Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer VC340


draco draconis

Recommended Posts

2 perccel ezelőtt írta Bendi:

Azért a 100 - 200 ezres sávban elég nagy a választék!

Korg monologue, Novation Bass Station,  Toraiz, Minitaur, ARP Odyssey...

Apropó: az ARP Odyssey régóta ott van a "kívánságlistámon", de sajnos helyhiány miatt nem igazán tudok belevágni. (Ha lenne egy 200nm-es családi házam egy 40 nm-es stúdióval, akkor azonnal! Csodálatos hangszer. Nem is értem, miért nem "viszik, mint a cukrot".

Lehet felreerthetoen irtam, de igen, ebben az arsavban sok nagyon jo szinti van, de foleg 2 oszci + sub, es a monoszinti 3 oszcis es kesz... :) De ez egyeni preferencia. Az Arp-ot is ajanlom, de az meg meg kompromisszumosabb... azt kb egyszer behangolod es pillanatragaszto, es akkor lemaradsz a sync, meg ringmod finomsagairol, vagy kiteped a hajad ... :) Kurvanagy hangszer egyebkent! :)

(off: kurvajo lett ez a thai jellegu zold curry... :D nyamnyam)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 347
  • Created
  • Last Reply
35 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Lehet felreerthetoen irtam, de igen, ebben az arsavban sok nagyon jo szinti van, de foleg 2 oszci + sub, es a monoszinti 3 oszcis es kesz... :) De ez egyeni preferencia. Az Arp-ot is ajanlom, de az meg meg kompromisszumosabb... azt kb egyszer behangolod es pillanatragaszto, es akkor lemaradsz a sync, meg ringmod finomsagairol, vagy kiteped a hajad ... :) Kurvanagy hangszer egyebkent! :)

(off: kurvajo lett ez a thai jellegu zold curry... :D nyamnyam)

Az ARP valójában egy "live" szinti. Tényleg real-time kell "huzogatni". Nem egy "DAW" hangszer. A MIDIje csak a NOTE-ON, NOTE-OFF-ot tudja. Viszont - pont a kezelőfelület miatt - pillanatok alatt lehet drasztikusan belebikázni a soundba.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Bendi:

Az ARP valójában egy "live" szinti. Tényleg real-time kell "huzogatni". Nem egy "DAW" hangszer. A MIDIje csak a NOTE-ON, NOTE-OFF-ot tudja. Viszont - pont a kezelőfelület miatt - pillanatok alatt lehet drasztikusan belebikázni a soundba.

meg belebakizni... :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem speciel a BSII jött be a legjobban a monoszintik közül. Bár viszonylag kevés a moduláló eszköz benne, de a célok nagyon drasztikusan megváltoztatják a hangot. Hétféle szűrő - mind másképp szól, habár a korai tesztek mind a TB hangzáson erőlködtek vele csak nem értem minek - analóg effektek, szubosc, ringmod, van szinusz is az oszcillátor formákban, és nem DCO hangzás. MIDIvel átmenet nélkül lehet a patcheket az egyikről váltani mintha Elektron szinti lenne (ilyent soha nem tud egy modulár) Jó billentyű, a legjobb-legszebb kezelőfelületek egyike. És olcsó billentyűvel együtt is.

A hangja fenomenálisan zsír. Szerintem jobb mint az összes Moog meg Model D. Bocs, de ez van.

A Neutron szintinek kísértetiesen emlékeztet a lowpass filteres hangja rá. Emiatt gondolkodom hogy minek nekem Neutron? Amíg a 3d grafikám előrenderel, addig csinálok egy fasza hangszínt mindig. Amikor meg zenélek ott vár készen. Kár hogy csak 127 hely van...

