Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Simán magyarázható a daruma is a mac alatt. A mozgó alkatrészek (venti, winchester - bár gondolom ebben ssd van, az nyilván nem), jobban bemozgatják a mac-et, ha nincs elcsatolva..illetve a többi környezeti eszköz rezgése sem fog eljutni a machez. Innentől a csatlakozások, mozgó alkatrészek nincsenek "megzavarva" a feladatukban. Szvsz egy mac-nél ennek jóval kisebb a hatása, mint mondjuk egy mechanikus cd futómű esetén.

(Kérdezte valaki, hogy mi az a libra..egy készülék alátét, hasonló mint a fentebbi képen látható daruma. Halkan megjegyzem, hogy ha még ezeket se ismeri valaki, akkor talán látatlanban nem illene véleményt formálni.)

Táp szűrőt természetesen használnak a hifisek.

Jómagam például használok tápszűrőt - mindenféle egyéb funkcióval egyetemben - az árramforrás után közvetlenül. Illetve szinte minden készülékem külön tápegységről megy, ami szintén stabilizál..az LP előtt pedig egy speciális tápegység pontosabbá teszi a jelet, mivel az LP motorjának igen fontos a pontos 50 Hz.

Tápkábeleknél nálam nem is nagyon van hatása. Egyedül egy készüléknél volt rá szükség, ott viszont nagyot javít (egyébként a végfok az). Viszont más rendszerekben erőteljesen hallottam már a hatásukat.

Szerintem is a készülékek kialakítása (nem feltétlen jellemezném hibaként) és az áramforrás a fő oka, hogy a tápkábeleket használnak, de ez mellékes. A lényeg, hogy igenis van hatásuk.

Még egyszer leírom utoljára, mert megint feljött. NEM AKAROK PRO AUDIO-T HALLGATNI! Mert nem zenehallgatásra van kitalálva, hanem munkára..a hangsugárzó karakterisztikája egyszerűen hallgathatatlan számomra.

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek!

 

Lenne egy kérdésem!

 

Én az USB kábel fejlesztéseim teszteléséhez kölcsön kapott Babyface hangkártyát egy hangosítással foglalkozó fiataembertől kaptam és ő említette, hogy van a REM-nek egy ingyen letölthető Digicheck szoftvere.

 

Kérdésem van itt valaki, aki használta ismeri ezt a szoftvert, mert ha ez az amire én gondolok, akkor talán lehetne kábelek hatásának számszerű tesztelésére használni. Nekem vannak igen jó minőségű FLAC fájljaim azokat lejátszanánk egy rendszeren, aztán cserélnénk kábeleket. Müködhet ez?

Link to comment
Share on other sites

Látom a szövegértelmezés gondot jelent. Mechanikai alkatrész mond neked valamit? Ipodban van olyan? Akkor tanulj meg olvasni kötekedes helyett.

 

Látom nem erősséged a humor.  De ha már itt tartunk, hogy magyarázni kell a poént, ugyanazt sütöttem el kb, amit előttem is leírtak, hogy egy ladából nem lesz bmw egy fullosabb gumitól.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

Látom nem erősséged a humor.  De ha már itt tartunk, hogy magyarázni kell a poént, ugyanazt sütöttem el kb, amit előttem is leírtak, hogy egy ladából nem lesz bmw egy fullosabb gumitól.

Szerintem senki nem írta, hogy az lesz. Itt eleve a hatás lett megkérdőjelezve..értsd a bmwre is kell a hóban téli gumi.

Link to comment
Share on other sites

Hifi-s amatőrök ugyanúgy vannak mint amatőr hangmérnökök.

Én nemigen tudok mondani Budapesten olyan hifi üzletet ahová szivesen bemennék. Mondjuk szerintem értelmes hifista nem is gondolkodik Marantzba.

Megértem amit írsz, értem a felháborodásodat is. Egyedül az általánosítást nem értem a "hifistákra". Akit én hifistának nevezek az foglalkozik is a témával.

Egyébként való igaz, hogy igen túlárazott néhány eszköz..például ezek a zsákocskák, kövek a hangsugárzókon (ha nem gond akkor legalább ne hangfalnak nevezzük, ezalapján én is leamatőrőzhetnélek most). De ettől függetlenül például bizonyos hangsugárzóknál ezek is hasznos dolgok (mondjuk nyilván a rossz anyagfelhasználás/konstrukció/súly(!) miatt).

