Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer VC340


draco draconis

Recommended Posts

1 perce írta PropaneB:

Senki sem állította, hogy bárki "hülye" lenne. Egyszerű technikai tényeket ismertetek.

Biztos vagyok benne, hogy MrFirechild megfelelő környezetben vette fel a szintiket, ismerve a berendezéseit!

Akkor meg nem olvasod a topikot. Segítek azért a címét is ajánlva:

A Behringer szinti van -e olyan jó mint a Roland?

Van, sőt, ugyanolyan. Ezt hallhatod Firechildnél. Ha nem vagy süket konkrétan ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 347
  • Created
  • Last Reply
1 perce írta draco draconis:

Szerintem idősebb vagyok mint te. DE EZ MIÉRT KÉRDÉS BAKKER... :D:D:D:D:D

OK, lehet. Leírtam, miért érdekes. (történelmi korismeret)

(Én 1973-as évjárat vagyok, de ismerem a 60-as évek zenei-stúdiótechnikai sztoriait, mivel édesapám és barátai benne voltak rendesen.)

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Az AB teszt gyakran egy kalap szart sem ér, de erről már sokszor volt szó. Az sokszor csak arra jó, hogy a tudatlanok bekajáljanak bármit.
Minden akkor derül ki, amikor mixbe kerül és meg van tekergetve.
Az egyik jól érthető lesz és kiszól a mixből, a másik meg egy maszat lesz, pedig magában teljesen jónak tűnik.
Ahogy gyakran egy plugin hangját sem lehet AB-ben megítélni, főleg nem egyetlen sávon.
Munka közben, mixben, sok sávon derül ki, hogy használható-e vagy sem és ez sok mindenre igaz.
 

Ez a mixbe bekerül izé, ez is eléggé hm... ósdi izé. Elég jól lehet hallani sok teszt esetén mi a jó és mi ami kevésbé. 

Igazából nem is értem ezt a sok lelkes felindulást itt. Miért erre fossátok ezt a sok betűt?

De ne kerülgessük itt a kását, mert van aki az életkorára büszke, be hogy ő húde érti a dolgot pusztán ezért (közben lószart sem jelent, mert nincs is esetleg hallása csak hiedelme, meg nem is idősebb, csak gondol és hisz valamit), a másik meg úgy gondolja hogy volt nála négy fos Behringer, akkor már tud mindent mert futószalagon gyártja a rockzenekarok izéit a denevérstúdióban (ja 2003-ban voltam nála lent).

Gyerekek ne köntörfalazzatok, vállaljátok fel úgy ahogy én is teszem legyetek ontopik és mondjátok ki ha van fületek:

a régi Roland a jobb vagy az új Behringer? Vagy egyformák? Vagy mi?

Hajrá! Hisz itt most SZAKÉRTŐNEK ÁLLÍTJÁTOK BE MAGATOKAT. MUTASSÁTOK, BIZONYÍTSÁTOK ÉS KI VELE!

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta PropaneB:

OK, lehet. Leírtam, miért érdekes. (történelmi korismeret)

(Én 1973-as évjárat vagyok, de ismerem a 60-as évek zenei-stúdiótechnikai sztoriait, mivel édesapám és barátai benne voltak rendesen.)

baszod te nyertél 3 évvel :D

Most akkor mi fog történni?

Nekem meg a sógorom meg az ángyom térdje kalácsa is ismert zenész, nagy arcokkal lógtam együtt 2001-ig meg ilyenek. És kiafaszt érdekel ha nincs fülem????

Link to comment
Share on other sites

(csak így hallgatgatom a TELEFONNAL FELVETT Inaya Day live felvételeket és azokat jobbnak hallom az énekes kvalitása miatt az EDDÁhoz képest. Egyszerűen akinek ilyen hangja van az dinamikus rádiófrekvenciás miksivel is jobb felvételt produkál mint ezer Pataki Attila fénykorában, akinek nincs rossz hangja egyébként. Szóval amikor jöttök a deeser sziszegéssel mint fő probléma, akkor szintén röhögnöm kell, a kutyát nem érdekli Inaya Day esetén a sziszegés, mert annyira elhanyagolható ilyen hangnál. Elhiszem hogy ma alig van Vikidál Gyula - én nem hallok legalábbis ilyen hangokat - és emiatt a maximum kell masterben, keverésben,felvételben, nulla deesszer sziszegéssel, mert ha van akkor már ratyi az egész, mert mindenki arra fog figyelni a gyenge énekesi kvalitás miatt. De ez az Inaya Day kiröhögi az USB kondi miksijével otthon az egész 80-as évek felvételi Sokolra optimalizált világát, illetve sajna a P.box se alja se teteje Vikidál énekét is, ahol nem az énekes tehet az elbaszott felvételről. Ha 80-as évek Vikidálja ezt az éneket egy SP B1 kínai klón kondimiksibe illetve Emu1820m előfokban tolja, szélesebb felvételi tartományt kapnék, sziszegést leszarva)

Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta draco draconis:

a régi Roland a jobb vagy az új Behringer? Vagy egyformák? Vagy mi?

