Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 7 vagy Cubase Artist 7


Zoltán Geiger

Kérdés

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Van egy eredeti Cubase Elements 6-om amit szeretnék frissíteni leginkább Cubase 7-re, de ez kb 500 Euróba fájna nekem. A kérdésem az lenne, ha csak egy Artist 7-re frissítenék azzal mennyire járnék jól vagy rosszul? Mennyivel rosszabb egy Artist mint a fullos Cubase? A Cubase-el kb két hónapja ismerkedem, de nekem sokkal jobban tetszik, mint pl a Logic 9.

A választ előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 68
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nincs bemenete csak 3pár kimenete és csak a fő L/R kimenete megy bele a keverőbe.

Megfordítom ezt a SUB/MAIN dolgot keverőn, de az egészben tényleg azt nem értem, hogy miért csak annál a szintinél van ez a jelenség (pláne, ha nemhogy készenléti állapotban, hanem konkrétan áram alatt sincs).

Önmagában minden résztvevő eszköz (beleértve a Cubase-t is) tökéletes, csak a 2080 és a Cubase között van ez a rejtély.

Valamelyik féltékeny a másikra:)

Link to comment
Share on other sites

Így látatlanban nekem úgy tűnik, hogy a monitorozás van elkavarodva.

Ha DSP-s hangkártyád van és az csinálja a monitorozást, akkor a Cubase-ben ki kell kapcsolni a Direct Monitoring-ot,

mivel ez a két dolog nem mehet együtt. 

Meg a Control Room-ot sem árt kikapcsolni, mert gyakran az is több bajt csinál, mint hasznot.

Link to comment
Share on other sites

Találtam valamit, de most még jobban meg vagyok zavarodva. Ez számomra teljesen X-akta. Pontokba szedem, mint vmi nyomozós logikai rejtvényben, amit az elhintett infok alapján kell összerakni. Alábbi rejtvényt nem tudom megoldani.

 

1. A (hardver) keverő bármelyik sávjára, bármilyen kábellel kötöm rá a Roland JV2080-at, akkor az sípol (DE csak ha               Cubase meg van nyitva (nem csak egy projekt, hanem maga a progi már az alapképernyőnél). 

2. A többi vasnál nincs ilyen.

3. A 2080 sávja sípol a szinti ki/bekapcsolt vagy teljesen áramtalanított voltától függetlenül!!!!, (DE csak akkor, ha a Cubase az 1-es pontban leírtak alapján, bármilyen formában el van indítva!!)

4. Cubase "ON" mellett, ha a keverő adott sávját mute-olom, vagy kilövöm a SUB és/vagy MAIN irányokat, abbamarad a sípolás.

5. Akkor is abbamarad a sípolás, ha a (hardver) keverő adott sávjából kihúzom a kábelt, ami a 2080ból jön ki (továbbra is a szinti ki/bekapcsolt vagy teljesen áramtalanított voltától függetlenül!!!!)

 

Összegezve azt mondanám:

1. A szinti nem rossz, hiszen Cubase "nélkül" nem sípol.

2. A kábeleim nem rosszak.

3. A keverő szintén jó.

 

Ez az egész olyan (és persze most humorizálok már kínomban), mintha a Cubase nem szeretné a 2080-at és annyira utálja, hogy felismeri akkor is, ha áramtalanított formában dugom rá a keverő bármelyik sávjára.

 

Sztetek?

(Ha vmi guru közületek esetleg ránézne itt nálam (Bp. XI-ker. Fehérvári út eleje), akkor azt kíváncsian várnám.) 

Link to comment
Share on other sites

Megint van egy amatőr kérdésem.

Az mitől lehet, hogy amint elindul a Cubase, egyből egy folyamatos "sípolás" jön ki a hangkariból, ami jóval több, mint bármilyen alapzaj?
Ha bezárom a Cubase-t, azonnal csönd lesz.

(Hangkarit Cubase-el vettem, Steinberg UR22.)

 

Lehet, számít hogyan vagyok kötve, így leírom, bár nem érzek benne "visszacsatolásos" dolgot:

Keverő utolsó előtti sávjai SUB kimenetre, ami megy be a hangariba.

