Jump to content
Ménemszól.hu

hirdetések-hírdetők észrevétel


kenichi

Recommended Posts

  • Válaszok száma 126
  • Created
  • Last Reply

Hm ez a prosztó "patika állapot" szóhasználat kezd milyen népszerű mém lenni. Annak aki kitalálta még elsőre elmegy, nodehogy ezzel jellemezni egy hangszert ... Nekem a patikáról a gyógyszer jut az eszembe, lehet hogy valakinek elgurult a gyógyszere :D

 

A másik meg a "legendás" szófordulat. Ilyenkor mindig eszembe jut hogy vajon milyen hősi cselekedeteket hajtott végre a misztikus múltban az adott cucc :DDD

Link to comment
Share on other sites

Hát, szerintem éppen "legendás" lehet egy-egy hangszer, bár ebben a zenész is erősen benne van mindig. "Legendás" pl. a Hammond és a hard-rock kapcsolat, a Strató-gitár, de akár a TB303 is.

Persze nem a cucc csinált legendát, hanem a zenész+cucc együtt, bár eladói fejjel nézve egy kicsit bajos lenne Emersonnal együtt árulni egy Moog-ot, vagy egy Hammondot, így marad a "legenda" fele, mint áruba bocsájtható dolog.... Hátha jobban elviszik. Némelyik ilyen hangszerrel egy mezei felhasználó lehet, hogy éppen semmit se tud kezdeni egyébként, csak nézegeti....:)))

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tudom nekem ezzel szemantikai, logikai és nyelvtani problémáim vannak. A legenda eleve nem definiált "hosszú idő" - történelmi léptékű idő - alatt alakulhat ki, no meg valami misztikus izének is kell kapcsolódnia hozzá. Ez szerintem nem jó, mert a hangszer nem jön össze semmilyen vallással.

 

Ha a modernkori értelmezését nézzük, akkor meg pont hantát jelent a legenda, azaz csalást.

 

Ergo ha valaki azt írja hogy "legendás" a hangszere, akkor azt írja hogy kamu hangszere van :D :D :D:stuff:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Legenda

Link to comment
Share on other sites

Amennyiben a "legenda" szó elég összetett jelentéséből kiemeljük azt, hogy tulajdonképpen nincs, vagy vitatható a "legenda" valóságtartalma, vagy valóság-alapja, úgy megállja a helyét a fenti szösszeneted. Bár az én értelmezésemben a "legenda" szónak nem ez a legfőbb jelentés-rétege, hanem inkább valamiféle heroizmus, vagy "követendő", vagy "példát adó", vagy valami ilyesmi hangulat. Amiben kissé mellékes, hogy van-e valóságtartalma, avagy sem. És ezekkel a jelentés rétegekkel tulajdonképpen elfogadható egy hangszer hirdetésben pl egy TB303 ezzel a jelzővel. Mindenki hallott róla, kevesen fogták. Sokan másolják, mégis az eredeti kell, ha hozzájutsz egyhez, kiderül, hogy a valóságtartalomnak jó, ha a 5%-a megvan tulajdonképpen. Mégis tovább meséled a legendát….:)

Link to comment
Share on other sites

Amennyiben a "legenda" szó elég összetett jelentéséből kiemeljük azt, hogy tulajdonképpen nincs, vagy vitatható a "legenda" valóságtartalma, vagy valóság-alapja, úgy megállja a helyét a fenti szösszeneted. Bár az én értelmezésemben a "legenda" szónak nem ez a legfőbb jelentés-rétege, hanem inkább valamiféle heroizmus, vagy "követendő", vagy "példát adó", vagy valami ilyesmi hangulat. Amiben kissé mellékes, hogy van-e valóságtartalma, avagy sem. És ezekkel a jelentés rétegekkel tulajdonképpen elfogadható egy hangszer hirdetésben pl egy TB303 ezzel a jelzővel. Mindenki hallott róla, kevesen fogták. Sokan másolják, mégis az eredeti kell, ha hozzájutsz egyhez, kiderül, hogy a valóságtartalomnak jó, ha a 5%-a megvan tulajdonképpen. Mégis tovább meséled a legendát….:)

 

Tehát hanta! :D

Link to comment
Share on other sites

Tehát hanta! :D

 

Nem egészen.

 

Valamennyi valóságtartalommal bíró "mese", amit minél régebben "mesél" az emberiség annál inkább csökkenhet a valóságmag a mesélő által szándékolt célok függvényében, viszont annál inkább lehet oktató/nevelő célzatú, vagy csak egyszerűen "jó és kerek sztori". Ide tartoznak a vallások, az urban-legend-ek, de még a konteók is. Valami valóság-alapja mindnek van, de a körítés mértéke változó. Pl a Biblia tényszerű valóság alapja valószínűleg néhány oldalon, vagy szélsőséges esetben néhány bővített mondatban elférne, mégis egy vastag könyv, jól definiálható célokkal, és átvitt jelentés-tartalommal és nem elvitatható jelentőséggel.

