Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Készeséggel elhiszem, hogy hallani _valamennyi_ különbséget a normál és a "speckós" tápkábel között. Gondolom pont olyan mértékűt, hogy a hifi témában egy kicsit is avatatlanabb fül számára már semmi nem érzékelhető ebből. Vakteszten egyébként átment ez a dolog eddig valakinél ? 

 

Másik, egyszer olvastam, ahogy hifisták teljesen komolyan írható cd-ket tesztelnek (wtf) és óriási különbségeket vélnek felfedezni két különböző cd-re kiírt hanganyag között. Gondolom ez is teljesen egzakt mérhető dolog, nincs benne semmi ezotéria.

A különböző cd-k hangjában vélik felfedezni(én ilyennel nem játszok, mert csak eredeti forrásaim vannak), viszont azt nem mondják, hogy a probléma miből fakad.

Például teljesen jogos, hogy az audio cd formátum egyszer kiolvasós technológiai bakija miatt a cd-k olvasási hibái eltérhetnek az anyagtól függően..a hibajavító algoritmus miatt pedig innentől nem ugyanaz a kiolvasott jelfolyam.

Ebben sincs semmi ezotéria.

Link to comment
Share on other sites

Az asztrológusok miért kapnak pénzt?

Homeopátiás szereket minek vesznek?

Vagy búcsúcédulát...

Én szkeptikus tag vagyok, úgyhogy ezt inkább ne hozd fel, mert igencsak ezek ellen vagyok.

Eddig mindenre leírtam egy lehetséges fizikai magyarázatot, erre azonban már nem tudtatok mit írni. A vita ha volt olyan itt véget ért.

Csak még egy apróság. Írtam is, hogy vettem már librát..nem olcsó egy ilyen szett. Kipróbáltam és annyira elrontotta a micromega cd futóművem hangját, hogy azonnal "kukában" végezte. De többször próbáltam ki kábeleket is, amiknek nem jött be a hangja.

Hogyan magyaráznád azt, hogy egy megvásárolt terméknél mégsem működött a pszichoakusztika, ha szerinted ez egyfajta önigazolás.

(Zárójelben megjegyzem, hogy én már csináltam kettős vaktesztet is néhány dologgal..és ott is konzekvens lett az eredmény, mint amit leírtam.)

Link to comment
Share on other sites

 

Homeopátiás szereket minek vesznek?

 

Azért legyél óvatos: a homeopátia sok millió emberen segített már a világon. Még akkor is, ha te nem hiszel benne. Légy erős: te sem vagy tévedhetetlen.

 

Visszatérve a CD demagnetizálásra és a tápkábelek hangra gyakorolt hatására. A puding próbája az evés. Én hi-fi berkekben adok el kábeleket, de ha van valaki aki pro-audiós létére tesztelné a kábeleimet állok elébe. Irjatok, megszervezzük!

 

És ha valakinek van egy jó CD lemeze, amin kipróbálná a lemágnesezést hozza el hozzám, saját füleivel tesztelheti az eredményt! (Bpestieknek)

 

cables@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Azt írtad előfoknál cserélsz tapkábelt.

Az előfok kimenete analóg jel.

Ha egy analóg jelet akarsz vizsgálni digit műszerrel, akkor az A/D konverziót behozod a képbe. Ami elferdíti a mérésed eredményét.

Ha nullteszet akarunk végezni elkerülhetetlen a digitlaizálás. Egy jó A/D konverter mit ront a hangon? Ok, hogy sávhatárolt de ha a több MHz-es összetevőkre vagy kíváncsi akkor megnézed a jelet egy spektrumanalizátorral és kész.

Ha csak azt akarjuk vizsgálni, hogy mennyivel lesz kevesebb/másabb a rendszer zaja 'A' és 'B' kábel esetén akkor meg tényleg már annyira triviális a dolog, hogy nincs mit rágódni rajta.

De ha szerinted is ilyen jól mérhetőek ezek a dolgok akkor pl. Instrument kolléga miért csak a vevői reakciókkal próbálja alátámasztani az állításait?

Link to comment
Share on other sites

A puding próbája az evés. Én hi-fi berkekben adok el kábeleket, de ha van valaki aki pro-audiós létére tesztelné a kábeleimet állok elébe. Irjatok, megszervezzük!

