Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase audio driver és más problémák


djuice

Kérdés

Recommended Posts

  • 0
1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

ennek nincs köze hozzá

Akkor baromira nem értek a Cubasehez, de azt tudom hogy ha egy st. audio + 16 midi ch projektet választottunk ki a havernál is régen még, akkor kiabált, hogy nem találja a Delta 1010 kártyáját, miközben neki olyan sosem volt. :)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ez ma már nem nagy trúváj, elég elterjedt téma. Az előző Yamaha cuccom is onboard usb audio interface volt egyben (absz digitálisan átviszi az adatokat 1 kanóccal), de az ég világon semmi baj nem volt vele driver telepítésileg sem. A Roland kicsit makacsabb ilyen szempontból de lehet egy új Cubase kéne neki igazából... :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 perccel ezelőtt írta djuice:

Ez ma már nem nagy trúváj, elég elterjedt téma. Az előző Yamaha cuccom is onboard usb audio interface volt egyben (absz digitálisan átviszi az adatokat 1 kanóccal), de az ég világon semmi baj nem volt vele driver telepítésileg sem. A Roland kicsit makacsabb ilyen szempontból de lehet egy új Cubase kéne neki igazából... :) 

És akkor ez meg nem vesz MIDI-t az USB-n, vagy hogy? Mert a szintiken az USD az MIDI port szokott lenni. Ez meg hangkártyaként működik helyette? Az egy dolog, hogy ma már lassan a gitárkábelben is van valami együgyű hangkártya, de ez messze van attól, amikor van egy komoly, stabil igazi hangkártyád. Nemrég pont egy Roland hangkártyát vett egy ismerősöm, de képtelenség volt stabil működésre bírni, ment is vissza a gazdájához. Ehhez még hozzá veszed, hogy a C5 több, mint 10 éves, akkor az a csoda, ha  épp gond nélkül megy minden.
A lényeg, hogy ez hibás működés, ami nálad van.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
40 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

És akkor ez meg nem vesz MIDI-t az USB-n, vagy hogy?

Egyszerűen fogalmazva: van pl a Korg Kronos. Van rajta Midi is és USB is. USB-n kiadja a digitális jelet (ami szól), ehhez van egy pici illesztőprogram pc-re, innentől a DAW-ban kiválaszható mint audio forrás. (Hibásan hangkártyának nevezik, de nem az.) Én paralel a rendes midi kábeleken vezéreltem oda-vissza probléma nélkül, usb-n meg bejött a jel, Win 7 alatt. Ezért is szoktam ragaszkodni az olyan hangkártyákhoz, amik tudnak midi-t is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 perccel ezelőtt írta wolf:

Egyszerűen fogalmazva: van pl a Korg Kronos. Van rajta Midi is és USB is. USB-n kiadja a digitális jelet (ami szól), ehhez van egy pici illesztőprogram pc-re, innentől a DAW-ban kiválaszható mint audio forrás. (Hibásan hangkártyának nevezik, de nem az.) Én paralel a rendes midi kábeleken vezéreltem oda-vissza probléma nélkül, usb-n meg bejött a jel, Win 7 alatt. Ezért is szoktam ragaszkodni az olyan hangkártyákhoz, amik tudnak midi-t is.

Ja, világos, csak így meg a MIDI-hez kell egy külön MIDI port. Több értelme lenne egy rendes digitális kimenetet rakni rá szerintem. Manapság amúgy a gitáreffektek is működnek így kvázi hangkártyaként, de persze totál használhatatlanok. 

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta wolf:

Én paralel a rendes midi kábeleken vezéreltem oda-vissza probléma nélkül, usb-n meg bejött a jel,

 

47 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

És akkor ez meg nem vesz MIDI-t az USB-n, vagy hogy?

Audio-midi megy rajtuk sőt van aminek DAW controll drivere is van külön. NEm gond ez ma már mondom, mint 10-20 éve. A Yamaha MOX-okon láttam először ilyet, ott még line in is volt neki a hangszeren, mely az fx procin is átmehetett a hansgzerben azt hiszem. Ezen a Junon is van még miksi bemenet is meg vocoder funkció. A lényeg, hogy a Yamikon azt is külön lehetett még állítani, hogy a midi az csak DIN menjen vagy az usbn is párh... Így egy külső modult, effektet is el tudott még vinni hub nélkül. Nem gond ez ma technikailag mikor 20-30 ezer egy kis hangkari is. Az meg más tészta amit 2-300 ezerért, fél miskáért 8-16 ki-be menettel, ADAT stb, meg world clockkal csinálnak nagy boxokban. Ma egy consumer felhasználónak erre semmi szüksége otthon, azért is telített a piac olcsó kis megfizethető, de ahhoz képest mégis jó minőségű, akár 24/192-t is tudó interfacekkel. És most már a szintikbe is berakják 6-8 éve, úgyhogy én is ezért adtam túl nemrég a Steiberg UR22-mön, mert szinte ki se volt használva már az ilyen szintik mellett, ráadásul +doboz, +kábelek, +adapter stb. mindent próbál minimalizálni az ember ami felesleg... :) 

Nyilván egy stúdióban nem erről szól a kérdés.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja, bocsánat és a modernitás jegyében ezek a szintik egyben már ipad kompatibilisek is, tehát sokan az audio appokat arról használják ilyen vasakkal megtámogatva meg ugye kontrollerként is. Szóval emlékszem , mikor 2000 környékén beharangozták a ProT. HD rendszereit, s utána az EMU kiadta 10-ed áron ua. konverterekkel a 1820m-et stb. Ott fordult meg ez az egész audio interface biznisz és csúsztak be 100 rongy alá később az árak. Addig egy legolcsóbb Emagic karit is mi pénz volt megvenni régen és hót müa volt az egész... Változnak az idők! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta deneverstudio:

Ja, világos, csak így meg a MIDI-hez kell egy külön MIDI port.

Nem akarom túlragozni: egy YAMAHA MX simán, egy darab USB kábelen keresztül viszi oda-vissza a MIDI-t és az AUDIO-t is egyszerre. Nekem egy MX61 ezért betonozta be magát, mert mindezt csinálja oda-vissza és nem jelenik meg benne a sok kínlódást okozó USB búgás sem. Csendes, hibátlan, az MX hangja közvetlenül kerül a PC-be miközben a MIDI trackek is meghajtják a hangszert. A Steinberg-YAMAHA driver kifogástalanul működik a hangszerhez kapott CUBASE Ai-val. És ahogy Djuice említette, ugyanezt megteszi az iPad-emmel is bármelyik alkalmazással, szintitől a DAW-ig, szóval egy darab USB kábellel kompletten elvagyok a hangszerrel. A YAMAHA valamit nagyon tud ezen a téren.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta kib:

Több helyen is olvastam, hogy ez az "audio over usb" gyengébb (hang)minőségű, mint ha a vonalkimenetről vennéd fel a hangot. Nem tudom, mennyire igaz ez.

Nekem nem tűnt fel. Sőt, ha elkezdek a laptopra USB hangkártyát tenni az AUDIO felvételre, a hangszer USB csatijáról meg MIDI-zni, akkor kialakul egy hurok és kezd kialakulni a búgás. Szóval ez így nekem teljesen tiszta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
31 perccel ezelőtt írta kib:

Nem tudom, mennyire igaz ez.

Semennyire! :D

Eleve egy analóg kimeneten még plusz benne lesz egy 2x-es konverzió (D/A-A/D). USB-n meg teljesen a digitális anyag kerül át a számítógépbe. Ilyen fronton talán többet lehetne beszélni a szintik mintatömörítési algoritmusairól, ami inkább meghatározhat  alapvető minőséget.

De volt már itt is pár éve egy hittérítő az USB kábelek hangjával kapcsolatban... :)

 

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta Koródi Csaba:

Nem akarom túlragozni: egy YAMAHA MX simán, egy darab USB kábelen keresztül viszi oda-vissza a MIDI-t és az AUDIO-t is egyszerre. Nekem egy MX61 ezért betonozta be magát, mert mindezt csinálja oda-vissza és nem jelenik meg benne a sok kínlódást okozó USB búgás sem. Csendes, hibátlan, az MX hangja közvetlenül kerül a PC-be miközben a MIDI trackek is meghajtják a hangszert. A Steinberg-YAMAHA driver kifogástalanul működik a hangszerhez kapott CUBASE Ai-val. És ahogy Djuice említette, ugyanezt megteszi az iPad-emmel is bármelyik alkalmazással, szintitől a DAW-ig, szóval egy darab USB kábellel kompletten elvagyok a hangszerrel. A YAMAHA valamit nagyon tud ezen a téren.

Ja, az király, nem tudtam, hogy egyben is megy már. Gitáros vagyok. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Koródi Csaba:

A YAMAHA valamit nagyon tud ezen a téren.

Access Virus TI, (2005.) szintén. Hangkártya is. Egy szál USB kábelen midi + akár 3 sztereo audio sáv... közben meg a Virus control-al is bizgerálod mint egy VST-plugint gond nélkül. 

Ez az USB audio dolog érdekes, mert a legendák szerint a Virusnál az analóg audio kimeneten, jóval ütősebb a sound. Én ezt egyáltalán nem érzékeltem. Ha ez igaz is, lehet, hogy ez interface illetve konverter függő és valamely prémiumkártyán ezt a lényeges különbséget meglehet hallani, de ez szerintem már nem a home liga. 

Ahogy Djuice is írta, logikus is az, hogy nem lehet (sokkal)rosszabb USB-n keresztül a minőség, mert nem kell konvertálgatni.

Lehet ez lesz a jövő ami nem is lenne rossz, home szinten nem kellene sok bemenetes interfacere költeni, minden szintin lenne usb-audio kimenet. Elég lenne egy stereo kimenetes hangkari monitorvezérlőnek, esetleg még egy füleskimenet rá és kész. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én is úgy tudom, hogy egyszer kellett beállítani az audio drivert. Az Audio connection-nél (a 11-esnél) kell külön beállítani minden projecteknél a bemeneteket és kimeneteket stb. Azt meg el lehet menteni ott presetként, csak ki kell majd választani.

Szerintem a projectel együtt menti ezeket a beállításokat, de ebben nem vagyok biztos, mert csináltam egy saját "Defaultot" és mindig azt hívom be ha újprojectbe kezdek.

Meg kellene nézned a fájlokat ahová ment a beállításokat, hogy azokban mi van.

https://steinberg.help/cubase_pro_artist/v9/en/cubase_nuendo/topics/customizing/where_are_the_settings_stored_c.html 

Szerk.

Szerintem a port setup.xml lesz a te fájlod.. Nézd meg, hogy a beállítások után ebben van e változás.   

Melyik fájl mit tárol: 

https://helpcenter.steinberg.de/hc/en-us/articles/115000245510-Preferences-of-Cubase-and-Nuendo

Szerkesztette Irw
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az a másik bajom, hogy a Cub 5.1.1 még csak vst2-ig kezelni a plugineket. Namost felraktam a windowsra is a Roland Zenology Freet, de se az Akai MPC Beats nem látta, letöltöttem egy Reapert az sem látja mint vst3 plugin, pedig az lett volna a cél, hogy összenézem a hasonló soundokat majd a hétvégén a Juno DS-el, erre kapufa.

Annyira szivatnak engem ezek az ámítógépek, hogy az nem emberi! De mindig is mondtam: ha nincs elég gondunk, csak vegyünk elő egy computert! :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...