Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer VC340


draco draconis

Recommended Posts

1 órája írta draco draconis:

(Mikrofonról: ha a 80-as években minden magyar hanglemez olyan minőséggel lett volna felvéve mint egy Studio Project B1 kínai izé, akkor igen fasza felvételek születtek volna).

Viccesen hangzik ez a B1 dolog! ?

Lényegesen jobb mikrofonokat használtak minden rendes stúdióban!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 347
  • Created
  • Last Reply
57 perccel ezelőtt írta gabo:

Viccesen hangzik ez a B1 dolog! ?

Lényegesen jobb mikrofonokat használtak minden rendes stúdióban!

Ja, hegyekben álltak a Neumanok akkoriban az országban.
Még a vidéki művházakban is az volt, szóval ne vicceljünk már!
Sőt még Fairchild is volt az országban!!!
A 80-as évek elején készültek tök jó felvételek is, amik csak pár évvel voltak lemaradva az akkori nyugathoz képest.
A 90-es évekre aztán nagyon megnőtt a lemaradás, de előtte ha valami nem szólt jól,
az általában nem a cuccon múlt. Oktatás pl. nem igazán volt a témában, meg nem lehetett a Sterling Soundba elhordani masterelni,
mint ahogy tette a nyugati világ jó része, stb.
A lényeg, hogy az akkori technikához képest ez a kínai hulladék egy vicc.
 

Link to comment
Share on other sites

Hát ez viccos. Előszedtem a régi felvételeket -szinte akárkit  - és annyi fedett, kásás sokszor valódi torz overba vitt énekhangot mint azokon hallani egy SP1 B1-el vagy egy Behringer fossal + EMU1820m-el körbe röhögök. 

Még nagyon nagy nevek korai munkái is szűk tartományban szólnak. És mindenfelé - honi berkekben főleg - jellemző volt a dinamikus miksi használata. 

Miről is van akkor szó? 

 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta draco draconis:

Miről is van akkor szó?

Arrol, hogy a technika ugyan lehet adott, csak azt hasznalni is kene.

13 órája írta deneverstudio:

...

Ja, voltak Neumann-ok, meg lehet volt Fairchild is... De ezek szintik.

Mar maga az elso minimoog is ugy jott letre, hogy a nagy modulart occsositottak meg hordozhatobba tettek. Aztan jottek az integralt(abb) szintik, amely IC-k kozul a mai napig legendas meglehetosen sokuk. Azt meg tudjuk, hogy maga a meret onmagaban olyan sokat nem nyom a latba, ha hangrol van szo. Pont azok a legendas IC-k bizonyitottak ezt be.

Es annak ellenere, hogy latom ertelmet, hogy highend profi cuccokba (ami ott van a rack-ben, oszt annyi) alkarnyi kondenzatort pakoljanak a maximalis maximumert, siman igaza van draconak, hogy ezek a hangszerek meg a profi zeneszek 90%-a igenyeinek 90%-at is siman fedezik, de az aruk egyertelmuen mutatja, hogy nem csak a profik a kozonseg.

Ez csak az en ketcentem :)

SZERK.: Ezt a hsz-emet utolag szerkesztettem, mert beolvastam a fairchild-ot fairlight-nak, es hulyeseg irtam annak kapcsan... :)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta draco draconis:

Még nagyon nagy nevek korai munkái is szűk tartományban szólnak

Nem tudom miket hallgattál. Voltak borzalmasan szóló lemezek is szép számmal, ahogyan ma is, ez egyértelmű, de eleve felesleges a mai lemezekhez hasonlítani egy 30-40 éves lemezt, mert teljesen más a felvételi technológia, a keverési és a masterelési szokások. A mikrofonok viszont százszor jobbak voltak már akkoriban is, mint ez a fostalicska, de sok egyéb dolog is elérhető volt, mert a komcsiknak futotta rá gond nélkül és megvették. Azt szó szerint kell érteni, hogy a vidéki művházakban is Neumanok voltak. Ezért volt tévedés, amit mondtál.
Az első két Edda, vagy a P. Box Kő kövön lemeze pl. a mai napig korrektül szól és simán oda lehet tenni a néhány évvel korábbi nyugati anyagok mellé.
Nem lesz nagy különbség, főleg ha ezek is kapnak egy rendes masteringet, mint azok.
Az meg hogy ennek a kínai vacaknak netán több a magasa, mint egy korabeli felvételnek, az kit érdekel?
Főleg, hogy az egész magastartománya értékelhetetlen ezeknek a kamu mikrofonoknak.
 

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta V/Oct:

Evidens! Hogy ne lenne helyük! De nem is volt ráírva a kínai mikrofonokra, hogy Neumann U-47, és nem is akarta veled elhitetni senki, hogy ugyanúgy szól az ár töredékéért, ugye? Én is használok vacak minőségű motyót, fos miksit pl. a karakter miatt. Imádom a casio játékszintim pedálokon áttolva szarrá torzítani. De nem gondolom azt, hogy úgy szól mint egy hammond leslie-vel...

Jaja, jogos. Erről leginkább a stratocaster kópiák jutnak eszembe. A forma, néhol a neve is, némelyik silányabb faanyagból, némelyik meg keményen odakoppint a Fendernek. Fél ház ára volt egy elektromos gitár régen, most már nevetséges áron (néha nevetséeg minőségben is), de van és lehet önkifejezni. Puding próbája az evés, a jövő majd eldönti, hogy mekkora lesz a különbség köztük. Csak be kell menni a hit space-be és összehallgatni a két motyót (most a Moog koppintásra gondolok). Akinek lesz arra elég pénze, az veszi az eredetit, akinek nem, az meg eldönti mit szeretne. 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta DutchFlowers:

De manapsag pl a Fairchild-dal siman versenyez egy telefonra letoltheto sampler is.

Óvatosan. :) A Fairchild mikrofon, a Fairlight sampler... egyébként van itthon több is, gyüjtőknél, én már láttam élőben, ahogy synclaviert is, de tök mindegy, csak gondoltam szólok.

Link to comment
Share on other sites

Ja, es deplane Uli is profittal arul am... :)

Az olcso szarokrol meg annyit, hogy Roland TB-303, meg TR-808, azok aztan olcso szarok voltak. Es soha nem is szoltak igazan jol, vagy neadjisten zajtalanul. Szoval ez ne legyen mar kerekkotoje a dolognak. Ertem, hogy ma mar alig van mukodokepes eredeti a fent emlitett hangszerekbol, de azt mindenki tudja, hogy egy olcsotol nem szabad tobbet varni.

Es igaz, hogy csak a DM-et hallottam eloben, de arra pl a basszus meg a dob kivetelevel gyakorlatilag barmi mast ra lehet bizni egy random dalban. Szonyeg, ritmikus akkord, 1-2 hulye-effekt, plottyogo dallamoktol elektromos zongiig eleg sok mindent, alkalmas ra. Az effektjei tokjok, mire markazott pluginbol megveszel egy olyan szettet siman elkoltod az arat (nyilvan a plugin megoldas flexibilisebb, kiveve szinpadon).

A DM alapjan vakon odaitelem, hogy egesz jo a tobbi is, igazabol az UB-XA-ra volt egy rovidebb merevedesem, amikor eloszor megrebesgettek. :)

Itt igazabol szerintem nem az van, hogy draco hype-olja a behringert, hanem, hogy a behringer nev multja miatt igen eros az elutasitottsaga, es o meg nem erti, hogy miert nem lehet nyitottabb elmevel kozeliteni a kerdes fele. Ezek nem elofokok, ezek nem legendas hangu kompresszorok, amirol beszelunk. Ezek szintetizatorok, hangszerek. Egy legendas outboard vasat igenis az alkarnyi kondenzator, meg a bizmut-kriptonit-magos trafo tett azza, ami. De egy legendas Prophet pl (CEM csip), ugyanugy "szaros" integralt elektronika volt, es van ma is. Itt tenyleg nincsenek nagyon nagy megfejtesek. Most hogy ekkora vagy kisebb, meg atutott vagy feluleti igazabol csak az otthoni javithatosagan valtoztat.

