Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer VC340


draco draconis

Recommended Posts

  • Válaszok száma 347
  • Created
  • Last Reply
31 perccel ezelőtt írta draco draconis:

A művházas legenda is a nagyra növő hal esete: azért nem túl sok eset volt. Volt pár de ennyi. Ne kezdjük a legendát százméteres hal nagyságúra növelni. 

Nem... az tenyleg eleg jellemzo volt. Szerintem a nyugat-europai neumann allomany kimutathato resze szarmazik magyarorszagrol :)

De ez inkabb a gyongyot a disznok ele esete, remelem senki elot nem bantok meg ezzel szemelyeben. Ha igen, akkor annyit uzenek neked, hogy kapd be!

:D

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta DutchFlowers:

Mert akkoriban meg nem volt a gyartastechnologia azon a szinten. A 70-es evekben azert az integralt aramkorok gyartasa meg elegge gyerekcipoben jart, az akkori csucs a mai mezonyben hol jatszana szerinted?

Cem = nyolcvanas évek, édes istenem, OLVASS MÁR UTÁNA mi ez a CEM dolog, ahelyett, hogy a levegőbe beszélsz. Különben teljesen felesleges kommunikálni.

És megmondom hol játszana az akkori legjobb state-of-the-art VCO IC. Ott, hogy ünnep volt tavaly amikor bejelentették, hogy visszarakják a gyártósorra, mert a mai napig nem csináltak jobbat, és emiatt van, hogy a Mehringer bejelentheti az olcsó szintijeit. Ne húzz már fel, TÁJÉKOZÓDJ a levegőbe beszélés helyett. Eleg sok komoly szintiben ez a chip van, mert mestermunka, és azóta sem tudott senki jobbat tervezni! Ez van, olvasgass, ne vitatkozz a hasadra ütve apafej!

Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Adj el annyi lemezt, mint ők abból a kettőből, aztán lehet röhögni.

Ezt már mondta más is élőben amikor kérdeztem tőle hogy mi ez szar ( és ő is tudta hogy szar a felvétele). Mutattam csak egy master nélküli anyagot ami tényleg csak kijött egy Virusból meg Tritonból hogy az messze felette van az ő digit kásájának.

"Én megélek ebből te meg nem abból" arany meg mittomén' milyen lemezes előadó volt.

 

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Ugy egyebkent, akar privatban is, szivesen meghallgatnek valamit, amit ajanlasz a magyar 80-as evekbol. Ha lehet ne edda, de vegulis ha az marad, akkor igerem probalok nyitottan allni a kerdes ele...

Nem nagyon akarok semmit mutogatni. Én csak annyit mondtam, hogy a szórás itt is nagy volt, ahogy nyugaton is és hogy az élvonalbeli produkciók akkor még nem voltak olyan nagyon lemaradva, mint később. A 80-83 körüli lemezek nem szólnak jelentősen rosszabbul, mint egy pár évvel korábban készült kinti hard rock lemez. Egyébként azóta is az akkori technológiát próbálja ma másolni, vagy digitálisan szimulálni szinte mindenki. Ezért értelmetlen azt mondani, hogy a mai leggagyibb technológia jobb, mint az volt.
Ez egyszerűen nem igaz. Annak meg semmi köze ehhez, hogy akkor mások voltak a felvételkészítési szokások, mást gondoltak jónak, stb.
Dinamikában, tisztaságban, hangképben persze, hogy jobbak a mai felvételek, de mégis van közöttük egy rakás szar most is, ugyanúgy, mint régen.
 

Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta V/Oct:

Cem = nyolcvanas évek, édes istenem, OLVASS MÁR UTÁNA mi ez a CEM dolog, ahelyett, hogy a levegőbe beszélsz. Különben teljesen felesleges kommunikálni.

És megmondom hol játszana az akkori legjobb state-of-the-art VCO IC. Ott, hogy ünnep volt tavaly amikor bejelentették, hogy visszarakják a gyártósorra, mert a mai napig nem csináltak jobbat, és emiatt van, hogy a Mehringer bejelentheti az olcsó szintijeit. Ne húzz már fel, TÁJÉKOZÓDJ a levegőbe beszélés helyett. Eleg sok komoly szintiben ez a chip van, mert mestermunka, és azóta sem tudott senki jobbat tervezni! Ez van, olvasgass, ne vitatkozz a hasadra ütve apafej!

Ja, elotte SSM volt. Tehat akkor mar a CEM is szar volt igaz?

