak vagyunk ezekre a klónokra, lehetne egy ilyen Outboard workshopot rendezni, hogy akkor már ne csak ezeket vegyük górcső alá (bennünket is érdekelnek ez a Warm Audio meg ilyen cuccok) hanem akkor legyen 2264ALB, 88RLB, Aea RPQ500 meg Falcon is. Ezeket mind adom is. Akár házigazdák is lehetnénk (Hit Space), ott van rendes lehallgatás meg minden adott. (Van UAD-2 is). Szóval több cucc és több eszmecsere lehetőség, meg meg lehetne hívni más érdeklődőket is.

Nem mellesleg érkezik most a GoldenAge Audionak a szuperolcsó passzív meg aktív ribbonja, ha az megjön, azt is górcső alá lehetne venni (mi sem ismerjük, szóval a tesztkört csinálhatnánk együtt).

Ha a KT 1176-a jó, akkor meg örülünk, mert felvehetjük a kínálatba azok kedvéért, akik úgy érzik, hogy ezzel tudnak kiteljesedni.

Ha ez így összejönne, akkor én is szuszakolnék időt egy ilyenen megjelenésre. 

A kérdés az, hogy jó lesz a Hit Space erre (és akkor többek találkozhatnának ezzel), illetve tud-e jönni más behallgatásra váró cucc? (Van valakinek Warm Audiója vagy ilyen DIY cucca ami érdekes lehet?)

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Én szoktam kedvelni, ha rootkiller kolléga megoszt velünk ezt-azt! De a stílus nekem sem jött itt be így nyilvánosan, ez merő hangulatkeltés. Megértem, ha felmegy a pumpa, de erre ott van a dühöngő topik  :-) és a személyes üzenet...

a fórum kétirányú kommunikáció. ha valaki nem szereti, ha ellentmondanak neki és ezért még személyeskedik is, annak inkább a blog írását javaslom, azzal mindenki nyer.

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta Fallika:

Én Balázsnak tudom vinni a KT-t, HS-be nem tom beérek-e...

mondjak a konkrét nehézséget, hátha tudunk segíteni rajta. a teszt lebonyolítása nyitva tartási időn kívül abszolút megoldható, és megpróbálunk minden érdeklődőhöz igazodni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...