Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
Tetsuo

Mik a kedvenc UAD pluginjeitek?

Kérdés

Recommended Posts

• 1

Megy rendesen 64 bites OS alatt, ha 32 bites DAW-al használod. De 64 bites DAW-ban (ami most már csaknem minden DAW-nál elérhető, és nagy kiterjedésű sample library-k használata esetén igencsak fontos) csak bridge-n keresztül érhetőek el, ami pedig elég sok kényelmetlenséggel tud járni, ahogy oldbrian is leírta.

Hozzászólás megosztása

• 0

Bar most nemtom ezt a Plug-in forumba kene inkabb? Akkor tegyetek at, legyszi. ;)

Szoval most a 88RS-t probalom megerteni ill altalanossagban a dinamika-processzalast.

Az meg mindig nem vilagos, miert van parhuzamosan a Kompresszor es az Expander jele. A gyakorlatban miert hasznalnank egyszerre a 2-t?

Azt hallottam, h vhogy zajt lehet szurni vele, de akkor inkabb sorba kene kapcsolni, igy, egymas mellett.. nem ertem. :hot:

Hozzászólás megosztása

• 0

A Cubase-ben lehet hasznalni a 88RS side chain lehetoseget? Mert nem talalom a gombot, amivel be lehetne kapcsolni es nem talalom sehol hogy beallithassam send-be. :S

A Precizion Buss Compressorral ugyanez a helyzet. :(

Nehany orat elszuttyogtem vele, olvasgattam a Cubase es az UAD leirasat, de most inkabb lefexem, holnap remelem vki fog segiteni. :wacko:

Hozzászólás megosztása

• 0

A Cubase-ben lehet hasznalni a 88RS side chain lehetoseget? Mert nem talalom a gombot, amivel be lehetne kapcsolni es nem talalom sehol hogy beallithassam send-be. :S

Nehany orat elszuttyogtem vele, olvasgattam a Cubase es az UAD leirasat, de most inkabb lefexem, holnap remelem vki fog segiteni. :wacko:

Nem tudod használni a native side chain-t... ezt csak a vst3 szabványú pluginek tudják. (dinamikára pl: waves, elysia, fabfilter)

Hozzászólás megosztása

• 0

Itt láthatod hogyan lehet a 2.x szabványú plugineket használni Cubaseben side chaire

de az UAD féle compressorokat így sem tudod side chain-re bírni, ehhez arra alkalmas - side chain - comp kell, azaz olyan aminek van külön, vagy kapcsolható bemenete amit audioval triggerelhetsz.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

még annyit, hogy a fenti két post az un. Ducking-ra volt példa... amikor pl egy lábdobbal akarsz egy bass szólamot 'csillapítani'

ezzel szemben pl a 88RS-ben lévő kapcsolható SC de-essre lehet jó... itt az EQ szekcióval, bizonyos frekikre hegyezheted a compressort.

Hozzászólás megosztása

• 0

még annyit, hogy a fenti két post az un. Ducking-ra volt példa... amikor pl egy lábdobbal akarsz egy bass szólamot 'csillapítani'

ezzel szemben pl a 88RS-ben lévő kapcsolható SC de-essre lehet jó... itt az EQ szekcióval, bizonyos frekikre hegyezheted a compressort.

A 88RS-nek a SC-EQ-ja akkor miert van? Megis van SC-je? Vagy talan mar ertem.. ugyanazt a jelet kapja, csak EQ-zva, igy lehet hasznalni esz-telenitesre. :) Aham. Akkor nem marad mas, mint a Cubase kompresszora..

Koszonom.

Hozzászólás megosztása

• 0

Bar most nemtom ezt a Plug-in forumba kene inkabb? Akkor tegyetek at, legyszi. ;)

Szoval most a 88RS-t probalom megerteni ill altalanossagban a dinamika-processzalast.

Az meg mindig nem vilagos, miert van parhuzamosan a Kompresszor es az Expander jele. A gyakorlatban miert hasznalnank egyszerre a 2-t?

