Jump to content
Ménemszól.hu

A TRILÓGIA TELJES: Arturiáék bejelentik a RACKBRUTE-ot


A/D

Recommended Posts

11 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Szerintem itt az a tévhit lehet, hogy a modulár esetében a peccselés veszi el a zenélés elöl az energiát, időt - pedig egy jól sikerült peccset hetekig is úgy lehet hagyni és tekergetni, zenélni vele. Asszem aphex twin nyilatkozta, hogy bepeccselte a system100asát és kb úgyfelejtette, utána már csak zenélt vele.

No igen, csak így meg pont az egyik fontos tulajdonságát "nyírja ki" a user.

Olyan ez, mint ha IS-sel összeragasztanád a LEGO-t.

De persze értem én... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 242
  • Created
  • Last Reply

Azt elég nehezen tudom elképzelni, hogy valaki vesz egy analóg szintit, mondjuk a fentebb említett Arp monószintit, és soha semmihez nem nyúl rajta, mert akkor más lesz a hangszín, ezért leragasztja az összes kezelőszervet műgyantával, és csak a billentyűkön játszik. Hamar ki lehet tapasztalni, és megérteni, hogy melyik rész mire való, és ha valamilyen hangszínt szeretnénk létrehozni, akkor kb mit kell csinálni. És akkor jajj már saját patchet is hoztunk létre, és mégis egyben maradt az épület, és a tér-idő kontinuum sem szakadt ketté, és nyelte be egy szupermasszív fekete luk a fél galaxist.

Ha egy digitális szintinél bele kell nyúlni egy hangszínbe, hogy az expression pedal csak bizonyos tartományban működjön és szabályozzon egy paramétert, nehogy a szóló közben kirepüljön a hallgatóság dobhártyája, azt is egy pár perces manual olvasgatással meg lehet oldani, ha tényleg ez a cél. Ezek mind egy zenész lehetőségeit növelik, és az igényesség még sosem ártott meg senkinek.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Bendi:

No igen, csak így meg pont az egyik fontos tulajdonságát "nyírja ki" a user.

Ez csak akkor igaz, ha az adott, összepeccselt hangszer így nem emelkedik ki a többi közül, és neki nincs semmi használati plusza ebből, pl valamilyen különleges képessége. Ha nincs, akkor használhatna helyette szinte bármilyen egyéb hangszert, vagy monószintit, és ilyenkor tényleg értelmetlen az egész történet.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Bendi:

No igen, csak így meg pont az egyik fontos tulajdonságát "nyírja ki" a user.

Olyan ez, mint ha IS-sel összeragasztanád a LEGO-t.

De persze értem én... :)

nem olyan, mert nem ragasztod össze, csak lehetőséged van tetszőleges ideig bepeccselve hagyni az adott beállítást.

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta GMTboi:

Richard Scott-tal taliztam egyszer és azóta figyelem, nekem ez kimondottan tetszik, az élvezeti értéke miatt, számomra a zene kategóriába pottyan, mert az utóbbi 1 évben 4-szer meghallgattam, ugyanúgy mint pl. ezt is kb 4-szer YouTube-oltam ki, ami zene, ugye: Booker T & the M G 's - Green Onions

Elájultam! Micsoda zsenialitás! ?

Link to comment
Share on other sites

Gyerekek, én próbálom magam ellenkezőbe hergelni, de nem megy. Egy Virus KC-vel simán bealázok bármilyen modulár matyit. Sorry.

Azt sajnálom hogy az Access mostanában totál tetszhalott állapotban van az analóg illetve modulár marhaság miatt. Pedig azokkal a cuccokkal zenéket lehet készíteni, arra vezeti az embert. Kár hogy csak digit cuccuk van. 

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta GMTboi:

Álljon itt a popposba mulatási modulár példájául ez is, amit szintén kb 4-5 alkalommal kerestem a YouTube-on:

Off

Csak egyetlen kérdésem lenne (tudom, én mindig csak kötözködöm ;) ):

Az a billentyűs, aki az oktáv basszust tolja az ARP Odyssey-n, miért keresztbe tett kézzel játszik? Remélem, hogy csak a show/a látvány kedvéért.

Mindenesetre több szórakozást nyújt, magasabb szintű hangszeres tudást igényel ennek az előadása, mint az akadémikus asszonyé. (Vagy én vagyok "alulkultúrálatlan".)

On

És akkora témához is: az egy Moog Modular 15-ös ott, ami néha megvillan a háttérben 1:20, 3:26 és 3:55? Vagy egy klón? (Nagyon jó hangok "bukkannak fel" sokszor!) 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

Gyerekek, én próbálom magam ellenkezőbe hergelni, de nem megy. Egy Virus KC-vel simán bealázok bármilyen modulár matyit. Sorry.

Én pont így vagyok a Nord Lead 3-al. Bár van még úgy 10nm-nyi cuccom, de szinte nincs olyan, amit ezzel az egy hangszerrel ne tudnék megoldani, kivéve a jó fingatós analóg basst, arra meg ott a Juno :) 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta GMTboi:

Richard Scott-tal taliztam egyszer és azóta figyelem, nekem ez kimondottan tetszik, az élvezeti értéke miatt, számomra a zene kategóriába pottyan, mert az utóbbi 1 évben 4-szer meghallgattam, ugyanúgy mint pl. ezt is kb 4-szer YouTube-oltam ki, ami zene, ugye: Booker T & the M G 's - Green Onions

Ilyen elmebeteg, full értelmetlen hangokat 4 évesen adtam ki direkt, mikor apám elém tolt egy mikrofont (szintén zenész volt), megvan róla a felvétel.
 

