Jump to content
Ménemszól.hu

A Roland folytatja a klasszikusaik digitalizálását


V László

Recommended Posts

2 órája írta FLman:

Nekem volt D50-em nagyon jó hangszer,ez a D-05 sztem jó ötlet,és jól is néz ki :) ! egyébként nem tudom ti hogy vagytok vele de azért ne feledkezzünk meg a komoly vst szintikről sem amik szerintem majdnem fullra vissza adják az eredeti vasak hangját (pl UVI Workstation vst-k) én spec.sokat használom őket és néha pislogok hogy mi hangokat ki ad néhány komolyabb darab.. de szerkeszteni is nagyon jó őket ha ráérez az ember pl Xfer-Serum.. brutál.. :P  B) 

Aham, csak a D50-nek is a lelke pont az analogish szűrő volt. Tehát csak a lényeg maradt ki :D:D

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Szerintem az uj butik kivetelesen jol sikerult. Benne van az osszes prezet, olyan kartyakrol is, amiket eddig horror aron lehetett beszerezni. Van szekvenszer, kicsi, nem kell bajlodni egyelore az elromlo joystickkel es billentyuvel, a hangja meg a demok alapjan szinte ugyanaz. 

Szerkesztette axon.dust
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Az a baj ezekkel a butik cuccokkal, hogy olyan "jatekszer" szeruek....

multkoraban voltam a hiccszpeszben es azt hittem, hogy jatekbolt lett a profil....:)

talan a matrixbrute volt az egyetlen dolog, amit hangszernek neztem.

tudom, hogy ez eloitelet, de akkor is....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Igen, annak tunnek valoban, viszont mikor fellepesre kell menni es osszeszedni a vasakat meg cipelni, foleg kulfoldre, akkor azert praktikusak tudnak lenni. Legutobb kb 50 kilo vasat vittunk livehoz, es csak a kek yukig kellett vinni, de nem volt egyszeru :D

A D-05 pl tok jo ahhoz, hogy ne kelljen a tizenkilos 1 meteres D-50-et vinni

Szerkesztette axon.dust
Link to comment
Share on other sites

9 órája írta axon.dust:

Igen, annak tunnek valoban, viszont mikor fellepesre kell menni es osszeszedni a vasakat meg cipelni, foleg kulfoldre, akkor azert praktikusak tudnak lenni. Legutobb kb 50 kilo vasat vittunk livehoz, es csak a kek yukig kellett vinni, de nem volt egyszeru :D

A D-05 pl tok jo ahhoz, hogy ne kelljen a tizenkilos 1 meteres D-50-et vinni

Ebben tökéletesen igazad van, és gyakorlati jellegét alá is írom, jómagam is pakoltam többszáz tonnát már összesítve az elmúlt évtizedekben, csak hangszerből...:)

Én csak a feelingjét hiányolom a "komoly hangszer" jellegnek.

Ettől persze még lehetnek nagyon jók. Nem próbáltam, mert nem volt kedvem megfogni őket...:)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta NeoC:

Ebben tökéletesen igazad van, és gyakorlati jellegét alá is írom, jómagam is pakoltam többszáz tonnát már összesítve az elmúlt évtizedekben, csak hangszerből...:)

Én csak a feelingjét hiányolom a "komoly hangszer" jellegnek.

Ettől persze még lehetnek nagyon jók. Nem próbáltam, mert nem volt kedvem megfogni őket...:)

Én értem mit akar NeoC a "komoly hangszerrel" írni. Nem a súlyt akarja az ember a komoly hangszerrel. Hanem tartósságot, hogy bírja a strapát legalább egy évtizedig: könyörgöm EZ EGY HANGSZER. Akarna lenni... vagy nem?

Lehet játékokat is árulni, de ahhoz ezek nagyon drágák.


Jó dolog ha megvan az eredeti D50 hangja (megvan A/B tesztben?), de ezek manapság digitális cuccoknál parasztvakítások.

 

Szerkesztette draco draconis
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

Lehet játékokat is árulni, de ahhoz ezek nagyon drágák.

Ez igaz, a volcak pl jo arban vannak. Ezek is hasonlo erteket kepviselnek szerintem,  talan picit tobbet.. olyan max 70 korul lennenek realisak.

Szerkesztette axon.dust
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ekkor: 8/24/2017 at 20:06 írta AudioWorks Hangtechnika:

Erről szól a Roland Cloud.

Roland D-50 VSTi/AU:
https://www.rolandcloud.com/catalog/legendary/d-50-linear-synthesizer

Rászántam magam, és elindítottam a 30 napos free trialt. Egyelőre igencsak tetszik a cuccok hangja. (Természetesen a Legendary és az Aira cuccokra gondolok.) Kifejezetten jók a hangszerek, és nálam mind a Logic Pro X mind a Studio One 3.5.4 alatt teljesen jól "szaladnak". Ráadásul a Rolandnak van egy olyan "ajándéka", hogy inden 12 hónapnyi előfizetés letelte után megtarthat az ember egy hangszert "örökbe" - ebbe beleszámít a free trial hónap is. (Kicsit kacifántos a megfogalmazás, de ha pl. csak minden második hónapot fizeted, akkor 24 naptári hónap után telik le az egy év.)

