Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen mikrofont vegyek?


B.user

Kérdés

Sziasztok!

nem láttam hasonló topicot, ha van akkor elnézést a nyitásért.

Két mikrofonon gondolkozom... JZ BH-1 illetve Neumann TLM 103...Mik a tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban illetve melyiket ajánljátok inkább?

Énekhez, repphez, versek felvételéhez lenne leginkább használva de ezen kívül hangszerek felvétele is lenne...

előre is köszönöm!

B.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Mi talán a Pro 44-est használtuk arra, hogy az asztalnál ülők kérdéseit rögzíthessük egy tréningen. Jól működött. Érteni a néhány méterre ülők szövegét is. Szerintem működni fog az elképzelésed

Köszi a választ, időközben találtam egy ilyet is:

http://mikrofon.arukereso.hu/av-jefe/avl920b-p173141199/

 

Ez már az anyagi tűréshatáron belül van, kérdés, hogy van-e valami komoly ellenjavallat (megbízhatóság (hiánya) / nagyon zajos / ...).

 

Valaki került már közelebbi ismeretségbe ilyennel?

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv!

 

 

A kérdésem a fórum címénél kicsit tágabb lesz, megpróbálok minél tömörebb lenni.

 

Szeretnék a próbatermünkben olyan minőségben sávonként feljátszani, ami egyrészt inspiráló a továbbiakban, másrészt később még hozzá is lehet nyúlni. A stúdiótechnikában teljesen járatlan vagyok, valószínűleg ezért is ért meglepetésként az, hogy létezik "USB-s kondenzátoros mikrofon". Elsősorban erről kérdeznék. Láttam kb. 18000 forinttól M-Audio-t, 36000-ért az üzlet dolgozói elmondása szerint már egészen profi valamit árultak. Érdemes-e ilyenben gondolkodni? Létezik, hogy ezzel a megoldással a hangkártya kérdést át lehet hidalni (közvetlen USB csatlakozással azonnal wav-ban rögzíti a felvételt?)?

 

A másik ami eszembe jutott, hogy valami jobb minőségű rekorderrel (Zoom H sorozat, Tascam, Yamaha) felvenni a témákat. A leírások szerint "stúdió minőségű mikrofonok"kal vannak ezek szerelve. Ez mennyire járható út?

 

Ehhez a hordozhatóság miatt nem ártana egy laptop. Ezt viszont használtan szeretném beszerezni. Erre vonatkozóan az volna a kérdésem, hogy mi az a minimum felszereltség (processzor, memória) amivel már lehet normálisan dolgozni? I5, I7-es gépre nem lesz pénzem, jó ár-értékű dolgot szeretnék összehozni szokás szerint minél kevesebb pénzből.

 

Ének nem fontos, hangszerek hangjait szeretném rögzíteni (dobot is).

 

Köszönöm előre is a segítséget!

Szerkesztette bazookabill
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobot egy mikrofonnal akarsz felvenni? Érdekes megközelítés.

Én azt mondanám, hogy egy lehetőség, hogy megveszed a lehető legolcsóbb USB-s mikrofont. Jó úgysem lesz kevés pénzből, akkor meg már mindegy.

Vagy egy olcsó hangkártya amibe esetleg két mikrofon is beköthető és akkor egy pergőt is fel tudsz már venni alul-felül mondjuk két sm57-tel, ami egyébként ezen a szinten tökéletes. Egyébként minden mikrofon stúdió minőségű, én még nem láttam olyat amire azt írták, hogy ez szar. :)

Vagy tényleg marad a kézi felvevő, abból is a legolcsóbb viszont szerintem az térmikrofonokkal rögzít, úgyhogy elég sok lesz a zaj az egyes sávjaidon, ami egy keverésnél szépen összeadódik.

De majd biztos jönnek nálam tapasztaltabbak és nyilatkoznak...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Létezik, hogy ezzel a megoldással a hangkártya kérdést át lehet hidalni (közvetlen USB csatlakozással azonnal wav-ban rögzíti a felvételt?)?