Ha nagyon durván általánosítunk akkor elmondhatjuk, hogy két részre oszlik itt a társaság:

a) Vannak azok akiknek elég a saját fülükkel "mérni" és konklúziót vonni.

B) Vannak azok akik már megfigyelték/tapasztalták/tanulmányokból tudják, hogy hiába rendelkezik az ember jó érzékszervekkel, azok nem tekinthetőek hiteles forrásnak mert az agy nagy mértékben korrigál/szűr bizonyos információkat/egyéb információk jelenlétében másként értelmez. Ezeknek az embereknek nem lesz elég a saját füllel való tapasztalás. A tudomány eszközeivel történő alátámasztás lesz kielégítő számukra.

Amit itt már háromszor is belinkelt ("szemezgetés eddigi vevők véleményeiből"), az nagyjából azzal egyenlő számomra mintha eladnék egy marék placebó gyógyszert és várnám a "vevők véleményét". Sajnálom ha ezzel a lelkébe gázoltam, de amíg nem jön egy hiteles mérési jegyzőkönyvel amiben egzakt módon alá van támasztva kábelének (műszaki paramétereiben értelmezett) jobb volta addig itt páran nem fogják komolyan venni.

Szerkesztette Brevis
Link to comment
Share on other sites

 Sajnálom ha ezzel a lelkébe gázoltam, de amíg nem jön egy hiteles mérési jegyzőkönyvel amiben egzakt módon alá van támasztva kábelének (műszaki paramétereiben értelmezett) jobb volta addig itt páran nem fogják komolyan venni.

Bocs én azt írtam hallgassuk, vagy mérjük ki a kábeleket, ahogy maguk szeretnék! Állok elébe! CD lemez lemágnesezésre jön valaki?

Link to comment
Share on other sites

Eddig mindenre leírtam egy lehetséges fizikai magyarázatot, erre azonban már nem tudtatok mit írni. A vita ha volt olyan itt véget ért.

 

Tápkábeltémában nem akartam állást foglalni, a lehetséges emberi okra utaltam. A fizikai magyarázatok, amiket írtál, mind mérhető. Nem tudom mi a libra, de ha megváltoztatja a CD-ről olvasott jelet, azt is lehet mérni.

 

 

Azért legyél óvatos: a homeopátia sok millió emberen segített már a világon. Még akkor is, ha te nem hiszel benne. Légy erős: te sem vagy tévedhetetlen.

 

Nyilván nem a saját vizsgálataimra alapozva kritizálom az ilyesmiket, nem is értem hogy kerül ide a tévedhetetlenségem...

A homeopátia sok emberen segített, persze (nyilván azokon a legjobban, akik árulják...). A placebohatás ismert dolog. 

 

Tegyük fel, hogy nem javít semmit a tápkábel cseréje. Ha te kicseréled, és meg vagy győződve róla, hogy jobban szól utána a rendszer, akkor számodra végül is jobb, mint előtte volt.

Link to comment
Share on other sites

Szívesen megcsinálom a tesztet 

 

Előre is elnézést a hosszú meséért (akik esetleg magukra ismernek az csak a véletlen műve blablabla…), de a cikk és az azután érkező kommentek olvasása után az alábbi kis történetbe beleszőve osztanám meg gondolataimat, amiben indokolatlanul eltúlzom a kérdéskört, ezért előre is elnézést, tényleg nem szándékozok senkit megbántani!!! :angel:

 

