Jump to content
Ménemszól.hu

A TRILÓGIA TELJES: Arturiáék bejelentik a RACKBRUTE-ot


A/D

Recommended Posts

9 órája írta apart man:

A D4, D6, D7 darabokra "felkaptam a fejem". Ezek nagyon jó "alapötletek", de most kellene elkezdeni "dolgozni" velük. A hosszú darabokkal nem tudom, mi volt a cél, de azok "üresek". Olyan, mintha a sávok fele (a mondandó) némítva lenne. És a hangzás is nagyon szór. A D3 pl. kifejezetten sávhatárolt, nincs mély basszus és felső tartomány, a dob meg túlságosan tolakszik. Mintha ő akarna lenni a főszereplő... (A D5-nek ugyanez a baja: túl hangsúlyos a dob. A D6-nál egy kicsit jobb a helyzet. Szerintem minimális reverb elférne a dobon, akkor nem lenne annyira "bináris", nem lenne olyan "szögletes". Egy közepesen jó AKG fülesen még alacson hangerőn is kellemetlenül lüktet a fülemben.)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 242
  • Created
  • Last Reply

Szeretek laikusokkal beszélgetni, de nem olyanokkal akik úgy gondolják hogy ők aztán hú de tudnak mindent. Az ilyeneket nem pátyolgatni hanem hátsó felen kell rúgni és a karót nyelt felfuvalkodott stílusukat megetetni velük. :D

Nem vagyok modulármatyi, de az az állítás erősen hozzá nem értő romantikus túlzás hogy: " mindenbe azonnal ott tudsz belenyúlni, ahol szeretnél és kompromisszummentes analóg hangzás van a kezed alatt"

1., Nem tudsz bárhol belenyúlni, csak ahol az adott modul engedi. Akkor tudsz ott belenyúlni ahol szeretnél, ha te építed a filtert, és te forrasztod a NYÁK-ot is szvsz... eléggé végtelen kijelentés, ami a laikusokra jellemző.
2., Kompromisszum mindenhol van, ez már szinte közhely. Szintén végtelen érvényű kijelentés.
3., Nem mindig analóg és nincs annyira kezed alatt mint egy klasszik szinti esetében.

És hogy egy digit hipass filter 16 kHz felett nem szólása legyen egy szinti vagy hangzás gátja, akkor valami nagy eltévedés van a fejben is, nem csak a fülben. Szerintem a Waldorf MicroQ szűrője sem szól 16 kHz felett fájdalmas aliasing nélkül, mégis betyárosan badass tud lenni. Ugyanez lehet a G1-el is, amelyiket ennyire nekem nem sikerült megismerni hogy ilyen bátor kijelentéseket tegyek.


 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta draco draconis:

digit hipass filter 16 kHz

Vicceltek!? Egy átlagember - az emberiség mondjuk 80%-a, de lehet, hogy több, pláne a mai "zajjal terhelt" világban - 20 éves korában már nem hall 16kHz fölött! :) Tehát nem hallja, mi történik ott. (Az FM rádiók átviteli tartományának felső határa 12kHz. 40-50 éves korban már nagyjából ez a halláshatár!!)

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta Bendi:

Vicceltek!? Egy átlagember - az emberiség mondjuk 80%-a, de lehet, hogy több, pláne a mai "zajjal terhelt" világban - 20 éves korában már nem hall 16kHz fölött! :) Tehát nem hallja, mi történik ott. (Az FM rádiók átviteli tartományának felső határa 12kHz. 40-50 éves korban már nagyjából ez a halláshatár!!)

Hehe, na ugye :D Ilyenbe nem is akartam belemenni, mert lehet vitatkozni hogy ha levágjuk a 16 kHz feletti tartományt akkor azt észreveszi -e egy halláskárosult vagy sem. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta draco draconis:

Tiszta General MIDI hangzás: congrat!

nekem ugyanez jutott az eszembe !
gyerekek, egy mezei trackerrel elpicsazzak ezt a par demo jellegu valamit! :o komolyan errol megy a vita?
Apartman, szerintem ne egesd magad tovabb es ezt nem kotekedesbol tanacsolom, felesleges vitaznod: a lexikalis "tudasod" koszono viszonyban sincs azzal amit linkeltel, innentol kezdve HITELTELEN vagy foleg a 16k-s beszolasoddal.

