Jump to content
Ménemszól.hu

A TRILÓGIA TELJES: Arturiáék bejelentik a RACKBRUTE-ot


A/D

Recommended Posts

5 órája írta Lacika:

2001 óta azt használom (mostmár vasakkal is mióta a 7-es verzióban megjelent a midi out) itt az SC-m, nincs master, de még jó mix sincs mivel nincs pro lehallgatásom, majd ezt hozzáértő hangmérnök megoldja ;) Vannak hiànyosságok a daw-ban, de szerintem 20percet nem töltöttél el a cucc elött. Fikázni így könnyű...

 

 

Ezek bakker TÉNYLEG jó ZENÉK - manapság nem annyira zenéket hanem zajokat készítenek - , szvsz egy jó lehallgató kéne neked, és máris te megoldanád a mastert magadnak.

(ja és én is követőd voltam már régóta...ki tudja miért :D )

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 242
  • Created
  • Last Reply
57 perccel ezelőtt írta draco draconis:

És jól látom, hogy neked is a youtube halkabbra vette a felvételt? Csak mert ismert szerző feldolgozása?

lófüttyöt... nincs ez keverve, csak egymásra hányva a sávok :) Anno még nem voltam kikupálva mixingből meg masteringből.. :) Ma már más a helyzet, de nem volt kedvem elővenni és leporolni a régi dolgaimat :D Egy szó mint száz, ami fent van erősen demó kategória :D

Link to comment
Share on other sites

Én azért mindenki helyében vigyáznék azzal az emberrel aki a dákójával beszélget, sőt, nagybetűvel. Én Dzsoninak hívom az enyémet... :D

Az ugye még többet elárul a zavaros gondolataidról hogy a fos zene teljesen őszinte kritizálását úgy 101%-ban magadra veszed.

Sejtette mindenki hogy nincs semmilyen szarod amit ne alázna be bármilyen szoftver huszár, szóval nem okoztál lelki törést... ;)

Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta apart man:

Faszhosszúság méregetés, amikor leírom, milyen nézőpontból fos a Reason? A hangszerek, amiket használtam meg kommersz cuccok, de a rezsó az húdefasza? Nevetséges. Kiscsákó így-úgy, mert tetszik egy zene, ami szerinted rosszul szól? Figyelj! Megkérlek, ha legközelebb megköszönök valamit valakinek, mert tetszik, kímélj meg a rosszindulatú, öntömjénező, zavaros szövegedtől! Rendben, Dákó? A winchesterrel is mi bajod van? Kisujjamat nem mozdítom meg ezek után azért, hogy neked mutassak valamit. Képzeld azt, hogy nem értek a hangszerekhez és a zenéhez sem, egyáltalán nem érdekel. A fórumon meg kéne nyitni egy topicot, hogy "Dákó kirohanásai" aztán, ha értelmeset nem tudsz, azt oda írod majd és akinek lesz kedve hülyeségeken vitázni veled, válaszol. 

(KORG MS2000? Ez vmi vicc? Nekem kettő is volt, akkor most mi szent szar lesz: királlyá koronázol a Duna jegén?)

Link to comment
Share on other sites

Ebben az egész "kardcsörtetésben" kezdenek összemosódni a "határok".

Van egyrészről a "hangzás", mint olyan, amibe viszont másrészről szépen belekeveredett "a művek minősége".

Alapvetően egy reasonnel is lehet értékeset, maradandót, említésre méltót alkotni, és olyan is van, hogy valaki a teljes Moog múzeummal képtelen két értelmes ütemet "összedrótozni". Azt senki nem vitatja, hogy egy moog modularral szebb, érdekesebb, "gazdagabb" hangzást lehet előállítani, mint mondjuk egy Casio VL-1-gyel. Ettől függetlenül akár a Casio VL-1 is szerepet kaphat értékes, maradandó darabokban. (Nem feltétlenül a Da-da-da-ra gondolok, de persze az is igaz, hogy azt aztán elég sokan ismerik! :) )

Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy pl. egy Beethoven szonátában több van, mint egy darab fantasztikus hang. (Sőt. Egy "közönséges, agyonhallgatott, ezerszer hallott hangszeren" szólal meg, egy zongorán.) Kicsit "fetisizálva" lett "a hang", és nincs mögötte "a tartalom", ami mondanivalóval töltené meg "a hangot". Akár egy Steinwayen, akár egy zeneiskolai orosz pianínón játszik el egy zongoraművész (vagy egy jobb zongorista) egy Beethoven szonátát, a mondanivaló, "a tartalom" ott lesz. Viszont teljesen mindegy, hogy egyetlen hang egy Casio VL-1-en szólal meg, vagy egy moog modularon, attól az egy értelmetlen, tartalom nélküli, öncélű valami lesz.