De példának okáért ez azért a pro technikában is megvan. Mert kérdem én egy legkisebb 8020-as Genelec mire alkalmas? (Számítógép hangsugárzónak, kompakt megoldásként talán..dehát ez is stúdios aktív hangsugárzóként van hírdetve.)

Link to comment
Share on other sites

Látom nem erősséged a humor.  De ha már itt tartunk, hogy magyarázni kell a poént, ugyanazt sütöttem el kb, amit előttem is leírtak, hogy egy ladából nem lesz bmw egy fullosabb gumitól.

 

Legalább ne ferdítsd el, amit előtted írtak! 

 

 

 

 Ja...a Lada is jobban ment koppány kipufogóval egyébként, de mégse lett azért belöle BMW....szal ezt hagyjuk.

 

Amivel egyet is értettem :

 

 

Szalon, on 20 Oct 2013 - 04:04, said:

 

Azzal meg egyetértek, hogy Ladából sem lesz BMW soha, de egy jó slick gumival (szép napos időben) a Lada is gyorsabban jut körbe a pályán és a BMW is, azaz mindkettőre pozitív hatással van. 

 Szóval értelmezd kicsit légyszíves a leírtakat!  :)

Szerkesztette Szalon
Link to comment
Share on other sites

Nem kell általánosítani, de sajnos nagyon sok rossz hangú produktumot illetnek highend ill. komoly hifi jelzőkkel. Ez is egy hobbi nem több...

 

A hifi nem a gazdagok sportja.Több "panelos embert" ismerek aki komoly autó árát költött hifire... Persze tetszett történet

 és tanulságos is.

Link to comment
Share on other sites

Legalább ne ferdítsd el, amit előtted írtak! 

 

 

Amivel egyet is értettem :

 

 Szóval értelmezd kicsit légyszíves a leírtakat!  :)

 

Kedves hifisták ne vegyétek már ennyire komolyan magatokat. Kézzel fogható érvek híján személyeskedésbe kezdeni nem túl elegáns dolog. ;)  Szövegértési nehézségekre utalni meg kb a legelcsépeltebb fórumos közhely, főleg egy triviális poén esetében. Ettől függetlenül roppantul szórakoztató ez az igencsak verejtékes igyekezet, hogy védjétek a mundér becsületét.

 

/on

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

Kedves hifisták ne vegyétek már ennyire komolyan magatokat. Kézzel fogható érvek híján személyeskedésbe kezdeni nem túl elegáns dolog. ;)  Szövegértési nehézségekre utalni meg kb a legelcsépeltebb fórumos közhely, főleg egy triviális poén esetében. Ettől függetlenül roppantul szórakoztató ez az igencsak verejtékes igyekezet, hogy védjétek a mundér becsületét.

 

/on

Lehet, hogy van egy kis félreértés. Én nem védek semmit és senkit. Még csak nem is vagyok nagy kábelhivő (jó indulattal is csak 2 drágább kábelem van, a többi az jó minőségű, de elérhető árú - pedig a hifim 10 feletti készülékből áll).

Viszont az a hivatkozási alap, hogy nem lehet hatásuk, mert csak pszichoakusztika..no az bődületes sületlenség. Lásd az általam írt jónéhany példát a magyarázatra.

Az egy másik dolog, hogy a kábelgyártók nem szeretnek mérni/vagy csak nem szokásuk ezt megosztani a közönséggel..amiben egyébként igazat adok azoknak akik ezt megkövetelnék tőlük.

Link to comment
Share on other sites

Faterom is nagy hifista volt (bár sosem voltak igazán komoly cuccai), szóval vannak személyes élmények ezzel kapcsolatban. Az volt a legviccesebb, mikor kartonpapír fecniket meg réztüskéket rakott a hangfalak alá, amik egyébként valami ormótlan nehéz öntött cuccból készül tartókon álltak, szóval valszeg alapból is remekül csillapítottak. Tengerészcsomókat kötött drótból a cucc bizonyos részeire, levette a lemezjátszó borítását, egyszóval az egész cuccot egészen konkrétan életveszélyes volt megközelíteni az instabilitása miatt és úgy nézett ki mintha a szeméttelepről guberálta volna össze, de neki így tetszett, sőt jártak le hozzá a hifis cimborák pestről és sárgultak nagyon az irigységtől, mikor fater bóvli nad lemezjátszója szólt úgy az orosz "csoda" hangsugárzóival, mint a pesti arc méregdrága linn-je a nemtommilyen high-end falain. :)