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Nem nagyon akarok semmit mutogatni. Én csak annyit mondtam, hogy a szórás itt is nagy volt, ahogy nyugaton is és hogy az élvonalbeli produkciók akkor még nem voltak olyan nagyon lemaradva, mint később. A 80-83 körüli lemezek nem szólnak jelentősen rosszabbul, mint egy pár évvel korábban készült kinti hard rock lemez. Egyébként azóta is az akkori technológiát próbálja ma másolni, vagy digitálisan szimulálni szinte mindenki. Ezért értelmetlen azt mondani, hogy a mai leggagyibb technológia jobb, mint az volt.
Ez egyszerűen nem igaz. Annak meg semmi köze ehhez, hogy akkor mások voltak a felvételkészítési szokások, mást gondoltak jónak, stb.
Dinamikában, tisztaságban, hangképben persze, hogy jobbak a mai felvételek, de mégis van közöttük egy rakás szar most is, ugyanúgy, mint régen.
 

Ha nincs dinamika meg hangkép akkor mai füllel az már a "fos" kategória. Ez a fejlődés. 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta draco draconis:

Hál istennek a feleségem hallgatja ezeket a borzalmas felvételeket mint P.Mobil és minden ami Vikidál. Konkrétan nagyon szarok. De a többi is. Ha ezek a felvételek mai füllel rendben vannak akkor szeritem nagyon más fülünk van. Én Dutch-al értek egyet.

 

Én kérek elnézést előre is, de ebben a témában nem hagyhatom ki egy ezeréves újraértelmezésem megosztását veletek :D 

 

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Ja, elotte SSM volt. Tehat akkor mar a CEM is szar volt igaz?

Mi? Ezt nem is értem mit akarsz. De lassan mindegy is. Szólj Ulinak, hogy hagyja a faszba az Uberheim klónozgatasat, mert tudod, ezt a CEM chipet akarja belerakni, ami mindig szar volt es senkinek nem kell. Ha meg lehet jobbat, akkor miért nem gyárt zilliószor jobbat a faszom kínai tökéletes 2018as gyártósorán? Bazmeg ezt a szintű ratyak sötétséget ami itt megy ezen a fórumon, lassan el se hiszem, csak időpocsékolás ide jönni, semmi más.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Ha nincs dinamika meg hangkép akkor mai füllel az már a "fos" kategória. Ez a fejlődés. 

Ne legyel igazsagtalan legyszi.

2 perccel ezelőtt írta V/Oct:

Mi? Ezt nem is értem mit akarsz. De lassan mindegy is. Szólj Ulinak, hogy hagyja a faszba az Uberheim klónozgatasat, mert tudod, ezt a CEM chipet akarja belerakni, ami mindig szar volt es senkinek nem kell. Ha meg lehet jobbat, akkor miért nem gyárt zilliószor jobbat a faszom kínai tökéletes 2018as gyártósorán? Bazmeg ezt a szintű ratyak sötétséget ami itt megy ezen a fórumon, lassan el se hiszem, csak időpocsékolás ide jönni, semmi más.

Az SSM volt a CEM 78-tol alkalmazott elodje... a CEM meg az occsositott valtozat volt.

Ezt akarom.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Ne legyel igazsagtalan legyszi.

Az SSM volt a CEM 78-tol alkalmazott elodje... a CEM meg az occsositott valtozat volt.

Ezt akarom.

Ezt akarhatod, de ez nem teljesen így van... Szóval mivel magyarázod hogy a CEM3340 a vco chipek netovábbja mindeki szerint, Uli is erre pörög mint mindenki, és miért nem az SSM2030ra?

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta V/Oct:

Ezt akarhatod, de ez nem teljesen így van... Szóval mivel magyarázod hogy a CEM3340 a vco chipek netovábbja mindeki szerint, Uli is erre pörög mint mindenki, és miért nem az SSM2030ra?

Szoval akkor a kisebbites, es olcsositas nem is feltetlenul rossz, igaz?

Link to comment
Share on other sites

En csak annyit akarok, hogy legyel mar befogadobb... hallgasd meg, ismerd meg, vedd vagy ne vedd meg, de az olcsositas nem mindig volt rossz dolog...

maskulonben ma is mindenki versenyzongorara gyujtogetne...

Soha nem lesz olyan a legnagyobb sample-library-bol sem...

but if it's good enough to rock'n'roll...

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Es ha mar itt tartunk, abban is igaza van draconak, hogy sajnos a robot sokkal jobb minosegellenorzes szempontjabol is.

Ez az uj vilag. Ha van gyereked keszitsd fel ra, ha tudod.

Áh, hagyjuk. Itt nem pusztán minőségellenőrzésről van szó... hú de fáradt vagyok a korlátolt butaságaitoktól, higgyetek amit akartok... meg írjon nektek zenét a robot, hisz a robot mindent jobban csinál, ugye? 

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

En csak annyit akarok, hogy lkegyel mar befogadobb... hallgasd meg, ismerd meg, vedd vagy ne vedd meg, de az olcsositas nem mindig volt rossz dolog...

maskulonben ma is mindenki versenyzongorara gyujtogetne...

