Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Jó estét kivánok mindenkinek!

 

Egy beírás erejéig szeretnék visszatérni a téma kiinduló cikkére, illetve az abban szereplő USB kábelre.

 

Ma este sikerült összeállítani egy olyan változatot a DIY USB-ből, amit bátran megmutatnék bárkinek akit érdekel. Kb. két hónapja szinte csak ezzel foglalkoztam esténként, különböző táp és adatvezetékeket próbálgattam, most úgy érzem sikerült megtalálni a legjobb változatot. Az alább látható kábelben elválik az 5 V-os tápkábel és az adatvezetékek. Az előbbi egy nagyon jó minőségű viszonylag vastag gyári kétvezetékes árnyékolt kábel, az adatrész nem árnyékolt, speciális sodrással készült, 2 rézhuzalból. A kábelt igen jó minőségű de consumer FLAC fájlokon teszteltem egy akkuról üzemelő laptoppal és a REM Babyface hangkártyával, egy öreg, de igen jó hangú Sennheiser HD 430-s fülessel. A Babyface hiba számlálója, ami az előző kisérleti példányoknál jelzett néha nagy számú hibát, ennél a változatnál végig 0-án állt. Az előző változatok is lényegesen jobban szóltak a hangkátyához adott kábelnél, ez az utolsó változat lényegesen dinamikusabb és nagyobb felbontású, mint az előzők.

 

Őszintén hálás lennék, ha valakinél ennél jobb hanganyaggal és profibb készülékekkel is meg lehetne hallgatni a kábelt.

 

post-4921-0-23670000-1382475863_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

A hely csak egy dolog...nem kerül túl sokba manapság. Ellenben a számítási igény, no az megugrik rendesen.

16 bit esetén 0-65536 tartománnyal kell számolgatni, 24-bit esetén 0-16777216 tartománnyal. 48kHz esetén másodpercenként 48000 érték van, 192kHz esetén 192000. Ezt be kell olvasgatni, sávokat összegezni, kiküldeni a kimenetre.... és akkor még semmi eq, dinamika vagy effekt számolgatás nincs (márpedig mindig van, mert ezeket nagyon szeretjük)

 

Amíg 2-3 audio sávval kell otthon elpötyögni, addig nem nagy ügy a 24/192, de azért egy 50+ trackes projekt már megizzasztana egy izmos gépet is.

 

Ráadásul míg a 24-bitnek (vagy akár többnek) van értelme a nagyobb dinamika tartomány miatt, a 192kHz-nek gyakorlatilag semmi...még a 96kHz is sok, de egye fene...akinek ez kell. Részemről elég a 48kHz :)

 

Persze megértem, hogy a nagyobb felbontású adatokkal nagyobb pontosságú számításokat lehet végezni, úgyhogy lehet helye a DAW-okban, de kiadni teljesen felesleges, mert semmi hallható különbséget nem okoz a 192kHz a 48kHz-hez képest.

 

És akkor itt most jöhetnek megint a "de én hallom a különbséget" típusú kommentek :)

A magas sampling rate általában a digitális effekteket szolgálja, melyek  elkezdenek kevésbé aliasingolni ezen a pályán.

Link to comment
Share on other sites

ez az utolsó változat lényegesen dinamikusabb és nagyobb felbontású, mint az előzők.

 

Szép, jó estét!

Az még csak-csak elfogadható, hogy az esetleges hibák miatt nem bit-pontosan megy át az adat, és egyes érzékeny fülűek ezt hallják. De ettől még nem romlik sem a bit mélység sem a mintavételezési frekvencia, tehát sem dinamikusabb sem nagyobb felbontású nem lehet.

Vagy rosszul gondolom?

Szólhat másképp (baromi szerencsés a füle, ha hallja), de ez a két tulajdonság pont nem változik. Illetve változhat, de ahhoz baromi sok hibának kell lennie az átvitt adatban, és akkor már eleve szemétbe való kábelről beszélünk.

 

De tényleg jó lenne már egy tesztet összehozni szakemberekkel, rendes körülmények között...epedve várnám az eredményt. A mértet is és a szubjektívet is. :) (ha már napokig képesek vagyunk ezen a témán koptatni a billentyűzetünket, szeggye már össze magát valaki és hozzon össze egy kábelteszter bulit)

Link to comment
Share on other sites

Jó estét kivánok mindenkinek!

 

Egy beírás erejéig szeretnék visszatérni a téma kiinduló cikkére, illetve az abban szereplő USB kábelre.