Adott egy becsületes munkásember, aki mindennapjait egy Lamborghini traktorban tengette, szántott-vetett, jött-ment a gépével. Szerette, meg volt vele elégedve, imádta a nagy teljesítményét, aminek hála, mint a villám, úgy jött ki a trágyából. Viszont a mindennapokban nem bizonyult a legpraktikusabb megoldásnak mindenfelé traktorral járni, meg érdekesen néztek rá a múltkor is az emberek az Operaház előtt, ezért úgy döntött, vásárolni fog egy autót. Mivel szereti a traktorát, maradt a jól bevált márkánál és egy Aventadorra tette le a voksát, mivel az üzletkötő szerint, az még erősebb, mint a traktora, kifinomultabb az összkerékhajtása, kényelmesebb is hosszabb távon, valamint ebből kiszállva már nem fognak az emberek többet furcsán nézni rá. Megrendelte, majd 4 hónap után ünnepélyesen házhoz szállították a neonzöld sportautót. Főhősünk alkalomhoz illő megjelenésben elfoglalta helyét a vezetőülésben, szája fülig ért, bár egy könnycseppet elmorzsolt a marhákért, akik életüket áldozták a finom bőr belsőért. Beindította a motort, kirázta a hideg már a V12-es alapjárati duruzsolása hallatán is. Nyomott egy kövér gázt, fordulatszámmérő szempillantás alatt a piros tartományig felszaladt és emberünknek nagyjából ugyanennyi idő alatt lett majdnem orgazmusa. Ezután már nem bírt magával és azonnal ki szerette volna próbálni mit is bír a verda, sport+ módba tekerte a futóművet, menetstabilizálót kikapcsolta, teljesítményt maximumra állította, rajtprogramot élesítette, kattant a váltófül, egyes sebességi fokozatba ugrott a DSG váltó, állt a gázon, fordulatszámmérő 5700-as fordulaton, üvöltött a V12, majd leugrott a fékről és elszabadult a pokol. Szempillantás alatt egyenesen a szántás felé kormányozta az autót, és 6m megtétele után 8600-as fordulaton bömbölt a V12, de a szuperautó máris 25 cm mélyen elásta magát a frissen trágyázott szántásba. Az ülésből balra nézve csak a kerekek által felvert trágyafröcsögést látta, de valahogy mégis az az érzés kerülgette emberünket, mintha nem haladt volna előre. Megszeppenve elvette lábát a gázról, abbamaradt a trágyafröcsögés is és így már látta a mellette lévő emberek értetlen tekintetét és tátva maradt száját, majd meglepődve konstatálta, hogy bizony elakadt. Értetlenül tárta fel az ajtót, majd finom bőrcipőjében bokáig elmerült a laza talajban, majd miközben kászálódott ki, az ajtó oldaláról egy kisadag meglepi hullott az öltönyének vállára. Kibotorkálva a szántásból feje vörös színűre változott, majd megállt az autót átadó alkalmazott előtt és teli torokból üvöltve kérdezte tőle, hogy most mi a szar történt? Mi ez a szar, amit rásóztak? Azt ígérték, hogy ez jobb lesz, mint a traktor, azt hazudták, hogy erősebb, azt mondták a világon ebben van a legfejlettebb 4kerék hajtás! Látja meddig jutottam vele?! Azt mondták, ezzel sokkal gyorsabban eljutok A-ból B pontba, de ezt a nyavalyás 6 métert a traktor is ennyi idő alatt teszi meg! Azt mondták, ha ezt megveszem és ezzel fogok járni, akkor már nem fognak rám hülyén nézni az emberek! Most nézzen a kollégáira, vagy a birtok személyzetére! Hogy néznek rám?! Na hogy?! Pont úgy, mint mikor traktorral mentem múltkor az Operaházba! Nem ezt akartam, nem ezért fizettem! Önök nem ezt ígérték! Én át lettem verve! Bedőltem a hangzatos marketingüknek! Hogy képzelik, hogy ennyit kérnek ezért szarkupacért! De most komolyan! Nézzék meg, hogy néz már ez itt ki! A traktor bezzeg sose lett ennyire szaros, hiába mentem vele kilométereket ugyanitt! Mindezek után főhősünk sarkon fordult és hangosan káromkodva elindult a villája felé! Egész este gondolkozott, járt az agya, majd másnap telefonált a Lambo szalonba!

Figyeljetek, - kezdte mondandóját - ha meg tudtok győzni, hogy a kertben lévő trágyadomb mégis gyorsabb a traktoromnál, akkor elgondolkozom, hogy ne pereljelek be titeket átverésért!