Nagyon aktuális példába botlottam bele: Az eszköz zseniális, de igazán akkor tudatosul az emberben az "értéke", amikor egy komplett darabban kap szerepet, hozzáértő emberek keze alatt.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Bendi:

Ebben az egész "kardcsörtetésben" kezdenek összemosódni a "határok".

Van egyrészről a "hangzás", mint olyan, amibe viszont másrészről szépen belekeveredett "a művek minősége".

Alapvetően egy reasonnel is lehet értékeset, maradandót, említésre méltót alkotni, és olyan is van, hogy valaki a teljes Moog múzeummal képtelen két értelmes ütemet "összedrótozni". Azt senki nem vitatja, hogy egy moog modularral szebb, érdekesebb, "gazdagabb" hangzást lehet előállítani, mint mondjuk egy Casio VL-1-gyel. Ettől függetlenül akár a Casio VL-1 is szerepet kaphat értékes, maradandó darabokban. (Nem feltétlenül a Da-da-da-ra gondolok, de persze az is igaz, hogy azt aztán elég sokan ismerik! :) )

Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy pl. egy Beethoven szonátában több van, mint egy darab fantasztikus hang. (Sőt. Egy "közönséges, agyonhallgatott, ezerszer hallott hangszeren" szólal meg, egy zongorán.) Kicsit "fetisizálva" lett "a hang", és nincs mögötte "a tartalom", ami mondanivalóval töltené meg "a hangot". Akár egy Steinwayen, akár egy zeneiskolai orosz pianínón játszik el egy zongoraművész (vagy egy jobb zongorista) egy Beethoven szonátát, a mondanivaló, "a tartalom" ott lesz. Viszont teljesen mindegy, hogy egyetlen hang egy Casio VL-1-en szólal meg, vagy egy moog modularon, attól az egy értelmetlen, tartalom nélküli, öncélű valami lesz.

Nagyon aktuális példába botlottam bele: Az eszköz zseniális, de igazán akkor tudatosul az emberben az "értéke", amikor egy komplett darabban kap szerepet, hozzáértő emberek keze alatt.

 

"Ettől függetlenül akár a Casio VL-1 is szerepet kaphat értékes, maradandó darabokban. "

Azzal lehetett aztán igazán!  A legértékesebb produkcióm születtek azzal anno '81-'82 körül! Mai napig megvannak még valahol kazettán!  Nem kellett más, csak VL-1, egy dobgitár, amibe beletettünk egy mikrofont, az be volt kötve egy orsós magnóba, felvétel lenyomva és túlvezérelve, máris megvolt az elektromos torzított gitár, egy pille szék mint dob, 1 liter vodka, üvöltés mint állat, 30 perc múlva már hívták a szomszédok a rendőrséget! :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta apart man:

Nem mintha érdekelne, hogy mit gondolsz rólam, de nem szoktam a szavamat megszegni akkor sem, ha megsértenek. Találtam egy pár low-fi mintát a régi életemből egy WINCHESTEREN. Hová töltsem fel?

Szerintem neked nincs minden rendben otthon, ha ilyeneket kérdezel hogy "hová töltsem fel?". Jó reggelt, az iwiwre töltsd fel, hát hová máshová...? :D

Én úgy érzem hogy ezek amolyan feleslegesen demonstratív egoista önbealázások a részedről. Tudom, hogy aki igazán bolond, annak ez nem fáj, csak szólok azért, mert nekem te ingyen cirkuszi mutatványos vagy.

De jöhet a példaértékű mű amelyet már a tegnapi ebéd óta várok, illetve esetleg más is vár.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Bendi:

Ebben az egész "kardcsörtetésben" kezdenek összemosódni a "határok".

Van egyrészről a "hangzás", mint olyan, amibe viszont másrészről szépen belekeveredett "a művek minősége".