 

Ma este sikerült összeállítani egy olyan változatot a DIY USB-ből, amit bátran megmutatnék bárkinek akit érdekel. Kb. két hónapja szinte csak ezzel foglalkoztam esténként, különböző táp és adatvezetékeket próbálgattam, most úgy érzem sikerült megtalálni a legjobb változatot. Az alább látható kábelben elválik az 5 V-os tápkábel és az adatvezetékek. Az előbbi egy nagyon jó minőségű viszonylag vastag gyári kétvezetékes árnyékolt kábel, az adatrész nem árnyékolt, speciális sodrással készült, 2 rézhuzalból. A kábelt igen jó minőségű de consumer FLAC fájlokon teszteltem egy akkuról üzemelő laptoppal és a REM Babyface hangkártyával, egy öreg, de igen jó hangú Sennheiser HD 430-s fülessel. A Babyface hiba számlálója, ami az előző kisérleti példányoknál jelzett néha nagy számú hibát, ennél a változatnál végig 0-án állt. Az előző változatok is lényegesen jobban szóltak a hangkátyához adott kábelnél, ez az utolsó változat lényegesen dinamikusabb és nagyobb felbontású, mint az előzők.

 

Őszintén hálás lennék, ha valakinél ennél jobb hanganyaggal és profibb készülékekkel is meg lehetne hallgatni a kábelt.

 

attachicon.gif088.JPG

 

Jó estét kivánok mindenkinek!

 

Egy beírás erejéig szeretnék visszatérni a téma kiinduló cikkére, illetve az abban szereplő USB kábelre.

 

Ma este sikerült összeállítani egy olyan változatot a DIY USB-ből, amit bátran megmutatnék bárkinek akit érdekel. Kb. két hónapja szinte csak ezzel foglalkoztam esténként, különböző táp és adatvezetékeket próbálgattam, most úgy érzem sikerült megtalálni a legjobb változatot. Az alább látható kábelben elválik az 5 V-os tápkábel és az adatvezetékek. Az előbbi egy nagyon jó minőségű viszonylag vastag gyári kétvezetékes árnyékolt kábel, az adatrész nem árnyékolt, speciális sodrással készült, 2 rézhuzalból. A kábelt igen jó minőségű de consumer FLAC fájlokon teszteltem egy akkuról üzemelő laptoppal és a REM Babyface hangkártyával, egy öreg, de igen jó hangú Sennheiser HD 430-s fülessel. A Babyface hiba számlálója, ami az előző kisérleti példányoknál jelzett néha nagy számú hibát, ennél a változatnál végig 0-án állt. Az előző változatok is lényegesen jobban szóltak a hangkátyához adott kábelnél, ez az utolsó változat lényegesen dinamikusabb és nagyobb felbontású, mint az előzők.

 

Őszintén hálás lennék, ha valakinél ennél jobb hanganyaggal és profibb készülékekkel is meg lehetne hallgatni a kábelt.

 

attachicon.gif088.JPG

Ha már usb annak lenne értelme hogy az 5 voltos táp az külön menyen a számítógéptől. Persze ezek is sicc!

Link to comment
Share on other sites

Nos, egy érdekes dolgot viszont megfigyelhetünk: Pár napja a kontrollerem (Novation Impulse) új USB kábelja nem akart rendesen dolgozni, illetve egyoldalúvá vált az adatközlés, a bill note-okat leszámítva. Az automap sem volt a helyzet magaslatán: mappolni lehetett, a kontroller felismert mindent oda-vissza, és a gépről tett változtatások is megjelentek rajta, de az ő knobjaira ugyan a kontroller reagált, de a DAW és a plugin nem. Több gép végigpróbálva, 2 (szinte (3 hét))új Impulse.

Olcsó, 1000 Ft körüli USB-kkel végigpróbálva sem lett jobb, viszont a szóban forgó kábelek működnek bármi mással. Jött egy másik Impulse ismerőstől, annál is ugyanez lépett fel.

Elcsattogtam a boltba, és vettem 4000pénzért amolyan "profi" Hi-Speed minősítésű sima USB2-es kábelt. Ugyanolyan volt mindkettő, USB2 dettó. Vastagságra is, színre is. Ellenben ezzel ment. Minden, oda, vissza. Szóval nem totál egyforma minden kábel, viszont a hang szerintem ezen is akkor megy maximum szebben, ha magasabb felbontáson használjuk, mert ez elbírja az adatfolyamot.