A szalonban töprengtek egy kicsit, majd felajánlották, hogy látogassa meg őket a gyár versenypályáján, kivisznek egy traktort és egy Aventadort is, amelyeket egy gyorsulási versenyen tud majd tesztelni. Mindkettőbe beépítenek egy hihetetlen pontos, legújabb fejlesztésű, műholdas gyorsulásmérőt, aminek segítségével le tudja majd ellenőrizni az időeredményeket, ha esetleg kérdés merülne fel benne a teszt kapcsán. A Lamborghini, hogy lássa az öreg, hogy komolyan veszik, kiküldött 3 mérnököt, akik a sportkocsit tervezték. A gazda belement és másnap megérkezett a pályára, majd akkurátusan felállított egy napórát a pálya mellett. Az autót tervező szakemberek furcsán néztek rá, de udvariasságból nem kérdezték meg, hogy mi is a célja azzal. Emberünk beült a traktorba, beállt a napóra mellé és teljesített egy 0-100-as sprintet, majd gyorsan visszadöcögött a napórához és felírt egy papír fecnire valamit. Ugyanezt az Aventadorral is eljátszotta. A Lamborghini dolgozói nem akartak hinni a szemüknek, mikor a gazda a második kör után eléjük dobta a papírját, amire, mint kiderült lerajzolta, hogy a napóra szerint mennyit is változott a mutató helyzete. Látják - kezdte mondandóját - a traktornál ennyit mozdult az árnyék, az Aventadornál pedig ennyit ni! Remélem önök is egyetértenek velem, hogy ez ugyanaz! Látják! A két eltérés hajszálpontosan megegyezik, azaz, ha az egyikből kivonjuk a másikat, nem marad semmi, ergo a traktor pont ugyanolyan gyors, mint a sportkocsi! Egyszerű, mint az 1X1! Ugye nem hülyék, hisz mérnökök, talán tudnak logikusan gondolkozni és akkor belátják, hogy igazam van! Bár lehet a sportkocsi, mintha gyorsabbnak érződött volna, de mivel ezt csak éreztem, a napóra szerint viszont hajszálpontosan ugyanannyi a gyorsulási idő, így bennem lehet csak a hiba. Az emberi test, mint tudjuk csodákra képes. Addig, míg a napóra nem mutat ki különbséget, érezhetek én bármit, a végeredmény szempontjából nem releváns. Kedves Uram - szólalt meg a középső mérnök 10 másodperc síri csönd után – ez a módszer nem igazán alkalmas ennek a megmérettetésnek a kiértékelésére! Egyszerűen túl pontatlan a napóra, nem lehet azt mérni vele, amit szeretnénk demonstrálni, mivel nem elég pontos. Ugyan már - legyintett az öreg - maguk mit nem értenek, hát itt van feketén-fehéren - és lobogtatta a papír fecnijét, amire időközben, hogy még jobban nyomatékosítsa gondolatát, rajzolt egy nagy nullát áthúzva. A második szakember, - aki azóta is minden este kamillás vattával borogatja az agyát – udvariasan megkérdezte, hogy nem szeretné-e megismételni a tesztet és közben az ő műszereiket is megfigyelné! Hát mi vagyok én szerintetek? - emelte fel hangját a gazda – Ugyan nem értek mindenhez, de azt pontosan tudom, hogy működik a napóra, az már amúgy is bizonyított, Krisztus előtti 3. évezred óta millióan használták megelégedéssel! Mit nekem flancos műszer! Volt a babilóniaiak gyorsulásmérőjük?! Segítek,mert látom csak pislogtok, NEM! Volt napórájuk?! Hát persze, hogy VOLT! Tudtak vele időt mérni! Simán! Feljött a nap minden reggel? Igen! Eddig teccikérteni?! Én megéltem már sok mindent, ismerem a napórát, mint a tenyerem, bízzanak bennem, ez tökéletesen prezentálja a valóságot! A harmadik fejlesztőmérnök próbált finoman a nagy lendülettel magyarázó férfi állításaira reagálni, mikor az meglátta kérdező szándékát, ezért gyorsan megelőzte őt a következőkkel: Maga ott a szélen, aki emelgeti a kezét, mondja hány Best Szántás-vetés Awards-ot nyert? Meg a diplomamunkáját napórákból írta? Mit vág értetlen fejet? Mi az, hogy hogyan jön ez ide? Ha nem ebből írta, legalább van ezzel tapasztalata? Igen komolyan kérdeztem a napórákkal kapcsolatban! Na ugye, hogy nincs, ezért is tudom én jobban, hogy mit mértem! –folytatta bőszen. Nem akarom én ledegradálni a 10 éves fejlesztésüket, de ki volt az, aki kiengedte ezt a szart a gyártósorról?! Maradtak volna még fél évet az iskolapadban és tanulmányozták volna jobban a napóra működését, akkor talán megértenék az igentisztelt mérnökurak, hogy mit is akarok mondani, de jelen pillanatban nem beszélünk 1 nyelvet! De azt ugye most már világosan látják, minden oldalról körüljárva bebizonyítottam, hogy átvertek engem, valamint minden eddigi vásárlójukat az elmúlt években, akik önöktől sportkocsit vettek! Sőt továbbmegyek, minden sportkocsi tulajdonos, márkától függetlenül át lett verve. Szegények, ha tudnák, hogy csupán beképzelik mindazt, hogy gyorsabbak egy traktornál, a valóságban meg pont ugyanolyanok, semmi különbség nincs köztük! Ha jobban belegondolok, a múltkor is álltam a traktorommal a Nagykörúton a dugóba, igen ott is elég furán néztek rám az emberek! Ugye? Én sem értem, na mindegy is. Szóval hol is tartottam? Ja igen, mellettem állt egy kanárisárga Ferrari pont ugyanannyi idő alatt tette meg a 3 lámpa közötti utat, mint én! Ó, hogy ez miért is nem jutott akkor az eszembe, mielőtt vettem azt a zöldszínű ipari hulladékot?! Komolyan, a legőszintébb segítő szándékkal mondom önöknek: ezután a csúfos kudarc után felejtsék el a sportkocsikat, nem embernek való, az csupán ámítás és átverés csak és kizárólag a traktor az igazi! Aventador… Muhaha!