Azt hallottam, h vhogy zajt lehet szurni vele, de akkor inkabb sorba kene kapcsolni, igy, egymas mellett.. nem ertem. :hot:

Azért van egymás mellett a két cucc mert mindketten a dinamika processzálás témakörébe tartoznak. Sorba vannak azok, először a gate/expander majd a compressor/limiter. A gate/ expander-el a jel halk részeit processzálod (pl zajszűrés), mig a limiter/comp szekcióval a jel hangos részét(pl rms-emelés céljából).

És, hogy mért használják egyszerre őket például: van egy felvett lábdob sávod, ami kissé zajos és nem elég telt, vagy úgy érzed túl nagy dinamika tartományban mozog a mix más elemeihez képest. Először a gate tresholdjával megkeresed a zajszint felső határát, így a gate, ha a jel a beállított értéket alá csökken, némítja a csatornát(megszünteti a zajt).Majd kompresszálsz néhány decibelt rajta, és máris kissebb dinamika tartományt kapsz. Ez így konyhanyelv kissé, érdemes utána olvasni a dolognak.

Hozzászólás megosztása

• 0

Most olvasom a hitspace oldalán, hogy az UAD2 Satellite Duo nem kompatibilis Macbook Pro 3.1 15"-os gépekkel. Ez miért van? Érdekes, hogy a korábbi 15"-os támogatva van...

Hozzászólás megosztása

• 0

Itt egy UAD-1-es hozzászólás volt, de inkább nyitottam egy "dedikált" UAD-1 topikot...

Szerkesztette bendi

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv!

Nincs valakinek info arról hogy az UAD tervez-e, és ha igen, mikorra tervezi a 64 bites plugineket? Esetleg várható-e támogatás UAD1-re is?

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv!

Nincs valakinek info arról hogy az UAD tervez-e, és ha igen, mikorra tervezi a 64 bites plugineket? Esetleg várható-e támogatás UAD1-re is?

MAC-en már van.

Hozzászólás megosztása

• 0

Hmm,lehet, de ezt is érdemes elolvasni.

Miért olyan fontos? Egyenlőre elég kevés full 64bites alkalmazás van.

Hozzászólás megosztása

• 0

Hmm,lehet, de ezt is érdemes elolvasni.

http://www.uaudio.co...t-from-fiction/

Miért olyan fontos? Egyenlőre elég kevés full 64bites alkalmazás van.

a klasszikus ökölszabály itt is igaz: ha nem tudod miért fontos, akkor neked nem is fontos ;) de röviden elég kényelmetlen dolgokkal járhat ha 64 bites DAW-odból kell 32 bites plugineket használnod.

ez pedig azért fontos, mert a DAW-oknál és plugineknél egyáltalán nem igaz, hogy kevés 64 bites alkalmazás lenne - gyakorlatilag minden fontosabb versenyző átállt már 64 bitre, egy-két kivételtől eltekintve, de ők is rajta vannak már a témán.

mindenesetre az UAD-os 64 bites oldal nyilván csak viccként értelmezhető, nem a 64 bites feldolgozásról van itt szó, ezt ők is nagyon jól tudják. legalább ők humorosra vették a figurát, lehet rajta egyet röhögni, de attól még félrebeszélés marad.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Azért kérdeztem, mert PT10 64bit mizéria kapcsán botlottam valahol egy post-ba miszerint nem véletlen, hogy még nincs... hardver akadálya lehet... ami ezek szerint nem igaz, és UAD2-re mindenképp várható.

Csak mert karira gondoltam meglepném magam egy UAD2-vel, és a post elbizonytalanított, hogy talán érdemes lenne kivárni...

Mindenesetre kár, hogy nincs semmi konkrét info.

Köszönöm!