Elég sok helyen megy a vita, hogy az előfizetős konstrukció most akkor jó vagy nem, megéri vagy nem, de szerintem - hosszas morfondírozás után - nagyon jó "deal", mert egyrészt sokan ennél sokkat többet költenek havonta cigarettára/italra, másrészt pedig ez a megoldás, hogy egy hangszert egy év után "örökbe megkapok", eléggé méltányos. (Úgy vélem most, hogy a D-50 és a JV-1080 lesz a választás, ha letelik az egy-egy év... De addig még sok víz lefolyik a Dunán, és nagyon úgy tűnik, hogy a Roland gőzerővel tolja be az újabb és újabb hangszereket a katalógusba.Lehet, hogy valami még jobb kerül be közben...)

Azt kell kipróbálnom, hogy egyidejűleg lehet-e több gépen használni, vagy nagyon szigorú az ellenőrzés. (Valószínűleg lehet, mert hetente kell újraautentikálni a szoftvereket.)

Még valami, ami fontos: szinte minden "hangtesztben" igencsak meggyőző a Roland Cloud hangszerek hangja, szinte az összes tesztelő szerint nagyon közel áll az eredetikhez - sokkal közelebb, mint más szoftverhangszer-klónoké.

Link to comment
Share on other sites

No, én vettem a fáradtságot és megnéztem a D05-öt és a Cloudos D50 klónt még anno. Igaz nem scientific tesztet csináltam, de a Cloud verzió nem győzött meg egyáltalán.

Teljesen más a hangszínkészlete, másképp működik és másképp is szól. Ennek semmi értelme nincs, és nekem inkább a WTF kategória. A Roland Cloud manager szoftvere pedig dobogós lenne a világ legidegesítőbb applikációi kategóriában a felugrándozó ablakával (ha update-et érzékel, állandóan csesztet hiába csukod be, akár munka kellős közepén). Lehet persze, hogy a többi klónhoz képest jó, vagy az ára jó, vagy nem tudom, de én az eredetihez vagyok szokva.

A D05-ről már régóta akartam tesztet írni, van bőven kifogásom azellen is, de az legalább D50-szerű.

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 perccel ezelőtt írta A/D:

No, én vettem a fáradtságot és megnéztem a D05-öt és a Cloudos D50 klónt még anno. Igaz nem scientific tesztet csináltam, de a Cloud verzió nem győzött meg egyáltalán.

Teljesen más a hangszínkészlete, másképp működik és másképp is szól. Ennek semmi értelme nincs, és nekem inkább a WTF kategória. A Roland Cloud manager szoftvere pedig dobogós lenne a világ legidegesítőbb applikációi kategóriában a felugrándozó ablakával (ha update-et érzékel, állandóan csesztet hiába csukod be, akár munka kellős közepén). Lehet persze, hogy a többi klónhoz képest jó, vagy az ára jó, vagy nem tudom, de én az eredetihez vagyok szokva.

A D05-ről már régóta akartam tesztet írni, van bőven kifogásom azellen is, de az legalább D50-szerű.

 

 

A D50-nek a "rendes" szoftver verzióját nézted, vagy az Anthology-ból a "mintavett csomagot"?

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta Bendi:

A D50-nek a "rendes" szoftver verzióját nézted, vagy az Anthology-ból a "mintavett csomagot"?

ezt itt. nem tudom milyen verziók léteznek, viszont érthetetlennek tartom, miért csináltak kétféle d-50-et. vagy ezek szerint hármat?

semmi nem indokolja (főleg nem a hardver!), hogy a d-05 ne létezhetne szoftverben. viszont gondolkodás nélkül megvenném a plugin változatot ha ugyanolyan lenne.

szóval milyen verziók vannak?

Screen Shot 2018-01-02 at 13.50.34.png

Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta A/D:

ezt itt. nem tudom milyen verziók léteznek, viszont érthetetlennek tartom, miért csináltak kétféle d-50-et. vagy ezek szerint hármat?

semmi nem indokolja (főleg nem a hardver!), hogy a d-05 ne létezhetne szoftverben. viszont gondolkodás nélkül megvenném a plugin változatot ha ugyanolyan lenne.

szóval milyen verziók vannak?

Screen Shot 2018-01-02 at 13.50.34.png

Szoftverben két "verzió" van: a Legendary a "rendes" D50 VSTi/AU hangszer, az Anthologyban pedig valamiféle "mintavételezett" kollekció van. Ez utóbbi nem "a D50 szoftver változata". Én sem értem, hogy ez utóbbikat miért adják ki...

A képen a "rendes" szoftver van. Ez elvileg ugyanaz lenne, mint a Boutique D-05.

Link to comment
Share on other sites

Köszi az infót. Nos amit biztos tudok állítani, hogy már a presetek nem ugyanazok. Van még egy rakás észrevételem, de azt egy d-05 tesztben fogom összefoglalni.

Hogy a VST D50 mennyire jó nem néztem, csak hogy a hardver D05-höz képest nem szerepelt jól preset és kezelhetőség szintjén. Kezelhetőségben nyernie kellett volna a VST-nek ész nélkül. Presetben viszont a hardver nyer, és ha valaki megmondja miért nem tudták legalább hangszínkészletre összehozni őket, az kap egy csokit.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...