 

 

Mivel a történet tudom jól, hogy több sebből is vérzik, szeretnék már előre válaszolni 1-2 kérdésre!

Nekem sincs „hihetetlen pontos, legújabb fejlesztésű, műholdas gyorsulásmérőm” nem tudom, hogy mi az, valamint azt sem tudom, hogy hogyan kell ”gyorsulást” mérni, de ha kezembe nyomnák, akkor sem tudnám, hogy mit csináljak vele! Azt sem tudom, hogy egyáltalán ”gyorsulást” kell-e mérnünk. Ha tudnám, akkor viszont ”sportkocsikat” gyártanék!  :D Viszont úgy érzem, otthoni saját körülményeim között könnyedén el tudom dönteni (érzem, ha ez jobban tetszik), hogy melyik "gyorsul jobban"!

Link to comment
Share on other sites

"Azt érted rossz tápkábel alatt, amivel mondjuk egy szobakutya egy fél napig játszott, és a foga erősebbnek bizonyult a szigetelésnél?"

 

Lényegében igen, azt értem alatta.

No, akkor jöjjön egy rendrakás v2.1. :)

Eddig szerintem kicsit félre lett magyarázva ez a csodatápkábel dolog.

Alapvetően szó sincs róla, hogy a tápkábel feladata lenne a szar hálózat rendberakása,

a hálózati zavarok szűrése és a készülékek szar tápjainak pótlása.

Legalábbis ezt csak most nyögtétek be, két nap veszekedés után.

Innentől kezdve nem egy tápkábelről szól a történet, hanem tápkábel formájú zavarszűrő eszközről.

Addig mi el sem kezdünk audioval foglalkozni, amíg a tápellátás nincs rendben, ezért

nem értette itt senki ezt a tápkábel mizériát. Ti egy kábellel próbáljátok megoldani azt,

ami egészen másnak lenne a feladata.

 

Audio cuccokhoz nem véletlenül ajánlott valami komolyabb hálózat kondicionálót használni,

például ezek közül:

http://www.furmansound.com/product.php?div=01&id=PL-PLUSDMC

Hangosító rackek, színpadi rackek mindig ezzel kezdődnek, de stúdióban is nagyon kell.

HIFI-seknek is indokolt lenne, ha már ezen a szinten mozognak, hogy ez számít.

Ennek lenne a dolga, hogy amennyire lehet gatyába rázza a hálózatot

és segítsen a ócska tápoknak, amik sok készülékben megtalálhatók sajnos.

