Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Silk mester "Jedi" tanfolyamot indít...


silk

Kérdés

Többen érdeklödtetek, hogy miféle "képzés" elérhetö, illetve hogy miért nem indítok tanfolyamokat én. Hát legyen. Alap ötleteim a következök, ebböl lehet csemegézni egyenlöre elméletben. Persze minden konstruktív javaslatot szívesen veszek. Illetve ennek a topiknak az lenne a fö célja, hogy felmérje reálisan ki jönne el egyátalán ilyesmire.

 

Mastering:

Ez kábé 2-3 alkalom lenne, olyan 20 óra. Beleértve a gyakorlati technikai fortélyokon kívül némi kis hallás tréninget is.

 

Mixing:

Ez elég nagy téma. Nem hiszem, hogy kimondottan müfaj specifikusan kellene tematizálni, mert szerintem úgy nem lenne rá megfelelö létszám. Viszont ahogy elnézem a fiatalokat, elég komoly hiányosságok vannak mind tudásban, mind megközelítésben/hozzáállásban a dolgokhoz. Úgyhogy ez amolyan "általános mindent átfogó" tanfolyam lenne. szerintem böven meglenne vagy 100 óra, ami azért vagy 15 alakalom. Itt elvileg alfától az omegáig, technikailag, elméletileg, gyakorlatilag minden beleférhetne, ami átadható. Viszont ezt masszívan kitartó csoport nélkül nem idítom el.

 

UAD tanfolyam:

Itt természetesen az UAD-dal foglalkoznánk, mert ez elég ipari standard, s nagyon sok mindenkinek van. Milyen plugin, hova, minek, miért meg ilyenek. szerintem ezt olyan 4-5 alkalom, 30-35 óra alatt tömören le lehetne tudni. (azoknak is jó lehet, aki vacinálnak UAD vásárlason, mert láthatnák mit kapnak a gyakorlatban)

 

Homemixing, amatöröknek:

Az amolyan "villámtalpaló" lehetne. Nem is igazán az lenne a célja, hogy "komoly" szakmai tudást adjon, inkább az, hogy alapvetö hibákat ne kövessünk el a szeretett demónk elkészítése során. Egyszerü "kommersz" cuccokon, mi az ami elérhetö, mikor érdemes studióba menni, merre kell fejleszteni, mit és hol tudunk megtanulni stb...

 

Recording:

Ez is sokakat érdekelne...erre javaslatokat várok, mert azért ez nem kis téma, s itt rengeteg dolog van, amiröl évekig lehetne diskurálni...álljatok elö jó konstrukciókkal...én meg felkészülök belöle nektek. :D

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 101
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Amint látjátok "új" vagyok itt, ami csak részben igaz, mert azért rá szoktam nézni a fórumra, mert érdekes dolgokat lehet itt olvasni.

Jelezném, hogy engem érdekelne ez a "jediképző", mert bár néhány éve autodidakta módon művelem ezeket a dolgokat (zeneszerkesztés, felvétel, mix, master), de van bőven sötét folt a témákkal kapcsolatban, főleg az utómunka részét tekintve.

 

Nagyon örülök, hogy felvetődött ez a lehetőség, mert az országban bár vannak hangtechnikához kapcsolódó képzések, de ezek nem sok jóval kecsegtetnek általában. Amelyik meg esetleg jó, annak megvan az ára, ami nekem a "már nem fér bele" kategória, pláne, hogy nem keresek pénzt a zenéléssel. Viszont nagyon érdekelnek ezek a témák, képzési papír ide vagy oda, mert a legtöbbet így lehet tanulni, hogy egy sokéves tapasztalattal rendelkező ember mellé leülünk, és elbeszélgetünk, hogy akkor miért is úgy csinálta, ahogy.

Kíváncsian várom a részleteket!