Hangkari kimenete bele a keverő utolsó sztereó bemenetére és MAIN mixre megy, ami tovább a monitorokba.

 

A Cubase szar ilyen szempontból (ezt nem hinném) vagy én vagyok nyomorék és csak vmi beállítási kérdés?

Link to comment
Share on other sites

Annyira nem használtam ezeket, szóval nem biztos, hogy minden úgy van, ahogy gondolom, de talán segítek valamit.

Az external instrument beállítása után kényelmesen lehet használni a külső hangszereket (instrument channelen). Szerintem ettől még a régebbi módszerrel ugyanúgy tudsz külső hangszert használni (egy audio és egy midi sávval), csak körülményesebb.

A MIDI device-ok hiánya hasonlóan nem szab gátat annak, hogy MIDI-t küldj és fogadj, csak ezek segítségével könnyebb kezelni őket (saját kezelőfelületet szerkeszthetsz pl. nekik).

Az external FX a reverbhöz már problémásabb, de szerintem több sáv használatával az is megoldható.

Link to comment
Share on other sites

Az osszehasonlito tablazatban az all, hogy nincs "External Instrument", "External FX" es "MIDI Device". Ez azt jelenti, hogy kulso hangszert es effektet, nem tudok hasznalni az Artist 7-tel, MIDI-uzeneteket sem tudok kuldeni-fogadni vele?

Egy kulso reverbet hasznalnek buszon es hangmodulokat, MIDI-vel ki es be, automatizalva dolgokat. (Ez utobbi funkcio is szukitve van rendesen.)

Igy nem lehetseges hasznalni a Cubase Artist 7-et?

Link to comment
Share on other sites

Nézzétek, ez a cucc itt nem hagy nyugodni. :) Ezt ha jól értelmezem (csak) 500 Euróért kapok egy fullos Cubase 6.5-öst és egy Halion 4-et? Ez egy rohadt jó ajánlat nem? Amúgy külön csak egy Halion 4 kerül 333 euróba.

http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Computer/Software/Steinberg-Music-Production-Suite-Cubase-6-6.5-Halion-4/art-PCM0011327-000

Link to comment
Share on other sites

Érdemes lehet Ámerikából vásárolni a szoftvert?

Itt: http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Steinberg-Cubase-Artist-7-Full-Version-Music-Production-Software-/360576407015?pt=US_Computer_Recording_Software&hash=item53f40755e7

elég jutányos áron megvehető.

Bár nem igazán értem, hogyan. Németországból átmegy az óceánon, majd visszajőve olcsóbb...

A Cubase hivatalos oldalan pedig 244 font!, a Thomann nemet forgalmazonal 230, egy atlagos angol kereskedonel pedig 203 font. ( http://www.dv247.com/computer-music-software/steinberg-cubase-artist-7-music-production-system-retail--103184 )

Pont ellentetesek az arak, ahogy vartam volna.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Ha azt is leírod, hogy mik az igényeid, mennyire nagy projekteket csinálsz, és főleg melyik részét használod a Cubase-nak (gondolok itt audio, midi illetve instrument track-ekre), akkor talán jobban fog menni a segítség :) Az egyértelmű, hogy a full verzió az mégis csak full verzió, de ha nem használnád ki teljesen a full verzióban lévő lehetőségeket, akkor feleslegesen ne költs.

Itt egy táblázat is, hátha ez segít.

http://www.steinberg...hart_C7_CA7.pdf

Szia Hobkins!:) Köszönöm a választ!

Elektronikus zenében utazom, azon belül Deep/Tech House stílus. kb 20-25 sávban dolgozom és igaz szégyen, de nagy részben hangmintákat használok fel. De az is igaz pl a HalionOne-ban egyre több mindent használok fel. A Cubase Elements 6 ban pl nincs a gyári compressorban sidechain funkció, meg nincs OMF lehetőség. Sidechain az Artist 7-ben már van, de OMF az nincs.

Mennyire fontos a Steinberg usb key? Ezt mindenképp legyen majd ha frissítek valamelyik cubasre?

Azt hiszem, hogy megveszem azt a cubase 5 tutoriál DVD-t ami magyar nyelven van és utána eldöntöm, hogy mire frissítek.

Nem árt először is jobban megismerni ezt a daw-ot. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...