Ha egy ilyenről megy az audio rendszer és mondjuk a készülékeknek sincs nagyon tróger tápja,

akkor nem szabad, hogy hallatszódjon a különbség egy mezei tápkábel és a csodatápkábel között.

Ellenkező esetben simán el tudom képzelni, hogy egy trükkös kábel javít a helyzeten,

de az összes táp problémát egészen biztosan nem fogja tudni megoldani.

 

A rossz hálózat valóban sok bajt tud okozni és egy részük kihatással lehet bizonyos készülékek

működésére, így a hangra is, de eddig nem erről szólt a történet.

Nekem legalábbis álmomban sem jutott volna eszembe speciális kábellel megoldani a kérdést,

amikor erre vannak profi szerkentyűk.

 

Ahogy az sem jutna soha eszembe, hogy a köztudottan nem túl jó asszimetrikus jelvezetést próbáljam meg

méregdrága kábelekkel feljavítani. Helyette lehet venni szimmetrius kimenetű CD-t és erősítőt,

ami kevésbé érzékeny a dologra. Bár ahogy Silk is mondta, igazából az asszimetrikusnak is jónak kellene lenni,

ha rendesen meg lennének csinálva a készülékek.

Ha nagyon igényes akarok lenni, akkor veszek hozzá két Vovox XLR kábelt 50-60eFt-ért és onnan nincs tovább

hová javulni. Én igényes zenehallgatóként  biztos, hogy full szimmetrikus jelvezetést használnék a rendszeremben.

 

Közelítünk :)

 

Köszi a linket, van nekik hazai forgalmazójuk?

 

HIFI-seknek is van ám ilyen pl: http://www.psaudio.com/shop/p10-power-plant/

Viszont csak nagyon halkan jegyezném meg mielőtt megköveztek, hogy még ennek a készüléknek se mindegy, hogy milyen kábellel van a konnektorba dugva! Meg ne kérdezd, hogy miért! Nem én fejlesztettem, viszont hallottam és hidd el, mi sem szerettünk volna semmi különbséget hallani, de mégis sikerült... :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ha valakit érdekelnek a hálózati zavarok, akkor pl. itt

belekóstolhat a témába:

http://www.muszeroldal.hu/measurenotes/tarmikcikk.pdf

Röviden a lényeg, hogy egy csomó fogyasztó szétkúrja a hálózatot.

Nem csak a hálózat van hatással a fogyasztóra, hanem visszafelé is,

a fogyasztó is hatással van a hálózatra.

Ha pl. egy trafóház van a közelében, vagy egy nagyobb ipari létesítmény,

ahol bivaly motorokat kapcsolgatnak, vagy kapcsoló üzemű tápok mennek, pl. számítógépekben,

akkor minden lesz a hálózat, csak nem szinuszos.

Ez számos problémát okozhat.

Többek között ezért gyártják ezeket a Furman cuccokat.

Hogy egy szemléletes példát mondjak, ha egy koncerten rossz a betáp,

akkor egy erősebb lábdob ütésre azonnal lehalkul az egész zenekar,

mert a hirtelen teljesítményfelvétel pár pillanatra kirántja a hálózatot az erősítők alól.

Rossz betáp esetén a digitális cuccok meg főleg labilissá válnak.

Akár le is kapcsolhatnak, vagy megakad az adatfolyam bennük, stb.

 

Kérdés, hogy a csodakábel pontosan milyen hálózati zavarokat orvosol.

Milyen módon és milyen mértékben?

Ha ezekre van válasz, akkor azonnal kikerül a téma az ezotéria vádja alól.

Link to comment
Share on other sites

"Pölö a studióban olyan speckó gitár kábeleket használunk, amik nincsennek árnyékolva, s nagyon kis ellenállásúak"

 

Silk! Annyiban ki kell, hogy javítsalak, hogy ezek a drága gitárkábelek is árnyékoltak, de csak az egyik felén van

bekötve az árnyék. Ezért irányított az összes drága kábel.

Ha nem lenne árnyékolás, akkor képtelenség lenne torzított gitárhangot csinálni, akkor lenne a zaj.

Ha jól emlékszem, külön van bennük a földkábel és a jelkábel, és külön az árnyék.

Pár centinként pedig keresztezve vannak.