On a leggyengebb lancszem! Viszlat!

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta apart man:

15 éves minták egy régi vinyóról, csak dd miatt töltöttem fel.

15 evvel ezelott is gagyi lett volna Apartman, tenyleg nem hiszem el, hogy nem hallod :(
 

10 perccel ezelőtt írta apart man:

Nem tudtam, hogy kizárólag zeneművészetit végzett zenészek látogathatják a fórumot.


Alazat ember. Alazat!
Ami neked nincs.
 

5 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Öö, ezt valaki most lefordítaná nekem újmagyarra? Vagy újmagyarról ősmagyarra, mittomén.

Nem ertem az embert de tenyleg. Nem lennek a helyeben :)

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta apart man:

Nem kérem kösz, de kapom. Úgy emlekszem, a hitspace fórumon nem ilyen volt a stílus és a hangnem.

Önként vállaltad magadra egy fedett digifos "modularmatyi" művének teljes testtel és hozzá nem értéssel való megvédését. Nem emlékszem, hogy kértem volna ingatlanosokat hogy biztosíccsanak' nekem apartmant erre a célra.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta apart man:

Tehát, ami neked nem tetszik, az másnak sem tetszhet. Én nem vallaltam semminek a megvédését, kíváncsi voltam, mi szerinted a jó. Azzal, hogy feltöltöttem néhány fellelt félkész, régi fájlt mutatóba, azzal pedig a leggyengébb láncszem lettem. Hát ez komoly.

Figyu, én meg azzal fogom megvédeni az álláspontomat hogy mi a minimum felvétel, hogy feltöltöm 1996-ból a Fastrackerrel csinált izémet. Vagy 1992-ból (ből, bél mittomén) a Noisetrackerrel a prüntyögésemet. Biztosan mindenki gratuálna ezért a megmozdulásomért. :D

És közben arról beszélnék hogy a 16 bit 22 kHz aliasingos FT az kurva jó, de a Reason meg egy fos.

Aha...

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta apart man:

Légyszíves idézd a hsz-emet, ahol ezt írtam! Köszi

Úgy idézzek ahogy te engem a karótnyelésről? :D:D:D

(én tudlak téged az Prophet 2002 izével, amit példaként állítottál nekünk... no meg hogy ezeréves vackokat toltál ide nekünk hogy ez az ami a jó. Te ugye most magadat szívatod megint?  :D )

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta apart man:

"feltöltöm 1996-ból a Fastrackerrel csinált izémet. Vagy 1992-ból a Noisetrackerrel a prüntyögésemet. Biztosan mindenki gratuálna ezért a megmozdulásomért."

Nem, hanem akkor te lennél a leggyengébb láncszem...

Naaaa, valamit kezdesz felfogni! Congrat. Csak kár hogy ennyi időbe telt.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta apart man:

Mutattam egy érdekes régi eszközt... láttál ilyet korábban?

Te figyelj már: ezt te most tényleg vérkomolyan írod? Hogy idetolsz egy közepesen szar cuccot az arcunkba és ettől kellene hasra esni bárkinek is? Azért mert BIRTOKOLSZ EGY 500 EURÓS IZÉT?

Még ha egy CS-80-at mutattál volna, vagy egy Jupitert... esetleg egy Modal008-at. De akkor is mi van? Ha csak ennyi jön ki belőled amit a felvételeiden mutattál, akkor nagy gáz van.

 

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta apart man:

Nem a birtoklásról volt szó. Ritkaság. Jájj! Nagy gáz van...

Hát mondanám hogy ritka egy IQ-betyár vagy, az biztos. :D 
Baszod, én meg előkeresem valamelyik zacskóból a régi SCSI kábeljeimet is és felfotózom neked az iwiwre, és merjél csodálkozni.  KÁÁÁÁÁBEL! :D:D
( a SCSI kábel is ritkaság, most jövök rá hogy esetleg nem is érted miről írok...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...