Nem tudom, de igazából nem is nagyon érdekel, csak bosszant, amikor marhaságokat írsz.
Főleg amikor olyan minősíthetetlen stílusban teszed, ami akkor sem elfogadható, ha netán igazad van egy dologban.
Viszont ezek után nagyon szeretnék valamit hallani, amit te kevertél és nem villanyzene, ami kész hangokból van összelegózva.
Csak, hogy képben legyünk az elképesztő nagy tudományoddal és hatalmas tapasztalatoddal.
 

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Nem tudom, de igazából nem is nagyon érdekel, csak bosszant, amikor marhaságokat írsz.
Főleg amikor olyan minősíthetetlen stílusban teszed, ami akkor sem elfogadható, ha netán igazad van egy dologban.
Viszont ezek után nagyon szeretnék valamit hallani, amit te kevertél és nem villanyzene, ami kész hangokból van összelegózva.
Csak, hogy képben legyünk az elképesztő nagy tudományoddal és hatalmas tapasztalatoddal.
 

Bakker, te kaptál felkérést, nem én ! Hol a válaszod ki vele, tehát mi újság a Behringer szintivel, ez annak a topikja! :o

Én ezer felvételt tolok mindenhová, már én is unom, és ha olvasni is tudnál  - amit offenzív retorikaként rajtam kérsz számon többször - akkor olvashatnád nem érdekel az énekhang felvétel addig amíg nincs egy Inaya Day-em kéznél. Arra meg kicsi az esély.

De nem vagyok süket.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Nem tudom amúgy miért emlegeted ezt az Inaya Dayt, de most belenéztem.
Ez kőprofi amerikai produkció. Faszán énekel, de hogy jön ide a kínai hulladék mikrofonhoz?
Nyilvánvalóan nem abba énekelt, bár az ilyen énekelhet egy telefonba is, akkor is élvezhető lesz.
 

Bakker nézd már meg a live felvételeit ahol rádió miksivel nyomul... facepalm. Vagy ahol csak kiáll az utcára.

"bár az ilyen énekelhet egy telefonba is, akkor is élvezhető lesz."

Hát erről koptatom a számat: le van szarva a deesser ilyen hang esetén. Na vajon miért? Miért hallod? Hol az előfok? Meg kurvára tömörített a felvétel is?

HMMMMMM?????????????????????

(ps: az összes troll hozzászólásotok hogy jön a Behringer VC340-hez?)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:


Gyerekek ne köntörfalazzatok, vállaljátok fel úgy ahogy én is teszem legyetek ontopik és mondjátok ki ha van fületek:

a régi Roland a jobb vagy az új Behringer? Vagy egyformák? Vagy mi?

Hajrá! Hisz itt most SZAKÉRTŐNEK ÁLLÍTJÁTOK BE MAGATOKAT. MUTASSÁTOK, BIZONYÍTSÁTOK ÉS KI VELE!

Nos,  ONTOPIC: MrFirechild demóit hallgatva (ami biztos nem gagyi...)

Tök jó a Behringer. Egy birkafikányit elmarad az alsó frekvenciatartománya a Rolandéhoz képest és egy picivel több felharmonikus torzítást hallok a magasabb frekvenciákon (konyhanyelven a Roland kicsit "gömbölyűbben" szól), de teljesen vállalható sound. Én vennék, ha ilyen kellene hirtelen.

Hallottam egy hármas tesztet is, ahol egy VP-03-assal is "összenézik", itt a boutique Roland sokkal butábban szól mindkettőnél...

Átmentem a vizsgán gróf úr? :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta PropaneB:

Nos,  ONTOPIC: MrFirechild demóit hallgatva (ami biztos nem gagyi...)

Tök jó a Behringer. Egy birkafikányit elmarad az alsó frekvenciatartománya a Rolandéhoz képest és egy picivel több felharmonikus torzítást hallok a magasabb frekvenciákon (konyhanyelven a Roland kicsit "gömbölyűbben" szól), de teljesen vállalható sound. Én vennék, ha ilyen kellene hirtelen.

Hallottam egy hármas tesztet is, ahol egy VP-03-assal is "összenézik", itt a boutique Roland sokkal butábban szól mindkettőnél...

Átmentem a vizsgán gróf úr? :-)

 

 

Mondjuk hogy értékelem a kompromisszumra való hajlásod. De szerintem ez egyébként totál szubjektív vélemény volt.

