Jump to content
Ménemszól.hu

Recommended Posts

  • Válaszok száma 166
  • Created
  • Last Reply
3 perccel ezelőtt írta A/D:

te nem akarsz részt venni a teszten? bocs, nem tudom hol vagy helyileg vagy ilyesmi, meg a fejtegetést se követtem végig.

Szóval. Nálam létrejöhet egy ilyen nagyobb teszt is akár, plusz kapcsolatban vagyok Silk-ékkel is, nem messze vannak tőlem. Van normális lehallgatás is, meg megfelelő helységek. (Feljátszó, lehallgató...)

Van Pro Tools, Cubase, felvett anyagokkal, sávokkal, amiken nyúzni tudjuk az outboardokat. Vannak gitárerősítők, hangfalak, hangszerek.

És "nyugi" van, nem egy üzlet, ahová azért vevők, érdeklődők jönnek. XVI. kerület, kertváros.

Ezzel együtt nagyszerű kezdeményezés, engem mindenképpen érdekel. Már most hárman vagyunk :-)

Link to comment
Share on other sites

oks, amit én ajánlok: nincsenek vevők mert este lehet, és a hit space eventet meghirdetném hivatalos eseményként. ha kevés cucc van és kevés érdeklődő én jó eséllyel nem veszek részt, de adom amit kell.

ti döntötök.

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Én akkor mennék, akármelyik helyszín lesz végül, meg lehet, hogy a kollégám is.
Más téma ugyan, de ha van kedvetek nézni NLS U47 és U67 klónt, akkor tudok vinni.

Fallika "Nekem volt, viszont van saját U47-em, csak csöves! "

Szuper, nem is kérdés, hogy jöhetnek :-)

Link to comment
Share on other sites

Ahogy A/D is írta, én is benne vagyok. Nekem indiferens a helyszín (ha Budapest) közlekedésileg. Viszont én is azért javasolnám a HS-et, mert ott rendelkezésre áll egy csomó más cucc, amit használhatunk etalonnak. Szuper konverterek, mikrofonok, szintik, amiken lehet próbálkozni. Nem beszélve a monitorokról, amikböl szintén van dögivel. 

Persze többség dönt...

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta A/D:

ez jó ötlet, de a splittelésnél azért jócskán keletkezik veszteség a felvett hangon. én vettem a fáradtságot és megnéztem a splitelőket, ráadásul jó részét Silkkel együtt, és ezt tapasztaltuk.

ott vagyunk megint, hogy van egy klón, ami nem pont ugyanaz, és van egy veszteség a splitnél, ez áll szemben a pluginnel. ha az előbbi mellett tesszük le a voksot, akkor még mindig kérdőjel, hogy kell-e 6 db 1176 klón felvételhez. én erről beszéltem kezdettől fogva.

 

A patchbayen splittelek half-normal módban. Fülre nem érzékelek veszteséget. 

Mindenkinek ajánlom a patchbay használatát, ha már legalább egy külső eszköze van! ?

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

És milyet ajánlsz? Mi egyszer vettünk, de soha többé nem akarok patchbayt látni, annyira rossz volt. Állandó kontakt hibák voltak.

 

Öt éve használunk három darabot. Nagyon masszív, ezért most a fejlesztésekhez is őket választottuk.
Ő az:  http://www.samsontech.com/samson/products/processors/s-class/s-patch-plus/

 

Link to comment
Share on other sites

21 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

U87-ből tudok vinni eredetit, meg akkor a klón U47, U67.
Szerdán mikor lenne, meg akkor milyen cuccok jönnek végül össze?
Engem főleg a mikrofonok érdekelnek egymás mellett, meg a WA2A vs LA2A.

 

Egyelőre két eseményről beszélünk, de megy az egyeztetés! Most szerdán a Klark 1176 és egy eredeti 1176LN lesz nálam. Ezeket vallatjuk.

A nagyobb volumenű esemény még szervezés alatt. Silk a Hitspace-t preferálja én nyitott vagyok mindenre, meglátjuk kinek, mikor és hol lenne jó.

Hercules kollégának van Warm Audio 76 ,ami egy Rev D utánzat, így meglesz az áhított hármas a nagyobb tesztnapon. 

Megjegyzem én nem bánnám, ha stúdió körülmények között tesztelnénk, mert értem én hogy a Hitspace-ben van sok jó monitor meg billentyűs hangszer, nade nálam van dob, gitár és billentyű, amin a mikrofonokat és az előfokokat, kompresszorokat lehetne vallatni. De mondom én nyitott vagyok. Szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

A szerda nekem sem jó, csak olyan este 11-től kb és csak rövid időre :( Viszont Silknek odaadom amiket kell.

Ki kéne nevezni egy szervezőt mert erre nekem nincs kapacitásom sajnos jelenleg.

Hacsak lehet, jó lenne jövő hétre áttenni a dolgot: nekem abszolút érdekem hogy minél többen tudják látni-hallani a tesztet, mert annak nincs sok értelme hogy két ember lepróbálja cuccokat, majd jövő héten megkérdezik tőlem még ketten, hogy nem lehetne-e hogy...

Én nem akarok szempont lenni, de üdvös lenne ha a teszten minimum egy 5-6 fő részt venne mondjuk Silken meg rajtam kívül.

Link to comment
Share on other sites

19 órája írta gabo:

A patchbayen splittelek half-normal módban. Fülre nem érzékelek veszteséget. 

Mindenkinek ajánlom a patchbay használatát, ha már legalább egy külső eszköze van! ?

a patchbay etekintetben nem más mint egy vezeték kettéválasztása, ami a legprimitívebb és legrosszabb módja ennek. ha ez mikrofon vagy akár gitár jelnél nem okoz hallható veszteséget úgy, hogy különböző impedanciájú bemenetekbe dugod be, akkor valahol nagy félreértésben lehetek.  

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...