(Ezért nem is értem a hülye Novationt miért nem ebből csinált 8 polis synth stationt vagy mit)

Link to comment
Share on other sites

Meg jo, hogy nem vagyunk egyformak, mert akkor mindenki ugyanazt a hangszert venne es folosleges lenne ennyifelet gyartani :) 

Nekem speciel se a BSII, se az ARP nem jon be, egyszeruen nem passzol az en hangzasvilagomba, ettol fuggetlenul egyikre se mondom, hogy rossz hangszer.  BSII a funkcio/arertek aranyban jo valasztas lehet, az ARP mar neccesebb, ez csak annak lehet jo aki pont ez a hangzast keresni, annyira limitalt. A fenti videohoz: BigSky-al meg a Casio VL Tone is meg tud szolalni :) evek ota az egyetlen bebetonozott eleme  az en setupomnak is

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Meg jo, hogy nem vagyunk egyformak, mert akkor mindenki ugyanazt a hangszert venne es folosleges lenne ennyifelet gyartani :) 

Nekem speciel se a BSII, se az ARP nem jon be, egyszeruen nem passzol az en hangzasvilagomba, ettol fuggetlenul egyikre se mondom, hogy rossz hangszer.  BSII a funkcio/arertek aranyban jo valasztas lehet, az ARP mar neccesebb, ez csak annak lehet jo aki pont ez a hangzast keresni, annyira limitalt. A fenti videohoz: BigSky-al meg a Casio VL Tone is meg tud szolalni :) evek ota az egyetlen bebetonozott eleme  az en setupomnak is

Nem akarom szét offolni ARP-vel ezt a topikot, de Mark Doty csinált egy - talán - 5 részes sorozatot az ARP-vel, nos abból bizony nem az jön le, hogy limitált, sőt! :)

 

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta Bendi:

Ha valaki tudatosan használja, akkor nem bakizik!

Csakis az oszcik hangolasara gondolok, az nagyon necces, es minden koncert elott mehet az izgalom, hogy vajon elallitodott-e... :) Ertem hogy igy az igazi ("nyilt hangolasu" oszci), de azert eleg necces ha egy syncron hang tuning-rangatas utan be kene allni hirtelen egy finom szolohangra (oszt hirtelen be kene hangolni).

Amugy veletlenul sem fikazni akarom, ha jol emlekszem a sajat topikjaban inkabb en voltam , aki magasztalta :)

Link to comment
Share on other sites

Én sajnos annyiban pont beállok a fikázók közé hogy a KORG Arpja a lehető legjobb példa a silány építési minőségnek. 

Azok a pitchbend modwheel izék, amikor először megláttam nem hittem el hogy ezt vki komolyan gondolja. Na a Behringer ezerszer magasabb építési minőség. A billentyűje is szar. Aki ilyent akar inkább a desktopot vegye. 

Nekem a hangja "nothing special". Két vagy három patchet hallottam ami talán egyedinek tűnik. De határozottan örülök hogyha másnak tetszik, mert lehet hogy tud vmi olyat belőle ami nekem nem jutott eszembe.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta _cutoff:

hát ez érdekes - ki kéne egyszer próbálni élőben a bs2-t mert a demói alapján a legjellegtelenebb dco hangot hozza, amit ember el tud képzelni.

Kurva sokat megvettek és  lehet hogy rossz demókat hallgattál mert minden hülye elkezdte mutogatni a béna próbálkozásait. 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Bendi:

Nem akarom szét offolni ARP-vel ezt a topikot, de Mark Doty csinált egy - talán - 5 részes sorozatot az ARP-vel, nos abból bizony nem az jön le, hogy limitált, sőt! :)

Pedig vegulis elegge limitalt, de nagyon jol eltalalt hatarok azok... Es ezt a topicot mar ugysem lehet szetoffolni :):):)

Es amugyis egy ZENESZnek ne a hangszere legyen hatartalan (lehet persze az is), hanem a zeneje. Es minel korlatoltabb a hangszer, a zenesz annal tobbet torodik a zenevel. A G2-esemtol fejvesztve szabadultam meg, amikor eszrevettem magamon, hogy kepes vagyok a zenelesre szant napomat egy kick epitgetessel eltolteni. Ertem en, hogy jo lett a kick. ... es en meg csak nem is igazan tartom magam zenesznek, de mar engem is zavart, hogy mennyire nem zenelek... :)

De mondjuk egy gitar sem tartogat nagy megfejtest ugye... vagy egy dob(szett). Persze, hogyan jatszol rajta, na attol szol mashogy. Ezert jok az ecceru szintik. Van valami elkepzelesed, hozzanyulsz (hurt cserelsz, meg kitekered a kello pickup-setup-ot, ha netan tobb pickup van - gitar eseteben), ha kell effektet kotsz moge, oszt jonapot, zenelsz.