 

Link to comment
Share on other sites

Sopronból mix-master tanfolyásra felutaznék Pestre, de javarészt csak hétvégén jó a sztori, mert munka után hét közben 3 óra vonat oda, este van, visszafelé nincs járat, tehát kell hotel, plusz tanfolyásdíj, plusz úti, és akkor már a mocskossok' kategóriánál járunk.

Jómagam rendelkezem megjelenésekkel is nemzetközi porondon, de bőségesen lenne mit megtanulni, és nagyon szeretnék fejlődni tovább.

Eager to learn, szóval ott, mindig ott tudnék lenni, azzal baj nincs, betervezi az ember, és kész. 

 

De kemény kérdés, hogy mibe kerülne.

 

T

Link to comment
Share on other sites

Oké Skacok...tegyünk egy konkrét próbát..

Kezdjük viccesen a végén, a masteringgel, mert úgy látom az sokakat érdekel.

Tehát ime az irányadó paraméterek:

Idöpontok: november 23, november 30 és december 7...ez mind szombati nap

Délelött 10-töl délután 19 óráig, 1 óra ebéd szünettel és ráhagyással a kérdések miatt.

Ez barátian számolva nettó 20 óra tisztán, óránként 2000 pénzért, összesen 40e pénz.

Minimum 5 fö (nekem nem éri meg különben), maximum 8 fö (több emberrel képtelenség kommunikálni érdemben)

Az elsö alkalomnál kell fizetni a teljes árat. (Sajnálom, de biztosítanom kell, hogy "komolyan" veszitek.)

Akit érdekel, hozhat számot konkrétan masterelni példa okán. Mivel viszont ö kap egy kész "ipari mastert" a végén, ezért ennek az árát ki kell fizetnie, de kap 50% engedményt. = Féláron kaphatsz mastert, ha azon "demózhatunk"

 

Nos rajta...lehet feliratkozni. :)

Link to comment
Share on other sites

Hali! /többet nem fog előfordulni/Bocs, hogy offolok, de szerintem itt tudnátok válaszolni a kérdésemre. Mi van akkor, ha egy szintinek 12v és 0.9 vagy 1.2 mA meghajtás kell, de másik adapterrel használod, ami ugyan 12v, de csak 0.4mA. Kérdés: Ez hallatszik-e a szinti -analog- "hangján", elromolhat e etttől a gép vagy az adapter? Tényleg köszi ha vki válaszol.

Link to comment
Share on other sites

Hali! /többet nem fog előfordulni/Bocs, hogy offolok, de szerintem itt tudnátok válaszolni a kérdésemre. Mi van akkor, ha egy szintinek 12v és 0.9 vagy 1.2 mA meghajtás kell, de másik adapterrel használod, ami ugyan 12v, de csak 0.4mA. Kérdés: Ez hallatszik-e a szinti -analog- "hangján", elromolhat e etttől a gép vagy az adapter? Tényleg köszi ha vki válaszol.

Biztos, hogy a mértékegység mA ?? Nagyon kevésnek tűnik. A 0.9A meg 1.2 A-t reálisnak látom, de mA-ben nagyon gyenge áram felvétele lenne.

Link to comment
Share on other sites

Oké Skacok...tegyünk egy konkrét próbát..

Kezdjük viccesen a végén, a masteringgel, mert úgy látom az sokakat érdekel.

Tehát ime az irányadó paraméterek:

Idöpontok: november 23, november 30 és december 7...ez mind szombati nap

Délelött 10-töl délután 19 óráig, 1 óra ebéd szünettel és ráhagyással a kérdések miatt.

Ez barátian számolva nettó 20 óra tisztán, óránként 2000 pénzért, összesen 40e pénz.

Minimum 5 fö (nekem nem éri meg különben), maximum 8 fö (több emberrel képtelenség kommunikálni érdemben)

Az elsö alkalomnál kell fizetni a teljes árat. (Sajnálom, de biztosítanom kell, hogy "komolyan" veszitek.)