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta V/Oct:

Óvatosan. :) A Fairchild mikrofon, a Fairlight sampler... egyébként van itthon több is, gyüjtőknél, én már láttam élőben, ahogy synclaviert is, de tök mindegy, csak gondoltam szólok.

A Fairchild egy kompresszor. Leginkább a Fairchild 670-re gondolok, ez a sztereó, a 660-as a monó verzió.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta gabo:

A Fairchild egy kompresszor. Leginkább a Fairchild 670-re gondolok, ez a sztereó, a 660-as a monó verzió.

Is, van mikrofon is, mivel miksikről beszéltetek azt hihettem arról van szó. De itt már akkora kavarás van... :) Mindenki összevissza beszél csak hogy igaza legyen. Én meg még mindig annyit mondok, hogy egy smt-ből összerakott minimoog nem ugyanaz mint egy fóliakondikból, aranyozott lábú válogatott UA726 tranzisztorpárokból összepakolt. Egész más állat mint egy mai kinai sorozatgyártott valami. És hogy ez hallatszik. A Roland régi túlhájpolt vackairól semmit nem mondtam, DutchFlowers.

https://www.ebay.com/itm/Fairchild-Microphone-Module-A55/202166449124?hash=item2f120f33e4:g:~A4AAOSwAHtaR665&vxp=mtr

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta V/Oct:

Óvatosan. :) A Fairchild mikrofon, a Fairlight sampler... egyébként van itthon több is, gyüjtőknél, én már láttam élőben, ahogy synclaviert is, de tök mindegy, csak gondoltam szólok.

Az a gond, hogy Tofi valszeg a Fairchild kompresszorra gondolt, nem a samplerre, amit egyebkent is faiirlight faszom, nem kene tobbfelel kommunikalnom :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta V/Oct:

Is, van mikrofon is, mivel miksikről beszéltetek azt hihettem arról van szó. De itt már akkora kavarás van... :) Mindenki összevissza beszél csak hogy igaza legyen. Én meg még mindig annyit mondok, hogy egy smt-ből összerakott minimoog nem ugyanaz mint egy fóliakondikból, aranyozott lábú válogatott UA726 tranzisztorpárokból lévő mini más állat mint egy mai kinai sorozatgyártott valami. És hogy ez hallatszik. A Roland régi túlhájpolt vackairól semmit nem mondtam, DutchFlowers.

https://www.ebay.com/itm/Fairchild-Microphone-Module-A55/202166449124?hash=item2f120f33e4:g:~A4AAOSwAHtaR665&vxp=mtr

Volt miki is, de Töfi tuti a kompresszorra gondolt! :-)

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

De egy legendas Prophet pl (CEM csip), ugyanugy "szaros" integralt elektronika volt, es van ma is. Itt tenyleg nincsenek nagyon nagy megfejtesek.

No, ez az a szint ahol nem is akarok már vitázni... :)  A Cem state of the art chippeket gyártott, a gyártástechnológia csúcsa volt a korában, és látod, még most is kiválthatatlan dolog. Tájékozódni, utánaolvasni ér... 