 

T

Link to comment
Share on other sites

A lényeg, hogy a FLAC-nál aránytlanul sok eröforrást pazarolsz az idözítések megoldására, tovább növelve a rendszer instabilitását és latency-jét. Cserébe némi hely megtakarításért. Ostobaság.

 

Tudtommal, a FLAC-ot nem kell idozíteni, csak kicsomagolni. Olyan, mintha zippelve lenne egy wav. Ez nehány százaléknyi CPU eroforrást és kis memóriateruletet igényel. Persze feleslegesen.

Link to comment
Share on other sites

Egy nagyobb projectben akár több ezer wav is lehet.

Hogy tervezed ezeket FLAC-ből kicsomagolgatni real time?

Meg persze vissza is kell őket csomagolgatni real time, amint nincs vele dolgod.

Ráadásul ha kicsomagolod, hogy dolgozni tudjon vele a DAW, akkor az azt jelenti,

hogy nem csak az összes FLAC lesz a vinyódon, hanem már az össze wav is.

Tehát az egész úgy hülyeség, ahogy van.

Link to comment
Share on other sites

Egy nagyobb projectben akár több ezer wav is lehet.

Hogy tervezed ezeket FLAC-ből kicsomagolgatni real time?

Meg persze vissza is kell őket csomagolgatni real time, amint nincs vele dolgod.

Ráadásul ha kicsomagolod, hogy dolgozni tudjon vele a DAW, akkor az azt jelenti,

hogy nem csak az összes FLAC lesz a vinyódon, hanem már az össze wav is.

Tehát az egész úgy hülyeség, ahogy van.

Én sehogy. Nem akarok FLAC-ot használni Cubase-ben és azt hiszem még soha nem is használtam. Mp3-at is csak poénból, abból is wav konverzió lett, ha jól emléxem. :)

Csak fentebb felmerult és annak elméletérol van szó, mégha értemetlen is.

 

Persze sok-sok embernek a zenei archívuma ilyen formában van a winyókon ugyebár... talán emiatt merult fol. ;)

Szerkesztette Tetsuo
Link to comment
Share on other sites

Ne fárasszatok már...kicsit gondolkodjunk:

 

FLAC mikor még be van tömörítve, az azt jelenti, hogy az IDÖ TENGELYEN nem lineáris. Ergo, csak kitömörített állapotban lehet az eredeti "helyén" értelmezni az egyes mintákat. Ez jóval nagyobb puffereket, jóval lasabb editálást, s teljesen feleslegesen megbonyolított szinkronitást eredményez. Nem beszélve arról, hogy egy külön grafikus segéd file-ban kell tárolnod a hullámforma vizuális megjelenítését, amit állandóan frissítened is kell. Ez teljesen felesleges eröforrás pazarlás, gyakorlatilag a semmiért.

Link to comment
Share on other sites

Szép, jó estét!

Az még csak-csak elfogadható, hogy az esetleges hibák miatt nem bit-pontosan megy át az adat, és egyes érzékeny fülűek ezt hallják. De ettől még nem romlik sem a bit mélység sem a mintavételezési frekvencia, tehát sem dinamikusabb sem nagyobb felbontású nem lehet.

Vagy rosszul gondolom?

Szólhat másképp (baromi szerencsés a füle, ha hallja), de ez a két tulajdonság pont nem változik. Illetve változhat, de ahhoz baromi sok hibának kell lennie az átvitt adatban, és akkor már eleve szemétbe való kábelről beszélünk.

 

De tényleg jó lenne már egy tesztet összehozni szakemberekkel, rendes körülmények között...epedve várnám az eredményt. A mértet is és a szubjektívet is. :) (ha már napokig képesek vagyunk ezen a témán koptatni a billentyűzetünket, szeggye már össze magát valaki és hozzon össze egy kábelteszter bulit)

 

OK engem is érdekelne. Budapesten bárkihez elviszem a kábelt. Egyébként ma reggel összeraktam egy másik változatot a kábelből. Tegnap vettem egy villamossági boltban kéteres, merev (nem sodrott huzalos) foliával árnyékolt kábelt. Ez nagyon nehezen szerelhető a merevség miatt, viszont kisebb az 5 V-os tápellátó vezetékek ellenállása. Adatvonal ugyanaz, mint a tegnapiban. Ez hozza a tegnapi változat hatalmas dinamikáját és felbontását és egy árnyalattal talán még megfogottabbak a mélyek. Viszont ennél a Babyface hiba számlálója nagyon kevés (számonként 1-2) hibát már jelez. Hangban ez abszolut nem hallható.  