Ennek a pontos okát most nem vágom, de talán a kapacitását csökkentik így, vagy a fene tudja.
Az biztos, hogy az elektrotecnikában fontos szerepe van a geometriának, térbeli elrendezéseknek.

És ez nem ezotéria. :)

Szerkesztette Cserfalvi Töfi Zoltán
Link to comment
Share on other sites

Na akkor most mi a vita tárgya?

Mert ha jól értem, a varázs kábelünk minden olyan berendezésnek csavar egyet a hangján, ami alapban se tökéletes? Illetve segít ha nagyon szar a hálózatod?

De könyörgöm...LEÍRTAM...ezeket hanyagoljuk már. Ja...a Lada is jobban ment koppány kipufogóval egyébként, de mégse lett azért belöle BMW....szal ezt hagyjuk.

Ha valami gyárilag gagyisztika, azon lehet buherálni, de egyszerübb venni egy normális cuccot, aminél nem fog jelentkezni a hatása.

Olyan ez, mint a hangkártyákon az órajel. Az olcsókon simán leosztják az USB frekit, s abból kap a koverter szinkron jelet. De azért erre NEM EZ A NORMÁLIS MEGOLDÁS!!! Olcsó megoldás az igen, de erre van kitalálva az órajel generátor. Csakhát...az drága...

Mellesleg valaki belinkelte a P10-est...na ez egy jó cucc...még az ára is reális. Amúgy rengeteg helyen van ilyen jellegü 220-ról 220-ra trafó, ami galvanikusan választ, stabilizál és szür. Költséges, de van ahol atomtutira mennek, s nem számít.

 

Szóval én pölö azért mondjuk a 2500 dolláros tápkábelek és varázs kábelek helyett vennék egy jobb lejátszót. :) Az tutira nagyobb változást eredményezne.

Link to comment
Share on other sites

"Pölö a studióban olyan speckó gitár kábeleket használunk, amik nincsennek árnyékolva, s nagyon kis ellenállásúak"

 

Silk! Annyiban ki kell, hogy javítsalak, hogy ezek a drága gitárkábelek is árnyékoltak, de csak az egyik felén van

bekötve az árnyék. Ezért irányított az összes drága kábel.

Ha nem lenne árnyékolás, akkor képtelenség lenne torzított gitárhangot csinálni, akkor lenne a zaj.

Ha jól emlékszem, külön van bennük a földkábel és a jelkábel, és külön az árnyék.

Pár centinként pedig keresztezve vannak.

Ennek a pontos okát most nem vágom, de talán a kapacitását csökkentik így, vagy a fene tudja.

Az biztos, hogy az elektrotecnikában fontos szerepe van a geometriának, térbeli elrendezéseknek.

És ez nem ezotéria. :)

Az enyém árnyékolatlan, szimetrikus (mármint geometriailag a föld és ajel kábel ugyanolyan) és nem irányított. Csak mondom.

 

Az árnyékolás eleve kapacitást jelent, tehát a kábel passzív szüröként müködik. (Mivel az árnyék és a jelkábel nem lehet tükörszimetrikus ugye...mégha minden más paramétere meg is egyezne, ez már elég, ergo kondenzátorként müködik.)

 

Persze...szedi a zajt mint állat...de ez még mindig elhanyagolható a pickupok önzajához képest. Rövid legyen, akkor kisebb a zaja.

 

Árnyékoltakból is van jó persze, aminél úgy választják meg az eredö kapacitást, hogy a szürési tényezö a hasznos tartományon kívülre essen, de mivel kicsi a feszültség, sajnos ott hatványozotabban jelentkezik még a legkisebb kapacitás is.

Link to comment
Share on other sites

Na akkor most mi a vita tárgya?

Mert ha jól értem, a varázs kábelünk minden olyan berendezésnek csavar egyet a hangján, ami alapban se tökéletes? Illetve segít ha nagyon szar a hálózatod?

De könyörgöm...LEÍRTAM...ezeket hanyagoljuk már. Ja...a Lada is jobban ment koppány kipufogóval egyébként, de mégse lett azért belöle BMW....szal ezt hagyjuk.

Ha valami gyárilag gagyisztika, azon lehet buherálni, de egyszerübb venni egy normális cuccot, aminél nem fog jelentkezni a hatása.