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Nem tudom miket hallgattál. Voltak borzalmasan szóló lemezek is szép számmal, ahogyan ma is, ez egyértelmű, de eleve felesleges a mai lemezekhez hasonlítani egy 30-40 éves lemezt, mert teljesen más a felvételi technológia, a keverési és a masterelési szokások. A mikrofonok viszont százszor jobbak voltak már akkoriban is, mint ez a fostalicska, de sok egyéb dolog is elérhető volt, mert a komcsiknak futotta rá gond nélkül és megvették. Azt szó szerint kell érteni, hogy a vidéki művházakban is Neumanok voltak. Ezért volt tévedés, amit mondtál.
Az első két Edda, vagy a P. Box Kő kövön lemeze pl. a mai napig korrektül szól és simán oda lehet tenni a néhány évvel korábbi nyugati anyagok mellé.
Nem lesz nagy különbség, főleg ha ezek is kapnak egy rendes masteringet, mint azok.
Az meg hogy ennek a kínai vacaknak netán több a magasa, mint egy korabeli felvételnek, az kit érdekel?
Főleg, hogy az egész magastartománya értékelhetetlen ezeknek a kamu mikrofonoknak.
 

Hál istennek a feleségem hallgatja ezeket a borzalmas felvételeket mint P.Mobil és minden ami Vikidál. Konkrétan nagyon szarok. De a többi is. Ha ezek a felvételek mai füllel rendben vannak akkor szeritem nagyon más fülünk van. Én Dutch-al értek egyet.

 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta V/Oct:

No, ez az a szint ahol nem is akarok már vitázni... :)  A Cem state of the art chippeket gyártott, a gyártástechnológia csúcsa volt a korában, és látod, még most is kiválthatatlan dolog. Tájékozódni, utánaolvasni ér... 

Mert akkoriban meg nem volt a gyartastechnologia azon a szinten. A 70-es evekben azert az integralt aramkorok gyartasa meg elegge gyerekcipoben jart, az akkori csucs a mai mezonyben hol jatszana szerinted?

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Hál istennek a feleségem hallgatja ezeket a borzalmas felvételeket mint P.Mobil és minden ami Vikidál. Konkrétan nagyon szarok. De a többi is. Ha ezek a felvételek mai füllel rendben vannak akkor szeritem nagyon más fülünk van. Én Dutch-al értek egyet.

Látom nem akarod megérteni.
Ha az nincs rendben amit írtam, akkor kb. semmi sem, amit 40 éve csináltak, ami nyilvánvaló marhaság, már bocs.
Minden kornak van egy jellegzetes hangzása, ami sok mindentől olyan és az már olyan is marad.
És nem P Mobilt írtam és nem Vikidált, hanem három másik lemezt, bár emlékeim szerint az akkori Mobil lemezekkel sem volt semmi gond.
Mai füllel persze furák a korabeli lemezek, de ezek simán megfeleltek a kor követelményeinek és mindent a maga környezetében érdemes értékelni.

Az olcsó kínai mikrofont ne ezekkel nézd össze, mert ezek nem a mikrofonoktól szólnak úgy, ahogy szólnak, hanem ezer más egyéb dologtól.
Ha csak a mikrofonokon múlna, akár úgyis szólhatna, mint egy mai felvétel, sőt sokkal jobban, mint a a kínai.
A kínai mikrofont az élvonalbeli amerikai produkciókkal nézd össze, aztán szólj, ha sikerült a közelébe érni vele, de nem fog.
Ettől még nyilván megvan a helye, mert a kezdőknek is kell valami, csak ne magasztalj az egekig egy nyilvánvalón vacakul szóló mikrofont.

Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta V/Oct:

Nem kell törölni szerintem, tévedni emberi dolog. Ebben a topicban eddig csak Draco nem tévedett, de mondjuk ő nem tud, hisz ő a tökéletes. :) Hagyd ott nyugodtan, az, hogy be tudod ismerni, hogy tévedtél, sokkal szimpibb emberileg, nálad a pont.

Figyuzzá már feszkókám, hajtogatod a bullshited de nem fogja más elrakni a táskába hogy hazavigye. Én arról nem tehetek hogy süket vagy mint a nagyágyú ha nem hallod: a Model D ugy szól mint az eredeti 99%-ban ami mixben 100% megkülönböztethetetlenséget jelent. Tehát pont te tévedsz rögtön az elején 100 hozzászólással köbre emelve.