Alapvetően egy reasonnel is lehet értékeset, maradandót, említésre méltót alkotni, és olyan is van, hogy valaki a teljes Moog múzeummal képtelen két értelmes ütemet "összedrótozni". Azt senki nem vitatja, hogy egy moog modularral szebb, érdekesebb, "gazdagabb" hangzást lehet előállítani, mint mondjuk egy Casio VL-1-gyel. Ettől függetlenül akár a Casio VL-1 is szerepet kaphat értékes, maradandó darabokban. (Nem feltétlenül a Da-da-da-ra gondolok, de persze az is igaz, hogy azt aztán elég sokan ismerik! :) )

Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy pl. egy Beethoven szonátában több van, mint egy darab fantasztikus hang. (Sőt. Egy "közönséges, agyonhallgatott, ezerszer hallott hangszeren" szólal meg, egy zongorán.) Kicsit "fetisizálva" lett "a hang", és nincs mögötte "a tartalom", ami mondanivalóval töltené meg "a hangot". Akár egy Steinwayen, akár egy zeneiskolai orosz pianínón játszik el egy zongoraművész (vagy egy jobb zongorista) egy Beethoven szonátát, a mondanivaló, "a tartalom" ott lesz. Viszont teljesen mindegy, hogy egyetlen hang egy Casio VL-1-en szólal meg, vagy egy moog modularon, attól az egy értelmetlen, tartalom nélküli, öncélű valami lesz.

Nagyon aktuális példába botlottam bele: Az eszköz zseniális, de igazán akkor tudatosul az emberben az "értéke", amikor egy komplett darabban kap szerepet, hozzáértő emberek keze alatt.

 

Szerintem elég jó műszerünk van alapvetően ahhoz hogy megítéljük a minőséget az agyunkkal és fülünkkel. És nem, egyáltalán nem kell különbséget tennünk itt a felvétel vagy a zeneszerkesztés minősége között: egyben értékeljük az alkotást. Lehet részletezni, de úgyis az egész maga számít. Lesz olyan aminek valójában rossz a minősége, de nem számít, mert maga olyan szerkezetű hogy a minőséget az adja. Van ahol parallel az egész. A legprimitívebb szövegű dal is toplistás lehet. Vagy a legjobb szövegű is kasztrofális. Teljesen mindegy: a végső eredményt mindig egyben ítéljük meg, ez alól senki sem tud kivétel lenni valójában.
 

Link to comment
Share on other sites

A fentieknél sokkal jobban örülök hogy vannak még olyan szerzők mint Pølytrøn, mert mintha kissé kezdene ebben a nagy modulár mátyásosdiban kiveszni maga a zene. Egy kis mastering kell rá és első osztály minden harmadik zene. Nekem a Superfunk tetszik a legjobban. Pedig mindenki hallja hogy szólhat ez még sokkal jobban is...

Ha jobban megnézzük a Reason is modulár. Csakhogy mivel itt elmenthető minden, van idő zenélni. Nem az van hogy - ahogy Scott Schafferman nevű ismerősöm posztolta amcsiból - hogy a sok kábel és kis box között elveszett egy TB-303-as. Azt hitte először hogy valaki megbugázta, aztán közben kiderült hogy jé megvan, csak már olyan vastagon borított be mindent a kábel, hogy.

Szerintem itt van amikor elvesztette az értelmét a dolog.

Az se jó ha minden egy szintibe van integrálva - kreatív korlát -, de az se jó ha minden timbrál- vagy bocs osc- külön modul amit kábelezni kell. Ebben az esetben már nem fog idő jutni zenélésre. Maga a kábel lesz a kreativitás kerékkötője. Örülünk ha valami basic patch kibukik onnan, és mielőtt ezt valaki költői túlzásnak értékelné, speciel ezt látom a demok több mint felén. Örülnek ha 2 osc valamiből felismerően stabil basszus kerekedik, ami a leguncsibb szintiben is default patch.

1468576_10151990643125660_836918818_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Figyelj már te iq betyár ingatlanhirdetés: ez a hisztéria amit lenyomsz hogy feltégy (vagy ne) egy elbaszott szarodat a netre az már tragikomédia. Mi van baszod, épp felfedezed a Zinternetet?

Jó reggelt mégegyszer!

Nem tudsz egy linket linkelni? Ennyire retard vagy? Mit akarsz te akkor modulármatyizni? Ott azért néha a kábeleket észben kell tartani mit hová dugsz. Vagy neked mindegy csak 220v legyen ráírva?

És kiafaszt érdekel a pusztulat keresztrejtvényed? Szerinted?

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 02. 05. at 9:12 írta apart man:

Eat static linket köszönöm. Óriási. :)

Vigyázz mit mondasz bro. Ezek itt megköveznek mindenért :-D Sztem is yyo. Amelyik trollfanatikantimodularistának meg nem tetszik, azmeg hallgasson mást vagy alkosson magának olyat ami jóval faszább és kövérebben szól.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta apart man:

Habár neked lehet, hogy ez is kommersz lesz! :D Vagy sznob... :DD

A diszlexia lesz nálad az egyik megoldás, nem tudsz olvasni: ez a retardság jele kiscsákó! :D A sznob ehhez kevés. 