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

Faterom is nagy hifista volt (bár sosem voltak igazán komoly cuccai), szóval vannak személyes élmények ezzel kapcsolatban. Az volt a legviccesebb, mikor kartonpapír fecniket meg réztüskéket rakott a hangfalak alá, amik egyébként valami ormótlan nehéz öntött cuccból készül tartókon álltak, szóval valszeg alapból is remekül csillapítottak. Tengerészcsomókat kötött drótból a cucc bizonyos részeire, levette a lemezjátszó borítását, egyszóval az egész cuccot egészen konkrétan életveszélyes volt megközelíteni az instabilitása miatt és úgy nézett ki mintha a szeméttelepről guberálta volna össze, de neki így tetszett, sőt jártak le hozzá a hifis cimborák pestről és sárgultak nagyon az irigységtől, mikor fater bóvli nad lemezjátszója szólt úgy az orosz "csoda" hangsugárzóival, mint a pesti arc méregdrága linn-je a nemtommilyen high-end falain. :)

 

Már ne is haragudj, de tényleg nem értem, hogy most akkor hogy is van ez?

 

A fater bütykölt, csomózott, tüskézett és hipp-hopp a Ladából mégis BMW lett? (én továbbra sem állítom, hogy ez így lehetséges!!!)

Ha az általad említett fentebbi dolgokat megtapasztaltad, akkor miért kell általánosan azt kikiáltani, hogy márpedig a kábeleknek semmi hatásuk nincs, az egész jelenség csak pszichoakusztika?!

Szerkesztette Szalon
Link to comment
Share on other sites

A hangsugárzókat nem csak a saját csillapításuk miatt szokták elcsatolni, hanem mondjuk a közelükben lévő készülékek miatt.

De amit mondani akartál azzal egyet is értünk szerintem, szarból nem lehet várat építeni. A nadból sosem lesz egy sondek..legfeljebb ha az utóbbi installját kegyetlen elpuskázták.

Link to comment
Share on other sites

Faterom is nagy hifista volt (bár sosem voltak igazán komoly cuccai), szóval vannak személyes élmények ezzel kapcsolatban. Az volt a legviccesebb, mikor kartonpapír fecniket meg réztüskéket rakott a hangfalak alá, amik egyébként valami ormótlan nehéz öntött cuccból készül tartókon álltak, szóval valszeg alapból is remekül csillapítottak. Tengerészcsomókat kötött drótból a cucc bizonyos részeire, levette a lemezjátszó borítását, egyszóval az egész cuccot egészen konkrétan életveszélyes volt megközelíteni az instabilitása miatt és úgy nézett ki mintha a szeméttelepről guberálta volna össze, de neki így tetszett, sőt jártak le hozzá a hifis cimborák pestről és sárgultak nagyon az irigységtől, mikor fater bóvli nad lemezjátszója szólt úgy az orosz "csoda" hangsugárzóival, mint a pesti arc méregdrága linn-je a nemtommilyen high-end falain. :)

Bonyolult dolog a hifis lelke...:-) van olyan 50év feletti ismerősőm aki még mindig csillogó szemekkel hallgatja otthoni hifijét ha valami + változás áll be a rendszerébe...  A keverőpult mellet ti dolgoztok, de nekünk ez hobbi, időtöltés, kikapcsolodás.   

Link to comment
Share on other sites

Már ne is haragudj, de tényleg nem értem, hogy most akkor hogy is van ez?

 

A fater bütykölt, csomózott, tüskézett és hipp-hopp a Ladából mégis BMW lett? (én továbbra sem állítom, hogy ez így lehetséges!!!)

Ha az általad említett fentebbi dolgokat megtapasztaltad, akkor miért kell általánosan azt kikiáltani, hogy márpedig a kábeleknek semmi hatásuk nincs, az egész jelenség csak pszichoakusztika?!

 

No igen, rosszul fogalmaztam. Nem tapasztaltam meg, mert az említett úriemberek cuccát nem hallottam, sőt nem hinném, hogy tényleg így volt, ezt fater állította csak, gondolom nem kicsit elfogulva a saját rendszerével szemben. Ráadásul kb 10-12 éves voltam, amikor ezek a dolgok mentek. Annyira emlékszem pontosan, hogy para volt nem leverni a falakat a tüskék miatt, miközben elhaladok mellettük és nagyon óvatosan kellett bánni a lemezjátszóval, nehogy megrázzon. :DD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...