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Mondjuk hogy értékelem a kompromisszumra való hajlásod. De szerintem ez egyébként totál szubjektív vélemény volt.

Köszönöm, de kis kötözködést érzek ki a betűid mögül...:

Persze, hogy szubjektív, hogyan lehetne, hogyan legyen objektív?

Mondd meg kérlek.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Köszönöm, de kis kötözködést érzek ki a betűid mögül...:

Persze, hogy szubjektív, hogyan lehetne, hogyan legyen objektív?

Mondd meg kérlek.

Csakis műszeres mérés az objektív, ez nem vitás. Az emberi vélemény annyiban számít, hogy megvan a sound vagy nincs. Az fekete fehér etekintetben. Az "olyan mintha" az azt jelenti hogy nincs meg a sound. 

De ugyebár ha "kerekebbnek" érzed a régit, az ezer más ok folytán is lehet. Egyéni szubjektumtól kezdve ezer más.

Ugye abban az alkatrészek sem úgy üzemelnek itt-ott mint új korában. Gondolom, de ezt mondja meg a szakember.

Egyébként a digit Roland sem rossz, 50-60.000 Ft.-ért azt venném. Minden csak ár kérdése. 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem mind a haromban "megvan" a sound. Egymas mellett van egy minimalis kulonbseg, vokoderben tobb is (de ez pl miki-elofok-kerdeskor is lehet), es a butik tenyleg verszegenynek tunik, de ha elotte nyomok egy pause-t, es kicsit kesleltetve inditom el (szoval nem A/B), akkor azt is hasznalhatonak hallom (kvazi ki lehetne belole tekerni a masik kettot). Meg ugye mivel rolandrol van szo, mivan, hogyha az eredetit is olyanra akartak, csak nem volt eleg preciz technologiajuk hozza, es azert lett olyan, amilyen? :)

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta DutchFlowers:

Szerintem mind a haromban "megvan" a sound. Egymas mellett van egy minimalis kulonbseg, vokoderben tobb is (de ez pl miki-elofok-kerdeskor is lehet), es a butik tenyleg verszegenynek tunik, de ha elotte nyomok egy pause-t, es kicsit kesleltetve inditom el (szoval nem A/B), akkor azt is hasznalhatonak hallom (kvazi ki lehetne belole tekerni a masik kettot). Meg ugye mivel rolandrol van szo, mivan, hogyha az eredetit is olyanra akartak, csak nem volt eleg preciz technologiajuk hozza, es azert lett olyan, amilyen? :)

A korábban előttem szólókkal kicsit annyiban egyetértek, hogy ez pont az a tool amit illik egy kicsit gyűrni, sőt. Azaz pont jót tesz neki ha overba tolod torzításig a hangodat vokóder esetén. Nem mindegy hogy egy szar digit torzítást kapsz vagy azt a kellemes "dirtybitch" torz hangot.

Link to comment
Share on other sites

32 perccel ezelőtt írta draco draconis:

A korábban előttem szólókkal kicsit annyiban egyetértek, hogy ez pont az a tool amit illik egy kicsit gyűrni, sőt. Azaz pont jót tesz neki ha overba tolod torzításig a hangodat vokóder esetén. Nem mindegy hogy egy szar digit torzítást kapsz vagy azt a kellemes "dirtybitch" torz hangot.

Ezzel nem akarok es nem lehet vitatkozni. Persze lehet etetni a butikot elofokkal... :)

OFF: de ha mar roland, akkor mondjuk egy random jobbara felvevo, kevero studioba a beeso zenekarok kisegitesere pl egy inegra-7 nalam a magasan ajanlott kategoria. Barmi mas kizarva. Vagy pl egy reklamzenekben utazo mokusnak. Elso hangszernek. Jobb ar-ertek aranyt nem tudok mondani. Az abszolut mindenes. Tonnanyi sample-library-tol kimel meg. Oszt roland... :)

Annyit volt ekezve csori roland, hogy ez kikivankozott... :)

ON

 

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Ezzel nem akarok es nem lehet vitatkozni. Persze lehet etetni a butikot elofokkal... :)

OFF: de ha mar roland, akkor mondjuk egy random jobbara felvevo, kevero studioba a beeso zenekarok kisegitesere pl egy inegra-7 nalam a magasan ajanlott kategoria. Barmi mas kizarva. Vagy pl egy reklamzenekben utazo mokusnak. Elso hangszernek. Jobb ar-ertek aranyt nem tudok mondani. Az abszolut mindenes. Tonnanyi sample-library-tol kimel meg. Oszt roland... :)

Annyit volt ekezve csori roland, hogy ez kikivankozott... :)

ON

 