És gondolom az ingatlanhirdetések között még mindig nem találod a fostalicska zajodat? :D:D

Ez a sok gyökérkezdemény a mocsárból trollnak hiszi magát...

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta apart man:

Már töltöm fel az egyik régi vinyón talált mintákat szándkláudra, csak a te kedvedért, nyugi, kiélheted a beteges fikázási hajlamodat, de előtte azért - ha esetleg addig sem sikerülne kitalálnod :DD - majd nagylelkűen elárulom, mi is az az eszköz a képen, amiről nem tudod, hogy micsoda. :DD

Hát baszod te tényleg most fedezed fel a netet. Betárcsázós van nálad, azért megy ilyen lassan tegnap óta,  ugyi?

Az ugye megvan hogy a tipikus amatőr, egoista faszjancsika hibákat követed: "1. Nekem már volt kettő vírusom is oszt ezért értek mindenhez "

2. Eredmény helyett elterelés, "hú nézdmilyencuccomvan egy képen, van végre egy MS2000-rem, még soha nem láttál ilyet..."

Mesélj még...plíz! :D:D

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta apart man:

:D:D:D

És ez szidja a Reasont????????????????????????????????

Van neked füled? Emeld már meg a segged, hátha rajta ülsz, vagy menj egy fülzsír tisztításra. Bár szerintem az se fog segíteni... 

Bakker mik ezek a fedett és digit lószarok? Tiszta General MIDI hangzás: congrat!
 

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta apart man:

General Midi. Köszi. Na szevasz!

Az baszod, ha volna füled, akkor hallanád te is. És ez most komoly. Én megértem hogy neked bejött az a modulármatyi: nem hallod hogy mi a jó és mi nem. Te vagy az a jancsi, aki paraméterek alapján olcsójánoskodiik és vesz hulladékokat, mer azt hallotta hogy vintédzs.

Figyu már, a kolléga Reason cucca mastering nélkül jobban szól és nem kicsit progresszívabb az megvan neked? Arról nem is szólva hogy az zene, a tiéd meg "jancsika leült a szinti elé lószar".

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta apart man:

Szerintem te egy nagyszájú paprikajancsi vagy. Bocs az offért! Vissza a modularhoz!

Te még mindig nem hallod, igaz -é? Minek akarsz te modulart, meg vasakat, amikor még a general midit sem haladtad meg????????????????

:D

De tényleg kövérebb basszusok szakadnak ki abból a midi vacakból mint amit ez itt kikínlódott magából...

Link to comment
Share on other sites

Addig mem jutottam el, hogy a kedves kollegak zenemuti parbalyanak szosszeneteit meghallgassam, viszont az Eat Static albumot vegighallgattam es errol tudok velement mondani. Egy ket erdekes hangra felfigyeltem, de osszeessegeben en is ugy gondolom, hogy pont ugy szol mintha egy dawban pusztan szoftverekkel keszult volna. Semmi extra. Ezert kar milliokat elkolteni.

+illetve ez eleve egy konstruktiv zene, mint alltalaban az ilyen psychedelik temak ahol meg foleg nem ertem mi ertelme modulart hasznalni amikor ugyis szanaszet vannak vagva a hangmintak es utolag osszegavdosva. 16/4-edenkent varialva mindent. Egy progressziv zenei workflowba inkabb passzolna, ahol szepen perceken keresztul epul fel valami.

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta apart man:

Ezzel a darabbal igazából egy bajom van, amit talán Jarre kezdett el pályálya elején, de ennek semmi köze ahhoz, hogy modular vagy nem modular:

Talál(nak) egy megfelelő témát, megcsinálja(ják) a hangszerelést, utána "beleszerelmesedik(nek)" a témába, és több, mint 8 percen keresztül "mantrázik(nak)" valamit, ami másfél perc. A maradék 6-7 percben nincs semmi "hozzáadott érték". A hangzása nem rossz, de 12 egy tucat.

Háttérzenének, vagy "klubba lötyögni" megfelelő, de önmaga jogán, mint zenei darab, nem állja meg a helyét. Nagyon jellemző a mai "mainstream"-re, hogy az ötlettelenséget "a sounddal" kompenzálják. Namármost itt a sound megvan. Én soha nem fogok "odaülni, és hallgatni a(nem gagyi!) hifin", mert nincs miért. Mondjuk pl. ezzel szembeállítva:

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...