Akit érdekel, hozhat számot konkrétan masterelni példa okán. Mivel viszont ö kap egy kész "ipari mastert" a végén, ezért ennek az árát ki kell fizetnie, de kap 50% engedményt. = Féláron kaphatsz mastert, ha azon "demózhatunk"

 

Nos rajta...lehet feliratkozni. :)

Ha egy héttel el tudjuk tolni, akkor már kapok fizetést :)  (még épp nem zúgnánk karácsonyba)

Bocsánat a körülményeskedésért, de hóvége az hóvége :)

Ha ez így jó, akkor jelentem jelentkezem!

 

T

Link to comment
Share on other sites

Ha egy héttel el tudjuk tolni, akkor már kapok fizetést :)  (még épp nem zúgnánk karácsonyba)

Bocsánat a körülményeskedésért, de hóvége az hóvége :)

Ha ez így jó, akkor jelentem jelentkezem!

 

T

Szerintem ez nem körülményeskedés. Hó vége az tényleg hó vége és a Karácsony is itt van. Számolgatni kell :) 

Link to comment
Share on other sites

Az idöpontokban én még rugalmas lennék, de karácsony elötti hétre szerintem már ne szervezzünk, mert ki tudja kinek mi jönne közbe. Azért írtam ki ilyen hirtelen. A 14-e mint befejezö nap már szerintem necces a legtöbb embernek.

Azt is értsétek meg, hogy a tanfolyamnak csak egyben van értelme. Az eleje leginkább elmélet, de szerintem meg pont az a lényeg, de erre késöbb ti is magatoktól rájönnétek, szóval nem javaslom senkinek, hogy "kihagyjon" belöle.

Másfelöl a 20 óra így is nagyon kevés lesz, mert rengeteg a tudnivaló, tehát ugyan a "jó  hangulatot" megigérhetem, de az anyag piszkosul tömény és fárasztó lesz még így is. Erre tessék felkészülni lélekben. :D

Link to comment
Share on other sites

A jövő: A MIXING tanfolyamhoz lenne egy ötletem!

 

Ime: Nyáron, amikor a Hit Space zárva van (nem emlékszem mennyi időre szokott zárva tartani), meg lehetne csinálni egybe az egészet két hét alatt.

 

Azaz hat nap nyolc órával számolva kétszer kijönne a 100 óra két hét alatt. (Elvetemülteknek :D

A hely is meg lenne oldva.

 

A vidékieknek is jobb szerintem magamból kiindulva, mert általában majdnem mindenkinek van Pesti rokona, akinél megtűrik az embert éjszakára, de ha nem akkor még mindig olcsóbb szállást bérelni mint messziről felutazni 15-ször. Az nekem még több mint 100.000 ft lenne pluszban, gondolom más is van ezzel így.

 

Ráadásul ha a nyárra terveznénk, mindenki tudna kivenni szabit aki akarna, és már most el lehetne kezdeni gyűjteni a rávalót, gondolom nem én vagyok az egyetlen aki nem tud egy két hónap alatt összegyűjteni kb. 200.000-et.

 

Mi is jól járnánk, és szerintem Silk neked is megérné (nyilván ezt nem az én tisztem eldönteni, csak próbállak rábeszélni :D ), azért ha  5-en össze jönnénk, az nem rossz pénz két hét alatt.

 

Ráadásul ha külön lenne hetente egyszer mondjuk, amit előre egybe kifizetünk, akkor ha csak egyszer leszünk betegek, vagy mittudomén akkor egyből bukunk 16 ezret, a tudásról nem is beszélve. 

 

Az én verzióm sokkal biztonságosabb. (szerintem) És egyben sokkal fárasztóbb is. :D

Link to comment
Share on other sites

A jövő: A MIXING tanfolyamhoz lenne egy ötletem!

 

Ime: Nyáron, amikor a Hit Space zárva van (nem emlékszem mennyi időre szokott zárva tartani), meg lehetne csinálni egybe az egészet két hét alatt.