SOHA nem mondtam, hogy a modern kisebb alkatrészek szarabbak, kivéve a kondiknál, ahol ez egy teknikai kérdés. Én azt írtam, hogy ha egy ilyen alkatrész általunk ZENEINEK vélt attributimait, karakterét kell mérni, ráadáasul hatot-hetet egymás relációjában, akkor robot legyen a talpán aki válogat olyat mint akár egy jó műszerezettséggel bíró jó fülű műszerész vagy akár zenész. Ez van. Egy RÉGI minimoogban nem feltétlen jobb alkatrészek vannak, megint nem a kondikról beszélek, hanem karakteresebbek a hibáik, és ha kicseréled másikra, KOMPENZÁLNI kell a designban...

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta V/Oct:

Áh, hagyjuk. Itt nem pusztán minőségellenőrzésről van szó... hú de fáradt vagyok a korlátolt butaságaitoktól, higgyetek amit akartok... meg írjon nektek zenét a robot, hisz a robot mindent jobban csinál, ugye? 

Szoval azt allitod, hogy egy alkarnyi kondenzatornak, amit kezzel keszitettek es egy emberi minosegellenor osszevizsgalta, annak az elteresnek, amit o erzekel nincsen semmilyen merheto parameterbeli megjelenese...

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta V/Oct:

SOHA nem mondtam, hogy a modern kisebb alkatrészek szarabbak, kivéve a kondiknál, ahol ez egy teknikai kérdés. Én azt írtam, hogy ha egy ilzen alkatrész általunk ZENEINEK vélt attributimait, karakterét kell mérni, ráadáasul hatot-hetet egymás relációjában, akkor robot legyen a talpán aki válogat olyat mint akár egy jó műszerezettséggel bíró jó fülű műszerész vagy akár zenész. Ez van.

Nekem volt mar technikailag fostaliga cuccom (poly-800, k4, RY-10, D-10) amik hangilag ugy ahogy vannak a fos kategoriaba tartoznak... zeneileg akarmibol ki lehet hozni akarmit.

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Szoval azt allitod, hogy egy alkarnyi kondenzatornak, amit kezzel keszitettek es egy emberi minosegellenor osszevizsgalta, annak az elteresnek, amit o erzekel nincsen semmilyen merheto parameterbeli megjelenese...

De. Vagy hat ilyen dolog van, és mivel több alkatrészről beszélünk egymáshoz képest, a másik alaktrésznek, ez esetben a tranzisztorpárnak is van hat, görbével, és időtényezőkkel nagyon jól leírható tulajdonsága. Ráadásul ezek általában hőmérséklet fényében változnak. Itt még további döntéseket kell hozni... Mindent meg lehet csinálni robottal is, csak nem olcsó, na ez a nagyon nem olcsó, és rég nem 299 eurós szintiről beszélünk. Ezek elég komoly mérések és komoly gépek kellenek ha mindent automatizálni akarsz. Mondom, tájékozódj, olvass utána, nem olyan ciki az. Itt is leírta már más is. Nerm vagyok az apukád, had ne nekem kelljen mindent elmagyarázni. :)

 

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Nekem volt mar technikailag fostaliga cuccom (poly-800, k4, RY-10, D-10) amik hangilag ugy ahogy vannak a fos kategoriaba tartoznak... zeneileg akarmibol ki lehet hozni akarmit.

Ez most irreveláns ködösítés. Én meg írtam már számot úgy hogy a sörösüveg nyakán fújkáltam lefelé.

 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta V/Oct:

De. Vagy hat ilyen dolog van, és mivel több alkatrészről beszélünk egymáshoz képest, a másik alaktrészenk, ez esetben a tranzisztorpárnak is van hat, görbével, és időtényezőkkel nagyon jól leírható tulajdonsága. Itt még további döntéseket kell hozni... Mindent meg lehet csinálni robottal is, csak nem olcsó, na ez a nagyon nem olcsó, és rég nem 299 eurós szintiről beszélünk. Ezek elég komoly mérések és komoly gépek kellenek ha mindent automatizálni akarsz. Mondom, tájékozódj, olvass utána, nem olyan ciki az. Itt is leírta már más is. Nerm vagyok az apukád, had ne nekem kelljen mindent elmagyarázni. :)

Nem kell. Es neked sem kell, hogy ezek a parameterek siman kontroll alatt tarthatok gepek altal, mert akarmit csinalsz, a legjobb mernok is merni (is) fog, de az "audio response" is automatilzalhato. Komoly gepek vannak, leteznek, ugye tudod? :) De nem ez a lenyeg. 

Hanem, hogy megveszed (mert olcso), kiprobalod, hogy bejon-e vagy sem, ha nem, vagy igen, de hibai vannak, visszakuldod, osztjonapot. Es tudod mi van?

En mondjam el, vagy meghallgatod?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...