Es akkor ezzel vegulis elegge ontopic lettem: van kurvasok minden, ki tudod valasztani a neked kellot, ami megfelel az elvarasaidnak, penztarcadnak; zenelj!

Hogy nagyerdemu Szabo Tamast idezzem (mellekelve az eredeti): ne nezzetek mar, jatsszatok! :D (a felvetel egy kurvajolsikerult bulin keszult amin 1 mono mixerbol, meg egy termikrofon-bol rogzitettem, es hat a termikrofon megorokitett ilyen orokbecsu egysorosokat, amit a(z ekkorra mar kicsit sem jozanul hagyott) zeneszek az erositett mikrofontol legtavolabb probaltak egymassal megbeszelni, mert ekkor mar minden musor lement, ugyhogy rogtonozniuk kellett. :) A felvetelt kimaximalizalhattam volna, de minek. Ha kell, megcsinalod magadnak! :D )

 

ne_nezzetek_mar_jatsszatok(bySzaboTamas).flac

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Azok a pitchbend modwheel izék, amikor először megláttam nem hittem el hogy ezt vki komolyan gondolja. Na a Behringer ezerszer magasabb építési minőség. A billentyűje is szar. Aki ilyent akar inkább a desktopot vegye.

Az a gond, hogy az sajnos eleg autentikus...

Es vegulis lehetett ez egy (akar elhibazott :) ) vezerlo elv a koncepcioban. Az egy olyan hangszer, eredetileg is. Lehetett volna jobb megoldast talalni.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

az.

nekem meg ez a kedvencem, lattad mar? foleg 5:00-tol ajanlom, na nekem az is nagyon meghozza a nyalelvasztasom.

 

Demokat próbáltam, szar fülesekkel, de nekem élőben hatalmas csodálkozás volt hogy ebben meg mi szar a jó. A borzalmasan gagyi építési minőség miatt meg egyenesen szörnyülködtem, hogy "miezaszar?". Ilyen hangokat amikor próbáltam nem igen tudtam kiszedni belőle, pedig próbáltam.

A BSII DCO-ja meg olyan mintha VCO lenne, mert bár nem hangolódik el, úgy nyeklik csuklik az overall hangja mintha a VCO lenne benne. Kb. két perc alatt mosolyogtam tőle. Először a HS-ben hallottam egy kicsi Mackie MR hangfalon, de két hang után meglepett. Aztán vettem egyet és a hangja eléggé durva.

Ez a jó példa, ezek a sztenderd hangjai, nem kell erőlködni és ez jön belőle azonnal:
 

 

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Az a gond, hogy az sajnos eleg autentikus...

Es vegulis lehetett ez egy (akar elhibazott :) ) vezerlo elv a koncepcioban. Az egy olyan hangszer, eredetileg is. Lehetett volna jobb megoldast talalni.

Nem tudom milyen volt az eredeti, de ez a kínai fos kategóriát sem ütni meg. Ha ez koncepció volt, akkor kár volt érte. A legutsó gyerekjátékra magasabb építési minőséget alkalmaztak, mint arra a fehér gagyi szarra 299e forintért eredeti áron. Lehetett volna vmi minőségi kart is odatenni kb. +10 forint feláért.

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Demokat próbáltam, szar fülesekkel, de nekem élőben hatalmas csodálkozás volt hogy ebben meg mi szar a jó. A borzalmasan gagyi építési minőség miatt meg egyenesen szörnyülködtem, hogy "miezaszar?". Ilyen hangokat amikor próbáltam nem igen tudtam kiszedni belőle, pedig próbáltam.

a miezaszarozast nem ertem, de azt el tudom fogadni, hogy neked kibaszottul nem tetszik. Az epites minosege tenyleg nem tul magas, persze az eredeti is szar volt, de korg-ek tulpozicionaltak a dolgot, persze vegulis koffer-rel, imidzzsel (vagy hogy kene irni) blabla, de tenyleg inkabb egy modern orokseget hagyhattak volna hatra. Kihagyott ziccer.