Szerkesztette recccp

Hozzászólás megosztása

• 0

Egyébként az általam használt szoftver/hardver komponensek közül nálam már csak az UAD1 az, amiből nem áll rendelkezésre 64 bites opció, ami viszont központi, és bridge megoldásokat szeretném teljesen kihagyni az életemből, mert végülis meg lehet mindent oldani 32 bites DAW-ban is.. de azért illő lenne már továbblépnie minden fejlesztőnek ezen a ponton, mert már jó pár éve tart...

Hozzászólás megosztása

• 0

32-bit több, mint harminc éve van, a 64-bit pedig kábé még a következő háromszázra elég lesz... Már ami az igényszintek lefedését illeti. Nem hinném, hogy az UAD-1-en lévő DSP-chip képes volna 64-bitesen számolni. Mint ahogy az UAD-2-n lévő sem, ld. alább a specifikációt:

http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/ADSP-21367_21368_21369.pdf

Azt egyébként én sem értem, miért számít ez? :)

Hozzászólás megosztása

• 0

32-bit több, mint harminc éve van, a 64-bit pedig kábé még a következő háromszázra elég lesz... Már ami az igényszintek lefedését illeti. Nem hinném, hogy az UAD-1-en lévő DSP-chip képes volna 64-bitesen számolni. Mint ahogy az UAD-2-n lévő sem, ld. alább a specifikációt:

http://www.analog.co...21368_21369.pdf

Azt egyébként én sem értem, miért számít ez? :)

nem a processinget szeretnék, hogy 64 bites legyen (ahhoz úgyis hackelniük kellene, a SHARC-jaik 32/40 bitesek, ahogy linkeled is), hanem a pluginekből kellene natív 64 bites verzió - a vason futó dolgokat nem akarja senki sem átíratni velük (jó, legalábbis nagy tömegben :) ).

DAW-függő a minőségük, de a 32 bites bitbridge-ek ígyis-úgyis egy felesleges elemet jelentenek a setup-ban és a kelleténél többször okoznak problémát. ha meg a 32 bites verzióját használod a DAW-odnak és sok memóriára van szükséged pl. hangkönyvtárak miatt, akkor meg azokat kell bridge-elni (DAW natív vagy VE PRO-zni vagy JBridge-elni stb.). abból meg még több baj lehet (nem számítva persze az előnyeit session-váltáskor, amikor kiszervezi az ember a nagy memóriafoglalást a DAW-ból és nem kell végigülni állandóan a töltést).

Szerkesztette oldbrian

Hozzászólás megosztása

• 0

Tényleg le vagyok maradva 64 bit ügyben, még a Win7-el is, ezekszerint nem megy rendesen az uad 64 bites oprendszer alatt?

Egyébként ma kijött a 6.1es verzió, van benne MXR Flanger, és Little Labs VOG. van mit tesztelni megint, az előző verzióban az Ampex szalagszimulátor elég meggyőző volt, még Mechlabor magnó ellen is összehasonlítottam.

Hozzászólás megosztása

• 0

Lenne egy kérdésem a rutinos UAD plug-in vásárlókhoz: a webstore-ban történő vásárlás során van-e bármilyen felszámított vám, ÁFA, stb., vagy ha valami $449, akkor a napi árfolyamon levonják a bankkártyámról, "oszt jónapot"?

Szerkesztette bendi

Hozzászólás megosztása

• 0

Pontosan.

Lenne egy kérdésem a rutinos UAD plug-in vásárlókhoz: a webstore-ban történő vásárlás során van-e bármilyen felszámított vám, ÁFA, stb., vagy ha valami $449, akkor a napi árfolyamon levonják a bankkártyámról, "oszt jónapot"?

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Pontosan.

Nagyszerű.

Köszönöm. (Ment a pont ;) )

Szerkesztette bendi

Hozzászólás megosztása

• 0

Nagyon fenem a fogam a - szokásos(?) - decemberi UAD "sale"-re.

Egy SSL boundles-t szeretnék a fa alá a jézuskától, mondjuk 30%-os vásárban ... ;)

Na, lécciléccilécci :)

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés