Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UAD-1 - a király(?)


Bendi

Kérdés

Szombaton UAD-1 tulajdonos lettem. Egy PCIe kártya került be a gépbe - az alap plug-inekkel. Egyelőre nem mélyedtem nagyon bele, csak "felszínesen próbálgattam", de úgy érzem, a CS1 nagyon jól használható. Lehet, hogy csak "placebo hatás", de úgy érzem, tényleg nagyot dob a mixen egy kis odafigyeléssel. (Már csak az a kérdés, más plug-inek is tudják ezt a "hatást", vagy tényleg az UAD-1 "a király".)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Remélem, elolvassa valaki a kérdésemet... Segítséget szeretnék kérni: vettem a minap 2 db UAD-1 kártyát. Az egyik egy Projekt pak (kártya + telepítő cd), a másik egy sima UAD-1 kártya, és adott a srác még egy írott cd-t 3 db frissebb telepítő zip fájllal (2010,2011,2012). Az összes elérhető telepítési útmutatót beszereztem, annak rendje és módja szerint telepítettem először a gyári cd-n található plugineket és a drivert, aztán behelyeztem a kártyákat, és azokat is. Települtek is faszán. Az eszközkezelőben ott voltak a kártyák, a hardver telepítés simán ment, viszont  első körben az UAD-meter azt jelezte ki, hogy az 1. kártya nem oké (valami olyasmit, hogy no RD-Ram), a 2. kártya oké.  Naivan azt gondoltam, a PCI slot szarakodik, úgy emlékeztem, mintha azzal a slottal lett volna gond, így előírásszerűen leszedtem a kártyákat, a plugineket, a drivert, minden UAD dolgot, és elkezdtem az egészet elölről egy másik slottal. Innentől kezdve kb. 6 órán át szarakodtam, és mindig ugyanaz a vége: települ minden, de az UAD meter mindig hibát jelez. Vagyis azt jelzi, hogy nincs kártya. Próbáltam a frissebb szoftvereket is, minden opciót. No Card. 

 

Mit rontok el? Mire nem figyelek? Milyen trükk van, amit nem tudok? 

Link to comment
Share on other sites

A pluginvásárlással érdemes kivárni mindig egy-egy aktuális akciót, melyből gyakran évi több is van, és szoktak néha 25 vagy 50 dolcsis ajándékkuponokat adni melléje. (Ha ügyes vagy és türelmes, még féláron is megúszhatod őket.) Év végi a legnagyobb (ált. nov-dec. körül várható).

Link to comment
Share on other sites

Az én véleményem az hogy UADra olyat ami igazán karakter...

A Cambridge egy tök jó EQ, de ma már nem venném meg, mert native-ban is van sok (akár olcsóbb) ugyanilyen "tök jó" EQ... nem beszélve az UAD-1 esetében közel sem végtelen kapacitásról.

A Pultec, ahogy snaper is írta szinte kötelező darab, aztán ízlés kérdése Neve, Helios, Harrison...

A Prec sorozatról nem nyilatkoznék, mert csak kipróbáltam, de számomra az sem a nélkülözhetetlen kategória...

Viszont a compressorok annál inkább... LA2A (egyszerű, zsír) 1176LN (überkirályállat) mondjuk az SE is jó...

És aminek minden porcikáját jól ki lehet aknázni az a 88RS (ráadásul szűken harap a DSPből) nekem ez az abszolút kedvencem.

Sztem találd ki hogy mixeidet milyen irányba szeretnéd mozdítani, aztán próbálj ki mindent ami szóba jöhet... :)

(Ha netán a Demo mode el van lőve - én írtam az UADnak anno amikor használtan vettem a kártyát és készségesen küldték a Demo visszaállításához szükséges auth file-t, feltételezem ez a gyakorlat még él...

Üdv

Link to comment
Share on other sites

A PulteqPro célba lett véve. Amin még gondolkodom, az a CambridgeEQ.

Érdemes masteringre megvenni a "Precision" sorozatot? Maximizer milyen?

Gondolom, a használt kártya előző tulajdonosa már fölélte a demó lehetőséget. Szerintem írj a supportnak egy levelet, hogy most vetted használtan, és szeretnéd, ha kipróbálhatnád a demókat. Időnként az akcióik keretében ezt maguktól is megteszik (nekem tavaly volt egy olyan, mikor letöltöttem egy új autorizációs fájlt, és egyszer csak azóta az összes demóm újra él).

A Precision sorozatból szerintem a Limiter a legjobb. Ugyanakkor a Maximizerben is van egy beépített limiter, és azt is lehet használni. Tehát ha csak egyetlen plugint akarsz venni, amit betehetsz a lánc végére, akkor inkább azt vedd. Annak az a "shape forming" nevű része, bár lehet, hogy szakszerűtlenül fogalmazok, de nekem úgy tűnik, leginkább egy valamiféle finom torzításszerűséget visz bele a hangba, és azzal érik el, hogy szubjektíve (még) hangosabbnak érződjön. Szerintem egy hasznos cucc.

Link to comment
Share on other sites

Sokakat érinthet, ma jött:

April 2, 2012

Dear UAD-1 user –

I hope this letter finds you well, and that your new year has been filled with music.

In December, I wrote an open letter to our 45,000 UAD owners worldwide regarding Universal Audio’s plans to transition the UAD platform to 64-bit architecture in 2012. Today, I’m pleased to announce that this transition is going smoothly, and we are on schedule to have our full library of almost 60 UAD-2 plug-ins transitioned later this year, at no charge to our users.

Importantly, as part of this 64-bit transition, upcoming versions of UAD Powered Plug-Ins software will no longer support legacy UAD-1 DSP Accelerator devices. Please note that your UAD-1 card(s) will continue to work exactly the same as it always has; but you will no longer be able to install future UAD software.

Although we have not introduced a new UAD-1 plug-in for more than two years, owners of mixed “UAD-1-and-UAD-2” systems will soon have to decide whether to download future UAD-2 software containing new plug-ins, or to stay at their “pre-6.2” software version to retain UAD-1 compatibility.

To make transitioning to UAD-2 easier, we will be offering a convenient UAD-1 Trade-In program through June 30th. This program will allow you to trade in your legacy UAD-1 or UAD-1e with your dealer, and receive an instant credit of $200 each toward the purchase of a new UAD-2 PCIe card or UAD-2 Satellite FireWire unit. Details to follow in the coming days.

I hope that you will choose to join us on the UAD-2 platform in 2012, as we transition to 64-bit architecture and unveil several groundbreaking new plug-ins. But whether you choose to upgrade your UAD-1 or not, please know that we sincerely appreciate your past and present support. We could not have built this platform without you.

Questions or comments? Feel free to email me at bputnam@uaudio.com.

Sincerely,

bill_sig.gif

Bill Putnam Jr.

Founder

Universal Audio Inc.

Link to comment
Share on other sites

Háát... a helyzet komoly, de nem reménytelen...  Másik gépben is kipróbáltam, ugyanezek a problémák ott is. Az én gépemben 2GB RAM van, és kipróbáltam NLS javaslatára a boot.ini módosítást, benyomtam USERVA=1000-t, és hoppá, az egyik kártya feléledt. Működött is csodálatosan. Mindössze azt nem tudtuk megállapítani itt a haverral, hogy melyik működik. Azt írta az UAD-meter, hogy CARD1 (az eszközkezelőben továbbra is mindkét kártya látható volt és működőként volt jelezve). Szóval gondoltuk, a PCI sorban az előrébb lévő működik. Levettük hát a másikat. Innentől kezdve megint semmi. Aztán vissza, le a másikat, semmi. Újratelepítés, be mindkettő, semmi. Újra így, újra úgy.... semmi. 

Szóval eddig mindössze kétszer sikerült úgy az egyiket felébreszteni, hogy be volt dugva mindkét kártya. Az összes többi próbálkozás kudarc volt. Szerintem is hardver hiba lesz, bár ha az egyik néha működik, akkor ez ad némi reményt. Még esetleg a PCI csatlakozókat fogom valami finom dologgal megtisztítani, hátha segít; és megvárom az eladó válaszát, van-e esetleg valami titkos varázsszava... 

 

És persze ha itt a fórumon kapok valami hasznos tippet, azt is nagyon köszönöm!!!!

Pedig ha feléledt akkor nem feltétlenül kártyahiba lesz(a rossz hw nem szokott magától meggyógyulni ugye)

a kártya hátulján ird le a serialokat, ha lekérsz egy system detail reportot akkor látod melyik kártya megy,vagy nemmegy. A csatik tisztítása is segíthet,nekem az uad2-k dobtál el néha megukat, ki kell porszívózni néha a gépet is+oldószermentes kontaktspray-el végigfújni a PCI slotokat(ne indítsd el a gépet amig el nem párolog teljesen)

Link to comment
Share on other sites

A legfrissebb szoftverek szerintem egyáltalán nem fogják látni, mert egy 

bizonyos verziószám felett már csak az UAD-2 működik, de lehet, hogy rosszul emlékszem.

 

Az elvileg tök mindegy, hogy melyik slotba teszed, látnia kell.

Max IRQ ütközés lesz valamivel, ha rossz helyre raktad, ami persze nem ajánlatos, de attól

még látszania kell az eszközkezelőben is és az UAD meteren is.

 

Érdemes lenne megnézni másik gépben is, hogy mit csinál.

A telepítésnek néhány perc alatt meg kell lennie, ha minden oké, nem kell órákat kínlódni vele.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Remélem, elolvassa valaki a kérdésemet... Segítséget szeretnék kérni: vettem a minap 2 db UAD-1 kártyát. Az egyik egy Projekt pak (kártya + telepítő cd), a másik egy sima UAD-1 kártya, és adott a srác még egy írott cd-t 3 db frissebb telepítő zip fájllal (2010,2011,2012). Az összes elérhető telepítési útmutatót beszereztem, annak rendje és módja szerint telepítettem először a gyári cd-n található plugineket és a drivert, aztán behelyeztem a kártyákat, és azokat is. Települtek is faszán. Az eszközkezelőben ott voltak a kártyák, a hardver telepítés simán ment, viszont  első körben az UAD-meter azt jelezte ki, hogy az 1. kártya nem oké (valami olyasmit, hogy no RD-Ram), a 2. kártya oké.  Naivan azt gondoltam, a PCI slot szarakodik, úgy emlékeztem, mintha azzal a slottal lett volna gond, így előírásszerűen leszedtem a kártyákat, a plugineket, a drivert, minden UAD dolgot, és elkezdtem az egészet elölről egy másik slottal. Innentől kezdve kb. 6 órán át szarakodtam, és mindig ugyanaz a vége: települ minden, de az UAD meter mindig hibát jelez. Vagyis azt jelzi, hogy nincs kártya. Próbáltam a frissebb szoftvereket is, minden opciót. No Card. 

 

Mit rontok el? Mire nem figyelek? Milyen trükk van, amit nem tudok?

Nekem most Uad-1 + Uad-2 van a gépemben és 6.0 szoftverrel működik. Nézed meg, hogy neked melyik van fent.

Egyszerre csak egy kártyát rakj be a gépbe és úgy telepítsd. Nem tudom, mennyire értesz a regisztrihez, de ha igen, akkor onnan is törölj minden UAD-os bejegyzést.Ha csak a mappákat törlöd a Program Files mappából, azzal sajnos még nem UAD mentes a rendszered. A kártyát nyugodtan hagyd a gépeben és úgy telepítsd. Mindig úgy telepítem, hogy kártya be, utána lemez, problémám sosem volt ebből. Ha egy kártya működik rendesen, akkor utána rakd be a másik kártyát is. Ha előjön a probléma, akkor eszköz ütközés van. De azt is próbáld ki, hogy a működő kártya helyére berakod a "nem működő" kártyát, ezzel kizárod a kártya hibát. Ha egyenként működnek, akkor nem a kártya lesz a hibás. Még annyit elárulhatnál, hogy mi az op.rendszered.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a tanácsokat!

 

XP van a gépemen. 

Teljesen lepucoltam minden UAD-dolgot, és elölről kezdtem mindent. Visszatértem a gyári cd-hez, és csak a hozzá tartozó kártyát raktam be. Ugyanaz a gond. Ilyeneket ír a UAD-meter: "RDRAM check failed." "missing RDRAM clock?" Természetesen gőzöm sincs, hogy ezek mit jelentenek. Hagyom is, majd egy másik gépen megpróbálom a telepítést.

Ja, Töfi írod az esetleges IRQ ütközést... Az orvosolható probléma, ugye?

Link to comment
Share on other sites

Köszi a tanácsokat!

 

XP van a gépemen. 

Teljesen lepucoltam minden UAD-dolgot, és elölről kezdtem mindent. Visszatértem a gyári cd-hez, és csak a hozzá tartozó kártyát raktam be. Ugyanaz a gond. Ilyeneket ír a UAD-meter: "RDRAM check failed." "missing RDRAM clock?" Természetesen gőzöm sincs, hogy ezek mit jelentenek. Hagyom is, majd egy másik gépen megpróbálom a telepítést.

Ja, Töfi írod az esetleges IRQ ütközést... Az orvosolható probléma, ugye?

Elég rossz előérzetem van a hibaüzenettel kapcsolatban...szerintem írj a supportnak is, hogy ilyen problémád van, és ez a hibaüzenet, mi lehet a gond. Kártya gyanús egyébként..
Link to comment
Share on other sites

Köszi a tanácsokat!

 

XP van a gépemen. 

Teljesen lepucoltam minden UAD-dolgot, és elölről kezdtem mindent. Visszatértem a gyári cd-hez, és csak a hozzá tartozó kártyát raktam be. Ugyanaz a gond. Ilyeneket ír a UAD-meter: "RDRAM check failed." "missing RDRAM clock?" Természetesen gőzöm sincs, hogy ezek mit jelentenek. Hagyom is, majd egy másik gépen megpróbálom a telepítést.

Ja, Töfi írod az esetleges IRQ ütközést... Az orvosolható probléma, ugye?

Ha 32bites rendszered van, és 3gb-nél több memória van a gépben akkor lehet ez is gond,

A boot file-t módosítsd (C\:windows\boot.ini) ezzel /3GB /USERVA=2900,- a végére írd, vagy vegyél ki belőle egy ramot,hogy kevesebb legyen 3gb-nál, és próbáld meg úgy. Ha ez nem megy,meg a reinstall se akkor a kártya rossz valószínűleg.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem itt sanszos, hogy a kártya hardverhibás lesz. Legalábbis az az RDRAM, az nem hinném, hogy a te pécédben van, inkább az a kártyán lévő RAM. Bizonyára valamiért nem tudja azt elérni a driver. Ha nem a kártya, akkor pl. a PCI busz hibája (vagy más) miatt. Mivel azt írtad, hogy két UAD-1 kártyád van, így nem olyan nehéz kisakkozni: próbáld meg a másikkal.

Link to comment
Share on other sites

Háát... a helyzet komoly, de nem reménytelen...  Másik gépben is kipróbáltam, ugyanezek a problémák ott is. Az én gépemben 2GB RAM van, és kipróbáltam NLS javaslatára a boot.ini módosítást, benyomtam USERVA=1000-t, és hoppá, az egyik kártya feléledt. Működött is csodálatosan. Mindössze azt nem tudtuk megállapítani itt a haverral, hogy melyik működik. Azt írta az UAD-meter, hogy CARD1 (az eszközkezelőben továbbra is mindkét kártya látható volt és működőként volt jelezve). Szóval gondoltuk, a PCI sorban az előrébb lévő működik. Levettük hát a másikat. Innentől kezdve megint semmi. Aztán vissza, le a másikat, semmi. Újratelepítés, be mindkettő, semmi. Újra így, újra úgy.... semmi. 

Szóval eddig mindössze kétszer sikerült úgy az egyiket felébreszteni, hogy be volt dugva mindkét kártya. Az összes többi próbálkozás kudarc volt. Szerintem is hardver hiba lesz, bár ha az egyik néha működik, akkor ez ad némi reményt. Még esetleg a PCI csatlakozókat fogom valami finom dologgal megtisztítani, hátha segít; és megvárom az eladó válaszát, van-e esetleg valami titkos varázsszava... 

 

És persze ha itt a fórumon kapok valami hasznos tippet, azt is nagyon köszönöm!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...