Link to comment
Share on other sites

u.i: Az emberiség nem annyira fejlett, még ma sem, hogy teljesen a "semmiből" hozzon létre történeteket. Ezért gondolom, hogy valami valóság-alapja minden történetnek kell, hogy legyen.

Lásd legendák, mesék, vallások, tudományos teóriák, stb.

Link to comment
Share on other sites

u.i: Az emberiség nem annyira fejlett, még ma sem, hogy teljesen a "semmiből" hozzon létre történeteket. Ezért gondolom, hogy valami valóság-alapja minden történetnek kell, hogy legyen.

Lásd legendák, mesék, vallások, tudományos teóriák, stb.

A hazugság éppen attól értelmezhető hogy van valóság alapja és rendszere is. Különben zagyvalék lenne.

Link to comment
Share on other sites

visszakanyarodva a topic témájához: szeretem még azt is, amikor valaki "SÜRGŐSEN" akarja eladni a portékát, de árat nem ír, hanem ajánlatokat vár. 

vajon mit gondol? csak mert sürgősként van feltüntetve, hirtelen licitek százait fogja kapni kikiáltási ár nélkül? :)

 

(felhívnám a figyelmet a paradoxonra, miszerint "sürgős" <--> "ajánlatokat várok". ha van idő ajánlatokat várni, akkor annyira nem lehet sürgős.)

Link to comment
Share on other sites

Igen, de:

 

Komplett zagyvalék nemigen van, szerintem. Lásd fent.

 

A hazugságot pedig az különbözteti meg a legendától, hogy az egyikben a valóságtartalom kiegészítése, kipolírozása, míg a másikban az eltagadása, elferdítése valósul meg. Ilyen értelemben a legenda alapvetően egy pozitív kicsengésű fogalom, ellentétben a hazugsággal.

Link to comment
Share on other sites

visszakanyarodva a topic témájához: szeretem még azt is, amikor valaki "SÜRGŐSEN" akarja eladni a portékát, de árat nem ír, hanem ajánlatokat vár. 

vajon mit gondol? csak mert sürgősként van feltüntetve, hirtelen licitek százait fogja kapni kikiáltási ár nélkül? :)

 

(felhívnám a figyelmet a paradoxonra, miszerint "sürgős" <--> "ajánlatokat várok". ha van idő ajánlatokat várni, akkor annyira nem lehet sürgős.)

 

Az számomra is érdekes, ha valaki nem ír árat. Vagy halvány fogalma sincs az értékről, vagy van, de tudja, hogy azt úgyse kapja meg, és bepróbálkozik, hogy vajon "mennyit ér ma?"

 

A sürgős/ajánlatokat várok nem feltétlenül paradoxon. Lehet egy kicsit olyan mint a zálogház. Kell a pénz, beviszed a nagyi ezüstjét, és úgy is annyit kapsz, amennyit ajánlanak érte, de azt legalább megkapod, és lesz pénz kiflire. Tehát ilyen értelemben a "sürgősen eladó egy Moog Voyager, ajánlatokat várok" hírdetésre 20.000,- Forintos ajánlatot írni, még akár sikeres is lehet, ha az eladó tényleg bajban van. És pont annyira erkölcsös mint a zaciban az eljárás, de akár sikeres is lehet és van 20k-ért egy Voyagered.

Link to comment
Share on other sites

Az meg az ember saját dolga, hogy szégyelli-e magát egy ilyen ajánlattétel esetén, bár két dolog megfontolandó (sajnos). 1. Valaki úgy is tesz, ha más nem a zacis, még annál is kevesebbet, mint amennyit Te (szakemberként, használóként, gyűjtőként) egyáltalán le mersz írni. 2. Sajnos előfordul, hogy "életet mentesz", még akár azzal az aprópénzzel is, legalábbis egy ideig. Az adásvétel alapvetően üzlet, nem jótékonykodás. Elegánsabban is ilyesmiket egyébként "alkalmi vételnek" hívják.

 

De ez csak egy eszmefuttatás.

Link to comment
Share on other sites

Ha már eszmefuttatás: vajon ki okosabb, aki a keze ügyében lévő gépeket óvja mindentől, folyamatosan olyan állapotban tartja őket, mintha most jöttek volna le a gyártósorról, hogy aztán kvázi magasabb (értsd: az eredeti árához minél közelebb) tudja eladni? Vagy az, aki lehasználja a gépet, és aztán eladja alacsonyabb áron?

 

A használt hangszerpiac sokmindenben nagyon hasonlít a használt autópiachoz. Minkét területen vannak ma már nagy becsben tartott, akár az eredeti árukat jóval meghaladó szerkezetek, illetve a tudásukat és minőségüket figyelmen kívül hagyó olcsó "underrated" eszközök, amiknek a használatát azok értékelik igazán, akiknek van, és ismerik az előnyeiket.

Viszont mindkét piacra jellemző, hogy a használt eszközöket a vevő egy prekoncepcióval közelíti meg. A vevő mindig abból a feltevésből indul, hogy a cucc lehasznált, így az induló árat is mindig ehez lövi be magának, ezért is nehéz eladni úgy egy eszközt, hogy "higgyétek el, ez olyan, mintha most jött volna ki a boltból", mert a vevő ezt sosem fogja elhinni, akkor sem, ha látja. A játékelmélet szerint mindig az jár jobban, aki használja az eszközt rendeltetésszerűen, hagyja is elhasználódni amennyire normál használatból eredendően elhasználódik, majd eladja azon az áron (vagy kicsit alatta), ami a piaci átlagot jellemzi. Ugyanis mindig lesznek olyanok, akik inkább kevésbé használják abban a reményben, hogy kevesebbet veszítenek rajta - ők az árakat felfelé húzzák az átlagból, így azok, akik átlagosan használják a hangszert, jobban járnak, hiszen az átlagár is felfelé mozdul.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ez azon múlik ki miért vásárol hangszert. Aki használni szeretné bizonyára fogja is, annyit amennyire épp kedve szottyan és nem hiszem hogy szemelőtt tartaná bárki az esetleges normál használatból adódó amortizációt. A gyűjtő/kereskedő egy másik típusa a hangszervásárlóknak, ők sokszor le sem veszik a polcról, csak megvásárolják és megy a többi közé annak reményében, hogy majd 10 év múlva még többet fog érni, illetve csak szimplán a gyűjtőszenvedély kiélése a cél. Persze gondolom átmenet is van a két csoport között, de aki elsősorban használni akar valamit, az biztosan nem  amortizációs matematikai képletek elvégzését követően vág bele ebbe a tevékenységébe

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Sziasztok!

Úgy hiszem, ez talán @A/D-t érinti, de inkább betolom a közösbe, hátha valakinek van még idevágó ötlete/tanácsa.

1) Észrevétel és javaslat: Új hirdetés feltöltésekor a régió választó select-ben szerencsésebb lenne, ha nem Baranya megye szerepelne alapértelmezett opcióként, hanem valami olyasmi, hogy: "-- kérlek, válassz --". Elég sokat bizniszelgetek itt a fórumon a szintijavítás / modding folytán és többször belefutottam már, hogy a hirdetésnél Baranya megye szerepelt, holott budapesti volt a hirdetés. Apróság, de kellemetlen, mert sokan már eleve ezért nem is hívják fel / keresik meg a hirdetőt. Oké, figyeljen oda a hirdetés feladója, de na.

2) Csak egy kérdés - me' nem értem: Miért van ezen a hirdetési fórumon az, hogy rendre feltesz valaki egy eszközt eladóként, majd egy nap eltolással egy másik (jellemzően noname/új) felhasználó ugyanarra az eszközre feltesz egy hirdetést, hogy keresi. Úgy fél éve b*ssza a csőröm (me' hogy webáruházakból és fórumokból élek), így hát írtam egy script-et, ami lenyalja a fórumról a feed-eket és összeveti a kínálatot a kereslettel. Egyértelműen mutatják a számok, hogy ezen a site-on ez a trend. Ugyanezt az összevetést elvégeztem pár konkurens zenei apróhirdetési portálon, ott nincs ilyesmi. Na most két opcióra tudok gondolni:
a/ Ez valami magyar zenészbetegség, hogy így csinálnak a srácok önmarketintget egy eladó terméknek (de akkor a többi site-on miért nincs ez?)...
b/ Az apróhirdetési felület nem egyértelmű és/vagy az új hirdetők lusták visszanézni egy kategóriát legalább 1-2 nap mélységig?
Nem értem, inkább csak kíváncsi vagyok. Viszont ha a b/ opció áll fent, akkor érdemes lehetne beletolni egy feature-t a motorba, hogy az új hirdetés feltöltésekor valami ajax-os rutin átnyalja a júzer helyett, hogy van-e már hasonló nevű hirdetés.

Link to comment
Share on other sites

Mi van, ha a hirdetett darab ára, állapota vagy bármi egyéb paramétere nem felel meg annak, aki ugyanolyat keres ? Nem hiszem, hogy kötelezni kéne/lehetne rá bárkit, hogy 1ből az 1et vegye meg, vagy bármi más módon szigorítani az ilyen irányú szabályozást. Nálam többször előfordult, hogy nem tudtam megegyezni az eladóval, mert nem volt hajlandó postázni, túl drágán adta, rossz állapotban volt a hangszer, illetve az sem ritka, hogy az eladó nem veszi le az elkelt hangszer hirdetését vagy egyáltalán nem reagál a megkeresésre. Ez a téma azt hiszem már többször felmerült, hogy miért keres valaki ugyanolyan cuccot, amiből már van fennt hirdetés - ennek számos oka lehet, köztük az imént felsoroltak.

Link to comment
Share on other sites

Vagy...

nálam ilyen fordult elő: kerestem egy hangszert, amire kaptam 2-3 ajánlatot. Kiválasztottam a nekem megfelelőt, akik kiestek a pixisből, azok meg utána meghirdették az oldalon a hangszert. Lásd Jp-8080 illetve Virus Ti. Ezeknél a hangszereknél ez volt a szitu. 

up

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...