Link to comment
Share on other sites

Ha már usb annak lenne értelme hogy az 5 voltos táp az külön menyen a számítógéptől. Persze ezek is sicc!

 

Nagyon sok változatot csináltam az említett Y változatból is, nem éreztem semmi különbséget hangban, viszont több vele a munka és a felhasználónak is problémás lehet a 2 USB slot.

Link to comment
Share on other sites

OK engem is érdekelne. Budapesten bárkihez elviszem a kábelt. Egyébként ma reggel összeraktam egy másik változatot a kábelből. Tegnap vettem egy villamossági boltban kéteres, merev (nem sodrott huzalos) foliával árnyékolt kábelt. Ez nagyon nehezen szerelhető a merevség miatt, viszont kisebb az 5 V-os tápellátó vezetékek ellenállása. Adatvonal ugyanaz, mint a tegnapiban. Ez hozza a tegnapi változat hatalmas dinamikáját és felbontását és egy árnyalattal talán még megfogottabbak a mélyek. Viszont ennél a Babyface hiba számlálója nagyon kevés (számonként 1-2) hibát már jelez. Hangban ez abszolut nem hallható.  

A sodrott vezetőnek - azonos ötvözetből - mindig jobb a vezetőképessége. Mi lehet az oka, hogy a tömör vezeték jobbnak tűnik?

Más:

Szerintem a Babyface nem alkalmas ilyen szintű tesztek elvégzésére. Egy belépő szintű hangkártya, annak megfelelő minőséggel, kiváló szolgáltatásokkal. 

Utazáskor szoktam használni, kizárólag. 

Link to comment
Share on other sites

Ne fárasszatok már...kicsit gondolkodjunk:

 

FLAC mikor még be van tömörítve, az azt jelenti, hogy az IDÖ TENGELYEN nem lineáris. Ergo, csak kitömörített állapotban lehet az eredeti "helyén" értelmezni az egyes mintákat. Ez jóval nagyobb puffereket, jóval lasabb editálást, s teljesen feleslegesen megbonyolított szinkronitást eredményez. Nem beszélve arról, hogy egy külön grafikus segéd file-ban kell tárolnod a hullámforma vizuális megjelenítését, amit állandóan frissítened is kell. Ez teljesen felesleges eröforrás pazarlás, gyakorlatilag a semmiért.

Ezt tudjuk. A lényeg, hogy FLAC lejatszásánál nincs delay probléma egészen addig, amíg el nem fogy az eroforrás (memo vagy számítási teljesítmeny, bus-keresztmetszet stb.), addig felhasználva teljesen úgy viselkedik mint a wav, "csak" tobb eroforrást fogyaszt. Ezert persze nem ajánlott munkára, nincs is értelme.

 

Tehát ez az állítás: "hogy a FLAC-nál aránytlanul sok eröforrást pazarolsz az idözítések megoldására" nem stimmel. Nem az idozítésre pazarolsz szuflát, hanem a kicsomagolásra, de onnan ugyanúgy idozíti a rendszer, mint a WAVot.

Link to comment
Share on other sites

A sodrott vezetőnek - azonos ötvözetből - mindig jobb a vezetőképessége.

 

A vezetőképesség a fém jellemzője, nem függ a huzal alakjától.

 

Azonos anyag (réz) és azonos kábel hossz esetén a vezeték össz keresztmetszete szabja meg az ellenállást. A merev huzalok, amiről írtam a nagyobb átmérő miatt kisebb ellenállásuak mint a másik sodrott kábel esetében.

 

 

Szerintem a Babyface nem alkalmas ilyen szintű tesztek elvégzésére. Egy belépő szintű hangkártya, annak megfelelő minőséggel, kiváló szolgáltatásokkal. 

Utazáskor szoktam használni, kizárólag. 

OK ezért keresek valakit, akinél profi rendszeren lehetne meghallgatni!

Link to comment
Share on other sites

OK ezért keresek valakit, akinél profi rendszeren lehetne meghallgatni!

 

Az elozo válaszokra, amit Wheel idézetébe raktál, reagálnék.

Nem tudom, hogy azt még vezetokepességnek hívják-e, de az alak is kihat az átfolyó áramra, hiszen pl. minél nagyobb a váltakozó feszultség frekvenciája, az áram annál inkább kiszorul a vezeto felszínére, ezért a nagyfrenvenciás kábelek bizonyos esetben uregesek.

