Jump to content
Ménemszól.hu

Asszedotthonvagy03: El Presidente


A/D

Recommended Posts

:D :D :D Ismét nagyot alakított! Tudta, hogy a kamera éppen veszi? :D

Nem tudta. A kamera 0-24h, csak én emlékeztem rá hogy nagy előadás volt, és kikerestem a felvételt. Új publikált kifejezést is hallani: "zsennyeg".

Link to comment
Share on other sites

Nem tudta. A kamera 0-24h, csak én emlékeztem rá hogy nagy előadás volt, és kikerestem a felvételt. Új publikált kifejezést is hallani: "zsennyeg".

"Hümpög" és társai bővült :D Ezek e lagjobb felvételek, amikor nem konkrétan az előadás miatt készül. Bár Silk mesternek mindegy, neki az egyik kereskedelmi televízónál is lenne helye szerintem :D De maradjon csak a Hit Space kamerái előtt! :)

Link to comment
Share on other sites

És az milyen, hogy 00:11-nél így indít: "de most van egy nagyon jó játék, ha meg akarod nézni PC-n" és erre mondom csuklóból (nyilván ismerem az embert) hogy "remélem nem...", és ezt teljesen figyelmen kívül hagyva adja elő a 15 perces monológot. Zseniális.

Link to comment
Share on other sites

És az milyen, hogy 00:11-nél így indít: "de most van egy nagyon jó játék, ha meg akarod nézni PC-n" és erre mondom csuklóból (nyilván ismerem az embert) hogy "remélem nem...", és ezt teljesen figyelmen kívül hagyva adja elő a 15 perces monológot. Zseniális.

Megnéztem mégegyszer... :D Tényleg semmibe veszi :D De külön jó, hogy 00:59-nél, még a másik "kolega" is adja alá a lovat: "igen, ezzel lehet megnyerni a játékot". Szerintem ez is adott Silk mesternek egy löketet :D

Link to comment
Share on other sites

Kíváncsi vagyok, akkor is ilyen jópofának tartaná e a játékot (meg önmagát) Silk, ha történetesen ő is egy ilyen banánköztársaság lakosa lenne egy csöppet kevesebb joggal, mint amennyi most épp a rendelkezésére áll. A világ jelentős részén ilyen körülmények között élnek élő, valós emberek. Nincs ebben semmi poén, meg jópofaság. Az ilyen diktatúrák árnyékában leélni egy életet nem akkora vicc ám.

Link to comment
Share on other sites

Kíváncsi vagyok, akkor is ilyen jópofának tartaná e a játékot (meg önmagát) Silk, ha történetesen ő is egy ilyen banánköztársaság lakosa lenne egy csöppet kevesebb joggal, mint amennyi most épp a rendelkezésére áll. A világ jelentős részén ilyen körülmények között élnek élő, valós emberek. Nincs ebben semmi poén, meg jópofaság. Az ilyen diktatúrák árnyékában leélni egy életet nem akkora vicc ám.

Kedves Emberarc...

Ez egy JÁTÉK. Olyan, mint mikor a kisgyerekek játékpuskákkal halomra lövik egymást. Pedig meghalni nem jó. Senki se gondolja komolyan, hogy azokon a szerencsétleneken röhögünk, akik a VALÓSÁGBAN ilyen helyen élnek ugye??? És ugye azt sem akorod sugalni, hogy mondjuk a példámban felhozott kisgyerekek mindegyike potenciális gyilkos???

Szóval ez egy játék, s játszani kell vele. :) Hidd el nekem, ott a memóriában a biteknek ez egyátalán nem rossz. :)

Link to comment
Share on other sites

Kíváncsi vagyok, akkor is ilyen jópofának tartaná e a játékot (meg önmagát) Silk, ha történetesen ő is egy ilyen banánköztársaság lakosa lenne egy csöppet kevesebb joggal, mint amennyi most épp a rendelkezésére áll. A világ jelentős részén ilyen körülmények között élnek élő, valós emberek. Nincs ebben semmi poén, meg jópofaság. Az ilyen diktatúrák árnyékában leélni egy életet nem akkora vicc ám.

Háhá, ez mekkora! Most vagy 5 éves vagy, vagy a családodat lemészárolták Kolumbiában. Ha egyik sem igaz, akkor viszont igen szánalmas hozzászólás volt. Mondjuk 1szer rámszólt barátnőm, hogy ne üssem tovább a szörnyet Silent Hillben, mert már a földön fekszik, de legalább őt vissza lehetett vezetni a valóságba.

Úristen Silk, Te gyerekekre lövöldöztél?!

Link to comment
Share on other sites

Hát kedves urak, szvsz egyáltalán nem mindegy hogy mivel "játszol". Gyerekkorban sem, hát még felnőttként. Én most nem szeretnék itt egy klasszikus trollos anyázást dagasztani, ezt a video-t is csak azért gondoltam hozzászólásra méltatni, mert egy adott, szűk réteg számára közismert figura megnyilvánulásáról volt szó (akinek a szakmaiságát egyébként respektálom), ami mellett nem tudtam szó nélkül elmenni. Egyszer, egy korábbi munkahelyemen felnőtt emberek azon poénkodtak, hogy "elkapod a 12 éves kiscsajt, höhö, a legjobb kor, höhö", stb. Azon a szinten többen is dolgoztunk, én pedig azon gondolkodtam, mekkora az esélye annak, hogy ezt a beszélgetést legalább egy olyan ember is hallja, akit gyermekkorában molesztáltak. Meg is kérdeztem a diskurzus értelmi szerzőjét, hogy szerinte tényleg "vicces" e, ha egy gyereket megrontottak kiskorában, ill. hogy mi van, ha ezt az egészet valaki olyan is hallgatja most, aki adott esetben érintett. Természetesen én voltam a "rossz fej", aki mit csinálok ügyet egy "poénból". Van, akinek poén, van akinek játék és van akinek az életében lévő nyomor egyik forrása.

Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy mivel játszol, mit tartasz "jónak" és "poénnak". Nyilván amíg gyerek, vagy felelőtlen kamasz vagy, addig bizonyos dolgok fajsúlyát éretlenséged folytán nem vagy képes felfogni. Ha azonban erre már felnőtt fejjel sem veszed a fáradságot, az már más kategória. Jópofa, "poénos" játék lenne szerintetek mondjuk egy pedofil pap szimulátor? OK, nem a valóság, de vajon az mit okoz egy embernek, ha látszólag tét nélkül játszik el virtuálisan olyan beteg gondolatokkal, amik a fejében vannak? A diktátorosdi különb, mint a pedofilosdi? Nekem egyébként vannak gyerekeim és olyan játékokat/filmeket nem is engedek nekik, amik arra tanítják őket, hogy másokat megölni, megkínozni, megnyomorítani "játékból", az valami poénos dolog. Attól, hogy ez az agymosás megy üzletszerűen (játékipar) világszerte, én inkább maradok "maradi, rossz fej", de nem vagyok hajlandó asszisztálni a gyerekeim érzéketlen szörnnyé való torzításában.

Hitler, Sztáli, Mao, Idi Amin, csak pár név. Poénos dolgokat műveltek? Hányan röhögnek azoknak az utódai közül, akiknek a felmenőit ilyen eszemet diktátorok pontosan ugyanilyen érzéketlen virtualitással nyírattak ki? Ők játszanának El Presidentésdit? Ezen szerintem érdemes elgondolkozni mindenkinek.

tom the ripper:

Bocs, de aki Silent Hillt játszik, és egy vektor-szörnyet rugdos, az aligha tud bárkit is "visszavezetni a valóságba".

Amúgy nem utálok senkit, és minden jót mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Emberarc...

Értettem már az elsö posztotból amit kifejtesz a másodikban. Azzal a ténnyel senki se vitázott, hogy "sérthet" másokat a "vicc". De attól az vicc, csak mondjuk nem annyira jó annak, akit sért. Ettöl ez a dolog még egy játék marad, csak morbid. Van ilyen is. Ha téged, vagy bárki mást ezzel ilyetén módon megsértettem, akkor itt kérek hivatalosan elnézést.

Link to comment
Share on other sites

Én rajongással hallgattam Silk monológját. Meg se fordulna a fejemben, hogy ilyen alattomos dolgokat műveljek, akár még egy játékban is. :D Ennyire kicsavarni a dolgokat, ennyire taktikusan átkefélni az emberek agyát, ez csodálni való, ez már művészet! Amúgy a videóban elhangzottakból nagyon kemény összeesküvés elméleteket lehetne gyártani, hogy a mai világban miért vannak úgy a dolgok, ahogy vannak, miért történik, ami történik. És tényleg néha, mintha aktuális dolgok hangzanának el.

Az viszont már biztos, hogyha hazánkban kormányfő választásra kerülne a sor, én nem rád szavaznék Silk, de ezen ne sértődj meg. :D

Link to comment
Share on other sites

Emberarc...

itt kérek hivatalosan elnézést.

Gondolom a Sátán által az emberiségre szabadított stratégiai játékok használata során sajátítottad el az emberi hülyeség kezelésének ilyen ügyes módját. Mondjuk nem hiszem, hogy kielégítetted az emberiség fájdalmát magára vállaló önjelölt Jézust.

Link to comment
Share on other sites

Kíváncsi vagyok, akkor is ilyen jópofának tartaná e a játékot (meg önmagát) Silk, ha történetesen ő is egy ilyen banánköztársaság lakosa lenne egy csöppet kevesebb joggal, mint amennyi most épp a rendelkezésére áll. A világ jelentős részén ilyen körülmények között élnek élő, valós emberek. Nincs ebben semmi poén, meg jópofaság. Az ilyen diktatúrák árnyékában leélni egy életet nem akkora vicc ám.

Nyilván ez a játék is a valóságból vette az alapokat, de mint olyan hogy JÁTÉK pont önmagát definiálja szerintem. Persze azon a pszicho mókusok is rágódnak mostanság hogy a sok lövöldözős izé is mennyire befolyásolja a felnövekvő generációk valós agresszív viselkedését, de ha figyelmesen végigpillantottad Silk rövidfilmét, azért levehetted hogy ehhez agy is kell ám, "falra hányt borsóval" nem tud nyerni, tehát elég komplex a játék stratégiai motorja is, ami megkívánja hogy ilyen ötletekkel irányítsák. Szerintem Silk itt is zsenialitását mutatja (ötletelés szintjén), én tuti nem tudnám mit kéne benne csinálni, de mondjuk nem is játszom már vagy 10 éve, pláne ilyet de sok minden leszűrhető azért a videóban elhangzottakról, de ugyanígy hangászati kérdésekben lévő példázataival is kitűnt már ő szerintem...

Ha morálisan zavar a dolog, írj a fejlesztőknek hogy csináljanak hittérítő verziót is - mondjuk az is ráférne a társadalomra! ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát..az az igazság, hogy ha valakit én "morálisan" megsértettem azzal, hogy a haveroknak viccelödök, akkor azt tartom normálisnak, hogy megkövetem magam. A játék témájat nem én alkottam, tehát azért nem érzem magam blamálva. Itt is volt hasonló korszak, talán nem ennyire látványosan. Még éltem is benne. :P

A játékra visszatérve...

Van benne templom, söööt...katedrálisokat is lehet emelni a népnek. Mi több, szinte követelik. Másfelöl meg lehet könyvet égetni, ami szintén nagyon fun, és imádják a bigott vallásos népek. LOL

Aztán van itt kérem olyan rendelet is, hogy engedélyezhetem az azonos nemüek házasságát...Ezt meg valamiért a magasan iskolázott réteg csipázza. Ennyit erröl. :)

Persze kell szórakozás is a népnek. Vidámpark, sétarepülés léggömbbel, szuper múzeumok...meg persze kupleráj, kaszinók, kocsma...Az emberek ilyenek. :)

De a lényeg...az ÉN SVÁJCI BANKSZÁMLÁM!

Link to comment
Share on other sites

De a lényeg...az ÉN SVÁJCI BANKSZÁMLÁM!

Láttam régebben vmi pc-games műsort a tvben, hogy pölö kínai kiscsákók net kávézóban (mert ugye otthon még nem telik a saját gépre) ilyen stratégiai játékokban karakterfejlesztéssel, meg mások helyett pálya végigjátszással keresnek online valódi lóvét!!! :)

Egyébként a korábbi felzúdulásokra még, ez örök dilemma marad egyeseknél, hogy mi mire jó. Pl. egy késsel is lehet ölni, meg megkenni a vajas kenyeret... Persze a katonaviccek is fájhatnak annak akit egész idő alatt csak szívattak a seregben.

Nyilván a káros, negatívumot domborító tartalmak (zene, film, játék stb.) nem jók, de a humort, a játékot megtalálni akár egy ilyen Tropico kapcsán kevésbé gond szerintem, mint a vértől tocsogó horror játékokban. Ja és biztos rá van erre is írva hogy hány éves kor felett ajánlják, úgyhogy a megfelelő kezekben csak lelkiismeret kérdése a dolog.

Különben is: "a való élet sem egy túl jó játék, de a grafikája nagyon ott van!" :)

Azért azt megnézném hogy pl. egy sztálin min szocializálódott gyerekként anno!

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.... Semmiképpen nem véleményformáló szándékkal, csak néhány gondolat a további "anyázás" előkészítésére:...:)))

Az, hogy ki-mivel játszik: magánügye.

Az, hogy ki-milyen játékot gyárt: már inkább "közügy", de természetesen a morális szempontokat bőven felülírják a piaciak. A játékgyártók már jó régen rájöttek arra, hogy a legalantasabb ösztönökre építő játékok a leg sikeresebbek. Ezzel nincs mit tenni, az ember már csak ilyenfajta lény, alapvetően az agresszió képessége emeli ki az állatvilágból. Ez van, ilyenek vagyunk, ettől tudunk most ez virtuális térben irogatni. A gyilkolásra használt bottól nem is olyan sok idő alatt eljutottunk a biteken alapuló, virtuális, de egyben véleményformáló, és agressziót közvetítő kommunikáció lehetőségéig. Volt rá "igény". Megjegyzem, az ilyenfajta játékok általában valós, vagy volt helyzeteket szimulálnak általában, az már más kérdés, hogy egy "önerőből" kifejlődött valós diktátor megjelenése általában ritkább, és esetlegesebb mint ha bárki lehet ilyen, igaz egy virtuális térben.

Szerény véleményem szerint egyébként az emberiség nem is olyan sokára ketté fog szakadni, a valós és a virtuális térben létező egyedekké, ahol a második (sokkal nagyobb) kategóriába tartozókról hamar kiderülhet, hogy tulajdonképpen termelhetnek áramot is egy kapszulában, elég, ha stimuláljuk az agyukat egy virtuális "élettel", lásd MÁTRIX c. film. A valós térben létező kevesek meg jól ellesznek. Lesz áram, kaja, miegyéb, ami kell, és még csak egymásra se lépünk, max arra kell figyelni, hogy a duracell kapszulákba mindig legyen valami új szoftver, amivel elvannak az erre tenyésztettek. Ne mindegy. Én inkább a szoftver "írás" felé mennék, mint a szoftver "használat" felé, de ez magánügyem.

És végezetül: az meg, hogy ki milyen "kandikamera" szerű felvételt tesz nyilvánossá egy közérdeklődésre számot tartó -de legalább nem gyerekeknek fenntartott- fórumon, az pedig a közzétevő és a szereplő egymás közötti polgári jogi ügylete, ami ugyan jelenleg az ujdonság okán még nem teljesen szabályozott, de előbb utóbb eljön ez is. Értsd: Silk bolt beli, haverok közötti élménybeszámolója abszolút belügy, senkinek semmi köze hozzá. Ez egy nyilvános(sá tett) videofelvételen már súrolja a polgári jogi, személyiségi jogi kategóriát, hiszen Silk közmegitélésének eszközévé vált, ami miatt Silk vagy pert indít a Hiccszpész ellen (jó eséllyel meg is nyeri, ha jelen kis forumfolyamot periratként csatolja...:D), vagy nem, de ez meg az Ő magányügye. Ha a Hiccszpész fel tudja mutatni Silk írásos hozzájárulását a videó közzétételéről, akkor meg a Hiccszpésznek nincs félnivalója egy ilyen perben. Természetesen a felek között esetleg létező bármilyen, erre a dologra ráhúzható keretszerződés-féleség is megfelelő védelem lehet a közzétevő számára.

Na ennyi jogászkodás már szerintem elég....:D

Link to comment
Share on other sites

Igen, azon el lehet gondolkozni hogy ilyen kommentek függvényében majd mikor lesz itt legközelebb "asszedotthonvagy" post, pláne ha ezt megneszeli egy jogász-zenész! :) Minden esetre én jobban elnéznék egy ilyen Silk a boltban 0-24 online műsort mint a Való Világ gyök/2-t. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...