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta GMTboi:

A zenekar basszusosa játszik és nincs a szintizés magaslatán. A zenekar specialitása amúgy, hogy ilyen cuccokat kézzel játszanak, amiket általában szekvencerrel futtatnának mások. A kommentekben is fikázzák a pontosságot. Nekem mindegy, mert ez még belefér az agyamba.

Át kellene állnia aszinti túloldalára, akkor nem lenne keresztben a keze a jobb kezes alsó oktávhoz :)

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta GMTboi:

A zenekar basszusosa játszik és nincs a szintizés magaslatán. A zenekar specialitása amúgy, hogy ilyen cuccokat kézzel játszanak, amiket általában szekvencerrel futtatnának mások. A kommentekben is fikázzák a pontosságot. Nekem mindegy, mert ez még belefér az agyamba.

A pontossággal nincs bajom, sőt, kifejezetten emeli az "élőség-faktort", ha - még elfogadható határok között - kicsit "pontatlan" a basszus.

(Többek között) Chopinnél és Lisztnél vannak olyan futamok, amiket ma már el sem tudnak képzelni emberek, hogy hogyan lehet arpeggiator nélkül eljátszani... :)

Csak hogy még egy kicsit kekeckedjek: az akadémikus asszonytól szívesen látnék valami ilyemit :) Utána mindent elhiszek neki, mindent elfogadok tőle.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon örülök, hogy virágzó kultúrája van a szintikkel végzett küzdelmeknek! :) A vírussal agyonb..atás pl. tök erotikusan hangzik, és úgy általánosságban szimpatizálok a hangszerek + kung-fu vagy más küzdősportok vegyítésével. A lényeg, hogy valakinek mindig győznie kell mint tudjuk, a topicok mondanivalójának megértése helyett már ez is impozáns eredmény! :) Győzelemre fel! :)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta vinnui:

Nagyon örülök, hogy virágzó kultúrája van a szintikkel végzett küzdelmeknek! :) A vírussal agyonb..atás pl. tök erotikusan hangzik, és úgy általánosságban szimpatizálok a hangszerek + kung-fu vagy más küzdősportok vegyítésével. A lényeg, hogy valakinek mindig győznie kell mint tudjuk, a topicok mondanivalójának megértése helyett már ez is impozáns eredmény! :) Győzelemre fel! :)

Ez se új dolog....

Már az itt többször hivatkozott, boldogult Emerson kolléga vezette be talán először a kung-fut a színpadon, a Moogjával, de inkább a Hammondjával szemben. Sőt esetenként Palmerrel szemben is....:)

Tehát már ez is legalább 40 éve része a "művészetnek"....

Én, a magam részéről kissé körülményesnek tartom a szintik közelharcban történő bevetését (bár egy CS80 biztosan "nagyot üt", ha sikerül belendíteni), így én inkább a nyakánál, a fej alatt megfogott gitárra esküszöm. De nem mindegy miből van, természetesen. A könnyű kis rétegelt lemez kínai vackokkal kár próbálkozni. Erre a célra legjobb egy mahagóni/jávor LP.

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta Vlaca:

Vinnui szerintem a szinti szintivel közösülésről beszélt, az volt az eredeti hozzászólásban is. Ember vs szinti sex, mi ez a neoliberális fertő?

Vagy ez konzervatív és gép-gép az elfajzott?

 

Én igazából nem biztos, hogy értettem, hogy Vinniu, miről is beszélt, főleg a Te hozzászólásod után.

De, mindenesetre szívből jövőt válaszoltam, valószínűleg magam is az értelmetlenség határán.

Mindezzel csak a jelen topic-folyam dadaizmusba fulladó jellegét kívántam kidomborítani, és egyben hozzá is próbáltam tenni a magam kis percentjét, hogy egy kissé a "szabadvers" formát erősítsem.

Mostani jelenlétemet hogy is tudnám máshogy jobban kifejezni, mint, hogy 2.

Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta Vlaca:

Vinnui szerintem a szinti szintivel közösülésről beszélt, az volt az eredeti hozzászólásban is. Ember vs szinti sex, mi ez a neoliberális fertő?

Vagy ez konzervatív és gép-gép az elfajzott?

 

Ahogy az egész modular-workflow egy szintiszex... Kis pöckök, kerülnek kis lyukakba, erősen szabados jelleggel. (bármit, bárhova...)

Lehet, hogy ezen liberális-libertinus jelleg miatt istenítik sokan, és idegenkednek tőle a konzervatívabb fajták...?....

Ki tudja ezt?....

"Isten, (és az emberi elmebugyrok) útjai kifürkészhetetlenek...."

Link to comment
Share on other sites

26 perccel ezelőtt írta Bendi:

Biztosan ebből is nagyon érdekes hanghatások jönnének ki! Javasolandó a kísérleti zenével foglalkozóknak. Az alábbiak után bármi elképzelhető performanszként:

Úgy látom, a nagy tiltakozásból adódó erőlködés közben már tényleg nem marad más, mint a zongorába szarás, és bohóccá változás.

Ha valami ellen, ami erkölcsileg nem tetszik tiltakozni kell, akkor erkölcstelenné kell válni, más út nincs is? És akkor erkölcsös erkölcstelenséggel lehet harcolni a "rossz" ellen? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...