Talán az audiójel is némileg úgy viselkedhet, mint egy nagyobb frekvenciájú váltakozó áram ill. sajátos kolcsonhatás lehet az átfolyó audió jel és a vezeto alakja kozott.

Szerkesztette Tetsuo
Link to comment
Share on other sites

Az elozo válaszokra, amit Wheel idézetébe raktál, reagálnék.

Nem tudom, hogy azt még vezetokepességnek hívják-e, de az alak is kihat az átfolyó áramra, hiszen pl. minél nagyobb a váltakozó feszultség frekvenciája, az áram annál inkább kiszorul a vezeto felszínére, ezért a nagyfrenvenciás kábelek bizonyos esetben uregesek.

Talán az audiójel is némileg úgy viselkedhet, mint egy nagyobb frekvenciájú váltakozó áram ill. sajátos kolcsonhatás lehet az átfolyó audió jel és a vezeto alakja kozott.

Azért találták ki a sodrott vezetőket, mert javulnak a mechanikai tulajdonságok és a vezetőképesség. Egy kör keresztmetszetű vezető felszínén folyik az áram. Sok kör keresztetmetszetű vezető összesordorva, javít a terhelhetőségen. Jelen esetben nincs szó frekvenciáról, hiszen a táp vezető keresztmetszetéről beszélünk...bár nem ismerem az USB kábelt, lehet hogy megy rajta jel is. Ez esetben elnézést a tévedésért.

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy hangkártya elégtelen tápellátása esetén a hang minősége romlik. Sokkal valószínűbb, hogy nem működik, vagy fagy a rendszer.

Ha mágis rosszabbul szólna, akkor sem lehallgatás mödszerével kellene tesztelni, mert az szubjektív. Kell keresni valamilyen tudományos módszert, pl. hanggenerátor és szkóp...stb.

Link to comment
Share on other sites

Az elozo válaszokra, amit Wheel idézetébe raktál, reagálnék.

Nem tudom, hogy azt még vezetokepességnek hívják-e, de az alak is kihat az átfolyó áramra, hiszen pl. minél nagyobb a váltakozó feszultség frekvenciája, az áram annál inkább kiszorul a vezeto felszínére, ezért a nagyfrenvenciás kábelek bizonyos esetben uregesek.

Talán az audiójel is némileg úgy viselkedhet, mint egy nagyobb frekvenciájú váltakozó áram ill. sajátos kolcsonhatás lehet az átfolyó audió jel és a vezeto alakja kozott.

 

30Khz-től mérhető a skin hatás, alatta nagyon jelentéktelen.

Rádiótechnikában amúgy használnak is ilyen üreges ezüstözött vezetőket, kb Ghz-s tartományban :)

 

Link to comment
Share on other sites

OFF: Gyanúsan sok a negatív pontozás. Meg fogom nézni ki(k) csinálják ezt. Ha úgy vélem, hogy nincs megfelelően használva, az illetőket azonnal, kérdés nélkül kirúgom a fórumról, és a károsultak indexélt manuálisan fogom kikompenzálni. Csak azért mondom, mert el tudom képzelni,  hogy akik ezt csinálják  nem gondoltak abba bele, hogy ez nem helyrehozhatatlan, kizárólag arra jó, hogy nekem munkát csináljanak. Viszont én szűken vagyok idővel, nem szeretem komplikálni a dolgokat. Nem fogok én senkivel egyezkedni, vitázni a kérdésben, most egyszer elhangzik, aztán annyi. 

 

A többiek egyébként kompenzálhatnák pluszokkal az efféle visszaéléseket.

 

ON.

Link to comment
Share on other sites

Azért találták ki a sodrott vezetőket, mert javulnak a mechanikai tulajdonságok és a vezetőképesség. Egy kör keresztmetszetű vezető felszínén folyik az áram. Sok kör keresztetmetszetű vezető összesordorva, javít a terhelhetőségen. Jelen esetben nincs szó frekvenciáról, hiszen a táp vezető keresztmetszetéről beszélünk...bár nem ismerem az USB kábelt, lehet hogy megy rajta jel is. Ez esetben elnézést a tévedésért.

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy hangkártya elégtelen tápellátása esetén a hang minősége romlik. Sokkal valószínűbb, hogy nem működik, vagy fagy a rendszer.

Ha mágis rosszabbul szólna, akkor sem lehallgatás mödszerével kellene tesztelni, mert az szubjektív. Kell keresni valamilyen tudományos módszert, pl. hanggenerátor és szkóp...stb.

 

 

Ja igen, USB táp esetén elég hihetetlen, meg amúgyis digit jeleknél. 

 

wendelmar, Igen a skinhatás. :) Abból indultam ki, hogy a "jelentéktelen" az audiophileknél nem lényegtelen. :)  Nade rendes digitjeleknél?!  

Link to comment
Share on other sites

Gyanúsan sok a negatív pontozás. Meg fogom nézni ki(k) csinálják ezt. Ha úgy vélem, hogy nincs megfelelően használva, az illetőket azonnal, kérdés nélkül kirúgom a fórumról

Mindjárt kiosztottam vagy tíz mínusz pontot.

Link to comment
Share on other sites

 Igen a skinhatás. :) Abból indultam ki, hogy a "jelentéktelen" az audiophileknél nem lényegtelen. :)  Nade rendes digitjeleknél?!  

 

A "rendes digitjelek" négyszög alakú impulzusok, ezek alakhelyes átviteléhez kell a legnagyobb, ideális esetben végtelen sávszélesség.

Amikor elkezdtem USB kábeleket készíteni a munkahelyemen megnéztük szkóppal, hogy mit csinál egy viszonylag rövid kábel egy impulzus sorozatból. Megdöbbentően eltorzul a jel a kábel kimenetén, valahogy így néz ki:

 

post-4921-0-17202300-1382549111.jpg

 

Nyilvánvaló, hogy ebből a jelből nem könnyű mintát venni a kábel kimenetéhez csatlakozó áramkörökben.

Link to comment
Share on other sites

OFF: Gyanúsan sok a negatív pontozás. Meg fogom nézni ki(k) csinálják ezt. Ha úgy vélem, hogy nincs megfelelően használva, az illetőket azonnal, kérdés nélkül kirúgom a fórumról, és a károsultak indexélt manuálisan fogom kikompenzálni. Csak azért mondom, mert el tudom képzelni,  hogy akik ezt csinálják  nem gondoltak abba bele, hogy ez nem helyrehozhatatlan, kizárólag arra jó, hogy nekem munkát csináljanak. Viszont én szűken vagyok idővel, nem szeretem komplikálni a dolgokat. Nem fogok én senkivel egyezkedni, vitázni a kérdésben, most egyszer elhangzik, aztán annyi. 

 

A többiek egyébként kompenzálhatnák pluszokkal az efféle visszaéléseket.

 

ON.

Már ideje volna, tudom van stílusom de volt olyan is, hogy már kérdésre mínuszt kaptam.

Szerkesztette wendelmar
Link to comment
Share on other sites

Már ideje volna, tudom van stílusom de volt olyan is, hogy már kérdésre mínuszt kaptam.

Hogy ne legyél kétségek közt. Én nem beszélem azt a nyelvet amelyiken te néha írsz. Gondolom azt hiszed tudsz írni. Elárulom, hogy sajnos nem tudsz. Ebből kiindulva gondolom, hogy azt hiszed értesz az elektronikához.............................

 

És nem a helyesírási hibákról beszélek.

Szerkesztette loszmenem
Link to comment
Share on other sites

Hogy ne legyél kétségek közt. Én nem beszélem azt a nyelvet amelyiken te néha írsz. Gondolom azt hiszed tudsz írni. Elárulom, hogy sajnos nem tudsz. Ebből kiindulva gondolom, hogy azt hiszed értesz az elektronikához.............................

 

És nem a helyesírási hibákról beszélek.

Akkor megvan az illető.

Van egy stílusa a srácnak, de nem hiszem, hogy csípőből mindenre "-"-olni kéne. 

Mit szólnál, ha (mégha nem is lenne totál jogos mindig) kiegyenlíteném csak a fairplay kedvéért?

 

T

Szerkesztette djtones
Link to comment
Share on other sites

Akkor megvan az illető.

Van egy stílusa a srácnak, de nem hiszem, hogy csípőből mindenre "-"-olni kéne. 

Mit szólnál, ha (mégha nem is lenne totál jogos mindig) kiegyenlíteném csak a fairplay kedvéért?

 

T

Csak, hogy te se legyél kétségek között. Biztos, hogy nem én vagyok az illető mert a mai nap kivételével ha 4 mínusz pontot adtam az elmúlt évben akkor pont eltaláltam és 3 biztos, hogy az UFO-nak ment.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...