 

Azaz hat nap nyolc órával számolva kétszer kijönne a 100 óra két hét alatt. (Elvetemülteknek :D

A hely is meg lenne oldva.

 

A vidékieknek is jobb szerintem magamból kiindulva, mert általában majdnem mindenkinek van Pesti rokona, akinél megtűrik az embert éjszakára, de ha nem akkor még mindig olcsóbb szállást bérelni mint messziről felutazni 15-ször. Az nekem még több mint 100.000 ft lenne pluszban, gondolom más is van ezzel így.

 

Ráadásul ha a nyárra terveznénk, mindenki tudna kivenni szabit aki akarna, és már most el lehetne kezdeni gyűjteni a rávalót, gondolom nem én vagyok az egyetlen aki nem tud egy két hónap alatt összegyűjteni kb. 200.000-et.

 

Mi is jól járnánk, és szerintem Silk neked is megérné (nyilván ezt nem az én tisztem eldönteni, csak próbállak rábeszélni :D ), azért ha  5-en össze jönnénk, az nem rossz pénz két hét alatt.

 

Ráadásul ha külön lenne hetente egyszer mondjuk, amit előre egybe kifizetünk, akkor ha csak egyszer leszünk betegek, vagy mittudomén akkor egyből bukunk 16 ezret, a tudásról nem is beszélve. 

 

Az én verzióm sokkal biztonságosabb. (szerintem) És egyben sokkal fárasztóbb is. :D

Ez egy nem rossz ötlet....!  :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Az idöpontokban én még rugalmas lennék, de karácsony elötti hétre szerintem már ne szervezzünk, mert ki tudja kinek mi jönne közbe. Azért írtam ki ilyen hirtelen. A 14-e mint befejezö nap már szerintem necces a legtöbb embernek.

Azt is értsétek meg, hogy a tanfolyamnak csak egyben van értelme. Az eleje leginkább elmélet, de szerintem meg pont az a lényeg, de erre késöbb ti is magatoktól rájönnétek, szóval nem javaslom senkinek, hogy "kihagyjon" belöle.

Másfelöl a 20 óra így is nagyon kevés lesz, mert rengeteg a tudnivaló, tehát ugyan a "jó  hangulatot" megigérhetem, de az anyag piszkosul tömény és fárasztó lesz még így is. Erre tessék felkészülni lélekben. :D

Szerintem úgy lehetne igazán hatásos ez a tanfolyamsorozat, ha követne valami időrendiséget, nevezhetném fejlődési útnak is, ezért szerintem a Homemixing-el kellene kezdeni, utána jöhetne a Recording, Mixing, és befejezésképpen a Mastering előadások, így aki most a Masteringre nem menne el, mert nem érzi magát ehhez elég erősnek, talán az azelőtti tanfolyamokban már megszerezhetné azt a tudást amivel akár már erre is elmehetne.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem úgy lehetne igazán hatásos ez a tanfolyamsorozat, ha követne valami időrendiséget, nevezhetném fejlődési útnak is, ezért szerintem a Homemixing-el kellene kezdeni, utána jöhetne a Recording, Mixing, és befejezésképpen a Mastering előadások, így aki most a Masteringre nem menne el, mert nem érzi magát ehhez elég erősnek, talán az azelőtti tanfolyamokban már megszerezhetné azt a tudást amivel akár már erre is elmehetne.

A recording, mixing, mastering nem fejlodési, hanem idobeli sorrend. Mindegyik kulon tema szerintem, mindegyiken belul van az alaptol a pro-ig egy fejlodesi vonal.

Tehat vegulis mindegy milyen sorrendben oktatja Silk ezeket a temakat, mert tok kulon tema.

Mivel, gondolom masteringre kevesebben jelentkeznek, mint pl. mixingre, ezert is erdemesebb az elobbivel kezdeni, kevesebb letszammal.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...