Olyan ez, mint a hangkártyákon az órajel. Az olcsókon simán leosztják az USB frekit, s abból kap a koverter szinkron jelet. De azért erre NEM EZ A NORMÁLIS MEGOLDÁS!!! Olcsó megoldás az igen, de erre van kitalálva az órajel generátor. Csakhát...az drága...

Mellesleg valaki belinkelte a P10-est...na ez egy jó cucc...még az ára is reális. Amúgy rengeteg helyen van ilyen jellegü 220-ról 220-ra trafó, ami galvanikusan választ, stabilizál és szür. Költséges, de van ahol atomtutira mennek, s nem számít.

 

Szóval én pölö azért mondjuk a 2500 dolláros tápkábelek és varázs kábelek helyett vennék egy jobb lejátszót. :) Az tutira nagyobb változást eredményezne.

 

Furán hangzik, de van az az eset, amikor költséghatékonyabb megoldás egy 2500 dolláros kábelbe invesztálni, mert egyszerűen többet hoz  a hangban, mintha a 25000 dolláros erősítőjét cserélné valaki 40000 dollárosra, mert kb az lenne a következő lépcsőfok...

 

Azzal meg egyetértek, hogy Ladából sem lesz BMW soha, de egy jó slick gumival (szép napos időben) a Lada is gyorsabban jut körbe a pályán és a BMW is, azaz mindkettőre pozitív hatással van. 

Link to comment
Share on other sites

Pedig szerintem is igaza van Silknek és erre próbálnám én is terelni a dolgot,

hogy egyszerűen rossz helyen van belenyúlkálva ezekbe a rendszerekbe.

Sokkal egyszerűbb és hatékonyabb módszerek is vannak.

És a drága HIFI cuccok simán összemérhető árban vannak a komolyabb stúdió cuccokkal.

Épp ezért nekem sokkal logikusabb lenne, ha egy igényes zenehallgató nem a consumer cuccát

próbálná tökéletesítgetni, hanem egyszerűen átállna pro studió cuccokra.

Azokra, amivel készítették azt a felvételt, amit otthon igyekszik minél jobb minőségben meghallgatni.

Link to comment
Share on other sites

Pedig szerintem is igaza van Silknek és erre próbálnám én is terelni a dolgot,

hogy egyszerűen rossz helyen van belenyúlkálva ezekbe a rendszerekbe.

Sokkal egyszerűbb és hatékonyabb módszerek is vannak.

És a drága HIFI cuccok simán összemérhető árban vannak a komolyabb stúdió cuccokkal.

Épp ezért nekem sokkal logikusabb lenne, ha egy igényes zenehallgató nem a consumer cuccát

próbálná tökéletesítgetni, hanem egyszerűen átállna pro studió cuccokra.

Azokra, amivel készítették azt a felvételt, amit otthon igyekszik minél jobb minőségben meghallgatni.

 

Értem én, hogy mire szerettél volna kilyukadni! Teljesen logikus is, de kicsit elbeszélünk egymás mellett.

 

Hogy autós példánál maradjak:

Vegyük az F1-et az autófejlesztés stúdiójának. A Ferrari pl nem fog F1-es autókat utcai célra, magánembereknek gyártani. Az egyszerűen nem arra való, piszok jó a pályán, de nem élvezet vezetni, hanem munka. Komoly és megterhelő munka. Viszont csinálnak halandó embereknek is autót, ami szintén jó, de közel sem egy F1-es autó, nem is az a célja, hanem hogy örömet okozzon a tulajdonosának, termelje az agyába az adrenalint, csodálatos élményekkel gazdagodjon általa, örömét lelje benne, mikor használja. Ne kelljen edzenie, hogy el bírja viselni az autó teljesítményét, ne kelljen közbe millió gombot állítgatnia...stb

Szóval szerintem szétválik a két világ. Persze vannak közös pontok, de sok cél és elvárás azért különbözik. A HIFI-sta könnyen feláldoz 20 másodpercet egy körbe, viszont cserébe fülig érő szájjal drifteli le a hátsó gumikat az autóról. Nem lihegve és fáradtan fog kiszállni egy verseny végén, hanem vigyorogva és feltöltődve. Az egyik oldal munka, a másik hobbi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...