Csinalod a feszültséget. Per oktáv. Sikítozol vagy mi. :D

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Látom nem akarod megérteni.
Ha az nincs rendben amit írtam, akkor kb. semmi sem, amit 40 éve csináltak, ami nyilvánvaló marhaság, már bocs.
Minden kornak van egy jellegzetes hangzása, ami sok mindentől olyan és az már olyan is marad.
És nem P Mobilt írtam és nem Vikidált, hanem három másik lemezt, bár emlékeim szerint az akkori Mobil lemezekkel sem volt semmi gond.
Mai füllel persze furák a korabeli lemezek, de ezek simán megfeleltek a kor követelményeinek és mindent a maga környezetében érdemes értékelni.

Az olcsó kínai mikrofont ne ezekkel nézd össze, mert ezek nem a mikrofonoktól szólnak úgy, ahogy szólnak, hanem ezer más egyéb dologtól.
Ha csak a mikrofonokon múlna, akár úgyis szólhatna, mint egy mai felvétel, sőt sokkal jobban, mint a a kínai.
A kínai mikrofont az élvonalbeli amerikai produkciókkal nézd össze, aztán szólj, ha sikerült a közelébe érni vele, de nem fog.
Ettől még nyilván megvan a helye, mert a kezdőknek is kell valami, csak ne magasztalj az egekig egy nyilvánvalón vacakul szóló mikrofont.

Mai füllel az összes egy rakás fos. Aki nem hallja az süket vagy inkább hallássérült. 

De az 1900 elején a hengerre vett ének rendben volt, mert az volt a tech magasfoka akkori füllel. Ennyi. Szvsz te nem érted. A művházas legenda is a nagyra növő hal esete: azért nem túl sok eset volt. Volt pár de ennyi. Ne kezdjük a legendát százméteres hal nagyságúra növelni. 

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Látom nem akarod megérteni.
Ha az nincs rendben amit írtam, akkor kb. semmi sem, amit 40 éve csináltak, ami nyilvánvaló marhaság, már bocs.
Minden kornak van egy jellegzetes hangzása, ami sok mindentől olyan és az már olyan is marad.
És nem P Mobilt írtam és nem Vikidált, hanem három másik lemezt, bár emlékeim szerint az akkori Mobil lemezekkel sem volt semmi gond.
Mai füllel persze furák a korabeli lemezek, de ezek simán megfeleltek a kor követelményeinek és mindent a maga környezetében érdemes értékelni.

Az olcsó kínai mikrofont ne ezekkel nézd össze, mert ezek nem a mikrofonoktól szólnak úgy, ahogy szólnak, hanem ezer más egyéb dologtól.
Ha csak a mikrofonokon múlna, akár úgyis szólhatna, mint egy mai felvétel, sőt sokkal jobban, mint a a kínai.
A kínai mikrofont az élvonalbeli amerikai produkciókkal nézd össze, aztán szólj, ha sikerült a közelébe érni vele, de nem fog.
Ettől még nyilván megvan a helye, mert a kezdőknek is kell valami, csak ne magasztalj az egekig egy nyilvánvalón vacakul szóló mikrofont.

Az olcso kinai mikrofon nem profi studioba valo. Bar mondjuk radio-STUDIO-ban vegulis elmegy, es hasznaljak is mert azert nem az a kategoria, mint anno a tesla din-dugos mikrofon (kismembranos dinamikus), ami nagyjabol egy arban van vele, hanem vegulis korrigalva hasznalhato bizonyos dolgokra. Tulajdonkeppen egesz sokmindenre. Probald ki labdobba dugva :) Ki tudja? Hatha az lesz a kovetkezo nagy megfejtes! :)

Ugy egyebkent, akar privatban is, szivesen meghallgatnek valamit, amit ajanlasz a magyar 80-as evekbol. Ha lehet ne edda, de vegulis ha az marad, akkor igerem probalok nyitottan allni a kerdes ele... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...