Csinal a Roland is jo cuccokat, ez nem vitas, csak nem feltetlen a szintik kozott kell keresni. Az ott meghalt, bar az integrat nem ismerem errol nem tudok nyilatkozni. Senki nem beszel pl sehol (ittohn legalabbis) az UA hangkartyakrol, messze a legjobbak az arkategoriaban, siman Apogee szint meg a Mobile UA is hangminosegben.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta axon.dust:

Csinal a Roland is jo cuccokat, ez nem vitas, csak nem feltetlen a szintik kozott kell keresni. Az ott meghalt, bar az integrat nem ismerem errol nem tudok nyilatkozni. Senki nem beszel pl sehol (ittohn legalabbis) az UA hangkartyakrol, messze a legjobbak az arkategoriaban, siman Apogee szint meg a Mobile UA is hangminosegben.

Figyu, az integra azt a vonalat viszi tovabb kb, mint a 1080, csak a valodi hangszerek emulacioja kicsit sokkal elorebb van, es tulajdonkeppen ugyanaz a technologia tovabb-csiszolva. Es meglepoen jo, hallgasd meg az online demoit, ugy egyebkent meg szintezisben mindent tud amit a 1080, csak sokkal inkabb. Kb amire a motif-ot ajanlanam 10-15 eve. Igaz, ebben nincs sampling. Vagyis pont hogy ez egy szintetizator. Ugyhogy a szintik kozott is lehet talalni jokat rolandbol. A se-02-t is. :)

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

A se-02-t is. :)

Az SE2.t meg pont nem a Roland csinalta, hanem az SE, csak max a dobozt, meg ratettek a logojukat, amugymeg azis valahol egy minimoog klon/utangondolas, pont 2x annyiert amennyibe a Behringer D kerul, ugyanolyan nyeklonyaklo muanyag kivitelben :) 

Link to comment
Share on other sites

45 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Az SE2.t meg pont nem a Roland csinalta, hanem az SE, csak max a dobozt, meg ratettek a logojukat, amugymeg azis valahol egy minimoog klon/utangondolas, pont 2x annyiert amennyibe a Behringer D kerul, ugyanolyan nyeklonyaklo muanyag kivitelben :) 

OFF

A Roland SE-02 hajszál híján kétszer annyiba kerül, mint a Behringer Model-D...

ON

Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta Bendi:

OFF

A Roland SE-02 hajszál híján kétszer annyiba kerül, mint a Behringer Model-D...

ON

Igen, de sokkal modernebbul hasznalhato. Szoval a model-d sokkal nagyobb kompromisszum, es meg csak nem is hallottam eloben... :)

1 órája írta axon.dust:

Az SE2.t meg pont nem a Roland csinalta, hanem az SE, csak max a dobozt, meg ratettek a logojukat, amugymeg azis valahol egy minimoog klon/utangondolas, pont 2x annyiert amennyibe a Behringer D kerul, ugyanolyan nyeklonyaklo muanyag kivitelben :) 

A se-02 valoban studio electronics, a roland a digit meg a kulso, a hatso 1 poti kivetelevel egy ideig nem fog meghalni tul hamar. A meretehez kepest meg van epitve. A kapcsolok is elmennenek egy intellijel atlantis-on. A minijack out, meg a hangeropoti, ami kozel megbocsathatatlan azon a hangszeren. (nem mintha az barkacsolassal ne lenne megoldhato :P ) :D

szerk.: a beepitett hangkartya meg teljesen jo. A hangszoro is. ez mar foleg Bendinek. :) Ha valaki ugy gondolja, hogy 1 monoszintibol old meg mindent, akkor kenyelme apropojan is ajanlanam a se-02-t majd ketszer annyiert. A kovetkezo monoszinti meg 2x ennyi. Ebben az arbam viszont van meg versenyzo foleg 2+sub, de van pulse2 is (cheerz! :) ) , de a monoszinti 3 oszcillatoros, es kesz :) Ebben a tekintetben a model-d is befuto.... tenyleg meg kene hallgatnom.

 

Link to comment
Share on other sites

40 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

A kovetkezo monoszinti meg 2x ennyi.

Azért a 100 - 200 ezres sávban elég nagy a választék!

Korg monologue, Novation Bass Station,  Toraiz, Minitaur, Minibrute-2 (éppen picit drágább, mint 200.000), ARP Odyssey...

Apropó: az ARP Odyssey régóta ott van a "kívánságlistámon", de sajnos helyhiány miatt nem igazán tudok belevágni. (Ha lenne egy 200nm-es családi házam egy 40 nm-es stúdióval, akkor azonnal! Csodálatos hangszer. Nem is értem, miért nem "viszik, mint a cukrot". (A plug-in verziója - Korg Collection - természetesen megvan, és imádom!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...