Jump to content
Ménemszól.hu

R.I.P. Silk


Hobkins

Recommended Posts

3 órája írta Tere:


Bár nem tartottuk a kapcsolatot, ez nálam és talán többeteknél is olyan, hogy tudjuk, hogy a másik VAN. Mindegy, hogy hol és hogyan, de van. Aztán nagyon rossz, ha már nincs többé. 

Ezzel  nagyon egyet értek (egyébként az összes többivel is) ! Pontosan így van! De van...volt... :( 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Tere:

van élet a SB Live-on túl is, nem elvadult árakon

SB live után az Emukig azért nem igazán voltak 100 alatt elérhető cuccok, mint manapság. Nagy szakadék volt ott 2000 körül egy tízen ezres SB live, meg mondjuk egy Echo Audio vagy Terratec, Motu stb. cucclik közt, még az Emuk nem jöttek később...

De a DOS időkből emléxik még valaki a Gravis Ultrasoundra? :D 

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 perccel ezelőtt írta djuice:

nem igazán voltak 100 alatt elérhető cuccok, mint manapság
De a DOS időkből emléxik még valaki a Gravis Ultrasoundra? :D 

Persze, de nem 1.000.000+...
Ja, a Gravis kompatibilitási "szabvány" is volt ha jól emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta djuice:

SB live után az Emukig azért nem igazán voltak 100 alatt elérhető cuccok, mint manapság. Nagy szakadék volt ott 2000 körül egy tízen ezres SB live, meg mondjuk egy Echo Audio vagy Terratec, Motu stb. cucclik közt, még az Emuk nem jöttek később...

De a DOS időkből emléxik még valaki a Gravis Ultrasoundra? :D 

Igen 😄

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta djuice:

SB live után az Emukig azért nem igazán voltak 100 alatt elérhető cuccok, mint manapság. Nagy szakadék volt ott 2000 körül egy tízen ezres SB live, meg mondjuk egy Echo Audio vagy Terratec, Motu stb. cucclik közt, még az Emuk nem jöttek később...

De a DOS időkből emléxik még valaki a Gravis Ultrasoundra? :D 

Az már egy álom volt...  Én még ellenálláslétrával kezdtem soros porton.. na az volt az igazi adlib.. BTW engem is SIlk állított pályára úgymond.. Ő volt aki ajánlotta az a hangkártyát amivel sikerült belépnem félprofi világba.. már nem emlékszem a kártya nevére.. arra emlékszem, hogy digi-01 váltotta, és hogy a Lányi Lala vette meg tőlem.. :) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 perccel ezelőtt írta madhead:

Nekem 12 évesen az első elektronikai project volt a létrás DA párhuzamos portra. A Modedit (tracker) dokujában volt sok kapcsrajz, Mark J. Cox féle Turbo Pascal unitokat is tudtam használni. Régi szép idők. Apumtól kértem tus kihúzót, utána az elektronikai boltban kértem nyákot és 16 ellenállást. A szüleim lemezjátszóját pedig felhasználtam " monitor"-nak. Nagyon bénán nézett ki az egész, de szólt.

Szia!

Erről tudnál linkelni valami leírást/rajzot? Kíváncsi lennék rá. 

Silkkel pont te voltál az utolsó előtti levelezésem témája. Kértem volna tőle a privát telefonszámodat (nekem csak a HitSpaces volt meg), Genelc 8030 javítással kapcsolatban. És válaszolta, hogy neki is kellene a számod valamilyen okból kifolyólag, és ha megszerzi, akkor átküldi nekem is. Az utolsó levelezésben meg gratuláltam neki az új, 2022-es MPW együttműködéshez. Nem sokáig élvezhette sajnos az új formációt. Szörnyű... :( 

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta Hobkins:

Szia!

Erről tudnál linkelni valami leírást/rajzot? Kíváncsi lennék rá. 

Silkkel pont te voltál az utolsó előtti levelezésem témája. Kértem volna tőle a privát telefonszámodat (nekem csak a HitSpaces volt meg), Genelc 8030 javítással kapcsolatban. És válaszolta, hogy neki is kellene a számod valamilyen okból kifolyólag, és ha megszerzi, akkor átküldi nekem is. Az utolsó levelezésben meg gratuláltam neki az új, 2022-es MPW együttműködéshez. Nem sokáig élvezhette sajnos az új formációt. Szörnyű... :( 

1. https://www.electronics-tutorials.ws/combination/r-2r-dac.html

2. Genelec ügyben a Hangszervizt kell keresni www.hangszerviz.hu

3. Szörnyen megviselt engem is a dolog, nagyon jó barátok voltunk, bár az utóbbi 1-2 évben keveset beszéltünk. :( Legutóbb szülinapján hívtam, év végén.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta madhead:

1. https://www.electronics-tutorials.ws/combination/r-2r-dac.html

2. Genelec ügyben a Hangszervizt kell keresni www.hangszerviz.hu

3. Szörnyen megviselt engem is a dolog, nagyon jó barátok voltunk, bár az utóbbi 1-2 évben keveset beszéltünk. :( Legutóbb szülinapján hívtam, év végén.

Szia!

Köszönöm! Tudom,hogy a hangszervizt kell hívni, de ők csak komplett panelt cserélnek, nem javítanak. Szóval el kezdem én javítani, ha úgy is panel csere a vége, akkor veszíteni nem veszítek semmit.
 

Link to comment
Share on other sites

34 perccel ezelőtt írta Canis Majoris:

Igen, Én is ilyesmire gondoltam elsőkörben :(  

Úgy tudom, hogy oltott volt (mástól tudom, tehát nem biztos)... Nem akarok ebbe jobban belemenni, csak plusz információként írom le. Nem akarok politizálni, stb.
Mindenhogy katasztrófa, a tényen már semmi nem változtat, de azért szeretném tudni, hogy mi okozta a tragédiát.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Hobkins:

Úgy tudom, hogy oltott volt (mástól tudom, tehát nem biztos)... Nem akarok ebbe jobban belemenni, csak plusz információként írom le. Nem akarok politizálni, stb.
Mindenhogy katasztrófa, a tényen már semmi nem változtat, de azért szeretném tudni, hogy mi okozta a tragédiát.
 

Nos, Én is pont ezért kérdeztem... De Én sem akartam ebbe jobban belemenni, nyilván már nincs jelentősége.. :(

Csak furcsa "egybeesés", ha valóban oltott volt. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Canis Majoris:

Csak furcsa "egybeesés", ha valóban oltott volt. 

Van az ismeretségi körömben olyan, akit a férje alig tudott életben tartani addig, míg a mentő ki nem ért hozzájuk. Aztán harc a mentősökkel, majd a kórházzal... horror.
Tüdőembólia, de csak valami épp kezdődő, úgyhogy nem volt nagy a baj, azóta otthon van és él, virul. Mindketten oltottak és utána covidosak is voltak. No comment. Nem tudom, hogy itt mi történt, de ha már felmerült... otthon, egyedül ez nem túlélhető.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
×
×
  • Create New...