 

A bedugott mikrofont a géped hangkártyaként fogja felismerni, amivel rögzíthetsz. Az, hogy milyen formátumba rögzít, rajtad múlik (illetve a szoftveren amivel a felvételeket készíted)

 

 

A másik ami eszembe jutott, hogy valami jobb minőségű rekorderrel (Zoom H sorozat, Tascam, Yamaha) felvenni a témákat. A leírások szerint "stúdió minőségű mikrofonok"kal vannak ezek szerelve. Ez mennyire járható út?

 

Ezekkel a kis kütyükkel egész korrekt felvételeket lehet készíteni. Amatőr demózáshoz bőven jók, ráadásul legtöbbjüket használhatod USB-s mikrofonként is, és rögzíthetsz egyből a gépre vagy magaddal cipelheted bárhova és gép nélkül is készíthetsz elfogadható minőségű felvételeket bárhol, bármikor.

 

Ha a jövőben több sávot is rögzítenél egyszerre, érdemes megfontolni a ZOOM R16 vagy R24 féle cuccokat is. Nagyon kezes kis jószágok. Próbaterembe bőven elég. Szintén működnek egyedül (felveheted, effektezheted,kevergetheted az anyagot számítógégép nélkül) vagy számítógépre kötve hangkártyaként.

 

Tehát akár el is felejtheted a laptopot, ha akarod. De ha nagyon kell, alap felvételekhez bőven elég egy i3-as proci is. Arra figyelj, hogy legyen elég RAM és lehetőleg egy gyorsabb vincsi. Ha millió sávot akarsz később kevergetni, effektezni és virtuális hangszereket futtatni, akkor gondolkodj erősebb gépben, de pusztán felvételhez nem kell erőmű.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bazzookabill kérdéséhez: ha 1 mikrofonnal indulsz neki a felvételnek, arra is mindenképpen figyelj, hogy azt az egyet hogyan pozicionálod. A jó helyre rakás is javít a helyzeten, és bár demókészítésről van szó, ott sem mindegy, hogy például csak a sistergő cineket hallod, és egy kis lábdob prüntyögést a háttérben, vagy egy jól megtalált pozícióból felvett, viszonylag kiegyensúlyozott dobhangot...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Megtudnátok mondani, hogy mi a különbség egészen pontosan a Shure sm7 és az sm7b között?

What are the differences between the SM7, SM7A, and SM7B?
  • The original SM7 was introduced in 1976.
  • The SM7A revision improved the humbucking coil and the design of the yoke mount. This revision was introduced in 1999.
  • The SM7B incorporated a larger windscreen. It was introduced in 2001.

Acoustically, the microphone versions performed identically.

 

Forrás: http://blog.shure.com/sm57-on-steroids-the-shure-sm7-b-story/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi, de engem inkább a ti saját tapasztalatotok érdekelne mondjuk a hangzását tekintve meg hogy milyen egyébb szűrők vanna mondjuk a "b"-n, ami a sima "a"-son esetleg nincs

What are the differences between the SM7, SM7A, and SM7B?

  • The original SM7 was introduced in 1976.
  • The SM7A revision improved the humbucking coil and the design of the yoke mount. This revision was introduced in 1999.
  • The SM7B incorporated a larger windscreen. It was introduced in 2001.

Acoustically, the microphone versions performed identically.

 

Forrás: http://blog.shure.com/sm57-on-steroids-the-shure-sm7-b-story/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi, de engem inkább a ti saját tapasztalatotok érdekelne mondjuk a hangzását tekintve meg hogy milyen egyébb szűrők vanna mondjuk a "b"-n, ami a sima "a"-son esetleg nincs

 

Hát jó. Majd megírja, akinek van tapasztalata. Nekem csak a B-vel van.

De az azért elég sokat mond, hogy "Acustically, the microphone versions performed identically", és, hogy A és a B között a gyártó szerint csak a nagyobb windscreen a különbség, amit nevezhetünk jelentéktelennek mikrofon karakterének szempontjából.

Egyébként milyen szűrőkre gondolsz? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Valahol azt olvastam, hogy a kapszula ugyan az, elektronika kicsit más és a B-n van kapcsolható mély vágás, de ezt a mélyvágást nem igazán értem, mert akkor ezek szerint van az A-n is mélyvágás csak nem kapcsolható :) de akkor mi értelme van ha nem kapcsolható :)

 

Hát jó. Majd megírja, akinek van tapasztalata. Nekem csak a B-vel van.

De az azért elég sokat mond, hogy "Acustically, the microphone versions performed identically", és, hogy A és a B között a gyártó szerint csak a nagyobb windscreen a különbség, amit nevezhetünk jelentéktelennek mikrofon karakterének szempontjából.

Egyébként milyen szűrőkre gondolsz? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Valahol azt olvastam, hogy a kapszula ugyan az, elektronika kicsit más és a B-n van kapcsolható mély vágás, de ezt a mélyvágást nem igazán értem, mert akkor ezek szerint van az A-n is mélyvágás csak nem kapcsolható :) de akkor mi értelme van ha nem kapcsolható :)

 

Szerintem az elektronika is ugyanaz. Bár ezzel tényleg nincs tapasztalatom, de úgy látom, hogy mindhárom verzión ott figyel a bass rolloff és midrange boost kapcsoló.

És gondolom a Shure feltűntette volna  a cikkben, ha lennének más jelentős különbségek a három verzió között...hacsak nem el akarnak titkolni valami aljasságot :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! A kérdésem abszolút életszerűtlen, de nagyon érdekel a véleményetek: ha csak két mikrofon lenne a világon, és az alábbi két kép alapján kellene közülük választanotok, milyen típusú énekhanghoz választanátok a felsőt, és milyenhez az alsót? (A "lábdobhoz a felsőt" nem ér!:) 

c.png.0f41f2e6eeac906b98ec7eff97edffbd.png

image.png.2dc8fe9f52965e961557558efe373b05.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 03. 27. at 14:12 írta yackall:

Sziasztok! A kérdésem abszolút életszerűtlen, de nagyon érdekel a véleményetek: ha csak két mikrofon lenne a világon, és az alábbi két kép alapján kellene közülük választanotok, milyen típusú énekhanghoz választanátok a felsőt, és milyenhez az alsót? (A "lábdobhoz a felsőt" nem ér!:) 

c.png.0f41f2e6eeac906b98ec7eff97edffbd.png

image.png.2dc8fe9f52965e961557558efe373b05.png

Én nem onnan közelíteném, hogy milyen típusú énekhanghoz állna jól, mert az is számít milyen hangerővel énekel az illető, milyen típusú-stílusú az adott dal/éneklés.

Tippelhetek?

A felső egy Shure KSM 32?  Látszik, hogy színez rendesen. Lágyabb stílushoz biztos jó (tamokra isteni, ha nyitottabb hangkarakter kell :-) )

Az alsó egy AKG C414 B ULS ?  Háttér vokálnak, kiabálós stílusúnak. Kissé "mattabb" hangkarakterű

Link to comment
Share on other sites

  • 0
35 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Én nem onnan közelíteném, hogy milyen típusú énekhanghoz állna jól, mert az is számít milyen hangerővel énekel az illető, milyen típusú-stílusú az adott dal/éneklés.

Tippelhetek?

A felső egy Shure KSM 32?  Látszik, hogy színez rendesen. Lágyabb stílushoz biztos jó (tamokra isteni, ha nyitottabb hangkarakter kell :-) )

Az alsó egy AKG C414 B ULS ?  Háttér vokálnak, kiabálós stílusúnak. Kissé "mattabb" hangkarakterű

Az alsót eltaláltad. :) Azért vagyok bajban ezzel a témával, mert nincs nekem 1 db "a nagy Ő" mikrofonom, és az élet gyakran felülírja az elméletet, és például fordult már elő olyan, hogy pont annál az énekhangnál működött jól a 414buls, akinél nem is vártam. És csak az működött, szépen ült a mixben, nem volt matt, stb. 

Neked van olyan mikrofonod, hogy az esetek többségében (vagy teljes egészében) abba énekelnek az énekesek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...