De attol az meg egy kurvajo hangszer,

Es ne vard, hogy a BSII-t ekezzem, mert hulye lennek :P Az is kurvajo hangszer!

szerk.: ja, es ki lehet belole tekerni az ilyen hangokat. Nem epitesi minoseg, hanem algoritmus kerdese... Te nem tudtad kitekerni ezeket a hangokat. Pedig egy tok ecceru szinti.

Link to comment
Share on other sites

50 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

a miezaszarozast nem ertem, de azt el tudom fogadni, hogy neked kibaszottul nem tetszik. Az epites minosege tenyleg nem tul magas, persze az eredeti is szar volt, de korg-ek tulpozicionaltak a dolgot, persze vegulis koffer-rel, imidzzsel (vagy hogy kene irni) blabla, de tenyleg inkabb egy modern orokseget hagyhattak volna hatra. Kihagyott ziccer.

De attol az meg egy kurvajo hangszer,

Es ne vard, hogy a BSII-t ekezzem, mert hulye lennek :P Az is kurvajo hangszer!

szerk.: ja, es ki lehet belole tekerni az ilyen hangokat. Nem epitesi minoseg, hanem algoritmus kerdese... Te nem tudtad kitekerni ezeket a hangokat. Pedig egy tok ecceru szinti.

Analóg szinti esetén nálam az a koncepció ha 5 perc alatt nem fog meg az: szar. ;)

Link to comment
Share on other sites

... viszont most leültem a nagy monitorjaim elé, mert eddig lapotopon hallgattam, és ott tűnt jónak az Arp: a véleményem változatlan, az Arp nincs olyan jó hangban mint egy BS II. Akárhogy hallgatom. Élőben meg nekem még gyengébben muzsikált. BS II Rulez. Esetleg Waldorf Pulse II, de az DCO hangzás a javából mint az Elektron.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként pont beszélgettem a feleségemmel - mellettem a füle már annyira kiokosodott, hogy a miskóci gitáros megmondós rokkerzsótikat ki szokta röhögni ő is - hogy szó szerint és rossz értelemben megőrültek az emberek.

mert miközben írom ezt megy Analog Keysbe ütött egyszerű ezer éves dallamom (még egyszer te is véleményezted egy Andromeda + Virus változatát) és össze vissza mennek a midi és egyéb automatizálások, akár ritmus lépésenként akár a másodperc töredék részeként, mennek a több slotos beállított mod mátrixok, analóg FM szintézisek és közben kicserélem visszacserélem az ilyen patcheket. Oszt ma meg annak örülnek népek, hogy bedug egy drótot és át udja az LFO állítani az Osc Shape-et... És egy másik LFO kimenet meg a szűrőt is tudja tekergetni. Bravó, hatalmas taps. És jön a hangszerkereskedő A/D és arról osztja hogy "ez a jövő"...

Ilyenkor arra gondolok hogy az emberiség megérett a pusztulásra. Hol az a piros gomb? :D:D

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Egyébként pont beszélgettem a feleségemmel - mellettem a füle már annyira kiokosodott, hogy a miskóci gitáros megmondós rokkerzsótikat ki szokta röhögni ő is - hogy szó szerint és rossz értelemben megőrültek az emberek.

mert miközben írom ezt megy Analog Keysbe ütött egyszerű ezer éves dallamom (még egyszer te is véleményezted egy Andromeda + Virus változatát) és össze vissza mennek a midi és egyéb automatizálások, akár ritmus lépésenként akár a másodperc töredék részeként, mennek a több slotos beállított mod mátrixok, analóg FM szintézisek és közben kicserélem visszacserélem az ilyen patcheket. Oszt ma meg annak örülnek népek, hogy bedug egy drótot és át udja az LFO állítani az Osc Shape-et... És egy másik LFO kimenet meg a szűrőt is tudja tekergetni. Bravó, hatalmas taps. És jön a hangszerkereskedő A/D és arról osztja hogy "ez a jövő"...

Ilyenkor arra gondolok hogy az emberiség megérett a pusztulásra. Hol az a piros gomb? :D:D

Szokszor bennem is felvetul, hogy megerettunk a pusztulasra, de pont nem ilyen apropon.

Es megint, szerintem tok igazsagtalanul kostolgatod a modular vilagot, holott barmi megepitett szinti letezett azt valamilyen modon mindig modular megoldas inspiralta. MINDIG. Analogrol beszelek persze, de te is. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...